Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1223226, vloženo 30.09.2023 00:08:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Podnikání a partner
Ahoj,
poslední dobou mi v hlavě vrtá jedna myšlenka.

Jsem s partnerem dva roky, rok spolu bydlíme, na jaře budu končit VŠ. Chtěla bych po škole pár let být ve větší firmě/korporátu a poté se věnovat vlastnímu podnikání, moje ideální představa je mít firmu s přítelem, kterou bychom vybudovali spolu, to ale není úplně možné. Přítel pracuje v rodinné firmě, kterou během roku či dvou převezme od táty. Já se věnuji stejnému oboru, tudíž by bylo nasnadě, abych s přítelem pracovala ve firmě a dál bychom jí rozvíjeli spolu. On se k této myšlence zatím moc nechce vyjadřovat, ale když tohle téma občas nakousneme, mluví celkem jasně o tom, že chce předmanželskou smlouvu a ošetřit si riziko v případě rozvodu. Z okolí zná spoustu nevydařených vztahů a nepříjemných rozvodů, včetně svých rodičů, tak se bojí. Já mu na jednu stranu rozumím, je to jeho firma. Na druhou stranu, pokud tam budu 15-20 let investovat svůj čas a energii, nezískám po případném rozvodu nic. Pracovat na vlastní firmě, mohla bych být ve 40 úplně jinde.

Měla jste to některá podobně? Absolutně nemyslím, že bych třeba měla dostat poloviční podíl na firmě, ale jen tam pracovat a pak odejít s ničím? Zároveň do budoucna lehce plánujeme bydlení a mohli bychom zrekonstruovat firemní barák, kde by se nám líbilo. Já mám k dispozici cca 1mil., který bych ráda využila pro případnou opravu. Nicméně jsme zase u toho, že je to firemní majetek a tudíž já bych jen dávala své peníze do cizího.

Jsme oba s přítelem introverti, nemluví se nám o tom snadno, takže tyhle témata neotvíráme často a já poslední dobou přemýšlím, jestli to vůbec půjde nějak vymyslet ke spokojenosti nás obou..
 Terka12643 Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.09.2023 13:21:31
Asi bych se zeptal právníka, který se věnuje těmhle majetkoprávním věcem, slučování a dělení firem atd. Těch možností bude určitě více a budeš mít pak třeba i přehled, jak se to dá výhledově řešit v budoucnu jinak, pokud se změní situace nebo tak.
Asi by neměl být problém ani dělat a spolupracovat spolu, každý pod jinou firmou, ale stejnou účetní atp. Případně si nějak rozdělit segmenty té práce, co která firma bude zajištovat.
 takyjeden
30.09.2023 11:51:54
Zkušenost nemám, ale znám někoho, kdo v rodinné firmě pracuje a trošku mu to narušilo sourozenecké vztahy. :)
V první řadě bych hleděla na to, jaké to bude makat s partnerem, je tu riziko toho, že si solidně budete tahat práci domů, pak kdybyste spolu měli trávit celé dny, taky to nebude dělat dobrotu.

Co se týká majetku, tak rozhodně bych peníze necpala do cizího. Musí být jistota, že půlka bude tvoje. Co se týká firmy, tak buď bych to brala tak, že se jdu do dané firmy něco naučit, a pak si půjdu svou cestou. Anebo bych si svou cestou šla rovnou.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
30.09.2023 10:31:06
Jedině každej svoji formu. Sloučit, splynout dvě firmy v jednu lze kdykoliv (M&A či česky fúze, akvizice, ...). Naproti tomu dělení je problém. Jeden známej se se svým bývalým společníkem soudil roky. Jinej známej založil firmu se svým nejlepším kamarádem a po čase se neshodli a dělení firmy, právníci... od základní školy nejlepší kamarádi, dnes se už ani nezdraví...

Mnoho rukou nedělá nikde dobrotu, ať už jde o firmy či nemovitosti a kde je moc rukou, dej všechno pod zámek.
 tukam
30.09.2023 10:12:32
Rozchod nebo si jet svoje nehledě na partnera. Prostě dostuduješ, pár let v korporátu sbírat zkušenosti a kapitál, pak vlastní firma, pak se uvidí. Na partnera moc nehled, ptž on taky na tebe moc nehledí. Každý z vás chce mít svoje, což je v pořádku. A ani není dobrý se pro někoho obětovávat, za pár let bys měla holý zadek a jenom bys mu to vyčítala, pak rychle rozvod a nemáš tuplem nic.
 Mandarinka2424
30.09.2023 09:53:35
"Na druhou stranu, pokud tam budu 15-20 let investovat svůj čas a energii, nezískám po případném rozvodu nic. Pracovat na vlastní firmě, mohla bych být ve 40 úplně jinde."

Úplně ti rozumím, je to přesně tak. Já pracoval v rodinné firmě (firma mého otce) a i když mi otec řekl, že jednou bude firma moje, stejně mě to tam nebavilo. Raději třímám vrabce v hrsti než sledovat holuba na střeše. Založil jsem si svoji firmu a jsem spokojený, pracuju na svém, pro sebe a otec má zase svoji firmu. Ač se mi to zdálo zpočátku, jakože otec bude naštvaný, naopak si myslím, že to rodinné vztahy upevnilo. Minimálně ze mě nemají pocit, že čekám, až budu "dědit". Mám svoje. Já jsem prostě typ člověka, co potřebuje mít něco svého, aby se tomu věnoval naplno - dle mého je podnikání, živnost, vlastní firma životní styl, prostě tím žiješ. Nemá to každý. Buďto to v tobě je nebo není.

Na tvém místě bych si založil svoji firmu a vždyť můžeš s tou jeho spolupracovat, ne? A pokud by se v budoucnu stalo, že se rozvedete, nezůstaneš bez prostředků, na nule...
 truhlář
30.09.2023 08:17:06
Zatial choď do korporátu, to je asi najlepšia cesta pre teraz. Niečo sa naučíš a či už skončíš v priateľovej firme alebo vo svojej tak to je jedno.
Smajlík  Breche Muž Kategorie
30.09.2023 07:56:28
Něco mi říká, že budeš asi muset jít svou vlastní cestou…
 Michal-222 Muž44 Kategorie
30.09.2023 07:26:36
Dobra predmanzelska zmluva iste dokaze pravne osetrit vsetko a vyhnut sa buducim problemom...
V tomto pripade je vsak problem zrejme to, ze sucasnym vlastnikom je otec a ten si nezela, aby sa delil s niekym o svoj 100% podiel.
Proste oni si vo svojej vlastnej hierarchii, postavili firmu vysoko nad vztahy a v tebe vidia viacej len potencionalneho konkurenta, nez rodinneho partnera.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
30.09.2023 06:20:16
Dobra predmanzelska smlouva osetri vsechno, co jsi zminovala. Tedy ochrani tebe i jeho. Jak firemni podil, tak tvou investici do jeho rodinneho majetku. Urcite se poradte s pravnikem.
 Emakubi
30.09.2023 01:34:26
Neni nic snažšího, než rozjet si svojí firmu a fungujte jako spolupracující konkurence... Nebo můžeš být jeho subdodavatel nebo opačně, podle zakázek...

Tedy on má 100 % ve své firmě, ty budeš mít 100 % ve své...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
30.09.2023 00:55:21
Akciovka, podil v sro, vlastni podnikani.

Ve smlouve si pak osetri i to vlastni podnikani, ne jen ze ty neziskas polovinu jejich firmy ;-)
 Mr D
30.09.2023 00:36:30
V rodinných poradnách občas pracují tzv. mediátoři - vesměs psychologové, kteří mají navíc výcvik ve vedení toho vyjednávání.
Možná by nebylo od věci zkusit využít něco takového. Mluvení "o tom" by vám to usnadnilo, navíc u psychologa v rodinné poradně je odcela záruka, že bude podporovat zachování vztahu. Docela bych věřil, že ve formulaci té předmanželské smlouvy se bude dát najít cesta, jak to ošetřit spravedlivě.

Kromě toho by k tomu jistě něco konstruktivního mohl říct zkušený advokát, i když ten nebude zadarmo.
 bilej tygr Muž72 Kategorie
30.09.2023 00:12:06
Tak buď bez smlouvy a tvá práce v té firmě, nebo smlouva a tvá práce jinde.
 N3G4N Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk