Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1223146, vloženo 28.09.2023 19:35:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
O koncesionářských poplatcích seriózně
Vláda navrhuje zvýšit koncesionářské poplatky České televize a navíc rozšířit povinnost jejich placení také pro majitele notebooků a mobilních telefonů. Jak se na tento návrh díváte?

Někdo možná řekne, že je to jedno, protože koncesionářské poplatky platí stejně skoro každý a těch pár korun navíc už nehraje roli, když stejně zdražuje všechno a často daleko víc.

Není to ale pravda. Ten kdo nemá televizi, tyto poplatky v současné době platit nemusí. A je nezpochybnitelné, že takových lidí je stále víc. A to ne proto, že by Českou televizi sledovali na notebooku a mobilu, ale naopak proto, že o ČT nestojí, její vysílání je nezajímá a nechtějí ho. Není v takové situaci na pořadu dne spíše zrušení ČT než navýšení konc. poplatků?

Zajímá mě váš názor.
 Ludwa Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.10.2023 08:20:12
Za mne v pořádku, ČT je kvalitní kanál, € zaslouží, bez ČT a ČRo by zde žádný kvalitní kanál informaci nebyl. Na propagadistickoiu primu se opravdu nedá dívat. Jen Zrno na Primě se dá, ale vysílání primy u SK voleb byla ukázka "kvality".
 Petr00003
30.09.2023 16:40:08
Jedna JEDINA totalitni země na zeměkouli má povinné koncesní poplatky za TV.

Pro porovnání z USA kde žiji,

Veškeré vysílání TV a Rádií, zachycené na anténu (krom satelitní a kabelu) je pro veškerou veřejnost ZDARMA!
 kjhgfdghju
29.09.2023 08:57:01
Nemám problém platit jeden zpravodajský TV kanál a jednu zpravodajskou rádiovou stanici. I já tyhle zdroje občas využiji, když je např. jednou za x let nějaká živelná katastrofa, která se mě přímo dotýká. Nedaří se mi ale najít jediný důvod, proč bych měl platit zábavní pořady, sportovní přenosy, seriály a další kraviny, když televizi už víc jak 10 let nemám a český rozhlas jsem nenaladil snad nikdy.
 Mell
29.09.2023 00:11:19
Ode mě ti šašci z ČT rozhodně neuvidí ani korunu. Nevidim důvod, proč bych měl platit za služby, které nevyužívám a nemám o ně sebemenší zájem. To je jejich problém, že jsou státní, já jim to dotovat nebudu
 Dikobraz official Muž36 Kategorie
28.09.2023 21:51:39
Televizi sem davno odhlasil, nijak mi nechybi, opravdu na ni nekoukam ani telefonu ani jinde. Prijde to trochu jako zhovadilost. Pokud ji ma tedy platit defacto kazdy, tak proc tedy neni financovana treba ze statniho rozpoctu (platit ji budu stejne jen me to nebude s*at :).
 Psoug
28.09.2023 21:33:08
ant: díky za upřesnění.
Nicméně podstatné je, že neexistuje důvod platit 4 TV kanály.

Jeden celý kanál věnovaný sportu a další 3 kanály věnované částečně sportu je důkaz dlouho neřešené hlouposti. Nebo drzosti.
 matouch4 Muž51 Kategorie
28.09.2023 20:45:31
Alda:

"Televize je základní služba státu, stejně jako policie nebo nemocnice, takže je v pořádku, že ji platí každý."

- Ani ty ostatní věci by se neměly platit povinně.

"Takto je alespoň částečně nezávislá, snad."

- lol

ant:

"Účelem je pravdivě informovat a alespoň trochu vyváženě." - účelem je šířit propagandu a brainwashing státu.

" ale čerpá z internetového zpravodajství ČT nebo sleduje filmy televize je pokrytec a" - že chci, aby služby fungovaly tak, že půjdu a zaplatím si je sám, nikoliv to, že mi soudruzi vezmou peníze a rozhodnout za mě, kam půjdou, ze mě nedělá pokrytce.

"Navíc Česká televize informuje právě ty co by za ní neplatili a je dobře na to přispívat, ikdyž jí nesledujete, různí alternativci, dezinformátoři, kterým je právě Česká televize trnem v oku právě Českou televizi tak trochu sledují ta jim vyvrací jejich mimoňský pohled, ostatně je důležité, aby byl přítomen ne líbivý většině, ne líbivý komerci a ne líbivý proměnlivým vládám pohled."

- To je zase brainfart.

Každopádně dobrej trolling
 autism-off
28.09.2023 20:33:18
matouch4: To je technikálie - o2tv je iptv a ta neplatí obsah, ale jen distribuci (servery a prioritizovaný internet na přenos televize). Může se jednat o tom, že o2tv bude za své uživatele platit koncesionářský poplateky v ceně - a rádio by bylo taky v nabídce, to je v celku fuk.
To je jako já jsem si koupil televizi a platím nájem bytu a za anténu společenství vlastníků - proč mám platit za koncesionářské poplatky. - Protože se platí za produkci televizního obsahu - ne za vysílání, které stejně jde od ČT/rádia.

Ono popravdě s iptv vs vysílač je to složitější, že v oblasti se neplatí za vysílače/satelity/internetové připojení a vlastně možná za distribuci přes internet musíš oproti TV platit něco navíc, protože po internetu je kapacita dat omezená (a tedy dražší), ale z jednoho vysílače tv/rádia může příjmat neomezeně posluchačů. Takže, kdyby jste místo tahání televize z internetu měli televizi, tak máme více nevyužitého pásma internetu (což by dobře, ale zase iptv možná nabízí něco navíc).
 ant
28.09.2023 20:25:01
Televizi sleduji tak 20 minut za den většinou jde o zprávy, výhodou sledování televize na počítači je možnost si zmeškaný program pustit od začátku.
 Dogmatismus Muž70 Kategorie
28.09.2023 20:19:15
Progresivní totalita: Populistické "Babišo-Okamurovsko-Komunist" názory ČT nevysílá a to je jedině dobře.
Ono totiž co většina požaduje je zřejmé:

Konec bezplatnéch zisků z úroků - Vyhlazení Židů a lichvářů
Omezení korporací a jejich nemravných marží - zestátnění průmyslu, likvidace zemědělců
Ochrana před uprchlíky - Střílení uprchlíků na hranicích
Politika co je bez názoru - mění názory jak korouhvička většiny vane, aby byl zvolen.

A proto tu je televize, aby se dezoláti rozprášili.. Tyhle názory totiž nemají mít nikde zastání. Ani v komerčních televizí, ani jiných! Proto je to důležité tyto informace podporovat, mě nevadí, když si provaz na svou "šibenici" dezolát sám koupí pomocí koncesionářských poplatků. Když bude informovaný, pochopí, že i ostatní lidé mají být informovaní.
 ant
28.09.2023 20:14:06
Veřejnoprávní ano, ale pouze 1 kanál TV a jeden rádiový. Toto by bylo naprosto dostačující a byl bych ochoten na to i přispět. Ale ten moloch, kdy se platí já nevím kolik všelijakých kanálů, navíc když na to nekoukám, tak to prostě také platit nehodlám.
 MilanXY
28.09.2023 20:13:36
A pokud jde o to, že i majitelé NTB budou muset platit:

....přístup na internetu mohou omezit, ne?

Já teď platím O2TV, která platí poplatky ČT a bude se po mě chtít abych tedy platil dvakrát?
 matouch4 Muž51 Kategorie
28.09.2023 20:07:30
Nechápu, proč musí všichni lidé povinně pod různými hrozbami platit výpalné štvavé stanici, která vysílá pouze jednostrannou propagandu progresivistického směru. Čili vysílají pouze pro voliče Pirátů, STAN, TOP09 a progresivistické části ODS, čili vysílají tak maximálně pro 2 mil lidí. Ale ten zbytek lidí, co má jiný názor nebo neutrální tuto propagandu musí sponzorovat. Neslýchané! Opovážlivé! Troufalé! Nestoudné!
Smajlík  Progresivní totalita
28.09.2023 20:05:23
Rozsah služeb co tenhle moloch nabízí není veřejnoprávní služba. Tak ať radši začnou osekávat výdaje a šetřit, šašci drzí.

Beztak křiví trh komerčním televizím a ještě do toho cpou svou reklamu.

Obávám se, že tady projde jakákoliv zhovadilost.
 matouch4 Muž51 Kategorie
28.09.2023 19:57:48
Zrušení České televize ani rádií není na pořadu dne.
Veřejnoprávní televize je koncept, kdy se neplatí televize přímo z daní, poplatků od diváků, reklamy nebo soukromých dárců. Ten případným zvýšením poplatků nezanikne, ale obhájí se. Účelem veřejnoprávních médií totiž není honit popularitu u vlády (která by jim mohla přidělovat daň), ani u diváků (kteří by si mohli koupit předplatné), ani u inzerentů nebo soukromých filantropů (kteří by ovlivňovali obsah). Účelem je pravdivě informovat a alespoň trochu vyváženě.

Ten kdo má telefon tváří se jak je proti poplatkům na televizi, ale čerpá z internetového zpravodajství ČT nebo sleduje filmy televize je pokrytec a pak to přeposílá na sociálních sítí. To jsem zažil.

Navíc Česká televize informuje právě ty co by za ní neplatili a je dobře na to přispívat, ikdyž jí nesledujete, různí alternativci, dezinformátoři, kterým je právě Česká televize trnem v oku právě Českou televizi tak trochu sledují ta jim vyvrací jejich mimoňský pohled, ostatně je důležité, aby byl přítomen ne líbivý většině, ne líbivý komerci a ne líbivý proměnlivým vládám pohled.

Ono to stejně nebude tak, že se bude, že se bude platit za domácnost, takže to není taková změna.
Ignorantství bych nepodporoval. Když někdo potřebuje peníze ať si zažádá o sociální dávky. Když je někdo jen dezolát, ať platí.
 ant
28.09.2023 19:56:19
Já platím jen rozhlas, protože jen ten poslouchám - konkrétně ČRo Dvojku.
ČT poplatky jsem zrušil a platit ani nebudu. Zkrátka nebudu platit za něco, na co nekoukám.
Pro informace - "základní služba státu", jak píše Alda, stačí rozhlas.
Srovnávat ČT s policií, nebo nemocnicemi mi přijde ulítlé.

Jinak ještě. Kdyby ta ČT nebyla černá díra na peníze, klidně bych jí platil navzdory tomu, že na ní nekoukám. Ale .. úroveň takřka nulová, ty jejich miliónové odměny sobě za nic, proč?

Nechápu a ne.
 smutný-člověk Muž32 Kategorie
28.09.2023 19:53:06
Ludwa: to bych nerad, pak by podléhala politikům mnohem více. Takto je alespoň částečně nezávislá, snad. Kdyby zeštíhlela, poplatek by byl poloviční. Drtivou většinu obsahu by neměla poskytovat.
 Alda
28.09.2023 19:48:47
Alda: Ok tak by ale mohla být placena ze státního rozpočtu, ne koncesionářských poplatků.
 Ludwa
28.09.2023 19:46:19
Televize je základní služba státu, stejně jako policie nebo nemocnice, takže je v pořádku, že ji platí každý.

Nesouhlasím s rozsahem služeb, které musíme platit. Třeba v 60. letech měla česká televize prakticky monopol na vše, to už dávno neplatí. Proto bych ubral co vše musí ze zákona poskytovat. Nechal bych čt24 a ještě jeden kanál na vše ostatní. Na filmy a seriály máme streamy, sport si jde také zaplatit. Nechápu proč musím platit takový moloch.
 AldaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk