Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1222637, vloženo 18.09.2023 19:44:44 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
"Pomoc" sebevrahům - paradox
Všímli jste si toho někdy? Jak se někteří lidé snaží pomáhat sebevrahům. Někdo zmíní sebevraždu, touhu odejít ze světa. Najde se vždycky pár lidi co se mohou přetrhnout aby mu pomohli. Do té doby na sebevrahy dost z těhle pomahačů akorát tak dlabou. Je jim u zadku jak se druzí cítěj, posmívají se mu. Ale pak najednou, honem honem, musíme pomoci. Jsme plní pochopení, empatie a musíme to vyřvat do světa. :-)) Vidíte to podobně?
 22 Septembre Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.09.2023 12:30:30
Určitě jsou tací, co lidem otravují život a pak si hrají na zachránce, ale to je jenom průsečík těch dvou množin. Říká se tomu průsečík, snad. Takový to prostřední malé kolečko.
 coffee maker
19.09.2023 10:57:59
Třeba tady - "To mají jako teda toho člověka ignorovat" ignorovali ho celou dobu předtím, jestli sis toho nevšim

"nebo mu říct, ať to udělá?" ne, nemají, hlavně, že říkat mu ať to NEDĚLÁ je naprosto v pohodě co?

" A ty seš z těch sebevrahů, že víš líp, co potřebují?"

ne, nevím a právě proto nikomu neříkám co má nebo nemá dělat, narozdíl od vás

"A jestli jo, tak myslíš, že všichni sebevrazi potřebujou to samý?"
Takovou větu mám pokládat já tobě a ne ty mě, já si na rozdíl od tobě podobných nemyslím, že všichni potřebují to samé, to vy si myslíte, že víte líp, co je pro takového člověka nejlepší

citronová cola - a že když toho člověka překecáš, aby to nedělal a on to fakt neudělá a bude kvůli tomu třeba dalších 30 let strašně nelidsky trpět, to tě nenapadlo? (ne, fakt se to nedá udělat "vždycky" jak si zdejší osazenstvo myslí)

"Nemyslím si, že je špatné jim zkusit sebevraždu vymluvit" a to je právě ten problém. to přesvědčení lidí, že některou variantou nic nezkazí. zkazit se dá opravdu hodně ať už člověka přesvědčíš do možnosti A nebo do možnosti B a zatímco lidí šílí z toho, jak by bylo strašné někoho přesvědčovat do možnosti A, tak se druhým dechem neštítí naprosto automaticky provolávat, jak je v pohodě a ještě navíc nezbytné ho přesvědčovat do možnosti B, aniž by znali situaci. Každá varianta má svoje náklady a rizika, to jenom vy máte potřebu to zarytě odmítat, protože potřebujete aby svět fungoval podle vás

já nechci nikomu říkat co má nebo nemá dělat, tím spíš, když absolutně neznám jeho situaci! A některý hovada (jako "Třeba tady") jsou schopný si z toho, že nechci někoho přesvědčovat do možnosti B dokonce vyvodí, že ho chci snad přesvědčovat do možnosti A. Absolutní zhovadilost!
 H4AI
19.09.2023 09:01:25
Jo je to přesně tak jak píšeš...
Smajlík  Knoflejk Muž21 Kategorie
19.09.2023 00:08:26
Nemyslím si, že je špatné jim zkusit sebevraždu vymluvit, nebo navrhnout pomoc při hledání řešení.

Varianta A- Sebevrah, který se se dá překecat. Pokud mu pomůžu tím, že budu naslouchat, poradím jiné vhodné řešení jeho problému, než sebevraždou, může se ještě sebevrah vrátit do normálního života a bojovat dál. Rovnou mu poradit "udělej to, poradím konkrétní způsob" by znamenalo ho dohnat k sebevraždě i tehdy, pokud řešení existovalo.

Varianta B- Pokud je natolik moc přesvědčený, že není jiné řešení, než sebevražda, nepřesvědčím ho a není s ním diskuze, tak už jeho stav, nebo důvod to udělat byl asi dost vážný, a moc pomoct se mu už spíš nedalo. I tak má ale smysl si ho vyslechnout a zkusit poradit. Víc už dělat nejde.
Smajlík  citronová cola
18.09.2023 20:04:06
H4AI: To mají jako teda toho člověka ignorovat nebo mu říct, ať to udělá? A ty seš z těch sebevrahů, že víš líp, co potřebují? A jestli jo, tak myslíš, že všichni sebevrazi potřebujou to samý?
 Třeba tady
18.09.2023 19:59:40
Naprosto souhlasím, je to hnus. A nejhorší je, že ty lidi o tom člověku absolutně nic neví, ale přesně ví, co pro něj bude nebo resp. nebude lepší
 H4AI
18.09.2023 19:53:13
Většinou to rozmlouvají jiné lidé než ti, kteří do toho stavu dotyčného dostali.
 Třeba tady
18.09.2023 19:51:14
Nevidím
 Loca Loca Žena98 Kategorie
18.09.2023 19:47:38
Nevidím.
S blízkými kamarády a rodinou by člověk měl být v takovém kontaktu, že si všímá, že je druhý smutný. Má zájem a pakliže je druhý otevřený, pomůže.

U neznámých lidí je to takové gesto. Rozmluvit mu to a zkusit ještě nějaké řešení. To musí ale sám.
 smutný-člověk Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk