Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1222633, vloženo 18.09.2023 19:23:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nezaměstnanost mladých. Co vy na to?
Na serveru seznamzpravy.cz mě zaujal článek s názvem "Málo vysokoškoláků, hodně protloukačů, odhaluje o Česku studie. V článku je mimo jiné uvedeno, že
"Řada mladých ani nestuduje, ani nepracuje. Ve věkové skupině 18 až 24 let to bylo v loňském roce 30,87 procenta Čechů."

Přiznám se, že se mi to jeví dost zvláštní. Myslíte, že je to skutečně pravda? A pokud je, tak co ti lidé vlastně dělají? Odkud berou peníze pro svůj život? Co dělají celé dny?
 Deter Muž55  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.09.2023 13:54:58
Deter: produkováno je toho příliš mnoho (ať už služeb či výrobků). Konzumování nadbytečných hodnot pak zdržuje lidi od jejich vlastního naplánovaného programu.
Není potřeba, aby je někdo živil. Lidé nemají zdržovat sebe a ostatní nadbytečnou prací.
 Svitavská ulice off
19.09.2023 13:53:04
"V tomto má lepší školský systém Německo, tam je odborné školství provázané se zaměstnavateli, firmami, fabrikami. Mnozí studenti ví už na škole kde budou pracovat a během studia tam vykonávají praxi, znají prostředí, lidi.
Sorayaaa"

Tohle u nás před sametovkou také fungovalo. Každá větší fabrika měla svoje učiliště.

A víš, proč to dneska nejde?
Lidé se naučili nakupovat levněji u vietnamců, tj. import druhojakostní kvality a přestali nakupovat naše tuzemské výrobky a tak skončila jedna česká fabrika za druhou a s nimi i učiliště.

Němci jsou na svoje výrobky hrdí a dávají jim přednost před importovaným brakem, byť levnějším. Němec si raději připlatí za kvalitu Made in Germany. Umí počítat a vědí moc dobře, že za výrobek v ceně 100Euro si cca dvacku dávají do své kapsy, rozuměj koupí "vlastních" produktů zvyšují vlastní zaměstnanost. Inu, chytrej to národ, rozhodně víc než my.
 truhlář
19.09.2023 11:52:11
Deter: Tak ti rodiče je živili 20 let a stejně by je živili i kdyby studovali dál, pokud potomci nemají nějaké přehnané požadavky a je to jen dočasné tak je to asi nezruinuje. Většina rodičů se snaží dětem usnadnit život a nevidím nic hrozného na tom když jim rodiče umožní jeden rok třeba pracovat v zahraničí, učit se jazyky, připravovat se na přijímačky a podobně. Já zase nechápu proč to boomerům tak vadí. Asi závist. ;)
 ExEmigrantka
19.09.2023 10:24:56
to "Svitavská ulice off":
A to je má živit stát (takže všichni ostatní občané, kteří pracují) a nebo rodiče?
Není to docela zbabělý a trapácký zůsob života, takový parazitismus?
Jak k tomu přijdou ti lidi, kteří tyhle mladé lidi musí ze své práce živit?
 Deter
19.09.2023 09:55:05
Chodí za rodiči jako k bezplatnému bankomatu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
19.09.2023 09:52:22
"Co dělají celé dny?"

Proč pokládáš tak extrémně lživou otázku???? Program člověku nechybí, ale přebývá!!!! Vlastního programu má člověk na miliardy let!!!!!

Dělají všechno, od čeho je tak strašně dlouho zdržovalo studium!!!!
 Svitavská ulice off
19.09.2023 08:22:41
Soraya: Moc si ten německý školský systém neidealizuj. Pro lidi co chtějí pracovat hned po škole a dělat špatně placené práce je možná dobrý a snaží se jim vyjít vstříc, o to horší je ale pro ty co chtějí na VŠ. Hlavně je ale značně diskriminující, neexistují přijímačky, jen subjektivní hodnocení učitelů takže v podstatě v 10 letech dítěte rozhoduje cizí osoba jestli dítě bude mít jednoho dne možnost udělat maturitu a jít na VŠ.

Jinak k tématu, myslím že je to číslo přemrštěné, nejspíš se to bere tak, že jako práce se bere pouze ta na plný úvazek. Dovedu si představit, že dost lidí po maturitě 19-21 se nějakým způsobem hledá, možná pracují v zahraničí (work and travel), možná chodí na brigády a učí se na přijímačky, možná si dávají prostě rok pauzu (což je v tom vychvalovaném Německu naprosto běžné a dělá to 70% mladých). Ač jsem sama neměla tu možnost a musela jsem se sebou pořád něco dělat, nepřipadá mi to až tak tragické. No a co, proflákat rok nebo dva když stejně budete pracovat 40 let, je úplně jedno. Pokud to umožní si potom lépe vybrat školu, tak to podle mě u za to stojí. Myslím že ti co odsuzují hlavně závidí že oni se flákat nemohli. :)
 ExEmigrantka
19.09.2023 07:44:31
Myslím si, že je to pravda, i když podle mě čísla budou větší. Naši absolventi VŠ jsou v praxi nepoužitelní, tedy nejsou vystudovaní - prostě jen tak proflákají několik let, nechají se živit od rodičů a pak kňučí, že mají deprese, fobie a nevím co ještě, jen aby nemuseli do práce.
 fimísek
19.09.2023 07:25:30
to all:
Takže když se jim nechce pracovat ani nic studovat, protože buzerace, směnné režimy, atd..... tak je teda má živit stát (takže všichni ostatní občané, kteří pracují) a nebo rodiče?
Není to docela zbabělý a trapácký zůsob života, takový parazitismus?
Jak k tomu přijdou ti lidi, kteří tyhle mladé lidi musí ze své práce živit?
 Deter
18.09.2023 23:09:24
Jsou to hlavně směnné režimy, buzerace a podobné věci, na které lidé vyrůstající celý život v demokracii už prostě nejsou zvědaví. Takže pak se rozšiřujou takové praktiky typu "skončit nečekaně ze dne na den když mi končí smlouva a jít na pracák", apod.
 Qwertz
18.09.2023 22:49:58
Aldo,

"18.09.2023 22:10:17
Sorayaaa: to není žádnými toxickými podmínkami, ty byly totiž vždycky. To je pouze tím, že z dětí vychováváme sněhové vločky co nic nevydrží."

Můžu mluvit jen za svou profesi a trvám na tom, že ano.

Sněhové vločky, možná, ale když srovnám svoje dětství a školní roky s dceřinými, tak ten tlak na výkon je mnohem větší a už od mala se jede soutěž, pokud teda dítě nehodlá být třeba prodavač nebo podobná profese.

Pak ty děcka dokončí vzdělání, jdou na pár konkurzů kde je odmítnou nebo je hned v prvních dnech někde seřve nějaký teamleader, to bývají solidní dementi alá základka dostala funkci a zalomí to někde s brkem v hospodě.

V tomto má lepší školský systém Německo, tam je odborné školství provázané se zaměstnavateli, firmami, fabrikami. Mnozí studenti ví už na škole kde budou pracovat a během studia tam vykonávají praxi, znají prostředí, lidi.
 Sorayaaa
18.09.2023 22:14:52
Ona už se pro ně práce chystá, Ekoši už na tom tvrdě dřou. Jen co se povede zakázat provoz vozidel s motory s vnitřním spalováním, bude potřeba fakt hodně lidí v zemědělství, k obsluze potahů, k ručním pracem... Hlad nás donutí je tam dokopat :-D
 Semizar Muž49 Kategorie
18.09.2023 22:10:17
Sorayaaa: to není žádnými toxickými podmínkami, ty byly totiž vždycky. To je pouze tím, že z dětí vychováváme sněhové vločky co nic nevydrží.
 Alda
18.09.2023 21:53:34
Částečně budou důvodem dnešní toxické a odlidštěné podmínky na pracovištích a velká míra sresu, nevím přesně proč se to děje, ale dost lidi to jednoduše nezvládne. Nemyslím si, že to je jen tím, že lidi nechtějí pracovat. V některých profesích vyhoříte za pár let nebo i měsíců.
 Sorayaaa
18.09.2023 19:47:58
Snizuji se ambice a zvysuje pohodlnost. S kazdou dalsi generaci se tato neprima umera zvysuje. V dnesnim rychlem svete se lide honi za vydelky a zisky, cimz zvysuji toxicitu pracovniho prostredi a vytvari tim stresove podminky. Mladym zkratka nestoji vysoka mira stresu za vytvareni hodnot ci jim nevyhovuje vyse vydelku v zavislosti na odvedene praci.

Mozna jsme dosahli maximalni mozne miry vyuziti lidskeho kapitalu v zamestnani a nyni je treba zvolnit a redukovat nepriznive pracovni prostredi snizenim fyzickych a psychickych naroku na zamestnance.

Az se tak stane, jsem presvedcen o tom, ze se mladi do pracovniho procesu opet zapoji.
Smajlík  Zero infinity Muž38 Kategorie
18.09.2023 19:44:43
Nevím kolik %, ale slýchávám o lemplech, které živí doma rodiče. Nechápu. Otázka je, kolik z nich dělá na černo, ať už doma nebo v zahraničí. Někteří se také uživí ze soc sítí, to bude asi nepatrný zlomek. Že by každý třetí seděl doma, to snad ne. Nebo měsíc pracují a dva jsou doma :-) Také mě to zaujalo.
 Alda
18.09.2023 19:43:02
To číslo je hodně nízké, také mě překvapilo.
Část živí rodina,
jiní využívají všemožných dávek (náš stát je velmi štědrý a kdo pracovat nechce, nemusí),
také poměrně dost mladých bezdomovců potkávám (Bohužel závislých, čili z mé pozice jim není jak pomoci, to musí oni chtít a nastoupit do kvalifi. péče).
 smutný-člověk Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk