Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1222596, vloženo 18.09.2023 11:34:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Závislá na utrpení
Nevím, jestli tomuhle někdo porozumí, ale vyjádřím to jak nejlíp dovedu. Jsem do jisté míry závislá na svém vlastním utrpení. Dá se říct, že se mám opravdu dobře a měla bych být šťastná a umět se radovat, ale myslím, že buď jsem ten pocit nikdy nezažila nebo si na něj jen nepamatuju. Ostatní emoce mi jedou tak na 150%, ale radost nikdy. Možná tak na 60% a to jsem ještě hodně přestřelila. Navíc to trvá opravdu krátce a hned se opět ozve ten známý pocit, doprovázený různými myšlenkami, které ho ještě umocňují.

Tolik jsem se ztratila uvnitř své hlavy, že už nedokážu ven. Musím být pořád ve střehu a nic si tak neužiju. Je to vyčerpávající. Snažím se a jedu už tak nějak víceméně na neutrál, kdy necítím nic, ale ani se nesnažím o nějaké drama, ačkoliv vím, že nějaké procitnutí potřebuji jako sůl.

Nevím, jestli mneám sílu (ta by se našla), nebo spíš chuť s tím něco udělat. Na jednu stranu chci, ale na druhou se pořád sabotuju, jinak bych dokázala najít způsob jak si s tím poradit.

Zažil tady někdo něco podobného? Nějaká rada prosím?
 stonekvbouři Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.09.2023 15:44:58
Vykuk: Doktor buď napíše prášky, nebo nenapíše prášky. Třetí možnost je psychoterapie, která stojí cca 1500-2000/h a která vůbec nemusí fungovat, ani po letech. Skoro jak náboženství nebo aromaterapie.
Pokud má někdo krátkodobě problém se spaním, stresem, žalem, zármutkem, může mu pomoct na pár týdnů/měsíců nějaká chemie, ale nenahradí to dlouhodobě štěstí a naplnění. Brát to dlouhodobě nejde, to z člověka udělá zombie. Myslím benzodiezepiny a serotoninové inhibitory, abych byl konkrétní. Nic jiného pokud vím předepsat víceméně zdravému člověku bez schizofrenie nebo maniodeprese nemůžou. Tolik k tvojí radě
 Involuntaryintrovert
18.09.2023 13:15:26
*Vykuk*: tak já to zkusím. Díky
 stonekvbouři
18.09.2023 13:07:41
Proste si len naletela nejakej zacinajucej "doktorke" a stala si sa iba jej "pokusnym kralikom". Obrat sa vylucne LEN na skuseneho doktora a NIE na roznych pseudoliecitelov.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 13:01:04
*Vykuk*: jenže já už jsem se zkoušela radit. Jedna doktorka teprve začínala a ani to doktorka nebyla, jen si udělala nějaký kurz a pak to samé jiný "terapeut", který se sám nazval odborníkem na něco, ale nevím teda, dokud jsem mluvila tak dobrý, jak jsem přestala, tak i on a ničemu to teda nepomohlo.....Ještě jeden odborník tu byl,ale ten mi řekl, že mi pomůže a nakonec mi oznámil, že nemá kapacitu. Já nechci svoje věci vykládat zas někomu dalšímu a zas k ničemu. Jsem unavená z toho začarovaného kruhu, kdy si snažím si pomoct, ale vždycky v tom nakonec zůstanu sama. Možná bych to měla vzdát.
 stonekvbouři
18.09.2023 12:51:15
Zase si len zbytocne domyslas... Nejaky druh neurozy, proste este vobec neznamena, ze si napr "zavistliva krava". Zacni viacej verit doktorom.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 12:37:39
*Vykuk*- takže nejsem blázen, ale v pořádku podle tebe taky ne...takže špatný člověk? Já tomu prostě musím dát nějakou nálepku.....možná egoistická kráva. To by dost sedělo na můj popis a hodně by to vysvětlovalo.
 stonekvbouři
18.09.2023 12:24:40
stonekvbouři: V ludoch casto panuje mylne presvedcenie, ze kazdy psychiatricky pacient je hned len "blazen". Naopak vacsina psychiatrickych pacientov si plne uvedomuje svoje stav, len si ho uz sami nedokazu riesit. Je totiz obrovsky rozdiel medzi psychozami a neurozami. Preto ti radim radsej navstevu doktora, pred nazormi laikov.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 12:18:48
*Vykuk*: takže jsem podle tebe blázen
 stonekvbouři
18.09.2023 12:16:27
stonekvbouři: Mas zaroven aj pocit, ze by som ti nejak nadaval???
No, to je aj dalsi dovod, k navsteve doktora.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 12:10:19
*Vykuk* : a to myslíš jak, jestli se můžu zeptat, jako nadávku nebo skutečnou radu?
 stonekvbouři
18.09.2023 12:02:22
To neni zavislost na utrpeni, to je vlastne uz cista psychodiagnoza. Navstiv svojho doktora a zver sa mu so svojimi dusevnymi stavmi.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 12:01:22
Hodislava: nemyslím si, že bych někdy zažila takový pocit intenzity při radosti na jakékoliv procento versus při bolesti, ale nemusím tím nutně myslet jen takovou tu špatnou bolest, ale i tu, která je spjatá s věcmi, na které člověk naráží napříč životem.
 stonekvbouři
18.09.2023 11:59:34
"A nedokážu si představit že bych dokázal dělat někoho šťastným nebo naopak někdo mě."

Já bych si to snad uměla představit. Myslím, že tohle v sobě mám, ale nějak to skomírá a mě to děsí, protože nic jiného nakonec přece stejně nemá smysl ne? Je hezké žít sám pro sebe ve smyslu znát se a mít svoje záliby a tak. Ale přece jen. To bych musela žít sama na pustém ostrově a nevědět o existenci dalších lidí, ale mám pocit, že i tak by mi něco chybělo. Lidi. Stejně. To s tím táhnutím ke dnu to chápu. Taky jsem se tak izolovala. Ale jsem z toho nešťastná teda. Ale je to moje vina. Moc jsem se soustředila na bolest, než abych si umožnila právě tu radost. A teď už mi zase jede pocit marnosti, když vím, že už to nebude jinak. Vždycky, když se pokusím o nový start, tak to dopadne stejně. Mám rychlý a dobrý nástup a zákonitě přijde sešup dolů. S tím, že na ten pomyslný vrchol - ta opravdová procítěná radost, které se může člověk chytit a snažit se jí držet zuby nehty, tak to je mi vzdálené na míle. Je dost možné, že jsem to prožila a nerozponala....
 stonekvbouři
18.09.2023 11:55:09
jaký rozdíl je v tom radovat se a radovat se na 150% ? Máš snad pocit, že musíš vypadat max happy jako ti ostatní na fotkách? A tudíž se tak i přiměřeně cítit?
 Hodislava Žena42 Kategorie
18.09.2023 11:48:55
příčinou je podle mě sebe-domestikace společnosti ....
máme se úplně stejně špatně jako prase v kleci, život je podvod ..
 Honza123456789
18.09.2023 11:46:58
Já to mám podobně, všechny jsem odříznul, nebavilo mě je táhnout ke dnu se mnou. Víceméně žiju sám se svýma myšlenkama, kontakt s lidmi jen abych se nezcvoknul. Nacházím štěstí v klidu, pořádku, zdraví, vzdělání, hudbě, práci. A nedokážu si představit že bych dokázal dělat někoho šťastným nebo naopak někdo mě. Nikomu neubližuji a to se nedá říct, když žiju život na plno a sdílím ho s ostatními. Ne každý je kompatibilní s tímhle světem, ale může si dnes aspoň v rámci možností klidně žít, když ne užívat.
Smajlík  InvoluntaryintrovertPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč