Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1222594, vloženo 18.09.2023 10:50:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Podstata incelství
Na úvod bych chtěla říct, že rozlišuji mezi člověkem, který se prostě cítí osamělý a když se řekne involuntary celibate, tak si řekne, jo, to vystihuje moji situaci. A mezi člověkem, který se hlásí k nenávistné komunitě a nenávistným myšlenkám zejména vůči ženám. Oba typy však začínají více méně stejně. Jsou nesmělí a tak mají ztížené hledání partnerky. Rozdíl u toho toxického incela (dále jen incela) je v tom, že je arogantní. Odmítnutí ženou nevnímá tak, že prostě každý hledáme toho, kdo nám vyhovuje, a při tom hledání spoustu lidí odmítneme jako nevyhovujících. A je to něco, za co se na nikoho nemůžeme hněvat. Ne, incel toto neuznává a když jej holka odmítne, tak to vnímá jako urážku své úžasnosti. A začne holku vinit. Z toho, že je zlatokopka nebo cokoliv podobného. Začne ji vykreslovat jako tu špatnou, že si dovolila odmítnout někoho, kdo jí nevyhovoval.

Na začátku bylo jen zklamání jako u těch "normálních incelů", kteří si vlastně tak ani neříkají. Takovýto slabší kus (incel) si však možná již po prvním, s jistotou ale po několikátém odmítnutí, vyvine aroganci jako protiváhu ke své neschopnosti, aby ego netrpělo. Zatímco normální osamělý kluk se nakonec otrká a najde si holku, nebo ho nějaká i sbalí sama, protože vidí, že je fajn, jenom nesmělý. Ublíženec na druhou stranu prodělá vývoj směrem do propasti negativity, která mu nedává žádnou šanci na vyřešení situace, ale může si tam libovat v sebelítosti. Prvotní zklamání pak incel začne přetvářet ve vztek a postupně v nenávist, protože to mu přijde z nějakého nepochopitelného důvodu asi mužnější, než smutek. Přitom se akorát před tou holkou a přede všemi ostatními zesměšňuje a dává najevo, že se mu chcete radši vyhnout obloukem. Stane se součástí nenávistné skupiny, která vlastně nenávidí vše - ženy, přírodu, uprchlíky, LGBT. Vše, co s nimi souvisí i to, co ne. A kdo chce vedle sebe nenávistného člověka? Nikdo.

Jenže přiznat si vlastní chybu by znamenalo, že by si tito incelové museli začít trhat vlasy, protože to od toho prvního odmítnutí pohnojili u tolika holek, které by o ně jinak stály, kdyby oni byli normální chlapi. Nakonec se jim radši ty holky vyhnuly, ale určitě to nebylo tím, že ti incelové byli nenávistné trosky, určitě to ty holky byly zlatokopky. A druhá šance nepřijde. Holka, kterou incel chtěl, skončí s jiným. A až se s ním rozejde, nebude považovat toho incela za jednoho z potenciálních nových partnerů, zase skončí s jiným a na incela už se ani nepodívá. A incel bude vinit ji. Je to snazší. Dál bude žít ve své nenávisti a sebeklamu, protože čelit pravdě, to chce mít sílu. To chce být opravdový chlap. Někdo z vás, kdo se v tom pozná, třeba uzná, že je načase se pochlapit. Odhodí tu nenávist, i když to po letech takového smýšlení bude boj. Ale pokud chcete holku, tak to zvládnete. Nakonec si ji pak najdete. Myslím si však, že většina z vás spíš jenom přejde do útoku nebo vysype tisíc důvodů, proč to nejde.
 Jupijéja Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.09.2023 14:08:23
Petrz: Přesně a když spadneš, můžeš se buď zvednout nebo zůstat na bobku a brečet. Co z toho asi někam vede?
 Jiný problém
19.09.2023 21:42:22
Knoflejk: Dle mne má Jiný problém pravdu. Ne ve všem ale v tom že se lituješ a jsi pasivní ano. Hledej cesty jak z toho ven. Jestli máš špatné zkušenosti s oslovováním zkus to jinak.

Dle mne je dobré mít nějaký cíl v životě - chtít něco dokázat - a jít si za tím. I kdybys tím do svého života partnerku nepřitáhl je to furt lepší než se litovat.
 Petrz
19.09.2023 19:33:33
Knoflejk: Jojo, kdo by nebyl, ty tomu nerozumíš, jsi neempatický, proč mě nelituješ?

No asi protože se litovat dokážeš v pohodě sám. Jak říkám, až ti ta samota bude doopravdy vadit, tak budeš připravený s tím něco dělat a ten tvůj "oprávněný" splín vykopat ze svýho života. Protože oprávněný neznamená prospěšný. A žádná tě nebude tahat ze tvých s*aček, to jako sorry. Každou budeš zajímat až ve chvíli, kdy prokážeš, že si svůj život a psychiku dokážeš srovnat sám a být jí tak dobrým partnerem. Je jen na tobě, jestli to bude ve 21, 31, 41 letech. Tímto tuto naši konverzaci končím, je to jak do dubu. Snad jednou nebude.
 Jiný problém
19.09.2023 19:26:40
Jiný problém: Tak kdo by nebyl zoufalý když mu ostatní dávaj najevo už odmala že je odpad a že se radši ani neměl narodit. Soudit umíte každej ale kdybyste se aspoň zkusili vcítit do člověka který je zoufalý tak byste mohli chápat že je pro něj těžší se seznamovat.
 Knoflejk Muž22 Kategorie
19.09.2023 19:21:56
Jak to doprdele můžu vyzařovat? Každý holt není tak sebevědomý jako vy šťastlivci. Jako to mám po tolika odmítnutích skákat radostně do vzduchu a šklebit se jak měsíček na hnoji? Kdyby mi ta holka dala příležitost mě pořádně poznat tak by zjistila že to s tím fňukáním není tak horké
 Knoflejk Muž22 Kategorie
19.09.2023 18:37:33
Knoflejk: Vyzařuješ zoufalství a ublíženost. Poslat mě do řiti můžeš kolikrát chceš. Až ti doopravdy ta samota bude vadit, tak budeš připravený se podívat kriticky sám na sebe a jít s maximálním nasazením do změny, jako chlap. Já jsem ten poslední, kdo by do tebe chtěl kopat. Vždyť jsi dost žalostný i bez mého přičinění.
 Jiný problém
19.09.2023 14:37:00
Jak jako vepsaný ve tváři? Člověk se může tvářit jakkoliv ale chovat se v reálu může úplně jinak
 Knoflejk Muž22 Kategorie
19.09.2023 14:19:18
Jděte do řiti fakt
Smajlík  Knoflejk Muž22 Kategorie
19.09.2023 10:40:24
Knoflejk: To ani nemusíš. Ty budeš mít slovo fňukna přímo vepsaný ve tváři.
 Jiný problém
19.09.2023 09:00:13
Už asi po sté. Před holkama jsem nefňukal! Ale to je jak mluvit do zdi tady...
 Knoflejk Muž22 Kategorie
18.09.2023 20:10:22
Knoflejk: U tebe je problém v tom, že seš trašná fňukna.
 Jiný problém
18.09.2023 19:41:21
niuris: Přesně tak. Já jsem byl k holkám vždy hodnej a jak jsem dopad...člověk se holt musí umět narodit
 Knoflejk Muž22 Kategorie
18.09.2023 17:18:10
dotnet: ono jestli je někdo zlý nebo hodný je úplně jedno, na atraktivitu daného člověka to má minimální vliv. Navíc "zlý hodný" jsou relativní pojmy, např. člověk C je pro člověka A dobrák, kdežto pro člověka B hajzl apod.
 niuris
18.09.2023 15:00:06
"Zatímco normální osamělý kluk se nakonec otrká a najde si holku, nebo ho nějaká i sbalí sama, protože vidí, že je fajn, jenom nesmělý."

Nic takového se stát nemusí.

Incela dělá nízká komunikativnost, společenskost a otevřenost. Jestli je hodný nebo zlý je celkem jedno, protože se to stejně žádná nedozví.
 dotnet Muž25 Kategorie
18.09.2023 14:40:57
Přírodu? To je mi nějaká divná kriminální psychologie...
 Sven
18.09.2023 14:34:14
Ono když tě někdo odmítá celý život a když ti okolí dává najevo že jsi odpad tak to se sebevědomí získává těžko
Smajlík  Knoflejk Muž22 Kategorie
18.09.2023 14:31:04
Jupijéja, ve většinové české společnosti to toxické nastavení bohužel pořád je. Nedělal bych si iluze.
 kroutimhlavou
18.09.2023 14:13:50
kroutimhlavou: To už snad dnes neplatí a takovou výchovu dostane minimum mužů. Pro ty, co takovou výchovu dostanou, je tu tlak společnosti, která už dnes prosazuje úplně jiné myšlenky. Tak se dá zhoubný vliv toxické výchovy aspoň trochu odbourat. Dnes je spousta mužů, kteří vyhledají psychologa, i takových, kteří mají ty myšlenky o "správných chlapech a správných ženách". No a pokud se někdo odmítá léčit a chová se agresivně, tak může dostat léčbu i soudně nařízenou.
 Jupijéja
18.09.2023 13:53:52
"Řešení samozřejmě bude terapeutické, ale nejdřív si musí člověk být ochotný nechat pomoc a přehodnotit svoje postoje".

Tak jasně, ale ta ochota si nechat pomoci zvlášť je u mužů zvlášť nemožná. Protože je jim vtloukáno do hlavy, že musí být CHLAP, a CHLAP přece žádnou pomoc nepotřebuje.....
 kroutimhlavou
18.09.2023 13:47:58
kroutimhlavou: Každá ne, tak mě to prostě zaujalo noo...

Řešení samozřejmě bude terapeutické, ale nejdřív si musí člověk být ochotný nechat pomoc a přehodnotit svoje postoje. Pokud ještě řešení úplně neznáme, tak se to prostě musí zkoumat jako se vším neznámým. A tak já neříkám, že spasím svět, zas tak sebestředná nejseem :DD ale chci se podílet na práci dobrých lidí.
 Jupijéja
18.09.2023 13:42:36
Jupijéja, neodsuzuju, ale možná jsi to měla napsat do těch zpovědí na začátku.
A přece jenom, kdyby každá ženská, která narazí na cvoka, měla studovat kriminální psychologii, tak tu máme samé kriminální psychology :-)

Jinak nechápu, co s tím chceš jako dělat? Ten problém nemá žádné řešení.
 kroutimhlavou
18.09.2023 13:36:29
Borei: Děkuji za tvůj pohled :)

kroutimhlavou: Já to nedělám z traumatu, a jako někomu v dětství srazí auto mámu, tak se v dospělosti stane dopravákem, někdo má třeba nějaký zdravotní problém, tak se rozhodne studovat medicínu a pak pomáhat lidem se stejným problémem. Tohle ty jako odsuzuješ?
 Jupijéja
18.09.2023 13:13:23
Jupijéja, tak to se potom dá pochopit. Ale jenom kvůli traumatu studovat kriminální psychologii, to nevím, teda. Já si myslím, že ten fenomén je ale typický víc pro USA nebo Kanadu, tak ty bylo nejvíc těch násilných činů. Lidí různějak vyšinutých bylo vždycky dost, ale na vině v tomhle případě jsou sociální sítě a internet.

Když dřív někdo dostal kopačky, tak si zanadával na nafoukanou krávu, vožral se s kamarády, a bylo. Pokud přišel s nějakou teorií, tak mu to někdo vysvětlil. Jenže dneska si každý může v internetové názorové bublině desetkrát potvrdit svůj pohled na svět. Pokud zapochybuje, jde se utvrdit znovu. A netýká se to jenom incelů, ale i politiky, atd. Ale pochybuju, že to vyřešíš.
To by se svět musel vrátit tak do roku 2005, kdy se dalo ještě trochu normálněji žít.

Ono i pro ženy platí, že si na sociální sítě chodí pro lajky a validaci, a muži tam chodit šířít nenávist okolo. Mladá holka tak získává nezdravý pohled na sebe sama, nebo mindráky.

CO se týče toho ,,chlapství", tak většina mladých kluků je z rozvedených rodin, takže jim nemá jaksi kdo dát nadhled do problematiky, a naučit se vyrovnat s odmítnutím, no.
 kroutimhlavou
18.09.2023 13:11:26
Jupijéja:

Jako úspěšně vyléčený incelák, ti můžu lecos poodhalit, ve spoustě věcí máš pravdu, akorát bych nesouhlasil s tezí :

"když jej holka odmítne, tak to vnímá jako urážku své úžasnosti."

Teda alespoň co se týká mého vlastního prožitku - tam ta zášť a zapšklost pramenila spíše z totální bezradnosti a neshopnost rozkíčovat kde je chyba, to vše ještě přikrmené chováním některých princezen, které měly vlastní potřebu si na zoufalci pohonit své ego a když mládence posílaly k vodě (na což měly samozřejmě plné právo), se tomu dotyčnému ještě s medovým usměvem ostrým podpatkem otočili na bolavém palci. (To není úplně OK) Nebylo jich mnoho ale bohatě to stačilo, některé ty sviňárny byly celkem hustý, zvlášť pokud je mladý muž citově i psychicky zraněn, dlouhodobě frustrován a navíc s ním cloumají hormony. (pozn. samo že zdravě sebevědomý chlap se nad toto povznese a ví že dotyčná asi nebude úplně fajn do vztahu, a je vlastně rád že se to odhalilo hned.)

Jako příčínu vidím v tom že dnes mladí lidé žijí více vedle sebe než spolu, mám teď čerstvou zkušenost, kterak jsem nastoupil do třetího ročníku SŠ (v rámci dohánění maturity) z původních patnácti jsme zůstali čtyři a teď se u nás zjevilo spostu nových lidí (propadlíků, nebo těch co udělali rozdílovky) - jsem tam se svou čtyřicítkou druhej nejstarší, je tam většina okolo 30let... staroši se začli hned bavit a hned se domlouvalo kam se půjde posedět, mladý neodložili telefony, po tom co jsme do nich začali rejt že s nima není řeč tak to na chvilku odložili a kecali s náma, další dny zas znova - telefon furt v ruce, sedíc vedle sebe jak ptáčkové na drátě ignorujíc okolí... to se pak těžko člověk naučí nějaké základní soc. dovednosti, jako třeba jak kecat s holkou co se mi líbí.
 Borei
18.09.2023 12:48:23
kroutimhlavou: Já neviim... nejde mi tyhle lidi dostat z hlavy, asi prostě touha pochopit... ale taky jsme měli na škole jednoho takového. Holky ho nechtěly, protože byl divnej a pak byl dost agresivní. Pořád psal hrubé zprávy, zvonil na zvonky a říkal nám bez okolků cosi o znásilnění zlobivých holek. Hodně jsme se ho bály. Byly jsme na policii a on z toho vyváznul moc lehce. Klidně bych ho někde mohla potkat a děsí mě to. Proto taky studuju kriminální psychologii. Abych před takovými individui jednou mohla lidi chránit. Někomu se dá ještě pomoci, pro někoho je už pozdě, a pro někoho už od začátku. Zpovědnice byl ze začátku způsob, jak dostat názory lidí, aktivita mimo studium. Ale nedávno jsem se rozhodla to brát víc jako vedlejší trénink na moje budoucí povolání.
 Jupijéja
18.09.2023 11:57:03
Jupijéja, já jen, že tu otravuješ skoro denně, a výsledek nikde žádnej..
Spíš mě zajímá, proč to ty, která nemá problémy se seznamování, musíš tak řešit?
 kroutimhlavou
18.09.2023 11:54:09
kroutimhlavou: Proč kdokoliv řeší cokoliv, co nemůže sám vyřešit? Co si to vůbec dovolujeme, o něčem mluvit? Nechceš tu sekci Diskuze úplně zrušit? :D Diskuze pomalu posouvají lidi k pochopení problému a já to tu snad rozebírám nejvěcněji jak to jen jde. Když ti to vadí, tak sem nechoď, ale nesnaž se mě manipulovat, že bych o něčem neměla mluvit. Já si budu mluvit o čem budu chtít.
 Jupijéja
18.09.2023 11:52:57
Jupijéja: "Já tu řeším vážnou věc."

NIE. Kym sa nenaucis vidiet uplne celu podstatu toho problemu, tak NIKDY NIC NEVYRIESIS.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 11:48:27
To je problém no.. To jsou skutečně frustrovaní jedinci. Zpravidla nejvíc vztahy prožívají jedinci v době dospívání, ale okolo té třicítky se to často začne lámat. Člověk si prostě uvědomí, že mít vztah taky nepřináší zdaleka jen "potěšení". Člověk se třeba musí druhému do určité míry přizpůsobovat/podřizovat/ustupovat mu.. spousta lidí tohle musí dělat třeba denodenně v práci a už nechtějí to samé dělat ve svém osobním životě :D Prostě si užívají tu svobodu, kdy jim nikdo do ničeho nekecá.. Ale jak jsem se zmínil, pokud se člověk skutečně zamiluje, vše je pak samozřejmě o něčem jiném - přizpůsobí se druhému rád/podřídí se druhému rád/ustoupí druhému rád.. Mnoho lidí to ale není ochotna dělat ve vztahu, který s někým udržují třeba jen kvůli přísunu pravidelného sexu.
 Marty564
18.09.2023 11:45:52
,,Já tu řeším vážnou věc"

Ale proč ji řešíš, když ji stejně nevyřešíš, a navíc Tě to ani nemusí trápit? A spamuješ tu skoro denně. To není normální. To je posedlost. Podobná, jako jsou posedlí ti incelové.

Asi taky nebudeš docela psychicky v pořádku, což přičítáš těm incelům, ale sama u sebe tu chybu nevidíš.
 kroutimhlavou
18.09.2023 11:37:27
Marty564 : palec nahoru za Vocel :D

Jupijéja : nebudu ti řikat, že nemáš pravdu, v některých případech to tak skutečně je

napsalas : "Prvotní zklamání pak incel začne přetvářet ve vztek a postupně v nenávist, protože to mu přijde z nějakého nepochopitelného důvodu asi mužnější, než smutek."

ve skutečnosti to neni mužnější, ale snesitelnější ...
je spousta kluků, co chodí se srdcem na dlani, ale dobře to pro ně nedopadlo ..
 Honza123456789
18.09.2023 11:25:53
Vykuk: Jestli potřebuješ zahnat nudu, tak si zajdi do kina. Třeba tam potkáš i nějakou tu tvoji femcelku a už nebudete sami. Já tu řeším vážnou věc.
 Jupijéja
18.09.2023 11:22:44
Marty: https://www.theguardian.com/society/2022/oct/30/global-incel-culture-terrorism-misogyny-vi - olent-action-forums -

Incelská komunita roste. To je opačný trend než co popisuješ ty. Proč to řešit? Někteří z nich střílí do lidí. A ten zbytek šíří nenávist dál po internetu. A naše generace tvoří jen menšinu společnosti.
 Jupijéja
18.09.2023 11:14:41
Tohle je jediná sociální síť, kde se to nonstop pořád řeší. Proč neřešíte třeba hikikomori? Nebo bai lan? Řekl bych, že oboje je ještě zajímavější.
 Schizoidd
18.09.2023 11:13:28
Priznam sa, ze uz po prvom odstavci ma to zacalo dost nudit...
Kazdy proste nemal tolko stastia v zivote a tak sa z nejakeho dovodu, nechcene stal incelom.
No nehodlam teraz riesit incelov. Rad by som totiz pripomenul, ze zaroven tu vedla existuje aj priblizne rovnako pocetna skupina zenskych femceliek. A tie femcelky veru o nic na tom nejsou lepsie.
A hlavne to mnoztvo casto az nenavistnych kecov, ktore femcelky produkuju na adresu muzov...
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 11:12:11
Já si říkám, proč se tu stále řeší pojem Incel, tedy "involuntary celibate", když ve společnosti hodně přibývá jedinců, kteří by se dali nazvat spíše pojmem Vocel, tedy "voluntary celibate" :) Já se ve svých sedmatřiceti po různých eskapádách do žádného vztahu také příliš nehrnu, jsem nad věcí a mám okolo sebe x lidí, kteří jsou na tom podobně. Prostě pokud náhodou nepotkám nějakou skutečnou "životní lásku", tak budu klidně sám a nějak se nevzrušuju. Nepotřebuju za každou cenu vztah třeba pouze kvůli sexuálnímu vyžití. No a mladší generace, mezi kterou patří třeba moji mladší bratranci, kteří jsou teď na hraně dospělosti, neprožívají vztahy už vůbec. Přijde mi, že to je generace, která má už úplně jiné zájmy a vztahy má už úplně na salámu.
Smajlík  Marty564Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč