Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1222556, vloženo 17.09.2023 18:19:02 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak jíte, když máte málo peněz?
Co jíte, když máte nouzi a šetříte? Já jsem dřív, když jsem žil u rodičů, jedl denně v Mc donaldu, KFC, dneska si to nemůžu dovolit.

Takže si v místním kebabu například koupím před noční směnou dva super kebaby v tortille, ty si rozdělím na celkově osm porcí. Po dvou hodinách je jím, stojí to 340Kč. Vařit jsem líný. Vodu piju z kohoutku.
 levné jídlo Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.09.2023 22:47:43
Zaletím si do restaurace Pantagruel v Paříži. Má jen jednu michelinskou hvězdu. Holt to vydržím, když zrovna musím šetřit.
Smajlík  Gurmánka
22.09.2023 14:02:09
Tomu říkáš šetření?
Můj propočet ukázal, že nejlevnější jsou rohlíky se sádlem.
Pán chce vitamíny? Tak k tomu mrkev a jablko ve slevě.
..
Vaření je otázka zvyku. Když se to člověk naučí, tak mu na 90% ty kupované blafy přestanou chutnat.
 Pry Muž33 Kategorie
22.09.2023 09:32:58
Pul kila slaniny: ty mas dost :-D pokud tohle povazujes za neosizene jidlo. Zeres ODPADKY!
 Mr D
21.09.2023 17:08:25
Mr D: zeru ryby, maso, nejvic hovezi, ale i kureci a veprove, na snidani klidne testoviny, ale do toho tak pul kila slaniny, proste zadne sizeni, nejaky salat si take dam, ale nezeru jen nejakou hmotu za par korun, ktera se v zaludku nafoukne a vytvari dojem sytosti
Smajlík  Mrcake
20.09.2023 18:27:56
To vis ze jo, japonec sezere i syntetiku. Jasne, s jeho rozpoctem mam na stole hovezi, flasku vina ktere neurazi, urcite salat, dezert a mozna zmrzlinu :-D

Kde se berou tihle mimonsti magori s instantnimi blafy za cenu zlata? Asi si koupim akcie ORKLY, blbove chteji jidlo z pytliku kazdy den.
 Mr D
20.09.2023 18:01:10
Mr D: Ani trošičku, syntetický glutamáty mají naopak tu chuť umami plochou. Asi jako kdyby člověk trval na bílým krystalovým cukru, aby si užil sladkou chuť. Dostane sladkou chuť, ale plytkou, prázdnou, což je škoda, když je kolem nás tolik dobrot. Co se týče přírodní chuti umami - sójová omáčka, miso pasta, dlouho tažený vývar, rajčata, parmazán, mořské řasy, kimčchi... Jasně, pak už se nebavíme o úplně nejlevnějším vaření, ale při bohatém rozpočtu autora si můžeme pískat a není důvod sahat pro plochost.
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
20.09.2023 10:17:46
Tvuj problem s glutamaty je "trochu" v kolizi s umami ;-)
 Mr D
19.09.2023 19:47:19
Já jsem tu pohanku dělal právě s rýží, jednu dobu to bylo moje nejoblíbenější jídlo. Nasmažil jsem velikou horu cibule, v hrnci uvařil pohanku s rýží, na tu cibuli jsem ještě dal nějakou zeleninu a tofu a nasušené houby, kari, a potom jsem to všechno smíchal, přilil sojovou omáčku a hotovo - pro mne vynikající jídlo.
Pravda, ty přísady z toho už udělají průměrně nákladné jídlo, hlavně tofu a sojová omáčka - ta pro mě musí být přirozená, ne ta supermarketová se syntetickými glutamáty. Ale nevařil jsem to kvůli šetření, spíš že mi to chutnalo a snad to bylo i trochu zdravé.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
19.09.2023 19:04:52
Jen pohanka se nedá jíst, ale mě třeba chutná. I víc než většina druhů těstovin. Hned po rejži.
 takyjeden
19.09.2023 10:15:54
Ad vlocky pro kone: nevyplati se, pro lidi jsou pod privatnimi znackami za stejnou/nizsi cenu a bezne jeste ve sleve 20-40%.

Inspiruj se u rusaku, ti jen chlastaji a za zbytek penez kupuji pohanku. S pohankou jsi na 400Kc/osoba/mesic.
 Mr D
19.09.2023 01:03:20
Když mám málo peněz, tak prostě nejím a hubnu. A hledám práci. To už se mi ale dlouho nestalo.

Jinak nejlepší rada bilej tygr: "Při extrémné bídě se prý dají koupit i ovesné vločky pro koně, v padesátikilovém balení." :-)
 Positive plus Muž Kategorie
18.09.2023 18:14:55
Chápu, že se někomu nechce vařit každý den, ale není problém uvařit jídlo na víc dnů, klidně i celý týden, nakrabičkovat a dát do lednice. Za 340 kč si uvařím jídlo na 3 dny, 6 obrovských porcí a ještě mi zbyde.
 Ztpj
18.09.2023 13:59:04
Jednou jsem narazil na tohle video a ty norský popelnice se sladkostma jsou teda něco :D Nevim jestli jsou takový místa i v čr, ale jestli jo, člověk by nepotřeboval na obživu ani korunu :D

https://m.youtube.com/watch?v=6-EHJqkIDGQ&pp=ygURamlkbG8geiBwb3BlbG5pY2U%3D
Smajlík  Tip
18.09.2023 12:28:39
Když jsem byla ještě chudá studentka, jela jsem výhradně na čínských polévkách. (Překvapivě) :D
Smajlík  Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
18.09.2023 09:27:08
Pojdme na to jinak, Italske testoviny ve sleve, koupis do 20Kc/500g, bez slevy od 40Kc, coz jsou 4 velke porce. Kdyz na to das Bolonskou omacku z hromady cisteho masa a nasypes na to 1/4 kila parmazanu, dostanes se na polovinu az 2/3 ceny jeho blafu ;-)

Ja si myslim, ze ve skole vam aktualne nikdo nedrti koule pisemkama a zkousenim a proto delas drsnyho. Kdyz pak vylezes z toho podradneho pruchodaku s uplne dutou hlavou, zjistis, ze jsi jen DRSNA NULA a budes zrat jen pohanku :-D

S obdivovateli kolotocaru to tak byva. Kdo z vas to ma? :-D
 Mr D
18.09.2023 08:55:54
A co zere takovy Mrcake? Varenou repu, kartosku a pohanku?

Mas problem s vlockama a musli, ktere zere vetsina civilizace vcetne bohatych? Sver se nam o svych stravovacich navycich, at se taky pobavime.

S pohankou se vejdes do 400kc/osoba/mesic :-D
 Mr D
18.09.2023 04:59:52
Typická zpověď.
Připomněl jsem si nějaký vtip, jak na americké škole měli žáci napsat esej o chudých lidech. Jedna žákyně psala o lidech co byli chudí, jejich pokojská byla chudá, jejich zahradník byl chudý a šofér jejich luxusního auta byl taky chudý.
Nesvěřuješ se kolik bereš, za co utrácíš a podbně. Třeba jaké máš vybavení bytu (ledničku a mrazničku, abys mohl kupovat jídlo v akci a nějakou dobu ti vydrželo...), jaké máš vzdělání, abys mohl usilovat o nějaké lépe placené zaměstnání...

...Vařit jsem líný...
Takře jsi líný i na to, aby ses pokusil svou situaci si nějak zlepšit.
Smajlík  Radič
18.09.2023 01:48:51
Tvl jak muzete ty ovesne vlocky zrat, nebo mit jidlo za 340 kc na tyden, to musi byt teda mnamka
Smajlík  Mrcake
18.09.2023 00:25:02
"Ovesné vločky pro koně" :) To jsem nezkoušel. No i psí žrádlo má prý občas kvalitnější obsah, než to v supermarketu nebo kebabu.

Jinak na intru jsem si dělal luštěniny a obiloviny. Je jich mnoho druhů a kombinací. Dají se také dělat různé úpravy pro změnu chuti, vaření, pečení atd., různé koření a dochucení, jiná zelenina. Hlávka zelí, řepa, to je skoro zadarmo aj. Jablek je všude tolik, že to lidi vyhazují, někdo zas okurky, houby, dýně. Olej nic moc nestojí. Maso taky nemusí být každý den.

KFC a Mekáč je odpad, to už si zajdi radši k Vietnamcům, ty tam mají kolikrát i čerstvou zeleninu, maso, nudle, oříšky atd.
 takyjeden
17.09.2023 23:56:50
Pane bože. Ty vole si udělej špagety.
 Toffifee žena Žena20 Kategorie
17.09.2023 22:20:10
Vyhazuješ peníze. Na šichtu si uvaříš za třetinové peníze.
Občas si koupit jídlo je ok, ale stravovat se tak pravidelně je finanční debilita.
 jiRka
17.09.2023 21:19:33
Osolenou vařenou červenou čočku nebo pohanku s trochou levného oleje a jednou za pár dní i něco jiného, aby to nebylo tak nutričně nedostatečné.
Když je hlad, člověku to i chutná...
Smajlík  allloe Žena31 Kategorie
17.09.2023 20:31:39
Průměrně dám za jídlo 150kč denně a to si kurva žeru....ale 2 krutí stehna stojí 100kč, rýže 5kč a mám to na dva obědy....takže kolikrát se nažeru za 105kč někdy, když si udělám 4 hovězí burgery, tak 220...ale průměr 150:-) A vůbec si nestěžuju, v tom jsou sušenky,občas limonády,kafe,ciniminis.....prostě nic mi nechybí
Smajlík  Ohař
17.09.2023 20:28:49
Vařit jsi líný, protože tě to nikdo nenaučil.
Vařit se dá extrémně rychle, jen vědět jak na to.
Já mám z 80% uvařeno za 15 minut(nepočítám čas, kdy se to peče,vaří)
Smajlík  Ohař
17.09.2023 20:10:11
Jako sorry, ale za 340 korun mam uplne jiny level stravovani, nez nejaky grilovany orez pochybne kvality v tortille.

Za ty prachy koupis v beznem obchodaku s prehledem min. 1-2kg veproveho a k tomu zeleninu, syr, lusteniny, pecivo, jogurty a spoustu dalsiho a ne nejky odpad od turka.

Nejsi chudy, jsi liny magor, provokater, nebo rusak.
 Mr D
17.09.2023 19:38:52
cože?
 Loca Loca Žena98 Kategorie
17.09.2023 19:37:21
Uz per let vubec nejim.
 lol
17.09.2023 19:15:31
340 dva kebaby to myslíš vážně? Za 340 koupíš jídlo na týden v Albertu a ani to nemusí být nic moc nekvalitní. Cibule, okurky, rajčata, banány, česnek, zázvor, to všechno nestojí skoro nic. Pečivo, šunka, sýr, vejce, maso, ryby, se dají taky většinou sehnat levně. Mražená zelenina už vůbec. Za 500 jídlo na týden naprosto jednoduše a kvalitní. Když nechceš nic moc vařit, můžeš to všechno jíst syrový, jen vejce vařit a maso péct, to zvládne i mimino
 Schizoidd
17.09.2023 19:15:00
Když máme hloub do kapsy, tak nám stejná částka stačí pro pět lidí na několik dní. Vločkové kaše, brambory s vajíčkem, litý koláč, ve kterém je schovaná nějaká zelenina, husté polévky ze zeleniny, luštěnin a obilovin. Ano, člověk si musí na deset minut stoupnout k lince, ev. ke sporáku, ale žádné velké vaření to není.
 Veela Žena35 Kategorie
17.09.2023 19:09:13
Ty máš teda zatím peněz dost, jak to vypadá...
Poslední záchrana jsou ovesné vločky, jenom uvařené ve slané vodě vyjdou opravdu hodně levně. Jinak všelijaké ovoce, ořechy apod. se dají nasbírat v přírodě, v lese ostružiny, houby... Ovšem pokud to člověk potřebuje celoročně, tak se to musí nějak konzervovat. Jablka, hrušky, švestky do těch vloček je nejjednodušší usušit, ořechy vydrží.
Jinak i jiné druhý zrní: jáhly, rýže, pohanka... něco se dá na slano s houbama třeba, ty se taky na podzim nasuší.
Při extrémné bídě se prý dají koupit i ovesné vločky pro koně, v padesátikilovém balení. To jsem zatím nezkoušel...
Takhle jsem ale jedl naposledy ještě za socialismu, v součaném režimu mám pořád ještě na kousek másla, sýra, čočku, cibuli, česnek...
 bilej tygr Muž73 Kategorie
17.09.2023 18:54:16
Pokud jsi líný vařit, máš lidově řečeno, peška. Když musíš platit cizím, nikdy neušetříš.
 Malparido Muž30 Kategorie
17.09.2023 18:51:04
Celý chleba ve slevě - cca 15 Kč. Voda z kohoutku OK. Občas si můžeš na chleba koupit máslo ve slevě 40 Kč, vystačí na několik bochníků chleba.
 Sleva v LIDLu
17.09.2023 18:44:03
Naučil bych se vařit na několik dní z levných surovin.

-Vařit jsem líný.
To by ses rychle naučil, kdybys neměl co jíst, neboj.
 neincel



Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč