Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1216784, vloženo 22.05.2023 16:06:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nenávidím místo, kde žijeme
Moje situace asi nemá řešení... Nebo má? Než jsem porodila dítě, po mnoha peripetiích, které tady nebudu vypisovat, jsme se rozhodli, že než být v nájmu, pořídíme byt na hypotéku. Já jsem měla před mateřskou a tak mi bylo celkem jedno kde. Ale věděla jsem, že město, kde ho kupujeme, pro nás nic neznamená a že ho budeme chtít prodat a přesunout se jinam. Byt je 2kk, po rekonstrukci, ale malý, takže i do budoucna budeme potřebovat tak jako tak větší (v té době jsme na větší neměli). Ceny neustále rostly, říkali jsme si, že na tom nemůžeme v budoucnu prodělat.
Je to 3 roky a já to tady nesnáším. Holt zbrklá koupě. Je to v lokalitě, která není vyloženě problémová, je tu dost jak chudších, tak bohatších lidí (soudě dle aut), ale poblíž průmyslové zóny. Nelíbí se mi tu, je tu málo možností kam jít s dítětem, všude odpadky, lidi asi v globále prasata.
Co byste dělali na mém místě? Byt pronajali, z toho platili hypotéku a šli bydlet do nájmu někam jinam zatím?
Nebo byt rovnou pronajmout ještě v období fixace a zatím jít do nájmu a utržené (doufám, že budou utržené) peníze z koupi pak použít při další hypotéce?

Co když se nám to nepodaří ani pronajmout, ani prodat? Asi skončím v blázinci, když se odsud neodstěhujeme...

díky za rady

 ta nešťastná Žena32  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2023 21:35:04
Chcete pryč oba? Pak není co řešit. Lokalita není nic moc, takže managerský byt k pronájmu (což je dobrá investice) nepřichází v úvahu. Pronajímat při dnešní drahotě řadovým lidem znamená pod cenou s minimálním ziskem, který potřebuješ na opravy a škody, o tvorbě zásob na novou hypotéku na nový byt je ze hry. Napálit nájem na takový byt je méžné jedině tak, jak to dělali 2 sousedi - 3+1 předělali na tří jednopokojáky pro tři partaje sociálně slabých, za které rýžovali o sto šest. Celkem 6 lidí, plus dva psi, z toho jeden na balkóně, který vyl i v noci. Takže otázka je, kolik teď dělá nájem+hypo. Několik známých nepotřebné byty poskytuje Ukrajincům. Neřeší politiku, řeší jen peníze. Tam je ale limit na příspěvek od státu snad 15000 na byt při 5 lidech v bytě... ale dá se to vyřídit rychle a případné poničení bytu se taky řeší rychle, aby z toho nebyly články. Čili se můžete bytu zbavit hned. Každopádně zatím nemám pocit, že víte, kam byste vlastně raději šli. O blok dále, do jiné čtvrti, na venkov, do zahraničí... S prodejem taky nebude problém - ne lidi, co chtějí bydlet, ale investoři skupují, co se dá, aby zachránili peníze před inflací. Těm je lokalita šuma fuk, protože bytů je na trhu méně, než je poptávka, a oni vědí, že neprodělají. Někteří berou byt i s hypotékou, kterou si na sebe nechají přepsat a se sankcí ji doplatí hned.
 hhost
22.05.2023 21:07:20
Quakie: on taky každý, kdo má trochu pojem o architektuře/stavebnictví, moc dobře ví, že průměrný dům v USA je proti průměrnému domu v Evropě jak "bouda pro psa". Tady stále staví 90% domů zedníci, ne truhláři a montéři. Takže s ohledem na to je absolutně bezpředmětné srovnávat bydlení v USA s bydlením v kterémkoli státě Evropy. Je ale dost možné, že se zde s ohledem na vysoké ceny stavebních materiálů a ceny práce začnou trendy postupně měnit a ty zmíněné "boudy pro psy" začnou růst i zde. Současná situace tomu celkem napomáhá.
Smajlík  Martin654
22.05.2023 19:07:19
jj to znám..

Lidi tu v USA nejraději kupují domy. Byty jako takové tu jsou všude jen k pronájmu, ale dají se koupit ledaskde tak zvaná "condominia" tedy lepší byty, s kousíčkem zahrady, trávníku, společným bazénem v komunitě, a o všechno se stará za popolatek firma. Tedy sekání trávy, mnohdy garáž, a veškeré práce okolo...cena je o dost nižší než u rodinných domů. Jsou všude, ve všech státech, městech, lidi vybírají aby na blízku byly SLUŠNÉ školy kam sěti odváží školní autobus, a dost blízko i pracovní příležitosti se slušnými platy.
Jiná hlediska zpravidla nehrají roli. Takzvaná střední vrstva obyv.

Hypotéky jsou zhruba stejné jako u vás. Nejoblíbenější jsou rodinné domy. 66% byvatelstva usa v nich žije. Nic se nemusí položit "na prkno" lze začít i s nulou v kapse.
v USA platí, že hypotéky jsou dnes měsíčně na nebo spíš pod výší nájmů. Platit nájem v normálním bytě, který nikdy váš nebude je tedy zpravidla prodělečné.

Měl nebo měli jsme několik domů v mnoha státech, teď velmi nízký zato rozlehlý na FL.

Ano, v Evropě ) VŠUDE v Evropě, na Západě i Východě (krom Bulharska) budou ceny nemovitostí, pozemků, domů bytů, astronomické a pro mladé lidi naprosto nedostupné.
A bude to jen horší. a emigrace není pro každého. Není to sranda, vím. Jsem mimo Česko už 40 let. A pokud se tak někdo rozhodne, doporyčyji českou ženu. Ve dvou se VŠECHNO lépe táhne a kdekoli.
 Quakie Muž77 Kategorie
22.05.2023 18:30:20
Bude sranda, když to uskutečníš, přestěhujete se a po pár letech se k vám nastěhují nějací nepřizpůsobiví sousedé a budeš na tom ještě hůř než teď.
Tím chci říct, že bydlet v bytě je vždy sázka do loterie a pokud tě štve jen to, že není moc hezké okolí, tak bych to neřešil, pokud máte aspoň dobré sousedy.
 1bhc
22.05.2023 17:53:33
Pronajmout a z toho hypo to je utopie realitni trh se moc nehejbe byty zatim mega drahý a hypotéky nedostupny. Mozna zkusit prodat za nejakou ok cenu a jit pak na chvili nekam do najmu a usetrene penize vlozit do zahajeni hypoteky...
 Tomrr
22.05.2023 17:02:04
Z nenávisti můžeš onemocnět nebo spáchat nějakou násilnost. Jestli to jde, tak byt prodat a odstěhovat se do většího. Další lokalitu pořádně prozkoumat i časově = od soumraku do úsvitu.
 j390
22.05.2023 16:32:31
jsi nešťastná ze své vlastní hlouposti, o tom se nedá nijak diskutovat. Měli jste víc přemýšlet, nechápu proč jste tomu dali volnou ruku.
Smajlík  bozemujproc
22.05.2023 16:16:50
Asi neporadím, co přímo konkrétně s tím bytem, ale co se dá dělat s odpadky, na to mám nápad. Když jsem byla na mateřské, tak jsme s dětmi brávali na procházky pytel a odpadky a odpadky sbírali, aby to bylo kolem trochu hezčí. Teď to taky děláme, ale už jen nárazově a občas podobnou aktivitu pořádá i město nebo různé zájmové skupiny lidí. Možná si můžeš i být vyzdobit nějakými krásnými květinami a různé jiné drobné úpravy, díky kterým by ses mohla cítit lépe.
Smajlík  Veela Žena35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk