Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1214374, vloženo 31.03.2023 13:39:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Děda má srdce v balónku
Už jsem tu psala 2 zpovědi, že je můj děda na JIPce kvůli tomu, že byl na katetrizaci a že mu zjistili, že tu cévu, na které mu dělali před lety bypass má ucpanou, tak mu tam dali dlouhý stent a při tom jim praskla jiná céva, kterou doteď nevím, jak při operaci opravili. Teď jsem mluvila s babičkou a ta mi řekla, že je děda na tom podle lékaře lépe a že zítra ho z JIPky přesunou na normální oddělení.
Jenže, když jsem mluvila s dědou, tak mi v porovnání s tím, jak byl veselý před operací přijde naprosto zničení a sotva mluví. Řekl mi, že má srdce v balónku, což vůbec nechápu. V jakém balónku? Já mám o něj strach. Mě přijde úplně zničený.
 Elinda Žena32  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.04.2023 11:28:42
Rozevirali mu zebra, rezali mu hrudnik, operovalu srdce a je na jednotce intenzivní péče. Bolí to jako cert a ty se divis, že mu není do zpěvu. To jako vážně?
 Cien
01.04.2023 09:53:00
Nevím, o jakou proceduru se jedná, ale nejspíše je zničený, protože je unavený z toho, co se okolo něj a v něm děje. Zkus se nestrachovat a myslet na to lepší.. Přeci jen ses zmínila, že by mohl být přeřazen na méně závažné oddělení.

A co se týče toho srdíčka v balonku, tipuji, že by se mohlo jednat o pomocníka, který roztáhne cévy a nenechá je se zúžit úplně.. Jsou i jiné výrobky, které třeba lidem, kterým vynechává tep, jaksi nasadí úder do srdce, jako kdyby tepalo za něj. Ale to opravdu nevím, jen píši, co mne napadlo. Třeba se zkusit zeptat lékaře, ten ti to rád vysvětlí.
Smajlík  Network Dogg Žena24 Kategorie
01.04.2023 03:47:31
Těmhle operacím bypassu nebo tripass, jsou dost zbytečné. Dá se jim včas předcházet a nejsou na to potřeba ani nějaké drahé léky.
Moje zničené srdce v mém věku 77, si udržuji doporučenými medikamenty často prodávané "over the counter" prodávanými volně a které soé o srdce a krevní oběh starají znamenitě. ¨Tlak 120/70 je můj běžný v mém věku. Nestěžuji si.

Operace bypassu, a nastrčení stenthu je řešení jen na krátký čas. Nečekej zázraky. Přeju dědovi aby se z toho dostal, a žil v naprostém klidu. Pokud možno v teple, tichu, na sluníčku nabírat ze slunce "déčko" snad užívat Co Q-10, třeba jen ten druh "6výkací" který umí dělat zázraky, na srdce nějakou tu "water Pill, lidově prášky na snižování tlaku krve. ale jen zcela běžnou vodní (spíš odvodňující) pilulky. Je to balzám. Odvodňují tělo, (Heart Failure) hodně pít vodu nebo u Vás výtečné minerálky!

Nevěřila bys co srdíčko vydrží.
 Quakie Muž78 Kategorie
31.03.2023 21:06:29
Děkuji všem za odpovědi.
Jinak jsem to špatně pochopila- praskla mi ta céva, do které mu dávali ten stent. Včera říkali, že to je vážné a dnes už, že ho z JIP přesunou zítra na normální oddělení. Jenže, já když s ním mluvím, tak úplně sápe po dechu a mám strach...
 Elinda
31.03.2023 18:28:58
Ahoj, je pravda, že o Vašem dědovi nic nevím z hlediska anamnézy (česky předchorobí, doslova rozpomenutí) s čím se vším léčí, jaké léky užívá, jestli prodělal už nějaké srdeční onemocnění v minulosti např. AIM (akutní infarkt myokardu), ale vzhledem co popisujete, tak zcela jistě, někdy se provede PTCA (perkutánní transluminální angioplastika), ve zkratce, že je zaveden katetr (drát) ,stehenní tepnou přímo do srdce na operačním sále a pod kontrolou RTG s kontrastem se do věnčité tepny, vloží ten stent jak zmiňujete a ponechá se v té tepně, je to jaká si výstuž, pro tu tepnu, aby se zpět neuzavřela ( neischemizovala, někdy se uzavře částečně, pak se bavíme o angině pectoris ( je pak stabilní a nestabilní) a když se věnčitá tepna uzavře úplně, tak je to akutní infarkt myokardu.
A pokud se neudělá tento výkon, tak na tom srdci zůstávají nevratné změny v podobě jizvy a zkrátka to nepřinese nic dobrého. Ale někdy se musí provést tzv. by -pass (přemostění ), k pokrokům medicíny a těchto zákrokových sálu ( katetrizační laboratoře), tak už je to málokdy, a to znamená, že ta postižená céva, se nahradí nějakou jinou cévou nejčastěji z dolních a nebo horních končetin. A srdce v balonku znamená IABK (intraaortální balonková kontrapulzace), je to záležitost, kdy tato metoda, může zeefektivnit práci srdce a to tak, že opět ten balonek se zavede stehenní tepnou do největší tepny lidského těla, což je aorta (neboli česky srdečnice) do hrudní sestupné, abych konkretizoval a balonek se nafoukne nějakým intertním plynem třeba heliem v diastole a jeho vyfouknutí v systole a takto ten přístroj tomu srdci pomáhá, kdy je přímo ohrožené tím, že může selhat jako pumpa. Jak popisujete, že je zničený no jako, nějak tam probíhá příprava, pak anestezie, orotracheální intubace ( zajištění dýchacích cest) a nějakou chvíli v hluboké anestezii, pak na JIPu, kde mu kontinuálně podávají, léky do žíly, proti bolesti a možná ještě sedace, třeba nějaký čas strávil na umělé plicní ventilaci, takže ono chvíli trvá, než ten organismus se dá dohromady, ale vzhledem k tomu, že ho mají přesunout na standardní odd., tak ten výhled je celkem optimistický Bc. DiS. zdr. záchranář
Smajlík  Karbon
31.03.2023 16:52:25
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
31.03.2023 15:54:01
Loca Loca: Viz předchozí "zpověď" Elindy o stejné věci: "Měl být pouze 20 minut na katetrizaci a místo toho byl na sále 3 hodiny a ještě babičce oznámili, že se prý moc často nestává, že by jim při tomto zákroku praskla céva."

Jako záchrana života mi to nepřipadá, spíš to pěkně podělali.
 Brzychomluwetz
31.03.2023 14:57:46
v kardiologii se nevyznám, ale každá operace je celkem velký zásah do těla a starého člověka tohle prostě zmůže, je u něho pomalejší rekonvalescence než u mladého člověka, víc ti k tomuto bohužel neřeknu, jen co vím, tak můj děda měl akorát nějaký budík a taky nevypadal zrovna šťastně po zákroku
je to prostě operace..
 Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
31.03.2023 14:43:30
Brzychomluwetz

Nějak nechápu tvůj příspěvek. Jako je chyba že se mu zachránil život, nebo co
 Loca Loca Žena98 Kategorie
31.03.2023 14:22:14
Brzychomluwetz: Bez tech, jak ty rikas felcaru, by byl ten deda davno tuhej.
 lol
31.03.2023 14:17:24
No tvl... dostat se felčarům do rukou to je neštěstí. Vůbec mě to nepřekvapuje. Od nemocnice dál.
 Brzychomluwetz
31.03.2023 13:58:04
Nejspíš se jedná o balónkové bandážování srdce. To je jasné, že děda nebude plný energie, přeci jen vážné cévní a srdeční potíže nejsou skopnutý palec. Je normální, že máš o dědu strach, na druhou stranu, život je konečný a je to přirozené. Je fajn, že díky medicíně si můžete ještě nějakým způsobem dělat radost, bez ní už by to nešlo.
Smajlík  Veela Žena35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč