Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1213694, vloženo 18.03.2023 12:10:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Celý život sama
Už delší dobu se zamýšlím nad tím, co by si asi o mě ostatní mysleli, kdyby zjistili, jaká ve skutečnosti jsem. Jako strašný samotář, i když by to do mě nikdo neřekl.

Začalo to asi už v dětství, nechodila jsem do školky a do kolektivu dětí jsem se dostala až v první třídě, ale nikdy jsem nikam nezapadla, byla jsem ta divná šprtka, co do šesté třídy nesměla ani sama ven, navíc jsem nechodila ani do žádných kroužků. V dětství mi to bylo trochu líto, ale nějak jsem si zvykla, hrát jsem si uměla sama a na koníčky typu četba, poslech hudby a psaní povídek zrovna kamarády nepotřebujete. Asi dva roky jsem se snažila chodit se spolužačkami ven, ale jak to rychle začalo, tak to rychle skončilo a já zůstala zase sama. Obdobně to dopadlo na střední, kdy jsem se jen učila i na vysoké.

Nechodila jsem ani na žádné brigády, takže nikoho dalšího jsem nepotkávala. Když jsem nastoupila do první práce, velmi rychle jsem kupodivu zapadla a práce mi šla, dá se říct, že jsem v práci poctivec a dříč a pouštím se i do věci, do kterých se ostatním nechce, pak jsem dostala lepší nabídku a v druhé práci, ve které jsem dodnes, je to stejné, práce mi jde, jsem v kolektivu oblíbená, ale nikoho si blíž k tělu nepouštím, takže o mě vlastně nikdo nic neví. V práci jen poslouchám, jak mají všichni rodiny, kamarády, co plánují o víkendech a o dovolených a já nemám čím přispět. Jsem prostě jen sama doma a už to neumím ani změnit, jakékoliv vybočení mě už stresuje. Jen nevím, jak a zda to takhle zvládnu vydržet sama až do staří, zatím si to neumím ani představit, i když je to pro mě vlastně jakoby přirozené.

Nevím jestli je to pochopitelné, jen jsem se potřebovala vypsat. Takhle proste asi moc lidí nežije a do některých by to ostatní možná ani neřekli.
 Samotářka34 Žena34  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.03.2023 08:21:22
Asi jsem se zamiloval. :o)

Mám to v zásadě velmi podobné. Z podstaty své práce vystřídám hodně kolektivů, takže mi to vyhovuje, že se dostávám mezi lidi, ale zároveň žádné přehnané družení. Když si udělám výlet na hory, tak jsem spokojen, že jdu 5 hodin lesem a nepotkám živáčka. Nesnáším k někomu chodit na návštěvy, nebo nějaké akce a návštěvy u sebe doma taky nemám rád. Mám rád svůj klid. Na jednu stranu mi svým způsobem vadí, že jsem sám, ale zároveň bych asi nechtěl vedle sebe někoho, kdo by nějak výrazně narušoval zajeté koleje. :o)

Pokud ti to tak vyhovuje, v čem problém? A pokud ne, tak hledej podobného "exota", i když to hledej je asi problém. Z vlastní zkušenosti vím, že podobní exoti moc vidět nejsou. .o)
 kve
19.03.2023 03:10:20
Chtěl bych Tě poznat, třeba jen jako kamarádku. Jsem na tom podobně, tak mi připadáš velmi zajímavá.
 MilanYY
18.03.2023 22:09:35
Nevadí, přijď se podívat do církve, chceš-li.
 Positive plus Muž Kategorie
18.03.2023 21:27:44
Bohužel to mám taky tak. Neumím se lidem otevřít a pustit si je blíž k tělu. Asi protože mě dřív vždycky lidi kterým jsem se otevřel opustili.. ano bylo to tak. Takže tě chápu.
U holky mě to zaráží trošku víc ale očividně je to taky možné.
Říkávám si že si najdu nějakou takovou samotářku, ta mi bude rozumět.. Ale je to spíš idealismus. Že si budem rozumět je asi pravděpodobnější než s extra extrovertkou ale představa že dva samotáři budou spolu šťastnější asi není moc reálná.
Nejsi někde od prostějova? Že by jsme zašli někam zvlášť, každej sám a neseznámili se? :D:D
 Nick
18.03.2023 17:54:37
Záleží to čistě jen na tom, jak moc Ti přítomnost někoho druhého skutečně chybí. Je celkem pochopitelný, že když ve svém životě nemáš lidi v dětství kdy je tam potřebuješ, nebudeš je vyhledávat v dospělosti, když jsi zvyklá trávit celý život sama se sebou. Máš výhodu, když při seznamování o pár lidí přijdeš, nemělo by Ti to moc ublížit. Můžeš se zaměřit na nějaký specifický druh lidí ,se kterými by sis mohla rozumět. Každopádně dokážeš takhle žít sama, zvykneš si na to, jak říkáš je to pro Tebe skoro přirozené. Změna je ale určitě možná.
 Forest creature Muž28 Kategorie
18.03.2023 17:36:14
Co si myslí ostatní ti může být jedno. Jestli ti vyhovuje být sama, tak je všechno v pořádku.
 fimisek
18.03.2023 16:42:54
Tak to se mi opravdu nepotvrdilo. Ano, nenajdeš kámošky jako na základce. Ale kdo by o takové stál....
 leafroller Muž21 Kategorie
18.03.2023 15:40:39
Mám to podobně. Vždycky jsem byl spíše samotářský typ. Vlastně mám jen dva opravdové kamarády, kteří tak nějak procházejí celým mým životem. Když jsem byl v pubertě tak jsem si to úplně neuvědomoval. Pouze ve chvílích, kdy ti mí kamarádi zrovna neměli čas (dovolená s rodiči atd.) jsem tak trochu propadl panice a uvědomil si, že vlastně nemám komu zavolat a jít třeba jen tak ven, když zrovna chci. Jakmile se vrátili hned jsem na tuto skutečnost zapomněl. Také jsem měl a dodnes mám koníčky, ke kterým nikoho dalšího nutně nepotřebuji. Do konce vysoké jsem to neřešil s tím, že se to prostě nějak vyvine, nikdo přece nezůstává na tomto světě tak nějak pořád sám. Dneska je mi 43 a ono se to opravdu nějak vyvinulo. A to tak, že nijak. Pořád jsem na tom stejně, jen s tím rozdílem, že už mi to nevadí a zvykl jsem si. Prostě ty "bouřlivá" léta, kdy jsem to strašně toužil změnit už jsou pryč a jakmile je člověku 40+, tak se tak nějak vnitřně uklidní a opadne to z něj. Zajímavé je, že to o mne také nikdo neví nebo třeba v práci by to do mě nikdo neřekl. Navenek nepůsobím nijak odtažitě nebo divně. Občas jsem dokonce zaslechl na svou osobu i poznámku, od osob opačného pohlaví, že prý bych mohl mít každou. To jsem se teda vnitřně dost pousmál :-). Dokonce jsem kdysi dávno, když jsem začínal ve své první práci, kde jsem navštěvoval firemní kurz angličtiny raději z toho kurzu odešel. Bylo to totiž v pondělí ráno a v rámci konverzační rozcvičky se lektor každého z nás zeptal co jsme dělali o víkendu. Po nějakém čase mi přišlo trapné si neustále něco vymýšlet abych zapadl a tak jsem to raději zabalil :-).

Dneska je prostě taková doba, kdy lidé ty skutečné hodnoty co jim život přináší neuznávají nebo jsou jim dokonce k smíchu a opovrhují jimi. Nahradili je falešným pozlátkem. Klidně bys mohla potkat muže, se kterým bys byla šťastná a který by tě plně chápal a neviděl v tobě jakési podivné individuum. Ale to by právě musel být moudrý, mít své vlastní hodnoty podle kterých by žil a byl přesvědčen, že jsou správné. A viděl by v tobě ženu s mnoha bonusy pro život. A klidně by ti nabídl třeba to, že spolu budete jen tak chodit, klidně rok, dva, tři. Nebudete nikde spěchat, nikdo se kvůli toho nebude na toho druhého zlobit a uvidíte kam se to vyvine. Najít někoho takového asi nebude vůbec jednoduché. Přeji ti aby se ti to podařilo.
 gruccinal
18.03.2023 15:24:34
Souhlas s leafem. Stěžuješ si,jak to máš blbé, ale co děláš pro to, aby to bylo lepší? Musíš ten stres překonat, ne se mu poddávat, jinak shniješ sama zaživa. Pokud je to až tak vážné, že to sama nedokážeš, nech si pomoct od odborníka. Ale ty jsi panem svého života, pokud ti něco nevyhovuje,změn to.
Kdybys nevěděla,kde začít,mohla by ses víc bavit třeba s kolegy. Sdílet veci ze svého života,pustit si je k tělu.. Jo,nejses na to zvyklá,tak to bude zpočátku nepříjemné,budeš se muset hodně premahat a zazijes trapne chvile,ale časem se do toho dostaneš. Stačí chtit
Smajlík  Teq
18.03.2023 14:58:54
Když ty sama ani nevíš, co chceš... :)
Se mi v hodně věcech podobáš.
 ofinka
18.03.2023 14:44:34
Takovou ženu bych rád poznal.....
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
18.03.2023 14:06:20
Já myslím že bys byla v pohodě, kdybys měla jednoho člověka doma, se kterým bys měla vztah.
 GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
18.03.2023 13:35:35
To je normální, vždy byly nějaké staré panny..
 Poklička
18.03.2023 13:15:50
Přesně, nikdy jsem nebyl v žádném kolektivu, vyučování, zejména přestávky přetrpěl a nemám žádný kamarády. Vystačil jsem si sám, měl jsem od dětství řadu koníčků a zálib, kde jsem si vystačil sám (elektronika, matematika, astronomie, fyzika, různé kutilství a vynálezy, pěstování rostlin, sport - na kole nebo pěšky jsem vyrážel kam jsem chtěl a svým tempem,...).

Vždycky nejraději samotář. Odmalička ... i na VŠ jsem byl nejraději, když jsem na úlohách, semestrálkách, měření a zkoumání pracoval samostatně a tak jsem se s tím sžil, že už jinak fungovat neumím. Prostě co se v mládí naučíš...

Tím spíš mě překvapuje, když jsi rostlá jako já, že to najednou tak řešíš a nějaké řeči, co se vedou, si příliš bereš... Kašli na to. Když mi nějakej kolega začne předhazovat, že tohle či takhle a je mi to nepříjemné, naprosto nereaguji a maximálně začnu z jiného úhlu, např: "to je zajímavý, že ta napěťová reference REF198 má takový zvlnění..."
 ertuop
18.03.2023 13:11:21
"O kom, o čem" uz neni sestej pad? Nebo se ted nejak menila pravidla pro psani me/mne?
 lol
18.03.2023 13:05:41
Je mi přes padesát a po celý svůj život sám. Ale mně to tak vyhovuje.

Jeden čas jsem uvažoval o založení rodiny, děti, ... ,ale rychle jsem z toho vystřízlivěl. A proč? Různé návštěvy známých a příbuzných o svátcích a já si všímám, oči a uši otevřené. Proč si partneři, manželé dělají naschvály? Proč si vzájemně škodí, ubližují? Proč jeden druhého i slovem ponižují?

Zjistil jsem, že ženy jsou prostě podlé, zákeřné, mstivé mrchy. Samozřejmě ne všechny, ale určitě ty, které znám. Vím, že chlapi taky nejsou žádní andílci a manželku podvedou nebo jim lžou, ale mstivost a záludnost, to je doména žen. Tohle je chlapům cizí. Když maj s někým problém, tak mu jedna vrazí a je vyřešeno.

Bohužel, tohle jsou moje získané zkušenosti a postřehy, že už o žádnou ženu nestojím.

Hledat jehlu v kupce sena? Na to jsem už asi starej, unavenej, bez naděje. Přenechám to těm mladším.

Nechci, aby to vyznělo jako nějaké skuhrání a stěžování si na svůj úděl. Naopak, já jsem takhle spokojenej, jenom právě nechápu takové lidi, kteří nutně musí někoho vlastnit a řídit. Ať si raději pořídí psa a toho drezůrují.
 jirkaW
18.03.2023 12:57:22
Samotářka34: Mně nepřijde divné, když jsou lidi samotáři, ale je fakt, že ty trochu jo, protože ty sama být nechceš, jen se bojíš to změnit. Mrkni na YouTube kanál - My single life (je česky), úpně jiný přístup. To JE samotářka, spokojená.

Lidí jako ty je dost, neumí z té ulity vylézt, iracionálně se bojí. Nechceš tam být, tak holt pro to musíš něco udělat jak píše leafroller.

Já to mám naopak, já bych strašně ráda byla sama, ale furt a nonstop mě někdo otravuje a vyhledává moji přítomnost, něco chce, píše, volá, zvoní, nenávidím to. :) A taky s tím budu muset něco udělat, takže souzním v tom, že lehké to změnit není. Není to jako - tak se seznamuj, anebo tak se s nikým nebav, ale SAMO se to neudělá. Takže nám držím pěsti :)
Smajlík  ztraceno vpřekladu
18.03.2023 12:49:05
leafroller

Není to typický povzdech nad stářím, ale na některé věci už je zkrátka pozdě a navazování přátelství je v tomhle věku už mnohem složitější. Bohužel na některé záležitosti se opravdu hodí otřepaná fráze ,,kdo nezažil, nepochopí”.
 Samotářka34
18.03.2023 12:44:25
ztraceno vpřekladu

Jen mi přišlo zajímavé se zamyslet nad tím, že zatímco si ostatní mysli, že žiju stejně jako oni, tak je vlastně ani nenapadne, že jen přežívám. Že to, co oni považuji za samozřejmost, je pro mě úplně nedosažitelné.

Asi nikdo z nás nechce umřít sám, když jsem sama, jsem spokojená a klidná, ale samozřejmě že bych ráda měla někoho, kdo by ten život sdílel se mnou, jen si neumím představit, jak bych se dokázala s někým sžít a obavám se, že se těžko najde někdo, kdo by se mnou zvládl nebo vůbec chtěl být. Jsem zkrátka na dnešní dobu divná.
 Samotářka34
18.03.2023 12:42:26
Vždy mě pobaví, když někdo ve 30 mluví o stáří.
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
18.03.2023 12:37:44
leafroller

Ano jsem za ty roky asi opravdu ustrnulá ve své vlastní bublině. Ani už nějak nevim jak to změnit, přijdu si na to stará. A návrat domů vlastně už beru jako návrat do bezpečí.

j390

Obávám se, že tyto zájmy asi nebudou pro ostatní příliš atraktivnî.
 Samotářka34
18.03.2023 12:33:31
A problém je teda v čem? Jak tě vidí druzí nebo že vlastně nechceš být sama?

Žádné obecné pravidlo jak píše j390 neexistuje, seznamovat se vůbec nemusíš. Někteří lidé jsou samotáři a je to úplně v pohodě.

Já z toho textu jen nechápu, co je tvůj problém? Ty? Ostatní? Samota? Jak to vypadá?
 ztraceno vpřekladu
18.03.2023 12:30:06
Vydržíš
 Loca Loca Žena98 Kategorie
18.03.2023 12:21:18
Platí obecné pravidlo, že se musíš chodit seznamovat. Četba, poslech hudby a psaní povídek jsou dobrým základem pro navazování přátelství nebo partnerství.
 j390
18.03.2023 12:16:54
Skoro to vypadá, že trpíš nějkým komplexem perfekcionismu. A také že jsi velmi rigidní co se týká rutiny. Radši se přesvědčuješ, že nejsi schopná změny, než abys vyřešila to, co tě ve skutečnosti trápí. Ale to je naprosto běžné a zde na Zpovědnici dokonce velmi rozšířené. Lidé si neustále stěžují, že jim něco nebo někdo chybí, ale odmítají vyjít ze své komfortní zóny.
 leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč