Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1213605, vloženo 16.03.2023 20:10:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Tak si klidně chcípni.
Tyhle dny mi připadají jako zlý sen, že se to ve skutečnosti nemůže dít. Prohlédla jsem skutečnou povahu přítele a uvědomila jsem si, že mě nenávidí.
Vždycky jsem si myslela, že jeho leckdy hrubé chování (do té doby jen verbálně) není ve skutečnosti myšleno zle, že je akorát cholerik a já ho k jeho výstupům provokuju.
Včera mi přišel na moje selhání - že jsem několik dní užívala potajmu drogy a vrazil mi takovou facku, až jsem se hlavou uhodila o zeď a pak se mi vysmíval, ať zavolám benga.
Mně bylo jasný, že by jim napovídal něco ve smyslu, že jsem se tu sjetá nějak motala a upadla. Působil by naprosto důvěryhodně ve srovnání se mnou. Já jsem se rozbrečela tak, že jsem ani nemohla souvisle mluvit.
Já to nesnáším, když se nedokážu kontrolovat, neděje se mi to často. V zoufalství jsem vyběhla ven, abych se procházkou trochu uklidnila a udělala jsem další blbost - napsala jsem mu zprávu, že se tedy rozejdeme, když mě za to tak nenávidí, ale ať mi nedělá problémy a neroztrubuje všude můj momentální přešlap, prosila jsem ho, ať to nehlásí na OSPOD, protože to je teprve nedávno, kdy mě a děti přestala chodit kontrolovat paní sociální od nich.
(Mimochodem, už je stejně informoval. Provařil to všude po mém okolí.)
Neodpovídal, tak jsem vyplodila druhou SMS, že jestli bude před okolím starostlivého a milujícího partnera a v reálu se bude chovat takhle krutě, tak to prostě nevydržím a zabiju se, že to nedám.
To jsem teda udělala botu, tou textovou formou. Jde to archivovat, má zas další důkaz, že jsem na hlavu.
Odpověděl láskyplnou zprávou ve stylu "Miláčku, co to proboha vyvádíš, kde jsi? Bojím se o tebe. Pojď domů, prosím! Právě jsem se tě chystal jít hledat!"
Mě to obměkčilo a strašně se mi ulevilo.
Prostě mu akorát ujely nervy, ale má mě rád.
No, zkrátím to, přišla jsem a doporučil mi, ať klidně chcípnu, že to je dobrý nápad. Ale ať to udělám tak, aby mě nenašly děti nebo on, ať o tom jenom nekecám a taky ať zvolím spolehlivou metodu.
Že se tímhle řešením všem okolo mě uleví.
Nechápu to. Vím, že jsem zklamala, ale proč se mstí takhle. Mám z něj strach.
Nesvolí ke klidnému rozchodu!
Ach jo. No přestanu se litovat.
Jak jsem mohla být tak blbá?

Nemusíte odpovídat.
Pravdivý muž - napsat! Jsi persona non vrata.
 TD off Žena43  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.03.2023 10:14:43
Soraya: celé to překrucuješ. Praktické záležitosti nejsou sluha, ale pán.
Inteligence není od toho, aby sloužila praktickým záležitostem. Praktické záležitosti jsou od toho, aby sloužily inteligenci.
 Svitavská ulice off
27.03.2023 10:08:31
Neudělala jsi chyby (těmi zprávami), chybu udělal on. Na hlavu nejsi ty, na hlavu je on.
 Svitavská ulice off
18.03.2023 21:39:55
PLM, smekám. A TK Karlov je podle mě nejlepší možné řešení.
 Sorayaaa
18.03.2023 04:55:07
Dano, jako u většiny zpovědí, kde zmiňuješ chování partnera, mě znova napadá: Jak tohle někdo může považovat za láskyplný partnerství? Jak může být s někým, kdo má úplně jiný vnímání, tak odlišnou představu o vztahu, a nevidět to? - Ledacos napovídají tvoje občasné poznámky, jak si užíváš čas bez něj, jak si konečně odpočineš, až nebude doma...

Říkám si, že máš spoustu důvodů ho opustit, tolikrát jsi viděla ty rozdíly mezi vámi, ztratila k němu úctu, když ti dělal bezdůvodně žárlivé scény... Neváže vás k sobě ani hluboké spojenectví (láska a přátelství), ani k němu dávno nevzhlížíš s bezmezným obdivem, tak proč? Proč jsi na něm dosud tak visela a byla schopná zavřít oči před čímkoli, jen abyste se nerozešli??!

Připadá mi, že on, atrativní (o pár let mladší?) chlap, co kvůli tobě nechal krásnou mladší holku, co v lecčems působí jak archetypální sameček (neustálé vyžadování sexu, dominantní postoj vůči tobě, včetně různých zákazů apod., živitel rodiny...), ti především potvrzuje před ostatníma, že jsi normální. On pro tebe není úžasnej člověk, úžasná je ta role, kterou ti poskytl: žena úspěšná jako většina ostatních = schopná mít rodinu, nebýt sama, ale být chtěná, přijímaná, vytoužená a vybraná do života chlapa, který není v očích ostatních žádný cvok, spíš se zdá až moc přízemní atd. --- to přece je potvrzení, že jsi normální a v pořádku, viď...

Co nejdřív se od něj trhni, i kdyby to znamenalo hned zítra nastoupit na detox a zažádat si o místo v TK Karlov (pro matky s dětma).

Uvědomuješ si, že ti zakazoval věci, co by ti pomáhaly držet se od drog? Ať už třeba chození na parties (kde by ti podle tvých slov šlo o vyčištění hlavy pouze tancem), nebo substituci (což je už vrchol). A že tě stavěl do hodně zátěžových situací, z kterých by byl ve stresu i zdravej člověk (tlak na další těhotenství, jeho žárlivost, jeho máti, jeho epizoda s milenkou!)?

Věděl přece, jakou máš diagnózu a co máš za sebou, přitom na tebe jel od začátku tlaky, jako kdyby vychovává psa.

Zdrhej od něj, kašli na něj, obrať se na lékaře a věnuj veškerou sílu tomu, aby ses uzdravila, pro sebe a hlavně pro děti. (A třeba i pro někoho, kdo přijde později a bude tě mít doopravdy rád. Mám pocit, žes to snad nikdy úplně nezažila, když ti stačilo tohle.)
 PLM
17.03.2023 17:40:36
Líto mi jí není, přes rypák si zasloužila. Už jen proto, jak na zpovědnici ponouká lidi k braní drog. Je to arogantní smažka, která si myslí jak není inteligentní a nad věcí.

Slib, že už to nikdy neuděláš a navrhni třeba, že podstoupíš test na drogy, kdykoli si tvůj manžel zamane, třeba ti odpustí.

Jo a doufám, že jsi to malé dítě nekojila, když jsi byla zfetovaná, jestli ano, tak jsi z toho vyšla ještě velmi za levno.
 zygor
17.03.2023 15:58:23
Positive plus: A dostanu i fidorku?
 jensetakptam
17.03.2023 15:13:07
kdyz nad tebou ma takovou moc, ze te nuti abys predstirala ze jsi sporadana tak te nemiluje
kdyz jsi doopravdy fetacka a on to nedokaze akceptovat, tak te nemiluje
nemiluje te takovou jaka jsi, jsi spatnej clovek a on si to nechce pripustit a nechce ti to nechat projit

zaroven nemiluje ani sam sebe, protoze kdyby tebe i sebe miloval tak by te opustil uz davno nebo by s tebou vubec nebyl
 6BBC
17.03.2023 14:30:19
Omlouvám se, myslím, že ne elektrošoky, ale psala jsi myslím o té terapii pomocí psychotropních látek, že to chceš vyzkoušet.

Že by to byl důsledek?
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
17.03.2023 12:42:17
Pokud bys chtěla pomocí léčebny, tak zde je jedna možnost s jiným přístupem:

https://www.teenchallenge.cz/

Jestli jsi ta osoba co myslím, podle podpisu, tak už jsi zkoušela psychiatrické léčebny i elektrošoky. Zdá se, že to asi nezabírá.

Tvůj partner se nezachoval pěkně, ale ty taky ne. Začni u sebe, pak můžeš ovlivnit jiné a pohnout s jejich svědomím, když budeš čistá.
 Positive plus Muž Kategorie
17.03.2023 12:40:44
Strašně důležitý je pro závislého člověka dlouhodobý klid, pohodová domácnost, blízký či blízcí se srdcem, ne člověk, kterého se bojí a který ho podvádí. Ten závislý na ten opravdový klid v duši nikdy nenajede, nepozná ho, protože to chce všechno čas, než si tělo řekne, že se není čeho bát. Nepomůže mu, když se odjede léčit, ale pak se stejně vrátí do nezdravých podmínek.

Přála bych ti, Teto Dano, abys začala ještě svůj další nový život s někým, koho si budeš moct vážit a kdo tě rozesměje. Není samozřejmostí, že jsi při svém životním stylu zdravá a v dnešní době máš ve 45 ještě dost času prožít spoustu hezkých věcí.

Vím, že se bojíš... Opravdu tohle chceš ale až do nějakých 80 zažívat? Dalších 35 let?
 Dušená
17.03.2023 12:10:48
Tak měla by jsi si přiznat, že to sama nedáš. Prostě ne. Jdi se léčit, kontrolovaně.

....upřímně, je mi líto dětí
 Loca Loca Žena98 Kategorie
17.03.2023 11:45:16
> Tohle bych trestal

Ne, drogy ničí. Pán Ježíš uzdravuje a vysvobozuje.
 Positive plus Muž Kategorie
17.03.2023 11:12:30
Asi tak: souhlasím řádná léčba a rozhodně psychoterapie
 fénix z popela Žena36 Kategorie
17.03.2023 11:05:58
fénix z popela: Kdyby aspoň léčila, ale to není léčba jako spíš jednorázová úlev. Která se v případě této látky krutě vrátí i s úroky. Zamýšlení bude spíš na psychoterapie a delší dobu než náhlé prozření a adekvátní úprava života. Ale to ona jistě ví.

truhlář: Ty jsi jen blbý truhlář, tak stěží můžeš pochopit, že někdo má deprese, je mu fakt blbě, třeba mu ani nefungujou antidepresiva a ví, že existuje jedna cesta. Nevím, co si myslíš, že dokážeš nebo dokazuješ tím, že ji zmrzačíš. Nenadýchal ses v dílně moc rozpouštědla?

Fetky zpovednice: Napiš si to na zrcadlo.
 asi tak
17.03.2023 11:03:53
Ono by se takhle na první dobrou chtělo souhlasit s Archivářkou a ostatními podobného vyznění. Rozhodně jo. Ale na druhou už ne. Tobě by mělo být stále odpouštěno, ty vytváříš špatné situace, byť se dá říct, že jsi nemocná. Závěr - hledali jste se až jste se našli. U obou je velmi co napravovat a pokud může někdo sklouznout do roli oběti, tak byť to tak nevypadá, ty to nejsi. Přesto ti teda přeji, ať je tvá situace co nejdříve lepší. Zejména kvůli dětem.
 holt je to tak
17.03.2023 10:57:02
Jinak jsem ráda, že si muže, který uhodí ženu, nejsem schopna vážit. Můžu mu dát za pravdu, že to, co dělám, není správné, ale momentem, kdy uhodí, pro mě ztrácí váhu. A s někým, koho si nevážím, nemůžu být ve vztahu, bylo by to ponižující i pro něj.
 Dušená
17.03.2023 10:50:29
Mozna by bylo na case se misto neustaleho starani se o druhe a smirovani co kdo dela zacit starat o svuj vlastni zivot.
Smajlík  Fetky zpovednice
17.03.2023 10:36:50
Tvého přítele je mi líto. Fuj, nechtěl bych se dostat do jeho kůže. To musí být něco strašnýho mít doma ženu, která užívá drogy. Dovedl bych odpustit momentální nevěru (jednorázový sex), ale tohle ne. To už je přes čáru. Drogy, fet, to je něco tak strašně zoufalýho. Někde úplně na dně bahna.

Najít tě doma takhle sesmaženou, tak bych mi asi prdly nervy a jednu bych ti vrazil. Kdybys viděla moje ruce, tak bys pochopila, proč to zdůrazňuju, když ty jsi taky jednu chytla. Už by ses totiž nezvedla - to je už pro havrany pane doktore... Pro tebe i pro mě vysvobození.
 truhlář
17.03.2023 09:58:07
Asi tak: je pravda,že teta se často staví do pozice,že ona ví
..mě třeba říkala,jak je špatné brát tolik prášků na deprese a pak vyjde najevo,že ona své stavy léčí drogami. Měla by se nad sebou hluboce zamyslet. Tím se nezastavam jejího partnera,k tomu už jsem se vyjádřila,že to není partner pro život...
 fénix z popela Žena36 Kategorie
17.03.2023 08:26:12
Hlavně měj ty drogy schované tak, ať je děti nenajdou. O ně se
docela bojím, jak v životě dopadnou. Výměny manželek jsou plné takových feťácko násilnických rodin.
Nebylo by lepší na rok nebo dva svěřit děti do péče příteli, celou tu dobu na sobě pracovat spolu s odborníky, a potom se pomalu vracet do jejich života?
 Rozálie
17.03.2023 07:21:51
Jestli reagoval takhle tak má problémy sám se sebou. Nechápu proč s takovým člověkem jsi. Jestli je to ten samý co jsi o něm psala před cca. dvěma roky , tak je to nevyrovnaný žárlivý manipulátor. Aspoň mne se tak jeví.

Určitě je tvým problémem závislost na drogách. Ale i nízká sebeúcta pokud jsi s takovým člověkem. Aspoň dle mne.
 Petrz
17.03.2023 06:40:37
I tak to ale není důvod k zabíjení se. Spíš je zas čas na léčebnu, protože se pod kontrolou nemáš, pak být chvíli sama a pak uvidíš, co dál. K tobě se možná hodí taky nějaký bývalý feťák, který bude mít víc pochopení, empatie.

-Jak jsem mohla být tak blbá?

Nevím, ale přijde mi z nějakého tvého dřívějšího vyprávení a narážek, že si přijdeš jako intelektuálně na výši místo toho, aby ses smířila s tím, že to nemusí být pravda.
 asi tak
17.03.2023 04:33:11
Nevím k čemu ti to bude, ale já když to tady tak četu tak si říkám že jsem rád že s lidmi moc
společného nemám a raději se jim straním.

To není nic proti...
Smajlík  Nepodara Muž39 Kategorie
17.03.2023 02:56:44
Positive plus: Navrhuješ jí, ať jednu drogu nahradí druhou - fet vírou v neexistující nadpřirozenou bytost, jednu omezující věc druhou, ať se z jednoho magora stane druhým. Táhni do někam, pošahanče.
 Tohle bych trestal
17.03.2023 01:33:25
Je velmi mnoho případů, kdy lidé se zabavili závislostí na omamných látkách tím, že se obrátili k Pánu Ježíše Kristu Synu Božímu a rozhodli se žít podle Něj.

To je to nejlepší, co můžeš teď udělat a vyřešit svůj život.
 Positive plus Muž Kategorie
17.03.2023 01:28:50
Bohužel rodinu vidím jako nejlepší možnost. Rodiče asi ne ale pokud má třeba sourozence?
Na mateřské a zmiňoval jsi s “malými dětmi” tudíž víc? 2? Na to, že by to zvládla bez vnější pomoci (čistě materiálně) to nevidím. Bude potřebovat někoho, pokud bude chtít mít děti u sebe.:/

Ano, je to průšvih.

Ale nepodceňoval bych ji. Člověk, co bojuje o to nejmilejší dovede hodně věcí, i když se třeba TD zdá křehká.

Je to boj, který ale bude bojovat asi jen ona… snad najde někoho, kdo ji v tom pomůže mimo internet… nevím jak efektivně pomoci. :/
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
17.03.2023 01:14:20
Resp. má dvě vlastní děti, jednomu je asi 6, druhý je batole. Pak je tam ještě nějak fixovaná na syna tohohle partnera. Takže asi tak, je to tam celé komplikované.
 FEBL
17.03.2023 01:10:25
Carpe Jugulum: Hele, tohle všechno tu už Teta Dana psala, vztahy s rodinou prakticky neudržuje. Přátele má asi jen z té sorty lidí, co si ujížděj na drogách nebo z blázinců - ti jí ale taky nepomůžou dostat se ze dna.

Má zhruba roční dítě, je na mateřské... Prostě je to dost prekérní situace s tím vším do toho, s čím se sama potýká.
Smajlík  FEBL
17.03.2023 00:52:32
FEBL - myslíš si, že má jen internet? Co třeba rodina? Známí? Jinak, pokud to její přítel bude hnát do krajností, tak je podle mně klíčové začít ten oficiální boj na co nejlepším místě => pravděpodobně jit na test až po týdnu a nebrat drogy. Tak to bude jeho tvrzeni vůči jejímu (vědět co vzala, tak se to dá upravit). Má práci? Jak to má s léčbou? Pokud by toto nesplnila/nebyla by adekvátní opatrovatel, tak je možnost její rodina (pokud mají dobré vztahy a jsou zabezpečení).

Jestliže je pravda co se tu o jejím příteli píše, tak rozchod bude nejlepší volba ale k tomu potřebuje zázemí a zase, přijde mi, že o ní všichni víte daleko víc než já… má nějaké?

TK není špatná volba ale to co by bylo nejlepší je podle mě limitováno tím, co je (ne ona ale co se teď děje a jaký je stav věcí a vztahů) a jaké má možnosti.
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
17.03.2023 00:29:01
Ideální řešení už napsala Soraya, okamžitě se sebrat a vypadnout a tentokrát se nenechat odměkčit líbeznými slůvky manipulátora. Klidně se nechat pravidelně testovat na drogy, chodit za dětmi denně. Pokud jí uznaj za schopnou postarat se o dvě malý děti, tak by mohla získat i nějaký dočasný byteček v azyláku pro ženy s dětmi.

Jenže to by Teta Dana musela sebrat odvahu a vzhledem k tomu, že má na vykecání a oporu jen nás - virtuální uživatele na anonymním fóru, tak to nevidím moc optimisticky. Řešení jsou, ale není k nim vůle a síla.
 FEBL
17.03.2023 00:24:32
FEBL tak vymejšlej řešení a nebreč tady. Já jdu spát
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
17.03.2023 00:22:10
Wolf Lupin: O tom já právě pochybuju - že se z toho za takovýchto podmínek dostane.
Smajlík  FEBL
17.03.2023 00:21:02
FEBL že je labilní s tim se dá pracovat. Proč tam píšeš křehká. Křehká je např. váza. Do autosugesce hodně špatná věc. Mně někdo tvrdit, že jsem křehký, tak už je ze mě ležák a to nemyslim pivo. Když už, tak je teď oslabená, ale dostane se z toho.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
17.03.2023 00:15:26
Jako já to fandim teto Dano, ale jestli je tvůj přítel nepřítel, tak o to silnější musíš bejt.

Protože kdo jiný potom těm dětem pomůže? Já si tímhle prošel taky, já měl zase svoje problémy a když jsem řek rodičum, že se už nechci zabít, tak místo toho jsem se dozvěděl ty samé kecy, ať vypadnu a nemaji problémy, ať to udělam někde sám, ať to aspoň udělám pořádně, ať se o mě nemusí starat atd. Ale na policajty hysterický pláč :D Dodneška z tý falše bleju.
Ale jediná cesta tady je začít se léčit. A dostat papír, kde se pak posoudí, že jsi normální, stabilní. A ten papír od něj, na ten se kouká. A s OSPODem komunikovat, ať vidí, že ti o děti jde.
Protože jako to řek tobě, tyhle věty, tak to taky může jednou říct v jiný situaci malým. A kde budeš ty, aby ses jich zastala nebo přišla na pomoc? Já tu můžu místama na tebe znít hnusnej, protože mi přijde, že ty bys nejradši měla jak děti, tak drogy, ale ono to tak nejde. Buď silná, jako terminátor. Mámy zvládnou pro svoje děti zvednout auto a ty jsi určitě máma a silná ženská.
Smajlík  Wolf Lupin Muž30 Kategorie
17.03.2023 00:02:38
Wolf Lupin: Protože je duševně labilní - křehká, normální ženská by takovýho vola poslala už dávno k šípku, kdyby se takhle začal projevovat a on se takhle chová dlouhodobě. Teta Dana tohle nedokáže a ještě má tendeci se neustále sebeobviňovat a toho partnera hájit, že si za to skutečně může sama.
 FEBL
17.03.2023 00:00:52
Carpe Jugulum:
A co ještě? :)
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 23:55:57
Já se mu nedivím,
mít tohle na krku....
ach jo.
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
16.03.2023 23:53:54
Archivářko ty jsi někdy tak hloupá až to bučí.
Smajlík  Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
16.03.2023 23:51:18
To je potom začarovanej kruh - aby to zvládla, tak si dá drogy, ale ty jí zhorší to ve výsledku zase dál zvládat.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:50:16
Já když dám svůj pohled, tzn. kdyby se tohle stalo mně, tak je celá zpověď o mejch dětech a ne o tom, že mi ublížil přítel. A ona by to tak taky psala, jenže si oslabuje psychiku těma drogama
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:49:22
Carpe Jugulum:
Určitě si dala heroin, kokain, trávu, pervitin, extázi a všechno dohromady... Na tom přeci sejde, co si dala - to mění celý pohled na úplně všechno a celé téma se posouvá dál.

Já nechci být za vola a trolla, ale nechápu, proč člověk, který zde kritizuje offtopic, pak přijde a drbe autorku s někým, kdo někde četl něco, a jedna paní povídala. Co na tom v rámci konkrétního zadání úvodního textu záleží?

Wolf Lupin:
Hele, ani ne, nemyslím si. :)

Gratuluji, právě jste pokračování diskuze posunuli z nuly na -1. A teta Dana bude dozajista nesmírně šťastná, že není neuctivé to, co se tu začalo objevovat po ukončení mé soukro diskuze s Ad Meliora. xDDD
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 23:47:42
FEBL, tak to zase ukazuje jinej pohled, otázka ale je, proč utíká drogama a neutíká doslova? za mě tady jediný co může je prostě tvrdej stop a pak už jí nikdo nic nebude moct. Timhle mu ona nahrává. Nic ve zlym, ale furt je to máma. Má zodpovědnost za ní i za děcky, kdyby přítel děcky mlátil a ona si dávala čáru. tak je vinna stejně jako on.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:43:46
Prosimtě Archivářko, myslíš, že by ses zvládla chillovat? Mě už to začíná otravovat. Netřeba hysterickou ženskou v diskuzi.

ofinka
no to vím, že psala, ale jak to má s tom přítelem to nevim, jestli ji týrá nebo jak to mají, já tak šel kolem akorát těch zpovědí, kde o něm psala hezky
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:41:45
A co že si dala?
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
16.03.2023 23:40:59
Wolf Lupin: Tady to napadání ze strany partnera Dany a následně její opakované duševní zhroucení, naposledy (někdy v létě) se stalo něco podobného, a to se Teta Dana chtěla zabít. Ty drogy a tohle všechno, to už je jen únik od té nepříjemné reality, samozřejmě to se taky musí řešit, ale ta závislost tu není tou příčinou, jen výsledkem.
 FEBL
16.03.2023 23:40:15
Wolf Lupin

Před pár dny tu psala, že má chuť a že je to kontrolovaný a že to zvládne, tak co myslíš...
 ofinka
16.03.2023 23:38:53
Wolf Lupin:
Chápu - v principu by se tu bez našich OT konverzací dozajista neocitlo dalších x desítek hejt komentů, nebo nových nesouvisejících konverzací...

Myslíš to dobře, ale nesnaž se v tomto ohledu spasit svět.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 23:34:13
To bylo na arch

FEBL, co se v minulosti stalo?
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:33:16
V principu je to taky necitlivé.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:31:20
Vzhledem k tomu, že něco podobného už se v minulosti stalo, tak celou tuhle situaci beru hodně vážně.

Vážení, vy se tu sice dohadujete, ale tímhle stylem se Teta Dana příštího půl roka opravdu nedožije. Ten její bude zase ve výhodě, protože to bude chudáček s malými dětmi na krku, tak si opět nějakou brzo nabrkne a cyklus se bude opakovat, jen s jinou slečnou. Tomu na Danino životě opravdu nezáleží, to je třeba si uvědomit pro pochopení celého kontextu této zpovědi.
Smajlík  FEBL
16.03.2023 23:24:17
Nic ve zlém vůči stálým zde, ale toto není ani zdaleka první offtopic, který se zde vystihl. Proč z tohoto děláte kovbojku?

Autorka sem nic od napsání úvodního textu nepíše. Aktivně teď nereaguje, neodpovídá a není tedy jak postupovat. Není tu co řešit, krom výroků lidí, v jejichž komunikaci nastala nějaká neshoda. Toto se děje dnes a neustále ve více vláknech a v málokterých to obsahuje něco víc, než jen narážky a urážky.

Co si nechat moralizační výroky a zamyslet se nad tím, kdy jste se i vy nechali strhnout nečím mimo téma, když nebylo co jiného k řešení?
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 23:16:12
Já si myslím, že zde můžou koexistovat oba dva nebo vícero úhlů pohledu na její situaci.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 23:15:28
Archivářko a Ad Meliora, co třeba si to vyříkat přes profily? Nebylo by to přínosnější?
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
16.03.2023 23:13:15
Ad Meliora:

Vždyť je to nakonec jedno. Zkrátka to každý bereme jinak a své udělá i to, když do toho vlezou emoce. Došlo navíc i na nedorozumění a to se zkrátka stává.

V tomto momentě a v téhle situaci se zjevně konsenzu nedobereme. Tak to nechme u toho, že jsem jemnocitná, mažu lidem med kolem huby a kritizuju ty příkré a spravedlivé za jejich správný a konstruktivní přístup.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 23:08:06
Nicméně jste si mohli odpustit to tady strhávat na sebe. Teto Dano, aby se to neztratilo - já myslim, že tomu tvýmu vzteky přeskočilo a měl by na terapii a ty taky, ohledně drog, protože to z tebe dělá dementa a odnesou to za vás oba ve výsledku tvoje děti. Tak se tě ptam - je ti to jedno? Ty děcky za to nemůžou, že se ti narodily. Necháš si je drogama sebrat? Protože ty drogy jsou ten reálnej viník. Kdyby sis je nebrala, mohla jsi přítele poslat v pohodě do haj*lu.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 23:05:27
Archivářka:
Už teda asi naposledy, protože už to začíná být poněkud trapné. Ty jsi začala reagovat na mě, ne já na tebe. A začala jsi reagovat v tom smyslu, že to co píšu, je špatné a jen si honím ego. A začala si mi psát o opoře a jemnocitu...

A já na to reagoval tak, že mazání huby nepomáhá a že to tvoje vyjádření je taky jen o egu, akorát si přitom musíš hrát na tu dobrou ve smyslu být oporou a jemnocitná a vymezovat se vůči těm, co to tak nevidí... A neliší se to zase tolik od toho, co jsem napsal já, akorát já si nemyslím, že mazání medu kolem huby, abych pak vybadal jako dobrák, je řešením.
Že jsi z toho pak schopná vyvodit, že "každý, kdo to bere jinak, než ty, si na dobráka jen hraje, aby s tím mohl honit u zrcadla" už je úplně mimo. Kdybys na mě nereagovala, tak bych tu nejspíš na nikoho z komentujících ani nereagoval.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 23:02:46
Ufff.
Tak…
Jestli dobře chápu, tak selhání znamená že máš drogovou minulost a teď jsi si znovu dala…. co tě k tomu vedlo? Chuť? Jak dlouho jsi brala a jak dlouho jsi byla čistá a co vůbec jsi si vzala? Jak to vidíš dál?
Co se týká te následné situace… je to průser. Jasně, zklamala jsi přítele… pokud je cholerik, tak teoreticky chápu i facku, i když bych mu nejraději za tl dal do dr*ky… teď jen otázka, stalo se to už někdy předtím? Teoreticky by to mohl být projev drsné lásky… i když se mi to nezdá, z důvodu té odpovědi.
To by znamenalo to horší a to jest že máš pravdu.
Teď mu nepiš. Neřeš nic, dokud nebudeš mít jasnou hlavu. A znovu si nedej, ať to bylo co to bylo.
Většina drog vydrží v těle cca 7 dní. Pokud to byl úlet, je možné, že se nic nenajde.

Bohužel nic víc k tomu asi nenapíšu, neznám detaily.:/

Držím palce.
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
16.03.2023 22:54:49
Teda pravdivej, gratuluju k řízení metra. Neni nic horšího než práce prodavače. Já se v tom utrápil

Archivářka
Já když se na mě někdo nalepil, prostě změnil profil.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:52:11
pravdivy muz off:
Ale vůbec ne, jen ti ordinuju vlastní medicínku. :)

Nepřeju nikomu nic špatného, jen mě zkrátka pochopitelně serou lidé, kteří se do mě v rámci vlastních neuzavřených sraček neustále při každé příležitosti naváží. :) Ale jestli ti to pomůže, konstruuj si o mě cokoliv, jen když to pomůže a konečně tady přestaneš trapčit.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:52:02
Jsem PROTI NÁSILÍ.

Nikoho k ničemu nenabádám.

Jen píšu, že Archivářka má zlou povahu a ráda vidí lidi trpět. To je pravá ona pod slupkou.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 22:48:05
Wolf Lupin:
Jelikož repelent stylu ignorace i po pokusu o konstruktivní uzavření čehokoliv nepomáhá, a 1000x cokoliv umoří i vola. :D

Na posedlé stalkery pravidlo "nekrmte trolly" nepomáhá.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:46:30
Archivářka : jsem proti týrání a naprosto s tebou souhlasím. Akorát jeho jednání a chování taky vypovídá něco o něm a jejich vztahu a vzájemné úctě a důvěře.

V obchoďáku už nedělám. Teď jezdím jako řidič metra v Praze a je to super.

Vím, že jsi škodolibá a přála bys mi, abych se trápil v potravinách - jsem za tvou reakci moc rád, neboť se ukázala tvá vyměvačnost a fakt, že bys mě ráda viděla vydeptaného a na kolenou - jelikož to tvá pravá podstata.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 22:44:52
Já nevim, proč tu řešíte žabomyší války, když se máme bavit o tetě Daně
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:43:35
FEBL:
Jeho zabanovat nelze - profil asi od adminů zablokovanej má, proto píše off, ale vždycky najde způsob, jak se sem vrátit a realizovat se. Kde je vůle, tam je cesta - tím spíš, když je někdo žlučovitej a znuděnej, a nic lepšího v rámci zpětné vazby v životě nemá. Tady je přeci aspoň "někdo". :D
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:41:13
Takže abych to dokončil, podle mě mu hodně ujely nervy a očividně taky není psychicky v pořádku, ale dá se to zachránit, pokud teda půjdete na nějakou terapii a ty se začneš léčit s tou závislostí. Že to ví OSPOD neberu jako sviňárnu. Oni by měli vědět o všem.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:38:50
Hvezdyjsoumymosudem - jo, v tom s tebou souhlasím.

Taky to ale něco vypovídá o jejich vzájemném vztahu a respektu...
 pravdivy muz off
16.03.2023 22:37:22
pravdivy muz off:
Zjevně komukoliv, kdo stojí proti mně. :D Ačkoliv jsme s Ad Meliora v globále zadobře, v tom tě musím zklamat.

Pleteš si dohromady jabka a hrušky, pravděpodobně si tak doplňuješ frustraci z další nevydařené šichty v obchoďáku. Tak to zkusím ve zkratce:

Téma facek se tu už rozebíralo a své jsem k němu napsala. To, co autorka popisuje, je týraní ve všech směrech. Že on tahá její problémy na veřejnost, pomlouvá ji, manipuluje jí, fyzicky ji napadá v momentech selhání. Nejde o probrání partnera v momentě nepochopitelného patosu, aby se tomu následně oba zasmáli.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:37:17
pravdivy muz: To je nějakej blbej pokus o trolling nebo tu opravdu schvaluješ domácí násilí a psychický teror a ještě oběť nabádáš k tomu, aby se svým trýznitelem zůstala, protože si ho zaslouží? WTF?!

Není tohle už na ban?
Smajlík  FEBL
16.03.2023 22:36:15
abstinující* alkoholik

jsem unavenej
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:35:09
pravdivy muz off: tobě mrdá.

Facka není ten problém. Nesouhlasím s bitím nikoho, ale budiž, to v tomhle kontextu podružnost. Průser je to nabádání k sebevraždě a prásknutí OSPODu a rozmazávání po společných známých.
Tohle může udělat jen zákeřnej zmrd.
 HvezdyJsouMymOsudem
16.03.2023 22:35:00
O tom se já nebavím, je něco jiného řešit něco s někým přes internet a někoho takového mít doma. Nehledě na to, že jsou případy, kdy takovému člověku z drog přeskočilo a pak svým dětem ublížil. Třeba ta ženská, jak snědla svému miminku mozek. Ten 911 call je dokonce na youtube. Jak má člověk děti, tak i kdyby měl 100 kilo z toho, že to substituje jídlem, tak je pořád lepší, než brát drogy, drogy snad neberu, stejně jako když jsem alkoholik, tak nechlastám. Já vim, že to je těžký. Ale to je pro všechny takhle těžký stejně. Tak jak to, že to jinej zvládne? Protože to by musela drogy začít nenávidět. A to mi ona nepřijde.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:33:24
Přítel Dany je správný chlap a skvěle ji doplňuje.
Pravda, sem tam je trochu prudší, ale právě kvůli tomu ho Dana miluje a váží.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 22:28:49
Archivářka :Jo? A komu?

Přítel Dany se dle mého neodborného názoru, zachoval správně, jelikož Dana svým opětovným návratem k drogám ublížila celé rodině, takže si tu facku, zasloužila.

A to jsem PROTI bití žen, ale někdy je jedna pořádná facka, která sedne, lepší než tisíc slov...
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 22:27:57
Wolf Lupin:
Já jsem taky byla už několikrát podrážděná z toho, když tu stejní lidé psali stejnou věc, s určitým časovým odstupem - jako by vytěsnili vše dobré a povzbuzující (jakýmkoliv stylem), a stále se točili v bludném kruhu.

Pak je tu ten takt a umění nedat té nevoli průchod. Lidi nemohou fungovat jako stroje a jakékoliv rozřešení se prostě může minout s účinkem. Já zpravidla napíšu, že tento text už je tu poněkolikáté, že ten člověk rady dostal už předtím, potom zareaguju na to zbylé, pokud je na co.

Jasně, že by jim člověk nejraději vlepil facana, aby se jim rozsvítilo, jenže takhle život nefunguje. A v momentě, kdy sem ten člověk píše, zpravidla potřebuje pocit nějaké sounáležitosti a toho, že v tom není sám a celý svět nestojí proti němu.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:23:14
pravdivy muz off:
Jediný, kdo se tu už delší dobu snaží o neobratný řitní alpinismus, jsi ty. :D
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:22:01
S tímhle jsem se setkal ve dvou případech. Když chtějí hodně ublížit, úplně do jádra. A nebo to taky říkají, když už jsou k smrti unavený někoho tahat nahoru.
 Wolf Lupin Muž30 Kategorie
16.03.2023 22:20:38
Ad Meloria - Skvěle napsáno.

Teta Dana potřebuje pomoct a řešit svůj návrat k drogám. Nepotřebuje pochlebovat a mazat med kolem huby - jemnocit - podle Archivářky.

Archivářka umí jen pochlebovat a mazat med kolem huby a psát to, co chce dotyčný slyšet.

Řeší si tak své pokřivené ego.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 22:18:13
Ad Meliora:
//Každopádně to, že jsou to tyran a manipulátor s drogově závislou psychickou vyděračkou, si trvám. // Ano, to musí být úděs. A možná taky ne tolik, třeba se jim daří držet děti stranou toho, ale kdo ví, do jaké míry (když on je schopen jí vpálit ránu takovou, že chytne druhou o zeď). V tomto nezbývá, než doufat.

Věř nebo ne, ale nepíšu jí to proto, abych se cítila lépe. Fakt bych toto ráda uvedla na pravou míru. Pokud mě tu delší dobu čteš, tak víš, že jsem nekonfliktní a ráda za dobře s lidmi v globále.

Protože jak si to představuješ? Že napíšu Daně něco v rámci opory, a pak se půjdu opájet svou výjimečností a blahosklonnou laskavostí v rámci toho, jak ji chlácholím, namísto toho jít s proudem a ztěpat ji za to, že to dlouhodobě nezvládá?

Necítím se dobře z ničeho z tohodle, zkrátka se snažím dělat SUBJEKTIVNĚ správnou věc, v rámci svých hodnot. A jelikož jsem víc cíťa, než většina lidí odtud a neberu to na lehkou váhu jen proto, že jde o internet a písmenka, někdy se taky ohradím.

//Ale já si aspoň nebudu hrát na dobráka, když tady se někdo potřebuje už konečně probrat. // Už toto. každý, kdo to bere jinak, než ty, si na dobráka jen hraje, aby s tím mohl honit u zrcadla... Že, ovšemže. :)
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 22:17:27
Ještě si vzpomínám, jak ti před druhým těhotenstvím dělal hysterické scény o tom, jak mu jsi nevěrná a řval na celé sídliště. A pak tě začal nutit do společného děcka... ale teprve teď jsi zjistila jeho skutečnou povahu... Jen si celou dobu lžeš do kapsy, jsi křehká a on to ví. Myslím, že jsi tím zklamala především sebe a své děti, ty od něj dostaň co nejdál a udělej vše proto, aby mu nezůstaly v péči.
Smajlík  FEBL
16.03.2023 22:10:46
Tak tohle je mazec, rozchod ne a máš se jít místo toho zabít?

Že ten chlap je podezřelé hovado jsme ti pod tvé zpovědi psali už v době, kdy jsi měla jen syna, on o tvé minulosti věděl a stejně tě přesvědčil mít další dítě, sám musel vědět, jak moc je to riskantní. Jemu nikdy nezáleželo na tobě, on se zajímá jen o svou chloubu.

Bůh ví, jestli by se postaral o tvého syna a kdyby jo, jakým způsobem by se k němu choval, pokud bys tam už nebyla.

Měla jsi utéct už tehdy v létě, při tom tvým amoku, kdy jsi nakonec skončila v Bohnicích. Teď už je pozdě, reálná je ještě možnost Sorayi, najít si bydlení jinde, docházet na léčení a děti navštěvovat klidně denně.
Časem se třeba s dečkama přestěhovat do úplně jiného města, kde tě jeho pomluvy nijak neovlivní. Ale nepředbíhal bych.
Smajlík  FEBL
16.03.2023 22:10:04
Mělo tam být "Archivářka:"
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 22:09:04
Ad Meliora:
Dobře, možná to s tím tvl a chudáci děti, už byl takový subjektivní ego povzdech. Každopádně to, že jsou to tyran a manipulátor s drogově závislou psychickou vyděračkou, si trvám.

A musí si uvědomit, že ani její chování není v pořádku a nedělá to poprvé, takže o jednorázové chybě nemůže být řeč. Takže si nemyslím, že tvoje mazání medu kolem huby, je lepší a jakýsi jemnocit.... Teď se tady stavíš jen do pozice té "hodné", aby jsi se cítila lépe, ale efekt to mít nebude. Takže zase takový rozdíl v nás není, i když se snažíš vymezovat. Ale já si aspoň nebudu hrát na dobráka, když tady se někdo potřebuje už konečně probrat.

Trvám si na tom, že tady to chce reality check.
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 22:07:45
Tvůj partner je megahovado, o tom žádná, fakt kokůtek par excelence. Takhle si kopnout do ležícího, holt i "nezávislák" má problémy, možná zraněné egíčko, protože sis dovolila naznačit, že by ses taky mohla obejít bez něj... kdo ví.

Možná ale řeknu něco, co bys nechtěla slyšet. Říká se, že fetka zůstane fetkou. Co když je to pravda? Obecně se má za to, že třeba "vyléčený" alkoholik už do smrti musí abstinovat a bojovat, protože už nikdy nebude na stejné startovací čáře jako ostatní.
Co když u tebe to bude stejné? Co když je to tak, že i když vydržíš abstinovat roky, budeš s touhou utéct tam, jakmile toho na tebe bude moc, stres únava a vyčerpání, bojovat až do samé smrti a nikdy to ve skutečnosti nepřestane?

Chápu, že jako matka chceš být při svém dítěti a ne ho svěřit někomu jinému, ale nebylo by nakonec lepší to tak udělat a věnovat se svému problému? Protože teď jsi šlápla vedle - a tvou reakcí je zamaskovat selhání (jasně, protože dítě) namísto vyhledání pomoci, což tě staví do naprosto šílené situace.

Mimochodem, jak k tomu vlastně došlo, že toho bylo na tebe moc a sáhla jsi po tom? Dokážeš nějak zmapovat, jestli se nakumulovala nezvyklá zátěž, přičemž by se dalo opakování předejít, či zda je to norma, které budeš intenzivně čelit znovu a znovu, a nedá se tedy takovému stavu předcházet?

Nechci malovat čerta na zeď, s rozhodnutím tvého "partnera" rozmáznout to všude se nedá ani náznakem souhlasit, přesto se musím ptát, co vlastně bylo v plánu? Překecáš ho, aby to na OSPOD nehlásil, nic se nestane, ale co dál? Jak budeš řešit svůj problém pod rouškou neustálého strachu ze ztráty dítěte?

Jinak držím palce, ať se vydáš jakoukoliv cestou.
 HvězdyJsouMýmOsudem
16.03.2023 22:02:33
ofinka:
Nikdo už to nedohledá, takže je zbytečné se dohadovat o tom, o koho šlo.

Věřím tomu, že v tomto ohledu zkušenosti s podobnými lidmi máš. Tak jsem možná dala někomu špatnou radu, ačkoliv dobře míněnou. Všichni nejsme odborníci, ale můj záměr nebyl říct "ser na všechno a a chlastej a fetuj dál", jak to bylo překrouceno.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 21:58:47
Ad Meliora:
A co takhle posmutnělé kritizování jejích nezdarů a smutné pokyvování hlavou s psychickým nátlakem, jací jsou její děti chudáci. //Myslíš, že se tím něco změní? Že díky tomu přestane brát drogy? Opustí partnera, když ho neopustila do teď?//

Co třeba nějakej jemnocit? Človek, co už je na dně, nepotřebuje ještě zkopat do bezvědomí, se zdánlivým záměrem dotyčného jí pomoci se změnit - toto ti nevěřím. Jsi primárně pohnutej tím, že je to stále špatné a přidáváš jí další sodu. V tomhle nevidím touhu jí pomoci, spíše jako potřebu vyjádřit svou nevoli bez další přidané hodnoty, a v tom vidím rozdíl.

Všechno je o egu. U mě teď to, že to tady rozebírám, jelikož ta ženská se trápí a já cítím touhu se jí zastat před lidmi, kteří se vcítit nedokážou a nevidí ani to, jak to může celou situaci ještě zhoršit.

Jestli to pro tebe je o nějaké ulevovací potřebě, pak budiž. Vkládáš do toho ale necitlivé prvky, které mají co dělat spíš s potřebou si ulevit, než jí nějak pomoci. (viz zmínka o dětech) Tebe motivuje pohoršení a odsuzování, mě soucit.
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 21:56:07
"Šla bych na tvém místě na pár měsíců do TK, možná bys potřebovala slyšet od skupiny, že si hraješ na intelektuálku, hazíš odbornými termíny, případáš si strašně chytrá, ale ve skutečnosti jsi úplně v prdeli a celá tvá inteligence je ti k ničemu, když ji neumíš využít k tomu, abys neposírala život sobě a dětem.
Soraya"

Ať to nezapadne.
Ta ví o čem mluví. V Kromclu je přímo na to pavilon, veřejné skupiny, kde se záměrně hejtuje - jednoduše řečeno.
 ofinka
16.03.2023 21:51:21
AD Meloria- pokud jsi inteligentní, tak ty kecy od Archivářky vůbec neřeš a nepřikládej jim žádnou váhu - tahle holka je jen obyčejná grafomanka, která si svými kecy posiluje své pokřivené ego.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 21:49:21
Nikoliv, šlo o tuto paní.

Já nevím, jestli jsi někdy pracovala s drogově závislými, ale je to už jiná mentalita a nedůslednost je velkým vnějším i vnitřním problémem číslo jedna. Jak bys tohle chtěla řešit? Rozumíš tomu, že jde o lidi, kteří ti budou jeden den mávat pistolí u hlavy a říkat, že jsi je okradla, aby pak druhý den ti leželi u nohou s omluvami a se slibem, že už se to víckrát nestane, ale ono stane a ještě mnohem horší věci?

Já mít tu moc, za ní někoho pošlu, sbalím jí i s dětma a jde pryč. A víš jak by to dopadlo, než bys tam přijela? Nechtěla by. Byla by agresivní, že se vlastně nestalo, že nikam nepůjde. Takže ten člověk musí z velké části sám. Nikdo za něj neudělá. I pak přesto často obviňuje společnost.
Smajlík  ofinka
16.03.2023 21:46:56
annieinthe:
Kdyby to tu bylo poprvé, tak možná. A taky si myslím, že člověk vždy nepotřebuje jen vyslechnout. Vyslechnout potřebuje člověk, co má zrovna špatné období, ale ví co má udělat. Tady se neví, co se má udělat a naopak se to točí v kruhu.

Takže bych řekl, že tady už to potřebuje reality check a intervenci zvenčí...

Archivářka:
Viz, co jsem napsal výše. Poskytneš oporu a co s ní bude dělat? Myslíš, že se tím něco změní? Že díky tvojí opoře přestane brát drogy? Opustí partnera, když ho neopustila do teď? To tvoje plkání taky není jen o egu, aby jsi se cítila lépe, že jsi někomu pomohla, ale přitom jsi udělala úplné nic? Nevidím zase takový rozdíl mezi našimi vyjádřeními. Poskytnul jsem jí jiný úhel pohledu, než jen mazaní medu kolem huby. Nakonec si myslím, že ani z jednoho si nic neodnese. Takže snad jsme si oba dva ulevili.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 21:43:59
Vy jste tady pěkní pokrytci.

Nejlepší radu dala Soraya, k ostatním se nemá cenu vyjadřovat. Neodpustím si však tohle - Archivářko, kroť svou grafomanii, sakra!

Lidi obecně chtějí mazat med kolem huby a nechtějí slyšet krutou a tvrdou pravdu. Za tvrdou pravdivou radu, která je jim proti srsti, jsou schopni člověku ublížit.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 21:37:37
ofinka:
šmankote, já už mlhavě vím, o co jde. :D Já jsem tehdá někomu napsala, ať si dá pár dní oraz klidně i s pitím a jeho snižováním, než se vrátí do normálního života, ať to netlačí na sílu. Ale s tím, ať se dá co nejdříve dokupy a začne normálně fungovat.

Rozhodně sázím na to, že nešlo o tetu Danu a tys psal(a) za jiný nick. :D A jak je to u tebe zvykem, pochopila jsi mě blbě a po svém, udělala si nějaký obrázek a teď tu žvaníš nesmysly.

Už vím, šlo o "tohlejsemvedela" a psala, že chlastá x dní vkuse a vzala si nějakou tabletku, nebo tak. Takovej člověk si prostě neřekne "zítra v pět vtsanu" a budu čilá jak rybka. Proto jsem jí napsala, ať pomalu začne nabíhat na normální režim. Ale co už...

Překrucování tvého kalibru je opravdu obdivuhodné. :D
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 21:31:57
Ad Meliora:
Pokdu nemáš radu, poskytni oporu. Ten tvůj srdceryvnej výblitek plyne jen z potřeby zkritizovat autorku za to, že to nezvládá. Pak vyvstává otázka, proč jí to vlastně potřebuješ napsat, když stokrát nic umoří vola, lze to i nechat být a nenadělat tak víc škody. Ne?

Jelikož to, že si ulevíš tím, že se dotyčný blahosklonně neřídí tvými radami, je jen sobecké vyústění. Myslíš si, že to není o egu?

Proč si potřebuješ ulevit tím, že se k tomuto problému popadesáté vyjádříš, ale tentokrát už v rámci negativní kritiky a kopnutí si? Autorka si nezaslouží oporu a pochopení, jelikož není dokonalá? (jako ty, jelikož ty si vždy vezmeš k srdci vše na první dobrou a zařídíš se podle toho - že, ovšemže...)

Proč si dotyčná opakování rady nezaslouží, když se na povel neřídí tvými radami? Proč otočíš z chápajícího a podporujícího člověka na někoho, kdo si přijde jen zarýt a prakticky ji pošle do háje?
 Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 21:28:13
Archivářka

Je to už smazané, protože jsem to společně s dalšími nahlásil na propagování drog. Zeptej se kaitena.


annieinthe

Jenže tenhle stav už žádné vypisování na internetu nezachrání. Je to šokující, alarmující stav a možná proto ty lidi tak reagují, aby došlo aspoň k nějakému posunu.
 ofinka
16.03.2023 21:25:17
Tvůj přítel je manipulativní psychouš. Z dálky už ani nemůže vidět čáru normálnosti, kterou překročil. Ty jsi zase žena, co fetuje, když má děti. Takže vrána k vráně. Tak to obecně vždy platí, když se spolu dají dva lidé dohromady a jsou spolu dlouhodobě a dobrovolně. Balanc který spočívá ve vzájemném vykrívání negativních stránek obou.
 Shinkanzen Muž24 Kategorie
16.03.2023 21:24:51
pravdivy muz off ty drž hubu
 annieinthe
16.03.2023 21:24:35
ofinka:
He? Že drogy na předepsané léky nevadí, jak bych to já mohla vědět? o.O Buď je to překroucené, nebo blbě pochopené, nebo to tehdá psal úplně někdo jiný (na to sázím)

Já jsem v životě neměla žádnou drogu, krom pár potáhnutí z trávy zamlada neměla. A žádné léky na psychiku jsem nikdy nebrala - o těchto tematikách nevím nic, těžko bych tady asi radila to, co zmiňuješ. Opět získávám dojem, že si mě tu další člověk plete s někým úplně jiným (což by i vysvětlovalo ty tvé odhady mé osobnosti, které na mě v mnoha ohledech nesedí).

Pokud ne, zkus to najít a pošli mi odkaz, nebo přeposlaný můj text. Bez toho jsou to jen tvé domněnky a vkládání mi slov do úst. :)
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 21:24:11
Čímž chci říct, že jeho chování je NAPROSTO v pořádku.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 21:23:37
Ad Meliora - Nekritizuju tvůj příspěvek. Nicméně ne vždy se přece člověk musí vyjádřit a když někdo sděluje svůj problém, ne vždy hledá racionální řešení. Někdy jen potřebuje, aby ho někdo poslouchal. A když je člověku nejhůř a do toho si uvědomuje svou část viny, přiložit mu není vždy nejlepší nápad. Ale tedy to, co jsi napsal, mi nepřijde zase tak krute na to, abych to kritizovala.
 annieinthe
16.03.2023 21:22:30
Svým relapsem jsi ublížila svému partnerovi a dětem strašně moc, takže přítelovo chování k tobě je naprosto v pořádku a ospravedlnitelné.

Za to, že svým fetováním ubližuješ nejvíc mu a dětem, je jedna facka na vzpamatování, málo.
Smajlík  pravdivy muz off
16.03.2023 21:15:27
Archivářka:
A k čemu bylo to, co jsi napsala ty? Už se to točí nějakou dobu v kruhu toho, že ona ho psychicky vydírá svojí sebevraždou a on naopak to nedává a ztrácí nervy s jejími excesy.

Já už jsem dříve psal, že se mají rozejít. Rozešli se? - Ne. Také jsem už dříve psal, že by člověk měl hledat stabilitu někde, kde ta stabilita je, ale tento vztah rozhodně stabilitu neposkytuje. Nestabilní vztah akorát prohlubuje psychické problémy.

Navíc jsem se jí dříve ptal, jestli dochází k psychoterapeutovi, že pokud chodí jen k psychiatrovi, tak to její problém jako takový stejně nevyřeší. Neodpověděla.

Takže jakou radu mám dát člověku, co řeší svoje vnitřní problémy drogami a setrváním v nefunkčním stavu, když už jsem jí řekl co by se mělo udělat?
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 21:13:38
Archivářka

A jsme zas u toho že ano. Minule ses jí také zastávala, když tvrdila, že drogy na předepsané léky vůbec nevadí a že to má po kontrolou. No tady vidíš, jak to má pod kontrolou. To jsou fakt rady k hovnu: "nech žít".
 ofinka
16.03.2023 21:10:59
Tvůj partner je toxickej člověk a v kombinaci s tchýní je to tak akorát přesně koktejl, který ti nedovolí být čistá. Oni nemůžou za to, že jsi brala drogy, ale vytváří prostředí, které tě z nemalé části vede k těm relapsům. Cesta z toho ven moc není, protože chceš být s dětmi. Já už bych ale asi ve tvém případě zvažovala, zda nebýt na čas sama a za dětmi docházet, klidně denně. Do háje bych poslala manžela a tchýni, myslím emočně, úplně je kvůli dětem odstřihnout nemůžeš. Šla bych na tvém místě na pár měsíců do TK, možná bys potřebovala slyšet od skupiny, že si hraješ na intelektuálku, hazíš odbornými termíny, případáš si strašně chytrá, ale ve skutečnosti jsi úplně v prdeli a celá tvá inteligence je ti k ničemu, když ji neumíš využít k tomu, abys neposírala život sobě a dětem.
 Soraya Žena85 Kategorie
16.03.2023 21:04:31
Vcera nafetovana jsi to mela vsecko pod kontrolou.
Ale dopadlo to, jak to u fetek dopada vzdycky.
Vystrizlivej a zjistej, ze nemaj pod kontrolou ani ovladac od televize.

No, snad zase bude lip, ale lito mne te neni. Muzes si za to sama svoji blbosti, tak nehazej svoje chyby na jiny. Konecne preber zodpovednost sama za sebe.
 lol
16.03.2023 21:03:34
Úplně se mi vybavila ta bezmoc, kdy táta bil mámu a té se nakonec podařilo proklouznout k sousedům a poprosit je o pomoc. A v tu chvíli tam přišel a řekl, že je hysterka a že si vymýšlí, že to je blbost, že se opila (což nebyla pravda) a sousedi tím pádem nic neřešili a táta pokračoval. Tohle chování je hnus a chápu, že cítíš absolutní bezmoc, protože prostě není kde si říct o pomoc. Ale příště, pokud tě uhodí, bych tu policii zkusila zavolat a zkusila bych přepnout do racionality a vysvětlit, co se stalo, že tě uhodil, i s těmi obavami, že ti kvůli drogové a psychiatrické minulosti nebudou věřit, a I s těmi pocity bezmoci. Nikdo Ti nesmí ubližovat.

Zkus se utišit. Ano, klopýtla jsi. Víš, co je napsaný v Bibli? Ne, že spravedlivý nedělá chyby. Ale že i kdyby spravedlivý sedmkrát (což je symbolické číslo plnosti) upadl, vstane. To znamená, že chybu může udělat každý. A často selháváme i po té, kdy už si řekneme, že dál selhat prostě už nechceme. Ale co s tím dělat jiného než prostě znova vstát. A pokud k tomuto vstanutí nemáš podporu a ještě tě partner bije, tak to není úplně na pokračování vztahu. Chápu tvou nevýhodu, ale nemusí to být všechno. Jedna moje známá o děti bojovala roky po pervitinové minulosti a povedlo se, hlavně možná proto, že si našla nové okolí, které jí podporovalo, znalo její promenu, věřilo jí a poskytlo jí zázemí a bezpečí. Vím, že to není med, ale kdybys potřebovala v tomto směru nějak pomoci, chci, abys věděla, že i když jsem jen internetová známá, tak pokud bych pro Tebe mohla něco udělat, ráda to udělám. Klidně si můžeme pomocí mailů vyměnit i číslo a v každé situaci něco vymyslet.

Nechceš si psát deník? Jednak ulevíš bolavé duši a taky to bude určitý podklad, který ti pomůže třeba psycholožce popsat tohle divné chování, kdy pro zaznamenatelné formy komunikace je starostlivý a pro nezaznamenatelné hrubý a bezcitný.

Hlavně kdybys měla opravdu poteebu udělat to fatální, tak se předtím ozvi někomu tam z té Prahy ať tě předá nějakému odborníkovi. Chyběla by jsi na světě. Dětem, i lidem, kterým můžeš zprostředkovat tu zkušenost cesty z drogové závislosti a její různá úskalí.
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
16.03.2023 20:59:13
Ad Meliora:
Něco k věci, krom patosoidního ohromení - něco, co by autorce nějak pomohlo, bys tam třeba neměl?

A teď do éteru, i k tomu níže:

To vám lidi vážně nepřipadá blbé kopat do ztrápeného člověka, když už leží na zemi?

Mi to (nejen) tu občas připadá jak středověk... Když se mnohé existence plížily k šibenici, a pak si sadisticky užívaly utrpení člověka, který za něco dostal provaz. S argumentací stylu: "Ha ha ha, dobře mu/jí tak, je to špatnej člověk! To je taková super zábava sledovat, jak v bolestech umírá!"

Dnes je to už jen necitelnost a předsudky, spojené s mocí vyblít si anonymně svoje a zůstat ve stínech.

Gratuluji, jste pašáci.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 20:56:11
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
16.03.2023 20:56:02
A to ti dělá pokaždé když selžeš, nebo tě dříve několikrát podržel a byl oporou? Není to tak, že mu tentokrát už prostě ruply nervy...?
 hard days night
16.03.2023 20:54:20
Samozřejmě že je to toxické, ale to už ví většina z nás dávno.
Tou 'milou' SMS má jen další páku, je to manipulativni parchant. S takovým bys to měla těžké, i kdybys sama neměla žádné problémy. Vašim dětem neprospívá být jak s tebou, když nemáš vyřešené své problémy, tak s ním. A kombinace je úplně smrtící.
Vyres si svůj problém a buď dobrá máma. Co víc říct.. a pryč od něj. I když samozřejmě snadné to nebude a je možné, že by děti zůstaly jemu.
 annieinthe
16.03.2023 20:49:21
máte*
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 20:48:40
Už jsem dříve psal, že tento vztah není zdraví. Oba dva máme problémy v hlavě a nedělá to dobrotu. Tvl, tyran a manipulátor s drogově závislou psychickou vyděračkou... Chudák děti.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
16.03.2023 20:41:07
No ono závislost je těžká nejen pro závislé,ale velkou měrou i pro jejich okolí,kor když jsou v tom děti. Na druhou stranu partner by tě měl podržet a ne tě srážet ještě víc dolů. Mně tohle dělá při relapsu deprese matka,partner naštěstí ne. Myslím,že by byla na místě léčba a přehodnotit partnerský vztah s tímto člověkem. Jestli ti stojí za to v něm pokračovat.
 fénix z popela Žena36 Kategorie
16.03.2023 20:40:21
Viz Archivářka. Ostatní příspěvky ani nehodlám komentovat.
 Dušená
16.03.2023 20:37:11
Tvl. Nechci přímo upozaďovat problém s drogami, ale v tomto případě to z tvých slov působí, že jsi na to sama a v něm oporu nemáš.

Lehce mě to i zvedlo ze židle - on tebou opovrhuje a chová se k tobě jako k onuci jedině proto, že máš problém s drogami a "nezasloužíš si proto citlivé a ohleduplné jednání"? Co to ku*va má být.

Dalo by se pochopit, kdyby byl dlouhodobě unavený a zklamaný z toho, že je to u tebe krok vpřed a dva zpátky a v rámci drog to není žádná sranda.

Ale ať je to jak chce, chovat se k tobě takhle, je jen jeho sobeckej ventil, v rámci kterého ho dle jeho smýšlení ospravedlňuje v rámci tak zrůdného psychického týrání tvá nezodpovědnost a nestabilita.

Jestli je to vážně tak, jak píšeš, ten člověk je mstivá a vypočítavá svině. A to, že tento aspekt tvého života nezvládá, na tom nemění ani ždibec. Ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele.

I přesto, žes ho zklamala, se zachoval jako totální nepříčetné hovado a pokračoval v tom i potom, co tebou manipuloval a přetvařoval se, jen aby ti mohl vpálit další sodu a sám sobě tak ulevit.

Hele, šlo jeho nesouhlas podat různými způsoby. Šlo to říct a dát najevo všelijak, že se v tobě znovu zklamal. Tohle je ale silné kafe.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 20:28:04
Feťáci jsou k ničemu. Chápu ho. Věřil ti. Já bych tě vyhodila ze svého života.
 fimisek
16.03.2023 20:23:07
Fetka zustane fetkou.
Nemylila sem se v tobe. Jsi exemplarni pripad toho co fet dela.
Tvemu priteli se nedivim. Sjet se kdyz mas deti. Hnus!
Smajlík  Ta co vi
16.03.2023 20:15:41
Složitá situace v kličkách života prolnutého závislostí.
Primárně bych bojoval s tím démonem závislostí, ten rozežírá a ničí všechno. Ten drží hlavní podstatu děje.
Rehospitalizace na detox. odd.?

Buď silná..
Smajlík  smutný-člověk Muž33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč