Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1213604, vloženo 16.03.2023 19:39:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Lidé ve věku 30+, máte kamarády?
Prožívám teď hodně těžké období, kdy mi v rozmezí jednoho roku zemřeli oba rodiče a navíc se mi rozpadá manželství. Snažím se to nějak zvládat sama, ale hodně lidí mi radí, že se mám obklopit přáteli, že mi to pomůže.
Uvědomila jsem si, že už vlastně žádné přátele, se kterými bych mohla někam pravidelně vyrážet nebo sedět u láhve vína neomezeně dlouho, už nemám :-( Moje stejně staré kamarádky mají všechny většinou dva až tři kusy malých dětí (kolem kterých je potřeba neustále lítat, věčně jsou nemocné atd.), manžely a rodinné baráky a jen velmi těžko se jim daří utrhnout si nějakou volnou chvíli pro kamarádku, která má nějaké starosti... Nehledě na to, že je přeci jen asi příjemnější trávit volné chvíle s kámoškou, která je veselá a v pohodě než s nějakou hromádkou neštěstí jako jsem já, i když je pravda, že se některé kámošky snaží si na mě najít čas, ale je to hodně omezené a mnohdy to naše setkání musí zrušit právě z rodinných důvodů.
Takže vlastně nemám nikoho, s kým bych někam jen tak vyrazila posedět a vylít si dušičku. Když se setkávám s kamarádkami, tak většinou je to s dětmi na pískovišti nebo na hřišti, případně prohodíme narychlo pár slov se sousedkami, ale to je tak všechno.
Vlastně asi by se našlo v okolí pár kamarádů mužského pohlaví, kteří by si na mě určitě udělali čas, , jenže tam se nemohu ubránit pocitu, že by za to očekávali nějakou protislužbu ve formě intimností, případně by mohli mít nějaké vidiny možného vtahu se mnou, takže do toho raději nejdu.

Jak jste na tom vy ostatní, kteří máte malé děti? Máte blízké kamarády, se kterými můžete trávit čas o samotě a kteří vám mohou být oporou v těžkých chvílích?
 kamarádka do deště Žena36  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.03.2023 09:46:32
Tvůj problém je ten, že se chceš vrátit do minulosti. Chceš kamarády, kteří budou jako tenkrát, když jsi byla svobodná. Ale tak to nefunguje. Nejprve se musíš smířit se sebou a odpustit všem okolo a potom budeš hledat spřízněné duše mnohem snáz.
 leafroller Muž21 Kategorie
17.03.2023 11:10:33
Ano. Díky bohu ano.
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
17.03.2023 09:47:40
jenže tam se nemohu ubránit pocitu, že by za to očekávali nějakou protislužbu ve formě intimností" - no tak si nevymýšlej děsivá "kdyby" a zkus to. Lidi jsou často daleko nevinnější, než čekáš...
Navíc kdoví, třeba všem těm mužům připadáš ošklivá a nebyli by ochotni s tebou něco mít ani kdyby jim někdo držel pistoli u hlavy. Tak se tolik nepřeceňuj.
 Svitavská off
17.03.2023 08:07:54
A ty děti nemáš? No tohle je normální a přirozené, že se ta životní situace prostě mění a už to není jako na základce nebo na střední, že bylo spoustu času a prakticky žádné povinnosti krom školy. Jak píšeš, každý má svůj život, své povinnosti, starosti, rodinu, děti. To se pak ty priority zásadně změní.

Jinak já jsem si našel jednoho celkem dobrého kámoše před pěti lety, každý den si voláme, píšeme, jezdíme na srazy aut .. . Takže najít někoho i v tomhle věku se dá.

A co si pro začátek s někým psát třeba maily nebo přes WA? Ten účel to splní taky .. Prostě to ze sebe dostaneš, získáš třeba slova podpory, pochopení, atd.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
17.03.2023 05:57:46
kamarádka do deště: Nejsou z dětství, upřímně přiznávám, že jsou ze Zpovednice :D Jsou tu pod těmi žlutými pismenky zahrabané hotové lidské poklady. Ochotní člověka kdykoli vyslechnout, nabídnout praktickou pomoc a naprostou důvěrnost a pochopení o pro nestandardní problémy.
 Veela Žena35 Kategorie
16.03.2023 23:23:14
Veela: "Jo a nemám vůbec žádný problém s kamarády muži. Mám s nimi velmi blízký vztah a nikdy by mě nenapadlo, že by to mohlo mít jakýkoli sexuální podtext a vsadím se, že je taky ne."
- jo, pokud jsou to kamarádi z dětství, tak si to taky dovedu představit. Takového kamaráda mám ale jen jednoho (spolužák ze základky a zároveň z gymplu), ale moc si teda neumím představit, že bych se v tomto věku seznámila např. v práci s nějakým ženatým stejně starým chlapem s malými dětmi a ženou na mateřské a že bychom o víkendu sami dva vyrazili večer na víno a rozebírali moje problémy :-( ale souhlasím, že s chlapama se někdy řeší citlivé věci líp než s ženami, ale kde je hledat, aby to zůstalo jen u toho přátelství, to netuším
 kamarádka do deště
16.03.2023 22:51:47
Mám kamarádů plno. Jezdíme spolu na výlety, na víkendy na dovolené. Je to jen o aktivitě.
Zkus si odpovědět, kolika kamarádům jsi za poslední rok zavolala a navrhla nějakou aktivitu?
 MSf off
16.03.2023 22:42:08
Mám známé. Kamarády jaem měl, ale odcizili se a nebo přestali existovat.
 Carpe Jugulum Muž41 Kategorie
16.03.2023 22:41:54
Ano, mám blízké kamarády. Z dob bezdětných mi zůstal v podstatě jen jeden člověk, ale s novými životními etapami jsem si svou síť přátel rozšířila a jsem s ní spokojená
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
16.03.2023 22:38:48
Kamarády i kamarádky mám a vždycky jsem měl. Ale je i moje zkušenost, že když mají kamarádi malé děti a já zrovna ne, tak to setkávání s nimi je hůř dosažitelné. Ale děti vyrostou, začnou se věnovat svému světu a kamarádi se vrátí. I když samozřjmě jsou i tací, se kterými jsme si v mládí byli blízcí, a v dospělosti se od sebe vzdálíme a nemáme si potom už co říct...
Taky je trochu rozdíl mezi kamarády zadanými a nezdanými. Když má někdo dobrý partnerský vztah, tak ta potřeba kamarádů je trochu jiná - ale zrovna tohle je docela různé.
Podobně jako Veela mám i dost kamarádek, a vůbec nijak nám to nenarušují teoretické možnosti začínat si nějaký erotický, sexuální vztah. Naopak ten náboj opačného pohlaví nám tu výměnu a sdílení dělají zajímavější, živější.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
16.03.2023 22:08:32
Nechci se vytahovat, ale s kamarády chodíme na výlety a i na pobytové záležitosti a více méně pravidelně do hospody už skoro 60 let. Můžu doporučit. Kdybych to neměl, tak si podobnou partu postupně vlastní houževnatostí vybuduju sám. Chce to prvotní nápad na zajímavou akci a obvolat lidi, ono se to časem zaběhne a další se nabalí.
Smajlík  Neřku-li
16.03.2023 21:52:41
Mám blízké a hodně dobré kamarády a jednu kamarádku z té sociální bubliny, s kterou bych si asi nebýt okolností (v podstatě sousedky, nejstarší děti nejlepší kamarádky, prostřední děti nejlepší kamarádi a nejmladší děti pusinkující se a za ruku se držící dvojička batolat a velmi podobné socialni poměry) neměla moc co říct, protože jsme každá z jiného těsta. Ale máme výborný kooperační vztah. Tedy že bych se jí za žádnou cenu neotevřela, že vím, že před ní nemůžu být sama sebou a ona to ví taky, ale je mezi námi čilý vztah vzájemné výpomoci v podstatě na denní bázi a zhruba vyrovnaně co se týče přijímání a dávání. Ale s těmi dobrými kamarády jsem v kontaktu tak jednou za měsíc až několikrát ročně. O to víc si jich asi vážím.

Jo a nemám vůbec žádný problém s kamarády muži. Mám s nimi velmi blízký vztah a nikdy by mě nenapadlo, že by to mohlo mít jakýkoli sexuální podtext a vsadím se, že je taky ne. Naopak, nějak se mi líp řeší opravdu citlivé věci s chlapy, nevím, čím to je, ale mám vůči nim nějaký větší pocit důvěry.
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
16.03.2023 21:15:21
Samozrejme mam. A cim jsem starsi, tim vice si jich cenim.
 Kvetak
16.03.2023 21:07:26
Jo, přesně tohle já znám. Když nám bylo 18, tak partička a pořád nějaký akce s kamarády, pak po dvacítce si každý někoho našel a já zůstal na ocet. Tři roky jsem smutnil sám a pak jsem jel s jednou kamarádkou na dovolenou a tam jsem se seznámil s jednou... Okolí mě před ní sice varovalo, ale já na to nedal a přemýšlel trochu jiným orgánem než se přemýšlet má. Dokonce jsme se vzali. Dva tři roky dobrý, pak si našla práci, kde se seznámila s nějakýma zhrzenýma dylinama a pořád s nima někam chodila pařit, šukat a chlastat až do rána. Obrátky to nabralo ve chvíli, když se mi doma ožralá jako prase rozbrečela a vypadlo jí z kabelky platíčko s Postinorem. Rozvádět se nechtěla, protože neměla kam jít, tak jsem jí musel pomoci. Když vypadla, strašně se mi ulevilo. Odjel jsem na třičtvrtě roku pracovně do Číny, něco vydělal a jednoho večera uprostřed pracovního týdne se vrátil domů. Doma nebylo ani čím rozsvítit, protože bývalá při odchodu odřízla i lustr. Padl jsem do křesla a asi hodinu seděl a čuměl do tmy. Bylo mi hrozně. Unavenej, nasranej, hladovej a všude okolo mne v tý tmě bordel. Pak jsem se rozhodl, že někam vyrazím s kamarády. Komukoliv jsem zavolal, tak mi řekl, že nikam nemůže, že manželka, děti, práce... Tak jsem vyšel ven na ulici, chvíli bloumal mezi barákama a potkal jsem nějakou asi o deset let starší bezdomovkyni, šedý, rozcuchaný vlasy, ze kterých skákaly blechy, na ruce jí chyběly prsty... a mávnul jsem na ní, jestli by nešla na pivo. Hned se toho chytla, zapadli jsme do nějakýho nonstopu a až do rána chlastali, hráli karty a já jí vypravoval zážitky z Číny. Všichni okolo se bavili taky a až do rána bylo veselo.
Pak na mne samozřejmě depka dolehla znova, ale už to bylo lepší než ten první večer kdy jsem přijel domů.
Dnes už je všechno dávno jinak a já bych řekl, že prožívám jedno z nejlepších období svého života.
 vizvrácená přetkoška Muž49 Kategorie
16.03.2023 21:00:17
Já kamarádky mám. Dvě. Jednu důchodkyni a jednu kamarádku ze stacionáře. Důchodkyně už má děti a vnoučata velké,takže má času dost. Druhá kamarádka nemá děti stejně jako já ze zdravotních důvodů. S důchodkyni se vídáme denně,se druhou kamarádkou tak jednou za měsíc. Jinak mám psa,takže pořád potkáváme nějaké pejskare a s těmi se dáváme do řeči. Je to taková komunita.
 fénix z popela Žena36 Kategorie
16.03.2023 20:19:04
Ale malé děti teda nemám.
 Positive plus Muž Kategorie
16.03.2023 20:15:59
Bratři a sestry v Kristu, na ty bych se mohl obrátit, kdyby chtěl oporu, ale díky Pánu Ježíši Kristu mi vše vychází i v těžších situacích, že žádnou další oporu nepotřebuji.
 Positive plus Muž Kategorie
16.03.2023 20:00:48
Moje troška, která by ti mohla alespoň trochu pomoci: Co se z těch pocitů samoty někomu blízkému vypsat?

Rozumíš, že by to nemuselo nutně být o osobním setkání, ale zkrátka o pokecu skrze písmenka. Když se člověk potřebuje z něčeho vypovídat, může to pomoct a rozhodně je to lepší než nic, popř. než křečovité setkání v kolektivu povykujících dětí, díky nimž se na tebe daná osoba nemůže pořádně soustředit.

Já se známými v kontaktu nejsem, přátel mám málo a nestýkám se s nimi (krom jednoho, ale i to je svátečního rázu). Když mi ale něco vrtá hlavou, existuje pár blízkých, kterým mohu napsat a oni si na mě a můj problém chvilku udělají. Sama děti nemám, ale mám ve své životě nekolik málo lidí, kteří mě mají rádi a tou oporou mi jsou, když to potřebuju.
Smajlík  Archivářka Žena33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč