Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1213601, vloženo 16.03.2023 19:25:24 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jít či nejít na vysokou? - Osudová volba
Zdravím, jsem nyní ve 4. ročníku střední školy a rozhoduji se závěru zda má nebo nemá cenu pokračovat ve studiích po maturitě.

I když jsem nejsem žádný velký šprt a většinou mám ve škole za známky vetšinou trojky popřípadě i čtyřky, tak většina známých a rodina mi říkají, abych pokračoval dál na vysokou, že s pouhou maturitou z dopravní průmyslovky prý žádnou kariéru a ani úspěšný život prý mít nebudu jako například strojvedoucí, že je to prý povl povolání, a taky proto že prý má v dnešní době maturitu každý blbec v tomto státě. Podle jejich představ jsou mi i ochotni platit jakoukoliv vysokou soukromou školu za cenu toho abych měl titul, jelikož to zní ve společnosti víc in. Chtěl bych se zeptat z vašich zkušeností, která cesta je popřípadě lepší zda rovnou jít do pracovního procesu anebo dálších 5 - 6 let dřepět na studíích.

Děkuji
 Petrrr E-MAIL: jenjule@seznam.cz  Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.03.2023 09:48:16
Ty podle mě nebudeš studijní typ. A neboj, dobrou práci může sehnat každý i bez titulu.
 leafroller Muž21 Kategorie
17.03.2023 09:43:27
To já si úplně nemyslím. Sám mám VŠ a doteď jsem ji nepotřeboval. A znám x lidí, co ji nemá a berou víc než já. Navíc tu VŠ si můžeš kdykoliv dodělat. Status studenta sice máš jen do 26, ale zdarma můžeš studovat na státní VŠ i později. Já tam měl spolužačky, kterým bylo 50.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
17.03.2023 07:01:20
Pokud tě nějaký obor láká už dlouho, tak je lepší si nekomplikovat život a na tu výšku jít.
Ale nutit se do nějakého nesmyslného oboru jen kvůli titulu a nakonec to v tom oboru vůbec nedělat, je blbost.
 Danny
16.03.2023 23:58:03
Za mě ztráta času. Ale počítej s tím, že nejspíš začneš někde na lince nebo tak, než se osvědčíš.
 Těžké začátky
16.03.2023 20:50:01
VŠ není zárukou šťastného života, ani vysoké životní úrovně. A je také hodně důležité, aby tě to, co děláš bavilo. Je lepší být vynikající strojvůdce, než blbý právník, nebo doktor. A to nemluvím o nesmyslných oborech, které jsou v životě k ničemu.
 fimisek
16.03.2023 20:10:12
Záleží na jakou VŠ. Některý titul ti opravdu otevře dveře, jiný je jenom zbytečný cár papíru.
Ale studovat běž, protože jak začneš jednou pracovat, už se do školy vrací těžko. Ať nemusíš v budoucnu litovat. Ukončit studium můžeš vždycky.
 žalud
16.03.2023 20:06:28
Ano chod dalej na VS... dnes ma maturitu kazdy... zvysis si tak svoj kredit a ziskas viac studentskeho zvota... Nikde predsa neni pisane ze musis dostudovat... mozes prerusit alebo aj skoncit ak si najdes nieco lepsie nieco comu sa chces venovat... ale odporucam dostudovat aspon bc. to su len tri roky, teraz mas 19nast rokov a az skoncis budes mat 22 to uz budes vediet lepsie kam nasmerovat svoj zivot... teraz si este len teenagerka o zivote mimo skoly nevies nic.
 taky tipek
16.03.2023 20:05:54
Rodiče na to aplikují názory, které platily x desítek let let zpátky.

Dnes už má nekonečné možnosti i člověk, který sotva dokončil učňák. Musí ale mít něco v hlavě - nějakou vizi, kterou bych chtěl následovat, co se uplatnění týče + ideálně nadání pro nějakou konkrétní věc, ve které by se rád rozvíjel.

Pokud bys rád byl například lékař, lékárník nebo právník, bez té školy to nepůjde. Kdybys chtěl být ajťák, s tímto oborem související VŠ by byla jen taková třešnička na dortu a malé plus - zbytek je o umu, kreativitě a zkušenostech. A takových oborů bude mnohem více.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
16.03.2023 19:45:28
S maturitou budeš mít těžké hledání práce, ale s vysokou taky, protože to platilo tak před dvaceti lety, že jsi byl s výškou bůh. Titul s diplomem jsou už jen cár papíru stejně jako ta maturita.

Dneska má větší hodnotu mít nějaké portfolio. Tj. tohle jsou mé projekty, které jsem vytvořil. Tohle je krátký amatérský film, co jsem natočil a má na YT půl mega shlédnutí. Tohle jsou videa, které jsem sestříhal. Tohle jsou animace, co jsem dal do kupy v DaVinci Resolve nebo Adobe After Effects. Tohle je krátká videohra, kterou jsem naprogramoval v Unity. Tohle jsou jazyky, ze kterých mám certifikát, že je umím aspoň na úrovni C1.

Tohle bude zaměstnavatele zajímat víc, než školy. Školy obecně už jsou hodně outdated.
 autism-off
16.03.2023 19:40:14
Ahoj,

to je čistě na Tobě, jak se cítíš. Máš představu, co bys chtěl dělat? Neohlížej se na to ostatní, bude to Tvá práce dalších 40, nebo kolik let..

Mimochodem, nemusíš studovat 5-6 let (těch 6. je snad jen medicína). Můžeš studovat tři roky VOŠku, nebo bakaláře. Záleží ale od oboru..
Smajlík  smutný-člověk Muž33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč