Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1213585, vloženo 16.03.2023 12:53:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
ČR môže zaniknúť lebo nie ste vlastenci
Čechom vlastenectvo veľa nehovorí. A to je na vašu veľkú škodu. V budúcnosti to môže viesť až k tomu, že vaša republika jednoducho zanikne.
V skutočnosti to nie je tak, že môže byť v štáte buď vlastenectvo, alebo nie-vlastenectvo. To nie. Buď je národ vlastenecký, alebo nie je vôbec. Národ, ktorý má nedostatočnú úroveň vlastenectva, nemôže byť štátotvorným.

Nedokážem stále pochopiť, prečo vy Česi sa vlastenectvo skoro až štítíte a tým na seba pľujete.
Slovo nacionalizmus má tú smolu, že sa veľmi podobá slovu nacizmus s ktorým máme v Európe také neblahé skúsenosti. Ale nacionalizmus (všimnite si, že namiesto neho schválne používam termín vlastenectva) neznamená nacizmus, nie je to nenávisť voči iným národom, nie je to xenofóbia.

Keď sa Československo rozdeľovalo, bolo to vďaka slovenskému vlastenectvu. Ale nie s nenávisťou voči vám Čechom.
Typickým príkladom „ne-vlasteneckého“ „ne-národa“ sú Rusíni. Nie sú vlastenci. Preto boli štátne Maďari, potom Čechoslováci, dnes Ukrajinci...

Príčinu nízkej hladiny vlastenectva v Česku vidím v troch veciach:

1. ste pohodlní. Svoju národnú identitu odvodzujete od stredovekého Kráľovství Českého. Myslíte si teda, že ste nejakí samozrejmí a po hriechu ste zabudli, že ste ako štát takmer 250 rokov neexistovali.
Na Slovensku nezabúdame, že sme si svoju suverenitu museli vlastenectvom vybojovatna Maďaroch.

2. máte komplexy malého štátu vedľa veľkého Nemecka.
Ale my sme ešte menší a takéto komplexy nemáme. Prečo? Pretože sme hrdí vlastenci na naše Slovensko.

3. Nie ste konzistentný národ. Máte svoju Moravu a Sliezsko. Asi je to nejaké podvedomé tušenie, že v prípade rozvinutia vlastenectva by sa tieto neštátotvorné národy mohli tiež hlásiť o svoje práva.

Tá Morava, to je vôbec dobrý príklad. Moravania neprejavili dostatok vlastenectva. Nevedeli, či sú viac Slováci alebo Česi, za Československa im to bolo jedno a po rozdelení tak so samozrejmosťou padli pod Čechmi. Ale nebolo by to tak samozrejmé, keby boli väčší vlastenci. Pokojne mohli dnes patriť nám, Slovensku.

A keby boli echt- nacionalisti, väčší ako Slováci, dnes mohla uprostred Európy existovať Morava s hlavným mestom Olomoucou od Viedne až do Krakova, Od Jihlavy až po Bánsku Štiavnicu! Ale to len teoretizujem.

Koniec koncov, čo nie je, môže byť.
Kde máte napísané, že hranice v Európe sú večné, trvalé a nemenné? Skôr by som povedal, že Európu čakajú turbulentné zmeny v tejto oblasti.
Čo keď sa Poľsko prihlási o Sliezsko a Slezania, ktorí beztak hovoria dvojjazyčno aj po poľsky budú chcieť tam? A budú poukazovať na vojnu o Tešínsko 1919?

Na českom odmietaní vlastenectva je ešte jedna fascinujúca vec: napriek tomu všetko obdivujete a koríte sa ukrajinskému vlastenectvu. A to tak veľmi, že na vašom Národnom (!!!) múzeu veje ukrajinská vlajka. Hovoríte symbol podpory? Ok, ale povedzte mi – viala na americkom Kongrese počas 2. svetovej vojny, keď USA podporovali ZSSR červená sovietska vlajka? NIE! Vlála tam americká, pretože len hrdý americký národ si mohol dovoliť podporovať ZSSR.

Kryštalický príklad úpadku národnostného cítenia Čechov:

Predseda vášho Ústavného súdu Rychecký vyhlásil neuveriteľne škandalóznu vec: že sa cíti viac občanom EÚ než Českej republiky. Ako to, že už nesedí vo väzení za vlastizradu?

Smejete sa?
Tak si predstavte nasledujúce: keby predseda ukrajinského Ústavného súdu vyhlásil, že ľutuje rozpad ZSSR a že sa cíti viac sovietskym ako ukrajinským občanom. To by bol škandál a zradca, to by bol odporný Putinov pohon a zaslúžil by visieť, čo?

Takže, bratia Česi, radím vám dobre: zvyšujte úroveň vlastenectva, alebo ako štát zaniknete! Česká republika nie je samozrejmosťou! Pred 120 rokmi, za vašich pradedov sa Čechám vládlo z Viedne. Nikde nie je napísané, že za 120 rokov vaši pravnuci to tak nebudú mať zas! (alebo z Berlína, Bruselu, Krakova a pod...)
 Carhy Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.03.2023 17:25:59
Vždycky mě pobaví, když Slovák mluví o Češství.
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
18.03.2023 07:56:53
@Nepodara
Vtipné, jak oikofobie vždy, bez výjimky, vychází ze sebelítosti.
Ještě jsem neviděl opačný případ.
Smajlík  skutečný blb Muž26 Kategorie
17.03.2023 01:38:38
> Hhgdxcv

To není pravda.
 Positive plus Muž Kategorie
16.03.2023 23:11:35
"Česi sa vlastenectvo skoro až štítíte a tým na seba pľujete."
Máš pravdu, já na vlastenectví plujem a i grcám.

"Slovo nacionalizmus má tú smolu, že sa veľmi podobá slovu nacizmus"
Ne, nepodobá, přímo z něj vychází.

"Kryštalický príklad úpadku národnostného cítenia Čechov"
To zní tak krásně, miluji svolo úpadok
Smajlík  Nepodara Muž39 Kategorie
16.03.2023 20:47:58
Positive plus: to není moc fér to takhle říkat. Protože my jsme byli první na ráně. Kdyby se pak všichni zachovali jako Beneš, tak by Hitler dokončil své plány. Takže Židi, černoši, cikáni v plynu, ostatní jako otroci někde na Sibiři . Tedy ztráty 100%
 Hhgdxcv
16.03.2023 20:33:12
> Hhgdxcv

Ne, kdyby Beneš nepřistoupil na protektorát a chtěl válčit, možná by ses nenarodil ty, protože ztráty by byly nejspíš obrovské.
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
16.03.2023 18:33:56
"Predseda vášho Ústavného súdu Rychecký vyhlásil neuveriteľne škandalóznu vec: že sa cíti viac občanom EÚ než Českej republiky. "

Ten chlap je neskutečný hovado. Taky volal po *totálnímu* podřízení internetu státu, naštěstí Fiala+CZ.NIC oddělali jen několik jasně ruských webů, tj. úplné nic oproti tomu jak si to představoval on.

Narovinu říká, že právo občanů volit si politiky by nemělo být, jen protože se mu nelíbí, že volí jinak než on:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-rychetsky-zeman-me-zklamal-pri - ma-volba-prezidenta-je-hruba-chyba-198133 -

O jeho roli v oposmlouvě za Zemanovy vlády ani nemluvě.

Kdyby bylo po jeho, máme tu vládu jedné strany. Opravdu neuvěřitelné, že takový člověk u nás dělal ústavního soudce.
Smajlík  skutečný blb Muž26 Kategorie
16.03.2023 17:27:01
Sovenský nacionalismus mi vždycky přišel směšnej a v kombinaci s proruskou orientací se stává směšno tragickým.
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
16.03.2023 15:53:44
Positive plus: ne? Nebýt toho, že čeští vlastenci byli za vlast schopní umírat ať už na křídlech RAF, na Dukle v ČSR sboru při Rudé armádě či při atentátu na Heydricha, možná by ses nikdy nenarodil, protože tví pradědové a prababičky by skončili někde v plynu...
Smajlík  Hhgdxcv
16.03.2023 15:37:53
A jiného než českého kluka bych taky nechtěla :D
Jsem ráda za mého statného Čecha.

Jen s českými dívkami jsem si nikdy moc nesedla, vždycky to musí být máznutý s cizinou :D takže třeba polo Ukrajinka a nebo polo Vietnamka

:D :D
Smajlík  Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
16.03.2023 15:35:23
Nevím no. Já jsem vždycky měla ráda naše jídla (včetně cukroví), pohádky, i některé naše filmy a písničky. I našeho krtečka. I básničky máme pěkné. Památky, přírodu .. :) I náš jazyk se mi líbí, jak je různorodý (včetně různých zdrobnělin a zkomolenin a nadávek :D), líbí se mi i náš humuor a po delším pobytu v cizině mi česky mluvící lidé prostě začnou chybět :D nehledě na negativa, je to prostě naše rodná vlast a já se sem vždycky budu ráda vracet, ať už to tady stojí za dvě či za tři hovénka :D Ty ceny, daně atd.. by mohly být nižší že, některé zákony jsou na hlavu, stejně jako politici a pořád to tu je takové poznamenané tím komunismem, včetně té povahy některých lidí ... mno ale negativa má prostě každý stát ...

Já jsem taky prostě vlastenec spíš v tom národním dědictví a tradicích ..
Ty hezké věci co jsou naše prostě miluju. :)
Smajlík  Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
16.03.2023 15:35:09
Občan jedné "kolonie" EU radí občanů jiné "kolonie" EU. :-)

Vlastenectví nesmí překročit takovou míru, aby za to někdo umíral.
Za to nestojí žádný stát!
 Positive plus Muž Kategorie
16.03.2023 14:36:39
Pro mě osobně je vlastenectví spíše na úrovni dodržování tradic, a třeba já osobně docela dbám na to, abych kupovala přednostně české produkty od malých výrobců. Miluji české památky a krajinu.
Zároveň ale jsem ráda, že jsme v EU. Nevidím v tom problém a chápu zároveň i hrdost jiných národů na jejich historii, tradice a předky. Je to jako taková skupina přátel, z nichž má každý jiné kořeny.
V tobě vidím hodně zloby, snad nejsi nešťastný. Jsem zvědavá, jak se bude život na Slovensku vyvíjet, ale zároveň jsem ráda, že jsem jen vzdálený pozorovatel. Budete to mít hodně těžké.
 Rozálie
16.03.2023 14:23:29
Vlastenectví je určitě dobré, cit a solidárnost se svými bližními stejného jazyka, kultury, území má svoj hodnotu.
Jen bohužel se toto slovo začalo v poslední době zneužívat pro jakési mezinárodní sobectví, bezohlednost k tomu, že našim bližním kousek od nás jejich vlast berou - a tohle údajní "vlastenci" by si přáli nechat je napospas těm, kdo jim chtějí jejich zemi zničit. Takhle si teda vlastnenctví nepředstavuju - opravdový vlastnenec přece musí mít pochopení pro vlastenectví druhých.

A EU - není nic špatného na tom, když se víc vlasteneckých celků spojí, aby se dokázali lépe ubránit těm, kdo by jim chtěli jejich země ničit - ať už přímým napadením, nebo ekonomicky, popř. politicky. Jasně že takové velké spojenectví s sebou přináší spoustu diskutování o tom, jak to zařídit co nejíp, přináší i omyly, slepé uličky a bohužel i zneužívání. Podle mne ale v globalizujícím se světě je takové spojenectví asi jediná možná cesta, jak si svou vlast udržet.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
16.03.2023 13:47:30
Zanikne Slovensko, protože špína jako ty ho zaprodá Putlerovi, Wagnerovci ti znásilní mámu a vybrakujou barák. Zavři tu svoji nevymáchanou dezolátskou hubu. Měl by tě srazit náklaďák.
 Ani náhodou
16.03.2023 13:08:16
Ludwa: Maďari predsa majú svoj štát. V každom štáte žijú aj iné národnostné menšiny.
Cikáni a Rusíni sú pekné príklady neštátotvorných národov. Nemajú veľa vlastenectva. To je to, o čom celú dobu hovorím. A to sa može stát i vám, Čechom.

Len potvrdzuješ moje slová
Smajlík  Carhy
16.03.2023 13:01:56
Tak já už jsem pochopil, že jsi obyčejný troll, ale klidně s tebou tu hru budu hrát. K bodu 3) - Slovensko je ještě daleko méně konzistentní. Ty menšiny, které máte - Maďaři, Cikáni a Rusíni jsou tak obrovské, že nechápu, kde tam ještě zbyde místo na Slováky :).
 Ludwa
16.03.2023 12:59:20
A ja ti zase radim na oplatku dobre, zalez zpatky do madarska a prestan rozdavat knizeci rady nekde, kde o ne nikdo nestoji.
 lolPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč