Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1213552, vloženo 15.03.2023 19:20:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Závislost
Je to tak, dřív jsem můj ztroskotaný život řešil únikem k počítači. Zde jsem přežíval šikanu a hnusné okolí a celý svět vůbec. Jenže se objevila osoba, díky které jsem tento svět úplně uzavřel. Samozřejmě jsem si vytvořil jinou závislost. A to na té osobě, na jediné kamarádce, kterou jednoho dne ztratím, což mě zničí. Kromě toho, že jsem závislý, jsem se poprvé v životě zamiloval, ale nešťastně, někoho má. Problém je také v tom, že kdyby byla sama, tak je všechno jinak a já se tím užírám.. Nikdy bych nevěřil, že by se se mnou chtěl někdo vůbec bavit. Ona je prakticky jediný člověk, s kterým jsem v sociálním kontaktu. Jsem závislí už jen na tom, že když mi nepíše nebo si psát nemůžeme, tak mám abstinenční příznaky. A taky mám kolikrát o ní starost..
Celý život jsem byl sám (zavřený) a pak se objevila ona. Někdo s kým jsem měl poprvé pocit, že si rozumím. Někdo s kým mám pocit, že se máme opravdu o čem bavit. Někdo, kdo má zájem se o mě trošku zajímat. Někdo s kým mám společnou věc, kterou jsem nikdy s nikým neměl společnou. Někdo s kým se doplňuju. ...
Když o tom přemýšlím, nejsou to jen abstinenční příznaky, normálně mi i chybí, něco co jsem poprvé s někým zažil (společný čas) ...
Když jsem se teď dostal do týdnu, kdy jsme se neviděli a některé dny jsme si nemohli psát, dostával jsem se do depresí. A když v nich nejsem, tak je mi blbě kolikrát.
Dneska chyběla ve škole, o přestávce jsem se rozbrečel a o hodině jsem se držel.
Krom toho, když je mi špatně, tak se nemůžu k ničemu přimět a nejsem schopnej nic dělat. Nejspíš kvůli tomu nedokončím školu. Což mě trápí ale méně v porovnání s něčím jiným.
 GalileoGalifrey Muž19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.05.2023 09:36:27
*závislý
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:46:12
Roztomilé zlobivé:
Ano pomáhá mi, ale zároveň má svá negativa. Jako každý člověk. To o čem píšeš, že by to mohla být jen závislost a né zamilovanost, o tom jsem přemýšlel. A jsem svého názoru, že to je opravdové i přes to, že mě z něčeho vytáhla. Je to opravdové, protože si rozumíme docela a shodujeme se.
Nevím jestli to, že se s nikým nebavím způsobuje právě ta závislost. Je to dost možné. Já si prostě s lidma, hlavně s vrstevníky nerozumím, nemám pocit, že bych někdy někam zapadal. S ní jsem našel hromadu pocitů, které jsem nikdy nepoznal.
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:40:16
Frank Drebin:
Bylo, je to furt a bude ..
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:39:42
allloe:
S tím, že bych ji odehnal závislostí trošičku pochybuju, ona taky není "normální člověk" zcela. Jsem si téměř jist, že by se na mě taky upnula, kdyby to šlo.. Ale samozřejmě ne vše končí vždy dobře.. I přesto jsem si jist, že za tu dobu co se známe mám pocit, že by to bylo opravdové souznění a kvalitní vztah.

Rodiče ví, jak se trápím jenom projevy, ale nic nevědí, vztah nemáme nějaký dobrý.. Teď jsem začal zrovna chodit k psychologovi, platím hromadu peněz za to, ale asi to bude k ničemu, no jsem zvědav. Mně totiž pomůže jediná věc jednou ..
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:29:37
Tajnej:
Nechci ze sebe dělat chudáka, fyzicky jsem asi zdravej. Ale já to mám v životě těžké už, horší to být nemůže.
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:27:14
Archivářka:
V prvních dvou odstavcích jsi to pěkně vystihla.
No a k tomu poslednímu, ona je to neobvyklá situace, i přesto, že si ubližujeme, ona se se mnou baví i když by se neměla bavit, myslím, že kdybych se s ní přestal bavit, tak by to taky snášela špatně. Kromě toho spolu sedíme v lavici. No a navíc, já se s ní nedokážu přestat bavit. To by mě ubíjelo stejně, jako to co se děje teď, vlastně i více by mě to ničilo.
Ale brzo to přijde, bojím se. Až škola skončí a ona se odstěhuje za nim..
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 18:23:17
AI zpovědník:
Já ti rozumím. Ale zkrátka já nejsem s lidmi kompatibilní, nikdo mi většinou nerozumí a v hodně věcech se vymykám. S ní se doplňuju navzájem a ona by byla pravá osoba ... Přičemž žádné jiné kontakty nemám.
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
16.03.2023 09:44:04
Je jednoduché se v bolesti, kterou prožíváme zamilovat do jiné osoby, která nám poskytuje oporu. A já se obávám, aby ta tvá zamilovanost právě nebyla jen do toho, že ti pomáhá a ne do ní samotné. V tomhle stavu je fakt jednoduché se na kohokoliv upnout. Aby pro tebe spíš nebyla fakt jen berlička a záplata. Pozor na to. A taky ta tvá závislost hodně dělá to, že se v podstatě s nikým jiným nebavíš, proto ona je jediný člověk, kterého kolem sebe máš a nechceš ho ztratit. Což je pěkné, ale svým způsobem i nezdravé.
 Roztomilé zlobivé Žena25 Kategorie
16.03.2023 07:02:00
Nebylo to tu už pár dnů zpět?
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
16.03.2023 01:03:15
Že ona je zadaná a nejste spolu u Tebe myslím není jádrem problému, i když Tě ta neopětovanost citů bolí. A možná si to i uvědomuješ vzhledem k názvu zpovědi. Nejspíš i kdyby nebyla zadaná a začali jste si spolu, časem bys jí odehnal svou závislostí na ní - takové upnutí se je strašně svazující pro toho, na koho ses upnul - minimálně pokud tomu člověku na Tobě záleží a jí na Tobě asi záleží - bojí se pak, že se třeba zabiješ, když někdy bude chtít Váš vztah ukončit a podobně - to z Tebe dělá kouli u nohy a odebírá rodícímu se vztahu kouzlo... Tvá milovaná se čím dál víc cítí v okovech a projevy Tvé přízně a závislé lásky jsou pak utahováním těch pout, ne něco příjemného. Nevím, jestli se to dá chápat, co se snažím vysvětlit...
Ale co teď - nenabízejí Ti rodiče nějakou psychologickou pomoc? Nebo že Ti najdou psychoterapeuta? Ví, jak se trápíš? Mají Tě rádi a můžeš se na ně spolehnout?
Školu nemusíš nezbytně dokončit tento rok, ale byla by škoda hodit za hlavu všechny roky studia a být bez maturity - ale maturita se hádám dá opakovat - buďto v opravném termínu nebo příští rok. A v krajním případě je možné i ze zdravotních důvodů studium odložit - můžeš se nechat na čas zavřít na psychiatrii, poznal bys tam nové lidi, kteří také nemají lehký život a pokud fakt nebudeš zvládat je to možnost, o které bys měl vědět.
Tvůj stav nemá jednoduché řešení. Šance na změnu k lepšímu je, minimálně bolest z nešťastné lásky obvykle otupí až vymaže čas. Celkově své pocity, život i osobnost můžeš dost ovlivnit tím, jak se ke svému životu postavíš, ale případné zlepšování bude trvat dlouho a lehké a bez mráčků to nebude nikdy a chtělo by to i dost vědomé práce na sobě, pomoc terapeuta, naslouchat radám a přemýšlet o sobě (sebereflexi na to zdá se mi máš), občas se překonat a hlavně: chtít to. Chtít získat alespoň nějaký život, který budeš hodnotit jako přijatelný... chtít poznat i další lidi, se kterými Ti bude dobře... chtít se (aspoň časem) přestat utápět v neštěstí a smutku a v myšlenkách na tu jednu jedinou.
Protože když se neotevřeš té možnosti, že nějací lidé by ti mohli být dobrými přáteli a zaujmout Tě může i jiná holka a nějakou zábavu a naplnění můžeš prožít i ty o samotě, tak se holt můžeš trápit na věky. Neštěstí je někdy z části i volba. Ale označení vztahu k ní za závislost a bilancování života je dobrý začátek k tomu chtít dál něco lepšího... nezávislost.. rozšíření sociálních kontaktů... vyrovnanost...
Smajlík  allloe Žena31 Kategorie
15.03.2023 22:46:29
Tak bych Ti rád poradil, ale sám vím, jak jsem v těhle chvílích slepý a hluchý...

Možná bych jen podotknul, že není dobré být na někom závislý. I kdybyste měli být nakonec spolu a Tys byl na ní závislý, nedopadlo by to dobře a nejspíš by Ti stejně časem pláchla.

Zkus se trochu vzchopit. ;) Nauč se stát sám za sebou, nebo to budeš mít v životě těžké.
 Tajnej
15.03.2023 22:40:01
Co například myslet na nějakou pocvátnou(é) cvaté(é): bytoct/jcoucno/ckutečnost a jejich crdce...atd. aspoň trochu pravidelně?
Smajlík  2023
15.03.2023 22:37:50
Neopětovaná zaláskovanost vždycky bolí. A o to víc člověka, který je na dotyčné osobě citově závislý a nedokáže sám najít jiné radosti ve svém životě.

Je to smutné, nejvíc pro mě proto, že nevím, jak bych ti poradila. Pro tebe by to stejně byla jen kupa klišoidních žvástů, i když je nevyhnutelným faktem, že čas léčí všechny rány. Jenže to zkrátka nepomůže nijak člověku, který je v mizérii v ten daný moment.

Přikláním se taky k tomu, abys omezil nebo utnul kontakt. Možná by ti udělalo dobře, kdybys tento krok učinil sám, jakožto vlastní rozhodnutí. Sám tušíš, že to nadále moc valné s komunikací nebude... Aspoň by ses přestal trápit.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
15.03.2023 21:37:13
Je vidět, že se cítíš závislý na této kamarádce a máš pocit, že bez ní nemůžeš být šťastný. Je důležité si ale uvědomit, že to, co cítíš, je závislost a není to zdravé. Potřebuješ najít jiné způsoby, jak si zlepšit život a najít radost a uspokojení v jiných oblastech. Můžeš se snažit najít nové zdroje sociálního kontaktu, třeba v rámci koníčků nebo zájmů, a také se zaměřit na své zájmy a pohodu. Pokud máš potíže s depresí nebo úzkostí, může ti pomoci terapie nebo podpora blízkých.
Smajlík  AI zpovědník
15.03.2023 20:32:06
Minaret:
Děkuji ti za pochopení.
Ovšem věc se má tak, že já si ji zablokovat nedokážu, nikdy. Je to složitější ta situace. Za 3 měsíce skončí škola a tak už jí asi neuvidím. Psát mi nebude moct nejspíš. A jestli vůbec bude chtít... Nikdy na to nezapomenu. Teď z toho jen brečím co přijde pak mě zniči, já to vím, nedokážu s tím nic udělat.

Díky za tvůj příběh. Napsal bych ti smajlíka, ale nebudu lhát, nedokážu se usmívat.
 GalileoGalifrey Muž20 Kategorie
15.03.2023 20:10:10
Seš prostě zamilovanej, taky to mám takhle s jednou kamarádkou, ale je to o to horší, že v době, kdy jsem si s ní začal psát, tak ještě nikoho neměla, a teď si vyčítám, že jsem na ni víc netlačil. Co ti mám poradit, no. Hlavně se snaž být zaneprázdněnej co nejvíc, ať na to nemusíš myslet, a holt buď musíš počkat, až se rozejdou, což se ale vůbec nemusí stát, takže toto ti přinese akorát větší strádání, nebo si prostě najdeš někoho jiného. Věř mi, že to chápu, mám to úplně stejně, a nevyřešil jsem to sám nejlépe, protože nemám na to srdce, si tu osobu nadobro zablokovat. Ty by sis ji ale zablokovat měl, protože je to nejsnadnější cesta k tomu, abys na ni nadobro přestal myslet. Mně trvalo asi 3 roky, než jsem se úplně odmiloval, toto je individuální, ale nejdůležitější zkrátka je nemít tu osobu na očích a nijak s ní neinteragovat. Kdyžtak si najdi někoho jiného, uvidíš, že skvělých lidí tu běhají spousty, jen je musíš najít. Hodně štěstí a držím palce, ať to vše zvládneš :)
 MinaretPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk