Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1210524, vloženo 24.01.2023 12:49:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přítelkyně mě zklamala
Mám o několik let mladší přítelkyni. Když jsme se potkali, vypadala trochu ztraceně a nešťastně ale zkusili jsme to spolu. Přítelkyně se mi postupem času svěřovala že má depresi (bere na to prášky), že měla hodně problémů s matkou u které bydlí, že se jí nedařilo ve škole apod. Ale vždycky jsem ji povzbuzoval a podporoval a doufal jsem, že ji moje láska z toho smutku vyléčí. Opravdu to tak částečně bylo, čím déle jsme spolu, tím na mě působí stabilněji, pohodověji a vyrovnaněji.

Včera se mi přítelkyně svěřila s "tajemstvím", že bude prodlužovat studium na VŠ. Tvrdila mi, že je ve třeťáku a že má splněné povinnosti z předchozích ročníků, ale nebyla to pravda. Ona totiž minulý rok (když byla v té depresi) nezvládla nic a proto musela tento rok dodělávat předměty z předchozího ročníku a že třeťáku nemá hotový ani jeden předmět. Řekla mi, že se na začátku bála se mi s tím svěřit, protože jí to bylo trapné a pak už z té spirály lží nedokázala vystoupit a přiznala se až po roce vztahu.

Nechci si hrát na jejího otce a nemám nic proti tomu, že prodlužuje studium. Ale děsí mě, že mi dokázala tak dlouho lhát. Dokonce si vymýšlela, že chodí na přednášky a přitom seděla doma a učila se něco jiného. Tvrdila mi, že jí chybí 4 zkoušky, přitom jich chybí 12. Nakonec se přiznala sama, ale po dlouhé době.

Jsem z toho docela v šoku. Myslím si, že přítelkyně není patologická lhářka, není ani zlý člověk a věřím že to co udělala, bylo zoufalství. Ale přesto mě zklamala. Nevím jestli je možné s ní počítat do budoucna, až přijdou skutečně zátěžové chvíle, když se nedokáže důstojně poprat ani se školou. Měl jsem ve vztazích předsevzetí, že odpustím cokoliv, kromě nevěry a lži. Tohle není lež, která by na mě měla nějaký vliv. Ale přesto mě velmi zaráží.

Myslíte si, že má smysl přítelkyni odpustit a pomoci jí tento problém překonat? Nebo souhlasíte s tím, že se lháři nemění a kdo lže v malém, bude lhát i ve velkém? Mám přítelkyni opravdu rád, skoro bych i řekl, že jsem ji miloval. Ale tímhle u mě hodně klesla.
 ZklamanýPřítel Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.01.2023 21:40:37
A nejmenuje se přítelkyně Hana Weigelová ? Jestli jo tak tím se vše vysvětluje , je to vyšinutej magor kterýho by němeli pouštět z Bohnic ... protože je nebezpečnej sobě i širokýmu okolí ... počkej až ti 3x týdne začne skákat z balkonu a udělá ti histerák kvůli snědenýmu jogurtu (bude se snažit rozpoutat třetí světovou) ...
Smajlík  dvojkatrojka
25.01.2023 13:23:51
A může být ještě případ, že ji už ze školy vyhodili a tak dělá, že chodí do školy, aby nemusela chodit do práce.Co je pravda to si musíš zjistit sám. Jestli má ještě nějaké psychické problémy, deprese a tím, že nejde ani do školy, do práce se vyhýbá zátěžovým situacím. Nevím.
 jitrnice Žena95 Kategorie
25.01.2023 12:13:03
Není první a poslední, co prodlužováním si dokončí školu.
 jitrnice Žena95 Kategorie
25.01.2023 12:09:49
A když si chce tu školu dodělat, tak ji podpoř, tak si to prodlouží a dodělá.
 jitrnice Žena95 Kategorie
25.01.2023 11:41:02
Každej dělá chyby. Ty ne ? Otázka je proč lidé lžou. Lhát mohou také proto, že se bojí , mají strach jak by okolí přijalo pravdu. Má možná nějaké trauma z dětství, musela asi rodičům vykazovat jak je dobrá, rodiče třeba vyžadovali perfektní výkon, odmítali selhání ve škole a možná měla za to nějaký postih, když neměla perfektní výkon, rodiče jí to vyčítali, nevíš...tak se chce uchránit výčitek. Nikdo není dokonalý. Možná se bála tvého odsuzování, chtěla se ukázat v lepším světle, bála se tvé reakce, důvodů může být více... Možná na tu školu ani nemá a rodiče jí na tu školu tlačili, aby si splnili svůj sen, že musí... možná by byla šťastnější někde jinde a na té škole se trápí, možná chtěla být něčím jiným. A když je jinak fajn, tak jí odpusť, druhá holka bude mít zase jiné chyby.
 jitrnice Žena95 Kategorie
25.01.2023 09:43:27
Nerozuměl = nerozešel
 Plamenometařka off
25.01.2023 00:05:59
Pro život nepodstatné. Zřejmě špatně zvládá stres, utíká před školou. Z části ji chápu. Buď jí podporou, ať školu dotáhne. Buď rád, že ti řekla pravdu. Zřejmě se na ní matka dost podepsala. Ovšem zaráží mě, že si nejsi jistý, že ji miluješ.
 Arabela123
24.01.2023 20:14:16
Tohle už jsem tu četla u druhé strany.

Hodislava to vystihla naprosto přesně s tím dítětem zoufale toužícím splnit očekávání.

Frank: To je blbost, že se tihle lidi nikdy nemění. Já třeba před víc než 20 lety chodila s někým, komu jsem strašně lhala, že stejných důvodů jako Teta Dana
Ten člověk se se mnou párkrát kvůli tomu rozešel, nakonec mi dal další šanci s tím, že zvládneme cokoli, jen mu nesmím lhát. Když jsem se mu pak svěřila se svým relapsem, strašně se zlobil, ale nerozuměl se se mnou. Po téhle zkušenosti jsem mu lhát přestala. V dalších vztazích už jsem nelhala vůbec, jednak jsem se k tomu jednou provždy rozhodla, druhak tam nebyl ten nátisk "dokonalého" partnera. Možná jsem jen dospěla a srovnalo se mi sebevědomí a priority.
 Plamenometařka Žena45 Kategorie
24.01.2023 17:36:22
Sám jsi napsal, že žádné podrazy nedělá. Nechová se podezřele, vyhrabal jsi ji ze dna. Je ti vděčná. Akorát před tebou asi nechtěla vypadat špatně a zároveň měla své problémy. To je celé. Nebude to zlá osoba, která by chtěla nějak záměrně škodit. Zkus jí trochu věřit.
 Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
24.01.2023 17:28:00
"Ona dneska je taková móda, že často i rozmazlenost dětí se bere jako taková slabá forma autismu, ADHD, apod."

Začínám být na taková prohlášení poněkud alergická.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
24.01.2023 16:23:00
Tvůj postoj je pochopitelný. Rozchod asi ne... dej ji najevo svoje zklamání a potom jí nechej prostor pro omluvu a projevení lítosti za to, že ti lhala, až pak ji odpusť, ať mezi váma není špatná energie. Až by něco takovýho udělala podruhý, potřetí, tak už je rozchod zvážitelny. Aspoň tak to vidim já.
 Shinkanzen
24.01.2023 16:15:24
Optimista: Myslím ty těžší případy. Ona dneska je taková móda, že často i rozmazlenost dětí se bere jako taková slabá forma autismu, ADHD, apod.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 16:10:56
Frank Dreblin: Na druhou stranu je deprese a deprese. Depresí jednou za život onemocní 25% populace. Většina lidí se z toho s adekvátní léčbou za rok, dva dostane. Věřím že to bude případ i této dívenky, když autor piše, že předtím byla normální. Ony psychické problémy k tomu věku patří, ale obvykle v dospělosti vymizí. Znal jsem takový případ, kluk studoval LF, ve třeťáku ho chytly deprese a málem ho vyloučili, ale rodiče zasáhli, našli mu léčbu a dnes je z kluka skvělý doktor.
 Optimista
24.01.2023 15:44:06
Butcher: Takhle jsem to vůbec nemyslel. Ta to lhaní celkem pochopitelně vysvětlovala.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 15:37:14
H: U toho dítěte nemáš úplně na výběr. Tady výběr je. Máš pravdu, není to "normální" člověk, takže se k němu nemůže přistupovat "normálně". Ale na to člověk potřebuje mít nějaké zkušenosti, znalosti a náturu, aby to všechno dal. Otázkou je, jestli za to ten člověk stojí, za ty všechny strachy, nervy a tak, když to řeknu blbě.

Já teda, když zjistím, že někdo trpí depresemi, má nějakou poruchu apod., tak rovnou tu zpověď tady zavírám. Takovým lidem "normální" člověk nepomůže. I dobrý psycholog nebo psychiatr bude mít problém někomu takovému pomoci.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 15:13:05
Frank Drebin:

Myslím že stará smažka teta Dana by jim oběma poradila zfetovat se pervitinem do komatu.
Smajlík  Butcher
24.01.2023 14:49:43
Seš osel. Řešíš totální ptákovinu. Mně spíš přijde, že s tebou nejde moc počítat do budoucna, když se na ní chceš vykašlat kvůli takový banalitě.
 Chlupaté Bručounské Muž28 Kategorie
24.01.2023 14:43:11
FD: Tomu se dá rozumět. Že chce důvěřovat a věřit. Že nechce připustit, aby se mohla vytvořit situace, kdy bude obelháván. Vymkne se mu to z pod kontroly, a to někde, kde to nelze zachránit jen tím, že odpustí. Ale je to prostě tady jak s dítětem. Nebo jak se psem. Ona je psychicky labilní. Prostě je. Nelze k ní přistupovat jako k psychicky zdravému člověku. Dospělému a vyzrálému. Když tě neposlechne dítě, když udělá nějaký průser, taky ho hned nedáš do děcáku. Ale budeš přemýšlet, cos udělal blbě ty směrem k tomu dítěti. Kdo co udělal. Co se celkově děje. Protože to dítě chybně na něco reagovalo. A má právo - je to dítě. Jsi-li tedy rodič co k tomu. Důvěřovat, ale prověřovat. Chápu, je to těžký. Nemůže tý holce pořád stát za zadkem a kontrolovat, jestli skutečně dělá, co říká.
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 14:32:58
Frank Drebin: To už je na něm, jestli dá přednost citu, nebo strachu.
 Taninka
24.01.2023 14:26:28
Taninka: On to chápe, ale bojí se, že mu bude lhát i v nějakých důležitějších věcech a já ho chápu. Když lžeš i kvůli blbostem, tak je velká pravděpodobnost, že budeš lhát i v těch důležitých věcech, kde už na rozdíl od těch banálních, už o něco půjde a tím spíš se tomu bude chtít vyhnout.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 14:17:52
Zkousel jsi ji dat neco do kafe?
 Kvetak
24.01.2023 14:15:29
ZklamanýPřítel ty blazne ti pucuje telefon,notebook...odpust ji a nebud hloupej proste byla v tezky situaci a clovek v depresi nema jasne mysleni...je to obranna reakce chtela z toho nejak uniknout...sama nevedela co ma delat a pak se to jen kupilo a kupilo az se to nakupilo...ukaz ji ze si clovek ktery muze verit a nezlomi nad ni hul a uvidis ze budes mit vernou a loajalni spolecnici...drzim vam palce :)
Smajlík  Odpustji
24.01.2023 14:13:04
Zoufala doba zoufale ciny...odpust ji a uvidis...rekni ji narovinu jak to mas ze ji treba milujes a muze se ti sverit s cimkoliv ze nemusi mit strach...pokud si nezazil depresi atd...asi nedokazes pochopit jaky to je.Pokud ano jiste castecne pochopit dokazes proc delala co delala...lidi se za to stydi a berou to za sve velke selhani je to velke bremeno co clovek nese na ramenou a byt jeste ve spolecnosti a hrat si ze si ok to je hard.

Bud ji odpustis a pomuzes clovekovi v nesnazich nebo ji opustis a posles ji razem do jeste horsi deprese a nezapominej ze deprese je nekdy zivot ohrozujici...mas to ve svych rukou.
 hshahshsd
24.01.2023 14:11:45
Dalia - Nemá jí co odpouštět! Nikdo nemá povinnost se někomu jinému poslušeně svěřovat se všema aspektama svýho života.
 9A91
24.01.2023 14:05:30
Pomoz jí a odpusť jí.

Jste spolu rok. Celou tu dobu měla tento prolbém. Nediv se, že ti to řekla až po roce, kdy jste stále spolu. Ono to není stejné být ve vztahu měsíc, rok nebo deset let.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
24.01.2023 14:03:25
Jde jen o to lhaní.

A jsi ochoten přijmout situaci, kdy její lhaní je jen obrana před jejím strachem ze selhání a z toho, že jí pak nebudeš mít rád? Protože to přesně se totiž zjevně stalo. Je to jak reakce malého dítěte, uznávám, nicméně její omluva je ta, že není psychicky úplně v cajku. Nemůžeš na ní pohlížet jako na "zdravou" a normální, což si zřejmě neuvědomuješ. Je to reakce malého dítěte, které bude lhát, protože tím oddálí situaci, kdy bude muset čelit důsledkům svého jednání. A dokud se to nevyjeví, tak se dál může koupat v iluzi, že je milováno a přijímáno. Ne takové jaké je, protože ono není dobré a bude za to bacané. Takže když bude "jiné", takové, jaké má podle svých rodičů být, bude milováno. Ty máš za to, že máš vedle rovnocenou zdravou normální přítelkyni - ale ve skutečnosti je to v skrytu duše pořád malá holčička, zoufale se bojící, že jí zase někdo zavrhne. Protože to už se jí asi stalo. Nebyla přijímána taková jaká je a a byla pochválena jen v případě, že udělala něco víc, než jaká je. Je to jako stav, kdy horší žák nemá šanci doma slyšet, že je milován, protože nemá samé jedničky. Takže pokud po tom bude toužit, zfalšuje žákovskou. Účel světí prostředky. Je mu to jedno, že se dopustil špatné věci. Jde mu jen konečně o tu pochvalu. Jde mu o pocit, máma mě má ráda. Uvědomuješ si to??? A to je to, co děláš blbě. Zoufale jsi podcenil její psychický stav. Jí nejde o pochvalu za to, že se zlepšuje. Ona má strach, hluboký a zoufalý strach, že jí nebudeš mít rád, když jí to nejde!

Takže buď nech být - a najdi si zdravou holku - a nebo pochop proboha, proč to udělala. A odpusť jí to. A připrav se na to, že ani nadále to nijak snadný nebude. To je to, cos přestřelil. Svoje síly stát jí po boku v jejím stavu.
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 14:02:42
A ještě něco, asi se tomu budeš divit, ale na lhaní jako takovém opravdu není z principu nic špatného. Člověk nemá apriori povinnost říkat druhým lidem pravdu (pokud se ho např. vyptávají na něco, co je pouze jeho věc) Co je špatné je pouze vědomí podvod - tzn. porušení slibu, či jakékoliv vzájemné dobrovolné dohody. To se dá považovat za nemorální.
 9A91
24.01.2023 14:02:38
U mě bys naopak "klesl" ty tím, že místo abys jí lidsky pochopil, tak z toho hned děláš takovou aféru.
 Taninka
24.01.2023 13:59:59
Cca za poslední rok je to už několikátý podobný příspěvek. Jen tentokráte podaný z pohledu partnera.
Smajlík  Unrealik Muž40 Kategorie
24.01.2023 13:58:53
Její škola snad souvisí s tebou? Jsi snad ty něčím takovým poškozen? Slíbila ti něco co nedodržela? Ty jí nemáš absolutně co odpouštět a ona ti nic nedluží. Tvoje "zklamání" je tak maximálně tvůj problém a ona se ti nemusí snažit čímkoliv zavděčovat. Člověk nemá povinnost se druhým lidem svěřovat se svým životem, ani svým partnerům. Jestli to nechápeš, tak jdi radši o dům dál.
 9A91
24.01.2023 13:58:06
Obavam sa, ze ty vlastne ani nechces chapat, ako to vsetko vzajomne spolu moc suvisi... Preto skoda dalsich reci.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
24.01.2023 13:41:50
Vykuk: Chápeš to úplně špatně. Tady nejde o její výkon, úspěch, ani o depresi. Jde jen o to lhaní.
 ZklamanýPřítel
24.01.2023 13:35:19
ZklamanýPřítel:
Ne, ja som ju vobec neodsudil, ja totiz dobre viem co je to depresia a preto jej celkom rozumiem. Zaroven vsak odmietam ju vidiet cez ruzove bryle, pretoze realita v depresii neni moc ruzova..
Ale ako tu uz niektori naznacili, pripajam sa k nazoru, ze ty si vkladal do nej vysoke nadeje, ktore ti ona nesplnila... Tym vazne utrpelo hlavne tvoje EGO a nie som si celkom celkom isty, ci jej dlhodobe zvladnes pomahat niest jej depresivne bremeno. Z tvojich slov totiz vyplyva, ze by si nebol rad, keby ta brzdila v kariere. Aj preto som ti odpovedal, ze rozhodnutie zavisi na tebe.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
24.01.2023 13:23:07
Loca Loca: Jasně, ani já si nemyslím, že mi chtěla ublížit. Spíš jde o to, že lhaní je prostě velmi zlá věc a když člověk jednou ztratí důvěru, už nemůže věřit ničemu. Jak vědět, že mi nelže i o jiných věcech.

Frank Dreblin: Ano, toho se bojím, že se nezmění.
 ZklamanýPřítel
24.01.2023 13:22:52
Je pravda, že se za ten rok hodně posunula

Tak jí pochval a vytvoř prostředí plné důvěry a lásky. Ne stavu, že ona se ti bojí říct, že stále úplně nezvládá.
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 13:19:54
Vykuk: Odsoudil jsi ji moc rychle. Ona na tu školu rozhodně má. Je chytrá (opravdu přirozeně inteligentní) a předtím vystudovala osmiletý gympl s výborným prospěchem. Ta deprese se objevila jako reakce na nějaké problémy v její rodině. Navíc už manuálně pracuje v rámci brigády.

Hodislava: V tomto máš pravdu. Když jsem ji potkal, připadala mi jako dívka s potenciálem, která má momentálně nějaké problémy, ale které bychom spolu mohli časem vyřešit. Je pravda, že se za ten rok hodně posunula, už to že zvládá zkoušky z minulého roku o něčem vypovídá.
 ZklamanýPřítel
24.01.2023 13:19:01
Jinými slovy - ona tě nezklamala. Zklamalo tě to, žes do ní projektoval nějakou svojí představu, jaká by měla být. A teď čumíš jak puk, že ona je jiná.
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 13:16:56
Lidi, kteří měli těžké dětství, mají někdy problém se druhým otevřít a svěřit, protože se bojí odsouzení a odmítnutí. Sám jsi to napsal, přítelkyně má psychické potíže. Tohle zřejmě vůbec nesouvisí s tebou, nebyl její záměr ti ublížit, ale měla problém sama se sebou. Nesvěřila se ti, protože se styděla. To, že se ti svěřila, pro ni muselo být hodně těžké, ale sebrala nakonec odvahu. Jak ji popisuješ, nevypadá jako špatný člověk, ale jako někdo, kdo to měl a asi má hodně těžké. Potřebuje někoho tolerantního a chápavého. Otázka zní - jsi to ty?
 Nováholka
24.01.2023 13:15:23
Já v tom nevidím úmysl ti nějak ublížit, spíš sama se nějak styděla či to nedokázala říct. Proč, to už je na jinou debatu
 Loca Loca Žena98 Kategorie
24.01.2023 13:13:52
K tomu by ti řekla hodně teta Dana :)

Já bych si s takovým člověkem ani nezačínal. Takový člověk se prostě nemění, i když navenek vidíš nějakou pozitivní změnu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 13:12:36
Vedela, ze na skolu nema, ale lhala ti preto, lebo ta nechcela stratit. Mam taky pocit, ze je zavisla na tebe a tak zazmatkovala.
Na druhej strane si treba vazne polozit otazku ci este ma zmysel studovat vysoku skolu pri tazkej depresii. Studium je velka psychicka zataz a to jej depresiu len zhorsuje.
Ja osobne si myslim, ze mala by na cas prerusit studium, nastupit do manualnej prace a vycistit si hlavu. Az v praci pochopi, ako si premarnila svoju karieru. Mozno ju to nakopne k vyssiemu vykonu, mozno trvale zostane u manualnej prace.

No, ty si musis uvedomit, ze s depresivnou zenou ta ziadna velka kariera, ani lahky zivot necaka. Preto sa musis sam rozhodnut ci znizis svoje naroky ku nej, alebo si najdes inu partnerku.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
24.01.2023 13:11:00
To nejde takhle soudit proč lže, třeba to má z rodiny a snaží se to sama překonat?
 Dem3nt Muž99 Kategorie
24.01.2023 13:10:55
a věřím že to co udělala, bylo zoufalství. Ale přesto mě zklamala.

Buď přijmeš to, že něco udělala ze zoufalství, tudíž nezákeřně, neplánovitě. A nebo se budeš cítit zklamaný, protože nebudeš věřit tomu, že to nedělala úmyslně. Pokud se nezbavíš toho druhého, tak se nabízí, že jsi to ty, který jí nevěří.

Víš, jaký mám z tebe dojem? Tohle mívají ženské. Dají se dohrmady s lumpem a věří tomu, že když jemu dají lásku, on ji bude oplácet taky. že si vychovají muže snů k obrazu svému. A ono ne. On lump zůstane. A ty děláš něco podobného. Máš vedle sebe holku, která má sama dělat co se sebou, a ty věříš tomu, že když jí dáš svoji lásku, jí to dojde, srovná se a stane se z ní dáma a princezna. A možná, možná ona si je toho vědoma - proto je tak podělaná strachy, že se jí to nedaří. Strachy bez sebe, z tebe - že když selže, nebudeš jí mít rád. Což je v podstatě na cestě, ne?
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 13:02:25
Alda: Myslím že ne. Vždycky se snaží přispívat rovným dílem na naše společné výdaje, zajímá se o mě, pomáhá, když je u mě na návštěvě tak vždycky něco přinese, uvaří. A už vůbec si nemyslím, že by byla schopná podvádět, ona nemá dokonce ani žádné kamarády-kluky, nemá problém s tím mi půjčit svůj mobil nebo počítač, takže asi nemá co skrývat. I když jsem po tomhle trochu vystřízlivěl, nemám z ní pocit, že by byl vypočítávý člověk, spíše naopak.
 ZklamanýPřítel
24.01.2023 12:57:16
Nelze z toho nic vyvodit pro budoucnost. Může být špatná, ale mohla to být i obranná reakce, kterou má ze špatného rodinného prostředí. Třeba má otce cholerika a bojí se říkat věci na rovinu. Spíš bych řešil, jak se chová celkově k tobě. Prospěchářky, vypočítavě? Nehraje rovinu ještě někde jinde?
 AldaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2