Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1210491, vloženo 23.01.2023 22:42:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mgr - vzdát to?
Ahoj,
Potřebuju poradit, nevím co si počít. Studuju technický obor, relativně náročný. Bakalářské studium jsem dokončila v roce 2020, přičemž jsem o rok prodlužovala. Po bakaláři jsem začala pracovat na poloviční úvazek. Do magisterského se mi nechtělo, chtěla jsem už jít pracovat na plný úvazek ale rodiče mě přemluvili že Bc. má dnes každý a že je to lepší maturita. Musím říct že jsem to hodně flákala, nebavilo mě to, víc jsem se věnovala práci a věnovala jsem tomu studiu opravdu minimum času. Už zase prodlužuju a přitom mi chybí ještě 6 předmětů (2 z toho velmi těžké) a diplomová práce. Kdybych se do toho opravdu vložila, tak bych mohla být zhruba za rok hotová. Ale ta představa, že jsem studovala skoro 8 let mgr+bc je příšerná. Mám pocit, že po takové době už je to jedno, jestli tu školu vůbec dodělám nebo ne a přemýšlím jestli není lepší se na to vykašlat. Rodiče sice budou hodně zklamaní ale to už jsou i tak. Ach jo, všichni kamarádi už jsou dávno magistři a inženýři, všichni se mě ptají, kdy to dodělám, nevím jestli to ten rok ještě psychicky vydržím.
Prosím, poraďte mi někdo co dělat. Mám to ještě ten rok zkusit vydržet nebo se na to vykašlat?
 Zoufalství Žena25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2023 23:31:56
Vydrž! Budeš pak ráda. Teď už jsi taky studovala dlouho, a jsi jen Bc. Rodiče mají pravdu, Bc. je málo. Studovala jsem z různých důvodů těžkou školu 11 let a mám jen Mgr. Bohužel, je to tak, bylo to šílený, ale nedotáhnout to by bylo pro mě strašné. Zbývá ti málo, uteče to. Popros rodiče o pomoc, pokud to lze. Já jsem pomoc potřebovala, hlavně psychickou, bohužel se mi jí nedostalo. Přeji ti mnoho štěstí a úspěchů.
 Vydrzto
24.01.2023 10:39:02
Nechápu ty kecy o "zahozených letech". To tu všichni studovali jen pro titul? Jinou motivaci neměli? Studium je nebavilo, takže to brali jako zahozený čas?

Vždyť ona se během těch let toho spoustu naučila. A jak už si také ověřila, tak pracovat v oboru může i bez titulu. Už má tedy zkušenosti a nejspíš se na trhu neztratí. A ve firmě, pro kterou je u uchazeče rozhodující počet písmenek před jménem, stejně dělat nechce.

Plus jak říká Frank. Dodělat si to může kdykoliv. Já to udělal stejně, na ing jsem se vykašlal, protože nebyla motivace. Pakliže budu v budoucnu pociťovat, že mi ten titul chybí, tak si ho dodělám, tentokrát ale už budu vědět, proč to dělám a že se bez toho neobejdu. Stále mám dva semestry zdarma, to platí i po 26.

Autorko, nezapomeň, zdraví na prvním místě!
Smajlík  dotnet Muž24 Kategorie
24.01.2023 08:09:09
Je to tvůj život, takže je to na tobě, jak se rozhodneš.

Já mám taky jen Bc. a v současné době toho v práci ani nevyužívám. Ve státní správě je to ale podmínka pracovního růstu. Takže to mám v zásobě.

Každopádně jsem byl v podobné situaci, kdy jsem se dostal na navazující magisterské studium, které mě na rozdíl od toho bakalářského ale vůbec nebavilo. Takže jsem to po prvním semestru vzdal a vůbec toho nelituju.

Navíc když to neuděláš teď, tak to neznamená, že si to nemůžeš dodělat třeba někdy v budoucnu při zaměstnání. Všechno má svůj čas a co se má stát, to se stane.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2023 01:04:07
Jo, zkus to dodělat, byla by to škoda času, kdybys to teď zahodila.
 Plotos3h
23.01.2023 23:54:42
https://debaty.net/discussions/2871123-ma-cenu-studovat-vs#r2871170

https://www.businessinfo.cz/clanky/ivan-pilny-mit-napad-nestaci-nekdo-o-nej-musi-stat

...Dneska se dělají taková zvěrstva, že ČVUT má také bakalářský program. Vyrábí bakaláře-inženýra. To není ani průmyslovák, protože vyšel z gymplu, ale ani inženýr. Je to hybrid, který nikdo nepotřebuje...

Dívenko, koukej dostudovat!!!!
Smajlík  Radič
23.01.2023 23:42:52
Koukej si to dodělat!!!

Takovejch zmarněnejch let......
 Borei
23.01.2023 23:33:34
Michal-222: Mám práci v oboru, takže to rozhodně úplně zbytečné nebylo. Neřekla bych, že škola sama o sobě byla tak náročná, spíš mě nebavila, práce mě baví víc a ta škola byla jen nutné zlo abych se mohla věnovat svému vysněnému oboru.
 Zoufalství
23.01.2023 23:23:27
Těžko říct. Pokud je to pro tebe tak náročné, tak ti to stejně asi v životě k užitku moc nebude...nebo si snad z toho, co jsi absolvovala i něco pamatuješ ?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
23.01.2023 23:21:42
Kdyz se na to ted vyprdnes, tak se muze stat, ze nasledujich 20 let se budes sama sebe ptat jaký by to ted bylo kdybys to tehdá bejvala vydržela a dodělala si ten titul... vsak si toho období po dostudování uzijes az az i kdyz to dodelas.
 temný bivoj
23.01.2023 23:02:36
Zajdi na studijni a podepis formular o ukoncni studia. Je to nadmiru jednoduche.
 Kvetak
23.01.2023 22:57:11
Teď už to dáš. Bude to na celý život. Tak si to prodloužíš. No a co.
 Klid
23.01.2023 22:55:00
Thatslife: Děkuju, asi potřebuju trochu nakopnout. Díky práci a pandemii jsem se od univerzitního prostředí dost vzdálila a mám pocit, že je to všechno nad moje síly. Udělala jsem v podstatě jen ty nejlehčí předměty z mgr, všechno těžké jsem si nechala na konec a teď to bude chtít rok zatnout pěsti a nějak to dodělat.
 Zoufalství
23.01.2023 22:48:22
Po 7mi letech studia se ptas jestli vydrzet jeste rok? Do konce zivota si to budes vycitat. Dneska ma kazdej blb Bc, je to jen vstupni faze na zacatku Uni, a az ti bude 40 bude mit Mgr kazdej a to se pak budes cejtit blbe!
 ThatslifePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk