Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1210462, vloženo 23.01.2023 16:36:41 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Práce v zahraničí - matka mi vynadala
Mám vystudovanou ekonomickou školu s podnikáním v cestovním ruchu. Po maturitě jsem se musela postavit na vlastní nohy a začala jsem bydlet sama s Heydrichem. Jelikož jsem si práci musela najít rychle vzala jsem práci ve fabrice - jelikož představa, že budu na pracáku a nedostanu jako čerstvý absolvent ani korunu - pochopitelně lákavá nebyla. Bydlím u hranic v malém městě, kde je šílená nouze o práci. Ve fabrice je to šílená dřina dělám tam nejhorší a nejhůř placenou práci. Děsí mě představa, že tohle budu dělat dalších 50 let. Chtěla jsem jít na VOŠ, ale rodiče mi to zakázali - táta se ke mě od maturity nezná a máma řekla, že vymýšlím sračky. Moje kamarádka žije ve Švýcarsku našla si práci jako au pair. Nyní se budu vracet do ČR jelikož se jí podařilo najít slušnou práci a má tady přítele. Tak za sebe hledala náhradu. Ihned jsem sepsala životopis v angličtině a poslala to. Paní se líbil a oslovila mě - dnes spolu máme už 2. pohovor, kde se o všem rozhodne. Žila bych v Ženevě a mojí náplní práce by bylo starat se o pejska. K tomu bych 2x týdně dojížděla na jazykový kurz. Naučím se další jazyk (němčinu) žijeme u hranic a spoustu čechů (i má matka) pracuje v Rakousku. Já bohužel umím jen anglicky. Podle mě by mi to dost pomohlo k lepší práci. Navíc by to bylo jen na 10 měsíců (případně déle, když bych měla zájem). Získala bych aspoň nějakou zajímavou praxi (fabrika moc parády v životopise neudělá). A pak bych si určitě našla lepší práci. Taky jsem přemýšela, že až se vrátím půjdu na vlastní pěst studovat VOŠ - kombinované studium a snad se z brigád uživím. A nebo půjdu bydlet do sdíleného bytu do Prahy nebo Českých Budějovic s mojí kamarádkou, která teď studuje v Praze, ale přemýšlí o přestupu a až se vrátím - odstěhuji se na chvíli tam a najdu si lepší práci. Moje matka mi za to dnes šíleně vynadala. Že vymýšlím ,,sračky´´ nechce o tom nic slyšet. Je to prý hrůza - mám tady přítele a nemohu si prý jen tak odjet do zahraničí. Navíc mi to bude k ničemu. Mám být ráda, že práci mám - i když hroznou - jsem na nemocenské jelikož mi přivodila zdravotní problémy. Ona prý taky celý život dělala ve fabrice a vydržela to. Opravdu mě tím dnes naštvala. Ona je snad první rodič na světě, který rozmluvil svému dítěti VŠ a je rád, že dítě pracuje ve fabrice. Zase cítím nějaké výčitky kvůli ní - žije sama a nemá přátele. Je zvyklá mi každý den volat a chodit za mnou na návštěvu. Ale já si chci život zařídit, abych se měla dobře. Nechci být dělnice ve fabrice...

PS: s Heydrichem jsme 5 let a v mém rozhodnutí mě podporuje
 Keyden Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2023 10:50:45
Po maturitě jsem se musela postavit na vlastní nohy a začala jsem bydlet sama s Heydrichem.

Výborně, dál netřeba číst. Pokračuj tom.
 Hodislava Žena42 Kategorie
24.01.2023 07:06:07
Kdybys hodila s Reinhardem Heydrichem, tak bych jako rodič taky nebyl moc rád.
 Danny
24.01.2023 03:09:19
Quakie Jak jiste vis tak do Us makat se dostanou jen pozice jako programatori doktori vedci.a ne treba clovek co tam chce podnikat, ten ma smulu.
 Thats life
24.01.2023 02:59:29
Blahopřeji.
Žiji v USA se ženou skoro 40 let.
Vrátit bych se nemohl, nechtěl, a nikdo v CZ si to představit ani nemůže. Protože nikdy nikde jinde nežil. Je to o kvalitě CELÉHO života.
 Quakie Muž77 Kategorie
23.01.2023 22:40:13
Au pair je úplně k ničemu. Vyhozený čas. Peníze skoro žádné, v jazyce se moc nezlepšíš a pak i to málo, co jsi se naučila zapomeneš, tak jako mé kamarádky.

Aupair neni zamestnani je to vymenny pobyt kde se dela max 20 hodin tusim, ale spousta aupairek ma privydelek hlida treba deti sousedum, nebo uklizi, venci psy, a pokud ma stravu a bydleni zadarmo tak neco malo usetri zatimco se zdokonali AJ mluvenim s rodilyma mluvcima, nektere rodiny i hradi kurz AJ. neni levnejsiho zpusobu jak se naucit jazyk a poznat svet.
 Thatslife
23.01.2023 22:01:11
Au pair je úplně k ničemu. Vyhozený čas. Peníze skoro žádné, v jazyce se moc nezlepšíš a pak i to málo, co jsi se naučila zapomeneš, tak jako mé kamarádky.
Co takhle si najít lepší práci u nás. Nemusíš jen pracovat na vsi, ale můžeš dojíždět.
 Petr Z Prahy
23.01.2023 21:31:22
Asi ti zavidi, boji se ze se ti v zivote bude darit dobre a ze na ne treba zapomenes nebo jima budes opovrhovat. Jejich ego je vetsi nez city k vlastnim detem. Zdrhej co nejdal od nich a neotacej se a tady se na rady neptej. Tady je to skoro to same, vetsina stalych uzivatelu se klepe strachy co kdyby se tady nekomu zaclo nahodou dobre darit a nedejboze byl happy?!
 Thatslife
23.01.2023 18:54:45
Jsi plnoletá, máma tě neživí ani neubytovává - nemá ti do toho co mluvit. Asi tě její reakce zklamala, ale vždyť ji znáš, tak to nemohlo být zas tak překvapující. Očekávala jsi snad, že tě pochválí, povzbudí, vyjádří podporu?

Jediným rodičem s takhle demotivujícím přístupem bohužel fakt není - můj otec kdysi nesouhlasně brblal i proti studiu na SŠ, ačkoli jsem byla jedničkářka a na výběrovku mě vzali bez přijímaček. Máma zas v mých devíti odmítla doporučení k přestupu na jazykovku, protože bych podle ní nezvládla dojíždět pár zastávek busem. :)) Rozmlouvala mi každý obor, o který byl větší zájem, abych prý nebyla zklamaná, že mě nevzali, přestože jsem na to měla a i kdybych to zkusila a nevyšlo to, zas tak to neprožívám a rozhodně se nehroutím. Zkrátka jsem v máminých očích přesáhla to, jak si vedla v dětství ona, tak by mi to mělo podle ní stačit. Sice jí dělalo radost vidět, že v něčem vynikám, ale namísto povzbuzení se mi snažila předat svou předposranost.
(Rozumím příčině, nezlobím se na ni, ale vím, že jsem kvůli tomu jako malá zbytečně propásla pár možností. Člověk si stejně nakonec najde cestu k tomu, k čemu ho to vždycky táhlo, jakmile se osamostatní a může si rozhodovat o životě sám, škoda jen, že bez správného vedení třeba promarní ten nejvhodnější čas.)

Někteří rodiče jsou holt brzdy, protože sami nikdy neměli nejmenší ambice. Dospělým potomkům nezbývá, než se s tím smířit, přestat se jich ptát na radu, dělat si vše po svém a změny jim oznamovat jako hotovou věc. Kašli tedy na ně a buď ráda, že máš rozumnýho partnera, co tě podporuje v rozletu.

Ať ti to vyjde!
 Plamenometařka Žena45 Kategorie
23.01.2023 18:47:03
Aaaa názor starců ve dvaceti řešíš proč?

Závislá na nich nejsi, žiješ už "sama" (s chlapem)?

Já vypadl z baráku ve chvíli kdy to šlo a od tý doby je starcům do mýho života prd. (No, oni vlastně ani neví kde žiju a pracuju, pro příbuzné se po mně slehla zem)
Smajlík  Butcher
23.01.2023 18:11:03
Neváhej a jeď
Smajlík  Poc
23.01.2023 17:48:24
Ja jsem ve 20 taky odjela do zahranici a rodicu sem se neptala, spis jen oznamila ze to je muj plan, protoze se chci naucit anglicky a bylo to. Nic proti teda nemeli ale i kdyby, ve 20 se mas uz rozhodovat sama. Navic by rodice meli byt radi, ze delas neco pro to abys nezustala cely zivot ve fabrice.
 Ducharka Žena30 Kategorie
23.01.2023 17:45:57
K tomu není co dodat. Prostě odjeď. Matka ať si zařídí život po svém. Jistě není ještě tak stará.
 Marfuša
23.01.2023 17:10:58
Píšeš, že pracuješ, jsi dospělá, tak proč se ptáš mamky?? Já bych bych jí prostě jen oznámila, pro co jsem se rozhodla, tím by diskuse končila. Proč se tváříš statečně a přitom jak malá holka potřebuješ požehnání od maminky a pusinku na čelíčko :)
Smajlík  fimisek
23.01.2023 17:06:30
Heydricha pozdravuj :D
Smajlík  Gleit Muž21 Kategorie
23.01.2023 16:58:58
Je ti teprve 20.. Seš ještě nevyzrálý tele takže má o tebe mamka strach..
 Rumburak starší
23.01.2023 16:56:50
Takže jsi dospělá a žiješ s borcem ve svém. Moje otázka je: co s tím má máma společnýho tpc ??!

Jeď si svoje a ať se ti daří.
Smajlík  Šílený berserk Muž35 Kategorie
23.01.2023 16:56:43
Kdyby mladí dělali vždy jen přesně to, co dělali jejich rodiče, žijeme dosud někde v jeskyních ovblečeni do bederních pásů a klepající kosu. Proůměrný věk dožití by byl tak 25 let.

Samozřejmě si svůj život zařiď podle svého a ne podle představ matky.

Člověk sice někdy lituje toho, co udělal, ale mnohem horší je litovat toho, co jsme neudělali, i když jsme mohli
 taktovidimjaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk