Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1210455, vloženo 23.01.2023 15:27:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Inteligence VS x Maturita
Inteligence se přeci nedá poznat podle toho kdo kolik má škol. Může mít přeci 2-4 vysoké a být úplně blbý. Setkávám se poslední dobou s lidmi co mají vysokou školu titulů hafo a nejsou nikdo. Neudrží si práci, nad lidmi se povyšují, nosánek nahoru a myslí si o sobě bůhví co nejsou. Chtějí mít všechno pod kontrolou. A ještě si myslí, že jim obyč lidí bez VŠ závidí. Nechápu co je k tu závodění, spíš je to k pláči já bych takový život nechtěla. Je každého věc jak se ke svému životu postaví. Každý se učí každý den něco nového. A já nepotřeboval vysokou abych se slušně uživil dokonce finančně víc než vysokoškolák a udržel si místo a byl tam cca 10 let než mít tituly a střídat to každý rok dva tři jiné místo.a já že prý jsem nikdo když nemám VŠ a jsem na jednom místě 9 let. AMGr.. Ing. Bc. Je co víc.je lepší mít tituly a hrát si na boha nebo být slušný člověk, pracovat a na nic si nehrát. Je smutný kam svět dospěl že blbost se schovává za tituly
 Kulik Muž42  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2023 10:48:17
Je smutný kam svět dospěl

To není jen obrázek současnosti
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
23.01.2023 20:13:51
Proč udržení se na jedné pozici deset let považuješ za něco pozitivního? Proč je to lepší, než co tři roky to místo změnit - třeba se stále pohybovat ve stejném, anebo příbuzném oboru, ale zkusit něco jiného?

Znám lidi, kteří mají vysokou, jsou inteligentní, pokorní a někam to dotáhli. Taky znám lidi, kteří nikdy na vysoké nebyli, ale jsou pracovně úspěšnější, než kdejaký vysokoškolák kdy může být. A tedy hlupáky najdeme v obou kategoriích.
 dotykamsehvezd
23.01.2023 19:58:04
Nechci se lidí s VŠ vzděláním nějak zastávat, ale na druhou stranu, jsou věci, které se člověk běžně jinde než na univerzitě nenaučí. Jasně, nic nikomu nebrání se to naučit vlastnoručně, ale málokdo je ochotný to udělat. Zatímco VŠ titul by měl znamenat, že se s tím dotyčný aspoň potkal, a bude si schopný příslušný problém nějak kdyžtak dohledat a vyřešit. Že to tak úplně není, a spousta lidí se honosí titulem, aniž je škola nějak zvlášť poznamenala, je samozřejmě taky pravda.

Ale nedokážu si třeba představit, že bych měl jít na operaci k lékaři, co se na praxi připravoval jen samostudiem...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.01.2023 18:16:50
Archivářka: Přesně, každý jsme to vzali za jiný konec, pravda může být kdekoliv.
 Jackie Stewart Muž24 Kategorie
23.01.2023 18:07:28
Jackie:
V tomto ohledu zastávám teorii, že největší potíž má ten, kdo si to začal. Teď to na mě působí tak, že autor možná sám není úplně spokojenej se svým životem, zná své nevýhody a má třeba komplexy. Ale nikomu je necpe.

Přičemž pokud na něj zaútočí nějací intoši, co si sotva otřeli mléko z brady, je pak pochopitelné, že se tím trefí do černého. Stejně nevíme, jak ty konverzace probíhaly, jen spekulujeme.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
23.01.2023 18:01:50
Archivářka: S tím souhlasím, že se lidé nemají urážet, řekněme že jsem tomu nepřikládal takovou váhu a spíš jsem reagoval na samotnou zpověď. Autor zmiňuje své zkušenosti a že vysokoškoláci jsou vlastně nic ve srovnání s ním, který má sice maturitu, ale 9 let zkušeností. Na základě toho krátkého textu jsem měl pocit, že autor se cítí být lepší (dokonce i víc vydělává), tak mě překvapilo, že ho to urazilo.
 Jackie Stewart Muž24 Kategorie
23.01.2023 17:57:18
No tak skutečně chytrý člověk nemá potřebu se nad někým povyšovat. Nejvíc sebevědomí mají vždycky ti největší hlupáci.
 Roztomilé zlobivé Žena25 Kategorie
23.01.2023 17:44:10
Květákova pointa:
Lidé, kteří se sami cítí blbě za to, že oni nemají VŠ papír, si to budou brát o to víc osobně. K zamyšlení je to u obou stran a specifika stejně neznáme.
 Archivářka Žena31 Kategorie
23.01.2023 17:18:49
Takze ti slapli na kuri oko?
 Kvetak
23.01.2023 17:09:22
Jackie Stewart
//A to že se chce předvést po nástupu do práce je podle mě přirozené. Má se radši tvářit že nic neumí a ničemu nerozumí? //

Autor jasně napsal, že byl on a zbytek pracovního kolektivu bez VŠ od těchto lidí označen za tupce. Vskutku nevidíš, kde to hapruje? :)

Pokud se ti noví vysokoškoláci chcou ukázat, mají tak činit tím, že budou dobře a svědomitě odvádět svou práci. Rozhodně nic takového nemá zahrnovat urážky a povyšování se nad ostatní lidi, se kterými by se měli snažit spolupracovat.

Já doufám, že sis to jen špatně přečetl.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
23.01.2023 17:03:28
Mám pocit, že tě snad štve, že jsi lepší, než vysokoškoláci, se kterými jsi se setkal. Jasně, že člověk po letech zkušeností má víc, než absolvent vysoké školy, který zrovna opustil školní prostředí.

Pokud srovnáme současného čerstvého maturanta a čerstvého absolventa vysoké školy (odpovídajícícho oboru), tak maturant toho bude umět ve většině případů mnohem míň. Proto se na vš chodí.

A to že se chce předvést po nástupu do práce je podle mě přirozené. Má se radši tvářit že nic neumí a ničemu nerozumí?
 Jackie Stewart Muž24 Kategorie
23.01.2023 16:55:02
Definovat nějak podrobněji pojem - inteligence, to není jednoduchý. Je taky otázka, jestli je opravdu potřebné, mít nějak podrobně definován význam určitých pojmů.

Inteligence může být logická, emočná, pohybová, hudební atd.

Co se týká vlastností lidí, tak lze jakoby vyhodnocovat různé vlastnosti - např. rizikovost jednání (chování) , pravdomluvnost, čestnost, míru talentu na určitou činnost (např. na nějakou sportovní disciplínu, na hraní na nějaký hudební nástrpj, na znalost nějakého cizího jazyka atd.) atd.

Co se týká diskuze o stavu školství v ČR, tak to by byla diskuze na x hodin. Co se týká studia na VŠ, tak úspěšnost něčího studia hodně závisí na píli toho člověka a na trpělivosti toho člověka.
Míra úspěšnosti někoho v praxi závisí na víc faktorech, přičemž vysokoškolské vzdělání je jeden z těch faktorů. Je pravda, že na některé pozici nebávají přijati lidé bez vysokoškolského vzdělání.
Tak to prostě bylo, je a bude.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
23.01.2023 16:27:11
V dnešní době udělá VŠ i opice.
Smajlík  Rumburak mladší Muž20 Kategorie
23.01.2023 16:26:14
//oni to přímo řekli, že jsme tupci. Když nemá někdo VŠ.//

Byli to omezení lidé. O jejich charakteru, nedostatku vyrovnanosti a sebevědomí vypovídá už jen to, že mají potřebu shazovat ostatní a povyšovat se, zatímco mávají svými papíry, jimiž si v reálném životě mohou leda tak vytřít řitní věnec.

Na takové lidi se vybodni a jejich mentalitu a přístup raději neřeš.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
23.01.2023 16:14:13
Archivářka: oni to přímo řekli, že jsme tupci. Když nemá někdo VŠ. Ale já práci mám už několik let a oni s VŠ kdo ví kde skončí musí odejít. Kdo chce víc nemá nic.
 Kulik
23.01.2023 16:08:08
Vysokou školu má v ČR aktuálně mnohem víc mladých žen než mladých mužů. Je to dáno tím, že ženy bývají obvykle pečlivější, bez vzdělání se většinou neuživí tak dobře jako muži. Určitě to není tím, že by ženy byly víc inteligentní. Takže s tebou souhlasím.

Ovšem taky bych chtěla upozornit, že inteligence není jen IQ, což si taky mnozí pletou.
 Šukar čhave Žena21 Kategorie
23.01.2023 15:46:13
A oni to někdy řekli či naznačili, nebo vy/ty jste si to tak pouze brali, jelikož jste je odsuzovali? A schovávali to za to, že to oni si hrají na něco víc, jelikož mají papír? :)
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
23.01.2023 15:46:01
Není to to samé, ale hodně lidí a dokonce i pedagogů to má stále za totéž, jako jasný indikátor inteligence považují právě dosažené vzdělání.

Jinak ta hierarchie v práci tímto může být daná, však se jen podívej na platové tabulky, tam čím vyšší dosažené vzdělání, tak tím vyšší plat při nástupu do zaměstnání. Pokud se jedná o tento typ práce u vás, tak asi nezbyde nic jiného, než změnit zaměstnání nebo si na to zvyknout.
 BBBK
23.01.2023 15:37:32
Archivářka: právě že tvrdí. V práci kolega s novou kolegyní si hrajou na ty co to mají v hlavě v pořádku nebo spíš hráli, protože začli mít nebo spolu a už je vyhodili a hodili to na nás obyč. Lidí, protože mi jsme přeci ty blbý co nemají VS, titul .
 Kulik
23.01.2023 15:31:20
Inteligence a vzdělání/sečtělost jsou něco úplně jiného. Mohou, ale nemusí spolu souviset.

//Inteligence se přeci nedá poznat podle toho kdo kolik má škol.// Mně přijde, že toto už musí v dnešní době vědět i děti na základce. Nebo on někdo tvrdí opak?
 Archivářka Žena31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk