Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1209557, vloženo 10.01.2023 12:52:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vyhlášení rozsudku v kauze čapí hnízdo
Tato diskuze není o tom vyhlášeném rozsudku. Např. já osobně už začínám mít docela "plný zuby" toho, jak je v televizním zpravodajství intenzivně řešena kauza čapí hnízdo. Připadá mně to, jak kdyby tato kauza byla "středobodem" veškerého dění v ČR . Mně osobně dost vadí např. to, že není intenzivně mediálně "propíráno" mnohaleté problémové hospodaření např. v Českých drahách. Tento podnik má miliardové dluhy a to má být "pohoda klídeček" ?

Tato diskuze je o určitém "incidentu", který se včera stal v soudní síni. Tento "incident" někdo zaznamenal na mobil. Bylo to vysíláno ve včerejších zprávách na ČT. Tady je odkaz na ten pořad:

https://www.ceskatelevize.cz/p orady/10253218159-zpravy-ve-23/223411023 000109/

Je to od času 2:39 tohoto videa

Kdosi z diváků v soudní síni řekl, že má námitku. Samozřejmě měl být ticho. Ale soudce Šott toho diváka neupozornil, aby byl ticho, jinak že ho nechá vykázat ze soudní síně. Soudce Šott toho diváka rovnou nechal vykázat ze soudní síně. A ten divák byl vykázán takovým "stylem", že mně to připadlo, že to je podobný zákrok, jako zákroky v době totalitního režimu před listopadem.
Ano, ten soudce měl právo, vykázat toho člověka. Ale mě osobně ta reakce jak soudce, tak členů justiční stráže, připadají dost přehnané. Víc, než reakce soudce, mně připadá problémová reakce členů justiční stráže. Proč do toho chlápka začali hned strkat? Měli ho nejprve slovně vyzvat, aby dobrovolně opustil soudní síň. A když by tak odmítal po dobu několika vteřin učinit, tak pak teprve měl být nějak rozumně "vytlačen".

Já jsme někde v nějakým článku četl chválu, na toho soudce. Ale když jsme viděl ten včerejší "incident" , tak začínám mít pochyby.

Zajímají mně názory ostatních na tento "incident". Myslí si, někdo, že bylo nutné, toho chlápka "vystrkat" ven ze soudní síně zrovna takovým způsobem?

 leonardo da vinci Muž45 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.01.2023 15:11:51
Mám z toho dojem, že takový postup soudce by se dobře "vyjímal" např. u soudu v Ruské federaci.
---
Asi tak... Je to spíš pod úroveň
 matouch
10.01.2023 15:09:40
matouch-
napsals-
Představte si, že vás takhle někdo vystrká, když si nevšimnete, že jste se omylem dostali do nějakých na první pohled neoznačených soukromých prostor
---
Představit si dokážu lecos. Např. si dokážu představit, že by se někomu z přítomných diváků udělalo trochu nevolno, někdo by na to chtěl upozornit a daný soudce by toho člověka, který "si dovolil" promluvit, nechal z té soudní síně vyhodit takovým způsobem.

Mám z toho dojem, že takový postup soudce by se dobře "vyjímal" např. u soudu v Ruské federaci.

Dovedu si představit, jak by se tento soudce tvářil, kdyby byl někdy podobným způsoben vytlačen odněkud, třeba z nějakých soukromých prostor.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
10.01.2023 15:09:02
Stbák Bureš o zákrocích totalitního režimu před listopadem ví svoje.
 Určitě
10.01.2023 15:07:05
j39: obyčejně to bývá u soudu tak, že jsi napomenut a když neposlechneš si vyzván k opuštění síně. Násilí je až poslední.
Nevidím úplně důvod k násilí, ten člověk by možná odešel sám, kdyby mu soudce řekl
 matouch
10.01.2023 15:01:09
Zákroky v době totalitního režimu neznám, tak nemůžu srovnávat s dnešní dobou. V soudní síni musí být klid. Hovoří jen ten, komu je dáno slovo.
 j39
10.01.2023 14:35:26
Po prvním dojmu jsem to chtěl bagatelizovat.

Pravda je, že existuje nějaký soudní řád, s kterým měl být ten člověk seznámen.
Rovněž je pravda, že před použitím násilí měla přijít výzva k opuštění soudní síně.

Tedy původně jsem chtěl napsat, že je to spíš lidské selhání soudce pod tlakem. Ale váhám, do jaké míry je to profesní selhání.

Představte si, že vás takhle někdo vystrká, když si nevšimnete, že jste se omylem dostali do nějakých na první pohled neoznačených soukromých prostor
 matouch
10.01.2023 14:26:11
Myslím si, že normálního a vychovaného člověka ani nenapadne vyrušovat v soudní síni. To, že vyhodili nějaké spratka, je naprosto správné jednání. Přečti si OSŘ (Občanský soudní řád). Nechápu, proč by se měli nevychovaní debilové tolerovat.
 fimisek
10.01.2023 13:23:42
Vkládám ten odkaz znovu - funkční a zkrácený

https://1url.cz/rrUR1
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
10.01.2023 13:08:17
Kvetak-
napsals-
Boure ve sklenici vody.
---
Jak jsi přišel na to, že se jedná o "bouři" ?
Ten incident na babišově mítinku, kde tři policisté v civilu zaklekli toho kluka, to byla určitá mediální "bouře".
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
10.01.2023 13:03:19
Boure ve sklenici vody.
 Kvetak
10.01.2023 12:57:20
Pokud někdo nezná pravomoci členů justiční stráže, tak dodávám, že členové justiční stráže mají v budově soudu stejnou pravomoc, jako mají běžně policisté na ulicích.
 leonardo da vinci Muž45 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč