Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1208188, vloženo 19.12.2022 22:28:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přestal jsem se nenávidět a chci umřít
Mám dost zásadní problém. Nikdy jsem nepřemýšlel o sebevraždě, protože jsem žil v tom, že se to nedělá, není to normální a je to špatný a zbabělý, a i když je život jedno velký utrpení, tak jsem natolik k ničemu zbytečný idiot, že si zasloužím trpět, a tím pádem žít. Jenže jsem na sobě zapracoval, naučil jsem se za poslední rok respektovat takový, jaký jsem, mít se rád a vážit si sám sebe. Takže tenhle mechanismus, který mě udržoval při životě, přestal platit, a najednou mám pocit, že si takhle trpět nezasloužím a není důvod, proč bych měl dál žít, když žít nemusím…

Stalo se někomu něco podobného? Nevím, jak to řešit a najít jinou motivaci do života…
 Waste of Life Muž26 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.12.2022 17:24:09
taky tipek - "To su keci.... " platí tak maximálně pro tvůj komentář, názory jak přes kopírák, můžeš se hezky zařadit do stáda
 KBAD
20.12.2022 16:20:33
K tomu všemu jsi dozrál sám?
 Loca Loca Žena98 Kategorie
20.12.2022 15:12:38
To su keci.... co takto najst v zivote to co chces a ist si za svojim cielom? Umriet mozes hocikedy cestou.... skus v zivote nieco dosiahnut a az to dokazes bude sa ti o to tazsie s zivotom koncit ked budes na smrtelnej postely... nebudes riesit taketo kraviny
 taky tipek
20.12.2022 14:32:17
Tvůj přístup se mi vlastně velice líbí. Nejhorší je, že okolní zbytek společnosti ti bude říkat úplně přesně to samý tedy "že se to nedělá, není to normální a je to špatný a zbabělý"

prostě přiznat, že život nemusí bejt pro člověka to nejlepší to je pro každýho strašný fúúúúúj, hnus, blééééé, to se přece nesmííííí takhle vůbec uvažovat a život se musí žít a basta a jestli to nechceš, tak je s tebou něco špatně a musíš přece hledat věci, pro který žít protože žít se prostě musí protože proto!

Taky je mi už z tohohle přístupu vyloženě na blití. Je super, že se tomu dokážeš vzepřít a mít svoje vlastní názory a hodnoty, až už jsou pro okolní omezenscký svět sebevíc nepřijatelné. To moc lidí nedokáže
 KBAD
20.12.2022 03:30:23
Měl ses líp učit, no...
Smajlík  iq 85
20.12.2022 02:47:23
Ne, nemam to tak, takhle daleko ještě nejsem (a možná ani nebudu), furt se nenávidim.
 Starej jezevčík
20.12.2022 01:13:50
Nechápu.
Smrtí to přece nekončí, tak co tím vyřešíš?

Potřebuješ si připravit dobré pokračování po smrti.
Máš jeden pokus pouze.
 Positive plus Muž Kategorie
19.12.2022 23:57:19
A to bezpečí je až otázkou posledního roku, kdy jsem na sobě brutálně zamakal, aby mě nikdo neokrádal nebo sexuálně nezneužíval (proto to přemýšlení nad sociálními interakcemi)
 Waste of Life Muž26 Kategorie
19.12.2022 23:55:30
Na klasické Maslowově pyramidě všechny 3 vrchní patra - láska a přijetí, uznání a úcta a seberealizace.

Mám splněno jenom bezpečí a fyziologické potřeby.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Maslowova_pyramida_pot%C5%99eb.png
 Waste of Life Muž26 Kategorie
19.12.2022 23:52:18
Autore,

Sama žiju podobně samotářský život jako ty, pouze ho sdílím s partnerem, který je stejnej solitér. A můj volný čas? PC hry, četba, hudba. :D a nějaké analyzování toho, jak mě bere okolí a co si o mě myslí, už mě trápí jen málokdy.

Vždyť to, co popisuješ a žiješ, nezní vůbec špatně. Tak kde je tedy problém? Já mám pár přátel, se kterými si napíšu jednou za měsíc či dva, konec. S rodinou se nevídám, sem tam si zavoláme či napíšeme a je to fajn, potom šlus.

A jsem takhle šťastnější, než kdy dříve. Proč přesně nejsi za podobných podmínek šťastný ty? Co ti tedy chybí?
 Archivářka Žena33 Kategorie
19.12.2022 23:42:23
Zhruba 70 % svého času trávím tím, že přemýšlím právě o sociálních interakcích a snažím se nějak poučit z komunikačních chyb apod. A zbylých 30 % času přemýšlím o jiných věcech - hraju strategické hry, poslouchám podcasty, přednášky apod. A taky každý den minimálně hodinu vařím - sám pro sebe, protože nemám nikoho, s kým to sdílet a o koho se třeba jako i takhle starat.

Já nevím - ty máš přítele, hádám, že asi i rodinu nějakou, možná kamarády… je normální nikoho nemít? Ono to není tak jednoduchý, jak se řekne… a ještě každá interakce s lidmi je jako potenciální ohrožení kvůli předchozím zkušenostem (asi to přitahuju), proto nad tím přemýšlím, je to taková strategie a cvičení přežití ve společnosti - jak říkám, extrémně jsem se posunul. Už není pravda, že bych se nenáviděl nebo mi na mně nezáleželo a měl jsem pocit, že si to zasloužím. Taky jsem už párkrát hodně ošklivě odpálkoval útočícího predátora. Ale je to neustálý boj a potřeba být ve střehu. A smyslem života hádám není každý den vařit pro jednoho člověku a pár hodin si večer vypnout hlavu u strategických her. Už chci, aby to konečně skončilo :(
 Waste of Life Muž26 Kategorie
19.12.2022 23:27:16
Archivářka

Archivářko, můžeš na mě reagovat?
Napsal jsem, žes napsala nesmysl.
To nemáš ani trochu slušnosti odpovědět?
Smajlík  pravdivy muz off
19.12.2022 23:23:01
Nejprve k té předešlé zpovědi a na ujasnění:

Kritiku lze podat tak, aby nešlo o rejpání, o které u podnapilého přítele vskutku šlo. Jak jsem již psala, dělá to podobně i jiným kamarádům, se kterými se pak hodiny "konsenzuálně" handrkuje, což mě nebaví. My se umíme normálně bavit o věcech, ve kterých nesouhlasíme s tím druhým, zatímco toto je úplně jiná liga, kterou nejsem schopná pochopit.

Zpět ke tvému problému:

Jak trávíš volný čas? Co krom práce představuje něco, co by se dalo nazývat seberealizací? Zvládáš odpočívat? Je tu něco, co tě baví, co děláš rád a u čeho si odpočineš? Musí existovat něco, co by tě naplňovalo.

Ve svém textu popisuješ pouze nesnáze v rámci interakcí, jak kdyby pouze z nich sestával tvůj celý život, a nic mimo externí validace neexistovalo.
 Archivářka Žena33 Kategorie
19.12.2022 23:21:50
Archivářko, už několikrát jsem ti řekl, abys držela na uzdě svou grafomanii.

Jsem rád, že sis mou radu vzala k srdci!
Smajlík  pravdivy muz off
19.12.2022 23:16:09
Archivářka : Jsi na tomhle světě proto, aby sis užíval život a nabíral zkušenosti.

Archivářko, ten chlapec je na světě proto, že spermie samce oplodnila vajíčko jeho matky, tak tady laskavě nepiš blbosti!
Smajlík  pravdivy muz off
19.12.2022 23:06:26
Jejda, omlouvám se :) nepřijde mi normální takhle prožívat kritiku jedné konkrétní věci, co se člověku líbí, a nikoli člověka - a ještě to neříct napřímo dotyčnému. Psal jsem to v rychlosti (a možná to zkus). Rozhodně to neměl být názor na tebe jako na člověka.

Děkuju moc, že to dokážeš hodit za hlavu a jsi ochotná i tak pomoct :)

Já si sám sebe a svých hodnot vážím. Ale nemám okolo sebe nikoho, kdo by mě měl rád a vážil si jich (a mě) taky. Nemám nikoho, kdo by mě měl rád za to, jaký jsem. Rodiče mě mají rádi navzdory tomu, jaký jsem (protože už jinýho syna mít nebudou) a nevydrží hodinu bez toho, aby mi něco nevyčítali… kolegyně v práci mě mají rádi, ale mají svoje rodiny a životy s nevidíme se mimo práci. Spíš mi to přijde jako z lítosti než respekt. A v práci jsem postižený boreoutem (opak vyhoření - unudit se nečinností a tím, že tam není, co dělat). Na pracovním trhu nemám uplatnění, i když jsem pečlivý, zodpovědný a dokážu se rychle naučit úplně cokoli, protože mám jenom maturitu z gymplu a na pohovorech ze mě čiší nízké sebevědomí a bolest a vypadám divně, že nezapadnu do kolektivu a nikdo mě nevezme. Přitom vím, že můj pesimismus má v sobě hodně zdravého skepticismu a schopnosti včas vychytat slepé uličky a může být hrozně přínosný.

Mám asi tak cca 5 kamarádů (spíš holek), ale to všechno jsou lidi, co jsou na tom podobně jako já, což má svoje výhody, ale není to řešení.

Byl jsem celé dětství šikanovaný, v dospívání potom i rodiči (zákazy a příkazy absurdního typu), to se přeneslo i do prvních prací. Byl jsem sexuálně obtěžovaný, můj první sex byl s opilou Ukrajinkou skoro na hranici zneužití (bylo mi z ní zle, ale bylo mi jí líto a nechtěl jsem zklamat někoho, komu se konečně líbím) a několikrát jsem se nechal vědomě okrást, že jsem se nechtěl hádat…
Teď už si sám sebe vážím, nikdy bych si nenechal takhle ubližovat a kálet na hlavu a všechny podobné lidi bych sundal - ale furt nemám v životě smysl ani smysluplné vyhlídky a ta bolest trvá odjakživa. Naposledy jsem byl šťastný tak v 9 letech. Dokud jsem si sám sebe nevážil, tak mi přišlo normální tady v tomhle světě být a žít a trpět… měl jsem pocit, že si to zasloužím. Teď jsem došel k tomu, že nezasloužím a žít tu nemusím, když nechci a takovýhle život mi za to nestojí. Nevím, co s tím… :(
 Waste of Life Muž26 Kategorie
19.12.2022 22:45:42
Jak to najednou přestalo platit? To, co doposud fungovalo?

Jsi zaměřenej na špatné a negativní věci, proto ani nemáš možnost vidět žádný progres a cítit se lépe. Sebevražda zbabělá není, je jen zbytečná.

Podle mě si sám sebe a svých hodnot nevážíš, ač bys rád. Kdyby tomu tak bylo, nebyl bys sebedestruktivně zaměřenej.

Jsi na tomhle světě proto, aby sis užíval život a nabíral zkušenosti. Ne vždy je to příjemné, ale je to součástí života. Bez kontrastů by existence neměla smysl.

- podepsána ta, jejíž přítel je chudák.
Smajlík  Archivářka Žena33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč