Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1207927, vloženo 14.12.2022 14:15:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nová práce - nastvení hranic
Za posledních 5 let jsem pracoval ve 2 firmách v oblasti vývoje IT. Od nového roku budu přecházet do třetí - vím, není to moc dobrá vizitka, takhle měnit. Práce mě baví až na nějaké drobnosti, ale problém je, že si neumím nastavit hranice s ostatními lidmi.

Situace v 1. a 2. práci byla stejná. Nastoupil jsem na pozici, která mě zajímala. Samozřejmě jsem se na začátku hodně snažil, abych přežil zkušebku, ale také proto, abych něco uměl a za pár let byl profesně dále. Jenže neumím komunikaci s lidmi. Postupem času se mi hromadí práce a úkoly - nejdříve je vyhledávám sám, abych se učil a posouval...ale poté mě začnou kolegové zneužívat. Hází na mě práci, protože "vědí, že to udělám".. A té práce je tolik, že ji nestíhám a dělám přesčasy....

Nedokážu říct, že to není moje práce a dělat ji nebudu. Zatímco, já létam jak hadr na holi, ostatní kolegové mají klídek a pohodu. Sezení u PC dlouhé hodiny není pro tělo zrovna ideální, nemůžu večer usnout, protože myslím na hromadu úkolů a ještě zjišťuji, že ostatní berou mnohem více peněz než já a skoro nehnout prstem...

Dostávám z toho depku. Jsem typ člověka, který je se všemi kamarád a nedokážu odporovat nebo se dohadovat s šéfem či kolegy... Takže řeším situaci odchodem... Nyní od ledna budu začínat v nové firmě a nechci po třetí spadnou to stejného stavu...

Nějaké rady? Někdo, kdo z hodného pracovníka se posunul na asertivního člověka? ... Už nechci být otrokem práce a zasypán úkoly ostatních... Jak nastavit v nové práci hranice?
 Motivovany pracant Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.12.2022 00:18:35
Rada je jednoduchá. Při nástupu do práce nepracuj nikdy na 100%, ale tak na 80%. Jakmile ze začátku začneš dělat v nějakém tempu, tak se od tebe takové tempo bude očekávat i nadále.

Je v pořádku být pracovitý, ale musíš myslet i na své zdraví a na 100% se prostě dlouhodobě pracovat nedá. Nejen že to nikdo neocení, ale hrozí ti i různé zdravotní problémy.

Když budeš od začátku pracovat na 80%, tak máš prostor trochu víc zabrat, když bude potřeba a nebudeš se muset přepínat. Zároveň budeš mít prostor abys předvedl nějaký progres když si budeš chtít vyjednat vyšší plat.
 Zoubková víla
14.12.2022 18:24:47
Já sem to dělal takhle - přišel jsem do práce, dostal jsem určitou nálož. Jakmile jsem jí začal zvládat a viděl jsem, že mohu dělat něco dalšího, šel jsem za šéfem a řekl jsem, že to budu dělat a chci přidáno.
Smajlík  GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
14.12.2022 15:12:33
Sezení u PC dlouhé hodiny není pro tělo zrovna ideální, nemůžu večer usnout, protože myslím na hromadu úkolů

...

Cvicis? Pokud ne, tak honem zacni. Petkrat tydne 40-60 minut a nejake ukoly z prace doslova vypotis z tela. Budes i sebevedomejsi a mentalne vyrovnanejsi - nebudes v praci za kus hadru, ostatni te budou vice respektovat. Eni to fer, ale je to tak. Nemusis chodit do posilovny, staci si poridit hrazdu a cvicit s vlastni vahou - kliky, pritahy, drepy, most, plank, pritahy nohou (leg raises), veslovani (rows). To pokryje cele telo a cloveka to docela zabavi.

Mluvim ze zkusenosti, prosel jsem si necim podobnym a cviceni me zachranilo. Pokud se nebudes hybat tak budes mit v padesati pandero a zniceny telo ze sezeni, v tvem veku je ted nejlepsi cas zacit.

Hodne zdaru
 rounded corner
14.12.2022 15:10:01
Buď v klidu, mě totéž potkalo po skoro dvaceti letech v oboru. Migrujeme do silně nedotaženého cloudového řešení, už přes rok jsem volal, že nestíhám souběh dvou projektů a že to nemůže být one man show. Dostal jsem k ruce půltucet Indošů se kterými bylo víc práce než užitku. Tak jsem do toho v jednu chvíli (když už jsem nedokázal ráno fungovat bez lexaurinu) hodil vidle a jdu hledat štěstí jinde. A to jsem si myslel že dokážu mantinely nastavovat docela slušně.
Jak ve Vesničko má středisková. KDyž je někdo jedinej, Karle, tak musí. A já dodávám, musí leda tak velký ho.vno, musí maximálně umřít.
 pan Klobouk
14.12.2022 14:47:22
Já ve tvé zpovědi vidím jasný problém - přemotivovanost a snahu se každému zavděčit.

Pracuji v IT xx let a riziko, že tě vyrazí ve zkušebce, je podle mě malé. Už jen to, že tě ta firma vzala, znamená, že hledá pracovníky a že tě tam chce => nemají zájem na tom tě vylejt.

Dělej (obzvlášť ze začátku) jen to, co se po tobě chce. Nasávej nové prostředí, seznamuj se s tamními interními systémy svým vlastním tempem. Vyjdi s každým, ale nikomu se nevnucuj. Neboj se říct, že jsi tam nový a že zatím stěží zvládáš svou vlastní agendu v kombinaci s učením se na nové interní systémy a na případné požadavky, které nesouvisí s tvou prací, říct „promiň, ale možná později“.

Long story short - nehroť to tolik.
 vfecz
14.12.2022 14:34:05
Dělej jen do výše svého platu. Jestli chceš dělat víc, dělej sám na sebe.
Smajlík  klukjakobuk
14.12.2022 14:18:14
Záleží na nadřízeném. Ten jediný by ti měl delegovat práci.
 jowa Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč