Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1206659, vloženo 23.11.2022 19:55:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Důvěra
Nelze poznat srdce důvěryhodného člověka, jestliže jsi jej nepožádal o radu aneb co pro mě znamená důvěra?

Důvěra - kouzelné slovíčko, jež krásně zní a jehož význam je pro mě důležitý stejně jako pro každého člověka. Znamená to pro mě moci se svěřit se svými problémy i obavami a nebát se, že mé tajemství někdo vyzradí, věřit příteli, vědět, že za mnou bude vždy stát nebo vědět, že mi pomůže v těžké situaci.

Ale jak se rozhodnout, komu důvěřovat? Jak můžeme mít jistotu, že nás ona vyvolená osoba nezradí?

Je to velké a těžké rozhodnutí ovlivňující děj našeho života. Lidé, mezi nimiž žijeme, by naši důvěru mít měli, ale ne každý si ji zaslouží. Vždyť už od dětství nám rodiče vštěpovali do hlavy, že si nemáme brát bonbónky od cizích lidí nebo jim otvírat dveře, když jsme doma samotní. S důvěrou to totiž souvisí. Lidem, které neznáme (či známe pouhých pár minut) důvěru svěřit nelze. A kdo to udělá, může jen čekat, co se stane, protože člověka, jenž nám padne na první pohled do oka a je maximálně důvěryhodný, najdeme jen zřídka. Ale existuje vůbec někdo takový? Myslím si, že ani leckterý "nejlepší přítel" není zcela bez hříšku.

Důvěru nelze získat ze dne na den. Musí se budovat schůdek po schůdku a než postavíme celé schodiště, trvá to dlouho. Pokud ale máme špatné základy, i celé schody se mohou zbořit jako mávnutím kouzelného proutku.

Nejhorší je důvěřovat někomu, kdo naši důvěru jen zneužije. A pak, když se mu to zrovna hodí, naše tajnosti oběhnou svět. Na hesle "důvěřuj, ale prověřuj" určitě něco bude. Důvěru si totiž zaslouží pouze ten, na koho se můžeme stoprocentně spolehnout a když zklame, těžko ji zase získá zpět.

Já sama se rozmýšlím, než někomu důvěřuji, neboť se nechci spálit. Každý, kdo má na světě přítele nebo blízkou osobu, jíž bezmezně důvěřuje, a je mu také naopak důvěřováno (neboť oboustranná a upřímná důvěra je rovněž moc důležitá - alespoň si lidé váží toho, že si mohou vzájemně věřit), je velmi šťastným člověkem, jemuž mohou ostatní pouze závidět. A doufám, že i já někdy najdu někoho, komu budu moci věřit. Důvěra je totiž nádherné kouzlo obohacující dobré přátelství.Tento text byl zkopírován ze serveru: https://www.cesky-jazyk.cz/slohovky/uvah y/duvera-2.html#ixzz7lUXujeID
Publiková ní nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
 fanda Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.11.2022 12:52:45
Z lidí se stávají zvířata a ctnosti a rovnováha se vytrácí. Koukni kolem jak funguje jen podvědomí lidi i tvé. Dokud člověk nenajde nepřítele v sobě, neuvidí ho u jiných. Když člověk začne vidět černou může vidět i bílou. Svět je duální a lidem věřit opravdu nemůžeš jen velice malé hrstce a takové člověka potkám jednou za 3 roky a je to duchovní člověk který ví jak věci fungují.
 Anonnymouse
24.11.2022 09:04:31
Jak už jednou bylo řečeno

Dávat důvěru se nevyplácí
Těžko jí získáš
Lehko jí ztrácíš
 ToxicZmrd Muž19 Kategorie
24.11.2022 07:05:11
Některý člověk může důvěřovat hned a důvěru může ztratit až poté, co se zklame. Takže si ji nemusí dlouze budovat.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.11.2022 22:26:31
Vlastně odpověď už máš ve svém textu. Určitě máš nějakou intuici a pak už jen čas a situace ukáží komu lze a nelze důvěřovat :) Zraněním se netrap, pokud tě někdo zradí ... nezaslouží si tě :) Víš ono pokud nejde o život, jde o h.... :D
 Hodnýblbec
23.11.2022 20:30:59
že nás ona vyvolená osoba nezradí?...to clovek citi,bohuzel nekdy nabude poznani ze bud mel a jiz nema,ci nikdy nemel sveho duvernika...nebo ,,jen,, z casti ....a nebo jsme si ho znicili vlastnim chovanim :( :D

Nikdo neni bez hrichu ale jsou taci co v kriticky moment nasadi klidne svut zivot bo pratelstvi=laska a nekdy jak zpiva Rezek ve stary skladbe...PRATELSTVI TO JE NEKDY VIC NEZ LASKA....asi i proto se rika ze kdo najde pritele najde poklad....ale jak to v zivote i prave pratelstvi ma sve kriticke ,,momenty,, bud ustoji,nebo ne.Pratelstvi je nejcistci mezilidsky vztah ktery jsem dikybohu mohl ve svem i kdyby na ,,par,, let...dekuji(jmeno meho vecneho pritele).

Mas pravdu pak jsem stastnym clovekem co si sam poslapal sve stesti.A jak rikas ziskat zpet duveru...temer nemozne ja ale tu budu vzdy pro onoho cloveka...vzdy v dobrem i zlem...i kdyby za 30 let pokud budu jeste zit....protoze kdo poznal prave pratelstvi,ten nikdy nezapomene...safra sem to ale vul.Neskutecnej.
Smajlík  Potracenka Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk