Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1206631, vloženo 23.11.2022 11:33:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak ma vypadat vysetreni?
O vikendu jsem mel ukrutne bolesti bricha a sel jsem na pohotovost. Doktorka chtela slyset jenom to ze jsem udelal dietni chybu. Vysetrila me at si lehnu na zada a dve vteriny tukala do bricha. Pak rekla sestre o nejaky roztok a ja dostal injekci. Mam 30min sedet v cekarne a pak jit pryc. Ve zprave je uvedeno ze jsem mel teplotu 36,6 nikdo me nemeril. Tlak 120/80 nikdo mi ho nemeril. Bricho volne prohmatatelne jazyk pry plazim stredem nejake ozvy plic neslysi. Kdyby ta doktorka aspon mela usi jak balony tak bych veril ze slysi plice tak od stolu. Komplexni interni vysetreni a nic nenasla. Terapie ta injekce a dieta a davat pozor od dietnich chyb. Boli to porad vicemene stejne a byl jsem na stredisku na obvodu a tam mi doktorka rika, jste ale byl vysetreny v nemocnici, vy nedodrzujete dietu! Jak zila jeste babicka ja s ni jezdil za doktory a asi dvakrat s brichem a vzdycky ji brali krev a udelali ultrazvuk! Proc se to mladsim lidem nedela?? Ptal jsem se na obvodu a jak je bricho mekke a neni teplota tak se neposila nikam dal. Teplotu mi nikdo nemeril!! Co mam delat???
 Brisni bolest Muž38  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.11.2022 16:27:07
Je-li pravda co píšeš, tak je to neschopná doktorka, prostě s tím jdi k jinému doktorovi. Na to máš nárok.
 Erik01
24.11.2022 11:57:44
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
23.11.2022 22:14:40
Máš tam nějakou závislost na jídle? Před jídlem? Po jídle? Na druhu jídla nebo pití? Žádné jiné příznaky- zvracení, průjem, změna charakteru stolice, žloutenka, ...zajdi jinam, v nejhorším si nechej udělat ty testy jako samoplátce. -Kde přesně Tě to bolí? Dokážeš to lokalizovat? Nad pupkem? Od pupku vpravo nebo vlevo? Podbřišek???
 Kristýna111
23.11.2022 22:01:30
Smutný člověk: i se sono se někteří dnes "cukají". Ano, žaludek s střeva tam nevidí, ale, kdyby byl problém zánět atd..myslím, že by to bylo spojeno i s dalšími příznaky- průjem, zvracení, žloutenka atd...To dotyčný nepopisuje. Tam je třeba vědět, kde a za jakých okolností nebo po čem to bolí a jaký má ta bolest charakter. Napadají mne i ledvinové nebo žlučníkové kameny třeba nebo dokonce i výhřez ploténky, který by se promítal do břicha přes dermatomy, pokud tam chybí !klasické" příznaky -průjem, zvracení a bolí jen břicho. Také mne napadá namožení břišních svalů, zda něco nezvedal? Ale určitě to chce podrobněji proklepnout a kdyby se cukali tak UZ nebo MR jako samoplátce plus ta krev.
 Kristýna111
23.11.2022 21:27:37
V nemocnici mají předdefinovaný texty. Takže jen ve zprávě upravují to, co bylo jinak. To co popisuješ, je přesně ten předdefinovaný text, který se asi moc neupravoval.
Obecně břicho je to nejčastější, s čím lidé chodí na pohotovost a většinou je to dietní chyba. Nejvíc se bojí tzv. náhlý příhody biřšní (spadá tam několik diagnoz) a pokud na to nevypadáš, což tím poklepem a prohmatem snadno pozná, nechce se tím zabývat, protože to na pohotovosti není akutní. (a pohotovost je pro akutní případy) Tohle je z jejich pohledu zbytečnost, se kterou jsi měl jít druhý den k praktikovi, ale samozřejmě, že tohle člověk nepozná. Tak tě vyšetřila tak, aby si byla jistá, že dojedeš domů a neumřeš tam do rána.
Ale docela se divím, že ti neudělala vyšetření per rectum (nestrčila prsty do análního otvoru), za to pak i padají žaloby, když se při bolesti břicha neudělá. UZ ani krev se na pohotovosti nebre, když nic nenasvědčuje akutnímu problému.
Napadá mě jedině reálně říct, jak to na pohotovosti bylo, že jsi měl obavy, a proto jsi tam šel. Že to pořád nepřechází a zeptat se, co ti teda doporučuje. Ono možná ani ta psychiatrie by nebyla od věci, tam by totiž rychle přišli na to, že nejsi diagnoza pro ně a poslali by tě jinam a už by se neměli ostatní lékaři na co vymlouvat. Slyšela jsem o všelijakých diagnozach, co skončily na psychiatrii a tam se psychiatři zhrozili a volali hned jinam. Ten psychiatr je taky lékař, vystudoval stejnou školu jako praktik nebo doktor na pohotovosti. Mají úplně stejné základy a pozná, kdy na psychiatrii opravdu někdo nepatří.

Mimochodem vidím v jiných komentářích, že nerozumíš spojení dietní chyba, tím se myslí, že jsi snědl něco, co ti nesedlo nebo něco špatného. Překvapivě nejde o nějakou dietu.
 Nováholka
23.11.2022 18:14:53
musíš sa naučiť lepšie simulovať. ináč tebe mali dať klystýr a to dvojitý, aby si nepovedal,že ťa neliečili! superarbitrovaný nebudeš, a pekne pôjdeš na ruský front.
 urbi et orbi
23.11.2022 16:40:40
Pokud vím, tak "dietní chyba" v lékařském žargonu nemusí znamenat, že máš nějakou dietu a tu jsi porušil, ale prostě žes něco špatného snědl. Oni to slovo "dieta" někdy používají prostě pro všechno, co člověk jí.
Jinak asi to samé, co ti radí smutný člověk a další... víc nevím.
Mě když bolí břicho, tak nějak vytuším, jestli se to týká trávení nebo něčeho jiného, a pokud trávení, tak zkusím nejdřív živočišné uhlí - Carbosorb, pokud nemáš zácpu, nebo Carbotox, pokud jo. Další stupeň je islandský lišejník - Cetraria islandica, tak 15 minut povařit asi polévkovou lžíci a vypít. Klidně s medem - je to dost hořký. No ale já jsem si ho pro tento účel nasbíral a mám ho doma... ale dá se i koupit v prodejnách zdravé výživy nebo dobré lékárně. A když nic z toho nepomůže a přetrvá do druhého dne, tak doktor (ale to se mi asi ještě nestalo).
Někdo léčí trávicí potíže kokakolou - ona ta kyselina fosforečná asi taky nějaké bakterie vytráví.
 bilej tygr Muž72 Kategorie
23.11.2022 15:29:33
doktorka je normál a diagnózu dělá samozřejmě podle toho, jak s ní komunikuješ.
Když mám úrpblém, s doktorem aby se měl čeho chytit komunikuju, povídám a o všem, co se břicha týká. Teplota zpravidla nikoho nezajímá v tom případě, a tlak krve raktéž.

Přijít k lékaři a vše co ze mně dostanou, je "bokí mně břicho" je trochu málo.
 Quakie Muž76 Kategorie
23.11.2022 14:40:22
typický přístup dochtorů. nechají to v tobě dorůst a pak tě seřvou že jsi přišel pozdě. žlučník nebolí tak dlouho, játra zase ne tak moc aby člověk šel na pohotovost můžeš mít žaludeční vřed jak začneš zvracet krev okamžitě volej sanitku nebo slinivka břišní dělá šílené bolesti. táta měl rakovinu slinivky a začátky byly stejné bolest co neodcházela a než se dostal na vyšetření CT už jen řekli že je pozdě pak zežloutl a v obrovských bolestech umřel. já dal žalobu na doktorku jeho.
 nechodím k nim
23.11.2022 14:18:56
Maminka: coze a co ti nalonec bylo??
 Brisni bolest
23.11.2022 14:12:16
Asi jeď na pohotovost někam jinam. Fakt že bolest břicha by se neměla podceňovat. Já jsem takhle chodila po doktorech týden, vždycky jen prohmatali a dali mi Omeprazol. Po týdnu bolestí jsem skončila na pohotovosti v Bene, kde mi dali vypít kontrastní látku a udělali mi rentgen. Další den jsem šla na sál a byla v nemocnici další týden.
Takže to fakt řeš, jestli tě to bolí, klidně jeď jinam, hlavně aby tomu věnovali dostatečnou pozornost.
 Maminka
23.11.2022 13:38:27
Bohužel, pohotovost je jen od toho, aby ti zachránili život - ne ti provedli důkladné vyšetření. Respektive ona provedla vyšetření, kdy seznala, že je ti "jen" blbě. Osobně bych tipla žlučníkový záchvat nebo něco podobného, ale to čistě na základě své osobní zkušenosti. Ne, s tím nikam do špitálu nejezdím - to mi píchnou akorát kapačku s algifenem, který mám už taky doma, připravený, kdyby něco. Posledně mně nechali dvě hodinky na chodbě, a to mne přivezla rychlá. Mimochodem, s e žlučníkem se dá dělat více méně jen to, že držíš dietu, aby se to neopakovalo - tam je třeba zjistit, co ten záchvat presně vyvolává (typicky buď druh jídla, a nebo stres) - a nebo si ho necháš vyndat.

No, a jestli to nebyl žlučník - tak je třeba zjistit, co to tedy bylo a co dělat, aby se to neopakovalo.

A jestli tohle byla spíš rozčilovačka, jak vypadá zdravotnictví v ČR .... tak sice nesouhlasím, že je to úplně špatně, ale chápu, že když je někomu blbě a má pocit, že mu nikdo nechce poskytnout péči, kterou si představuje ...... že nic slyšet nechce.

Tak ať je lépe.
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
23.11.2022 12:58:23
Z toho, co tady čtu, se buď můžeš rozčilovat, nebo to nějak konstruktivně řešit.

Jak někdo píše jiná pohotovost (když ty bolesti fakt budou hrozné), to není od věci nápad. Sono Ti patrně neudělají nikde na pohotovosti, neboť si myslím, že je tam nějaká posloupnost. Tipuji, že když něco najdou pohmatem (ale to je už většinou ten problém tak rozjetý, že..) nebo v té krvi, tak další stupeň je to sono. Když bude v krvi vyšší slinivka, bude sono slinivky. Když bude v krvi špatně játra, bude sono játry. Jak bude v krvi něco ohledně ledvin, bude sono ledvin. Jako sono celého břicha jen tak asi dělat nikdo nebude. A pak to sono nevidí duté orgány - žaludek a střeva. Tam je třeba spolknout, resp. zadkem pojmout hadici a endoskopicky vyšetřit. To rovněž nedělají na počkání.

Když nechceš test z lékárny za pár stovek, co když vyjde +, tak Ti obvodní už tu krev snad vzít musí, můžeš jít za obvodní, třeba hned zítra a prostě tam sedět tak dlouho, než Ti tu krev nevezme. Ale co píše Kristýna, ne, že Ti vezme krev jen na CRP a nazdar.
Nebo o víkendu teda jiná pohotovost,
nebo změnit lékaře.

A uklidnit se. Ty jsi udělal, co jsi mohl. Pokud se dostaneš na krev a příp. sono za měsíc třeba až a něco tam bude už rozjeté, není to Tvá zodpovědnost, ale těch dvou lékařů z lspp a obvodního lékařství.
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
23.11.2022 12:56:59
Udelej, co psal smutný-člověk. Zni to rozumne.

@ fimisek: kukrvafix, kdyz neumis ani spravne pouzit tvar slova "standard", tak radsi nikomu nic nerad.
 lol
23.11.2022 12:48:45
A abys neřekl, že ti tu nikdo neradí: Nenech se odbýt a nech se poctivě vyšetřit.
 Záněty
23.11.2022 12:47:34
Tak by holt sestra taky dostala pojeb, klidně ať dotáhne nadřízeného. Když budeš na horách a budeš potřebovat na pohotovost nebo budeš mít bydliště v Hradci, ale reálně budeš pobývat v Praze, tak taky pojedeš až domů, viď.

A s posledním příspěvkem si nějak začínám myslet, že by to psychiatrické vyšetření nebylo na škodu. Už mi to tak přišlo dřív, ale nechtěl jsem být hned zlej.
Smajlík  Záněty
23.11.2022 12:35:41
Kristýna111 ja cely zivot chodim do roboty platim kazdy mesic dane a vsechny pojisteni spravne a mam si platit 1500???? Tak pro koho ty vysetreni na pojistovnu jsou at zavolaji na pojistovnu nebo do firmy ja vsechny odvody mam v poradku. Odvedl jsem na pojisteni uz tak miliom urcite a nemam pravo ma vysetreni za 1500?? Stejne jako jsem radsi nepsal na to co pise ten smutny clovek ja mam v lekarne dat trista za test co si jeste musim udelat sam???? Od pristiho mesice zrusim zdravotni pojisteni, nebudu to platit
 brisni bolest
23.11.2022 12:30:03
Jdi jinam a vyžádej si kompletní vyš krve (krevní obraz,CRP, jaterní testy, ledvinové testy, pankreatické enzymy a mineralogram) a ultrazvuk- V příp. potřeby jako samoplátce. Vyjde to tak na 1500 Kč. Oni ted šetří se vším, ale je to o lidech!
 Kristýna111
23.11.2022 12:24:39
Záněty: dietu jsem zacal drzet od te pohotovosti kdyz to je teda jedina lecba. Pred pohotovosti jsem cely zivot jedl normalne. Boze muj nejsi ty taky doktor co je posedly slovem dieta??? Na jinou pohotovost jako do jineho mesta? Jednou u me byl kamos a zacal ho strasne bolet zub a na pohotovosti po nem rvala nejaka sestra ze neni spadove uzemi a ze ma jet tam kde bydli ze tam dojede rychleji nez se dostal naradu tady . Vedleksi mesto kde je nemocnice je asi 60km proste v jinem krajskem meste. Fakt nejsem v praze kde je 10 nemocnic!
 Brisni bolest
23.11.2022 12:18:29
Nechápu, proč držíš dietu, když tomu sám nevěříš a níže píšeš, že ji nemáš, ale OK.

Ještě se nabízí jiná pohotovost, kde se nenecháš odbýt a vše provedou. Vypadá to, že to zatím zvládáš po svých, bez rychlé...
 Záněty
23.11.2022 12:14:56
To fimisek to je priserne kdybych to nezazil sam bych neveril nevim ale co budu delat boli to jak prase a podle me to neprejde uz to bude skoro tyden od prvnich bolesti co o vikendu uz nesly vydrzet. Fakt jsem myslel ze ta krev se bere kazdemu vzdycky a ten ultrazvuk taky a az jak nic tam neni tak daji nejake leky od bolesti ale ne nic proste jediny lek je ta jejich poje….. dieta kterou drzim uz 3 dny jen suchary.
 Brisni bolest
23.11.2022 12:09:49
Jinak, taky mám velmi špatnou zkušenost s pohotovostí, už by mě tam nikdo nedostal. Odešla jsem tam vlastně s léky jen s podezřením na možný zánět močáku a ve finále jsem skončila ležet v nemocnici na lumbálce při zjištěné křížené lymské borelióze s encefalitidou.
Smajlík  Loca Loca Žena98 Kategorie
23.11.2022 12:05:15
Prošel jsi standartním "vyšetřením" - to znamená, že doktor se na tebe podívá od stolu a tím to končí. To je úroveň lékařské péče pro normální lidi. Nerozčiluj se, nemá to smysl. Časem pochopíš, proč lidi radši chodí k homeopatům, léčitelům a spoléhají na bylinky. Moji známou přivezla rychlá do nemocnice o půl desáté ráno, a vyšetřovali ji až v o půl deváté večer - je to stejné v Praze na Bulovce, jako kdekoliv v republice. A nic s tím neuděláš. Já vím, že lžou, a proto k doktorovi nechodím - jen výjimečně.
Smajlík  fimisek
23.11.2022 12:01:31
To Záněty nemam zadnou dietu!!! Ta doktorka byla posedla slovem dietni chyba a nevim vubec proc
 Brisni bolest
23.11.2022 11:57:18
No, ty náhlé příhody břišní, kdy je to o hubu a musí se pac. odeslat do nemocnice - tam určitě není měkké, prohmatné břicho a normální teplota. Ovšem pokud obtíže neustupují, určitě se nedej odbýt!
 Teta Dana Žena43 Kategorie
23.11.2022 11:57:16
Brisni bolest: Nenormální reakce, kor jestli se s něčím léčíš, co může mít nějaký vliv.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
23.11.2022 11:54:57
Ahoj,

co máš dělat? Změř si teplotu a kup v lékárně toto https://1url.cz/@crptest Pokud by se jednalo o nějaký zánět, v břiše je většinou bakteriální a ten test ho ukáže.
Ano, nabízí se otázka, proč si platíš zdravotní pojištění, ale nad tím se nezamýšlej, nebo se rozčílíš.

Pokud máš normální teplotu a test vyšel negativně, asi v ohrožení života fakt nejsi. Takže je blbost chodit na pohotovost, kde řeší urgentní a život ohrožující stavy a jak tam přijdeš s něčím, co snese odkladu, prostě udělají nutné minimum a nazdar.
Při břišních obtížích, ohrožujících člověka na životě, je břicho jako prkno a horečka fakt vždycky - dělal jsem ošetřovatele v domově seniorů, mám zkušenosti.

No, ale když to teda akutní není, neznamená to, že to nemáš řešit.
Sono vhodné je, ale jak uvádím, nejspíše snese odkladu. Proto změň obvodního lékaře a ten Tě snad na sono pošle. + udělá krevní testy na ledviny, játru, slinivku - prostě ten základ, co se dělá a ukáže hormony těch orgánů..

A nepřemýšlej o tom, jak mělo vyšetření vypadat a proč tam píšou hodnoty, které neměřili - ta teplota a tlak. Jako, určitě jsi neměl teplotu 36,6 a tlak 120/80 > to jsou vzorové hodnoty a nemá je nikdo. Měl jsi teplotu třeba 36,2 a tlak 139/82. Ještě mi řekni, že Ti tam napsali, že puls jsi měl 60t./m. a fakt bych padl.
Ale nemá smysl se rozčilovat.
Během covidu hodně lékařů vyhořelo.
 smutný-člověk Muž31 Kategorie
23.11.2022 11:52:43
Co je to dietní chyba? Jakou máš dietu?
 Záněty
23.11.2022 11:45:41
To Loca Loca jasne ze rekl a rikala ze hlavni je zprava kdyz je bricho melke normalni tlak a teplota tak se nic nedeje . Ptal jsem se te na obvodu kdyby to zhorsilo co mam delat jestli znova do nemocnice a ona ze jestli chci vysetreni na psychiatrii tak klidne ze v brise nic nemam.
 Brisni bolest
23.11.2022 11:40:29
A řekl jsi to své obvodní doktorce jak to probíhalo na pohotovosti..
 Loca Loca Žena98 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk