Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1206628, vloženo 23.11.2022 10:24:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dospívání a peníze
Sice studuji VŠ a budu se snažit, ale nejspíš budu mít průměrně placenou práci a od rodičů nic nemám. Jsme totiž chudá rodina (já a máma) a vlastně majetek nemáme žádný, jenom několik tisíc v bance, které teď žere inflace...
Začínám mít krizi dospívání. Když už je člověk na vysoké a zbývá jen chvilka k tomu, aby si zařídil život, tak to začíná být stresující...
Hlavně když jako dítě žil s hlavou v oblacích a snil, a teď naráží čím dál víc o tvrdou realitu...
 Anoyao Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.11.2022 18:32:27
Rekl bych ze problem dnesni generace Z . Nic neumi, pasivni pristup k zivotu, ale velka ocekavani. Proto to je celkem jednoduche.
1) studovat co me bavi a casem i dobre uzivi
2) behem skoly si udelat praxi
3) udelat si kontakty do budoucna, mit aktivni osobni zivot
4) v pripade zen najit si zajisteneho pritele :-)
 sedona Muž41 Kategorie
24.11.2022 18:27:35
Zatím narážíš jen na své představy.
 Prokranosta Muž30 Kategorie
24.11.2022 13:52:57
Možná to pro tebe je stresující, ale asi né dost ... protože jinak už bys měla práci teď...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.11.2022 23:12:50
Všechno postupně, neboj ... vždycky si najdeš nějaký podnájem, vždycky budeš mít na základní potraviny, vypracuješ se :) Někomu stačí ke štěstí málo ;)
 Hodnýblbec
23.11.2022 19:36:26
Já myslím, že v životě je mnohem důležitější si zařídit jiné věci než peníze. :-) Peníze budou vždycky, my nebudeme.
Mimochodem mít průměrně placenou práci není nic špatného. Pokud ale budeš celý život dělat průměrně placenou práci a lamentovat, že vyděláváš málo, tak se ti opravdu moc dobře žít nebude.
 Vicugna pacos Žena24 Kategorie
23.11.2022 16:39:17
Peters2457: "mít co nejvyšší sebevědomí, plechovou hubu, hodně ostré lokty a známé na každém rohu"

Přesně toto je v životě úplně to nejdůležitější. Na všechno - rozjezd podnikání, hledání obyčejné práce, nebo třeba hledání partnerky.

Pokud máš za prdelí armádu známých, dostaneš flek, i když umíš skoro kulový. No a učíš se při práci - to je úplně nejefektivnější vzdělávání - prostě to dělat. Klasické školní vzdělávání bývá značně neefektivní a rigidní.

Bez známých a sítě kontaktů a referencí se hledá dobrá práce velmi obtížně i vysokoškolsky vzdělaným lidem. Aby zrovna tvoje odpověď na inzerát z těch desítek, co jim přijdou, neletěla rovnou do koše, na to je třeba pěknej kýbl štěstí.
 dotnet Muž23 Kategorie
23.11.2022 15:42:31
Nic tě neomlouvá.
Pouze vzdělanost VŠEOBECNÁ a zejménavzdělanost v oblasti osobních financí.
Majetnost rodiny absolutně nerozhoduje.

Utekl jsem z komunismu s prázdnou kapsou a se znalostí ENG na úrovni Hello a BoodBye.
Za deset let jsem si dovolil se ucházet o životní job, a dostal DVĚ nabídky mimo představy, a za dalších 20 let, měl vyděláno na důchod ve vatě, nechal si postavit druhý velmi rozlehlý dům na Floridě a dovoluji si mít zainvestkováno ani ne 200 milionů Kč v přepočtu a žít svůj životní styl jaký mi vyhovuje.

Abych na VŠ se odsoudil už předem k průměrnému výdělku, to bych si k sobě snad ani nedovolil. Musel bych si nafackovat.
 Quakie Muž76 Kategorie
23.11.2022 14:04:27
RealityCheck: mrhání časem a energií to určitě není. Je to ideální způsob jak se skutečně dobře naučit jazyk, navíc si i méně kvalifikovanou prací našetřit slušné peníze třeba na rozjezd podnikání. Takhle to v mém okolí udělalo několik lidí. A obecně je to i dobrá zkušenost do života. Jinak někteří okolo mě nakonec prorazili i bez té střední, klidně jen s výučákem. Předpokladem přesně bylo: "mít co nejvyšší sebevědomí, plechovou hubu, hodně ostré lokty a známé na každém rohu". Technický obor nebo práva je samozřejmě moc hezké vystudovat, to se ale nakonec podaří jen malému procentu lidí, kteří pomalu celé své mládí stráví doma u skript a učebnic. Na to holt každý nemá takto trávit mládí
 Peters2457
23.11.2022 13:36:52
Peters2457: Dobré (=kvalitní + uplatnitelné) vzdělání je ještě pořád největší garant na dobrý život v budoucnosti. Pokud jsi vystudoval bohemistiku, tak ano, to je skutečně na nic. Ale ten kdo vystuduje technický obor nebo práva, má dobré živobytí v podstatě zaručené. To se o žádné jiné životní cestě říct nedá, všechno ostatní má mnohem větší rizika. Je pravda, že někteří lidé prorazí i se střední, ale ti jsou v tom co dělají vysoce nadprůměrní.
Práce v cizině (které se nehodláš věnovat dlouhodobě) je jen mrháním času a energie, to tak opravdu už dávno nefunguje, že pojedeš na dva roky do ciziny a koupíš si za ten plat byt v centru Prahy.
Smajlík  RealityCheck
23.11.2022 13:36:44
Chudý není ten, kdo má málo, ale ten, kdo chce stále víc a víc...
Smajlík  Starej kaňour Muž51 Kategorie
23.11.2022 13:25:34
Těmito úvahami jsem se trápila tak před 2-3 lety, taky jsem se šíleně bála co bude po VŠ, zda se uživím, zda budu mít na bydlení atd.
Procitnutí přišlo, když jsem se shodou okolností dostala do party lidí zhruba o 10-15 let starších než jsem já. Jo, někteří z nich pořád brečí, že nemají dost peněz, ale všichni do jednoho bydlí v prostorných bytech v blízkosti MHD, mají auto, jezdí 1-2x ročně na dovolenou do ciziny, mají nové mobily a počítače. Sice jsou všichni vysokoškoláci, ale mnoho z nich má vystudované ty tzv. obory k ničemu (mimochodem, všichni mají práci v oboru!) a nemám pocit, že by střádali. Majetek je samozřejmě jiná věc, ale to že nemáš vlastní byt neznamená že jsi chudá, chudý je ten, kdo má problém se uživit.
Strachuješ se zbytečně.
 RealityCheck
23.11.2022 13:19:18
dotnet: ano, výstižně napsáno. Často si říkám, že jsem se raději na nějakou školu zvysoka nevys.ral.. resp. měl jsem jí dotáhnout klidně se čtyřkama.. spíš už mezitím něco hledat v oboru, vytvářet si kontakty a známosti, a hodit si školu dálkově. Případně si dát rok/dva pauzu a odjet do zahraničí.. prostě se spíš připravovat na ten "reálný život". Mám dva mladší bratrance, kteří teď dodělávají základku a dostávají od fotra příšerný čoud kvůli prospěchu.. v duchu si říkám - tohle znám moc dobře. Nejraději bych ho seřval, aby ty kluky nechal být - že jim nějaký extra prospěch stejně bude v životě absolutně k hov.nu. Mám obavu, že si spousta rodičů má pořád potřebu něco dokazovat - že jejich děti prospívají s vyznamenáním nebo s červeným diplomem. Zřejmě jen aby se pak mohli vytahovat před známými jak geniální mají děti.. jinak si to neumím vysvětlit. V dnešním systému ale stejně o "úspěchu" rozhodují úplně jiné věci než známky ve škole - třeba mít co nejvyšší sebevědomí, plechovou hubu, hodně ostré lokty a známé na každém rohu..
Smajlík  Peters2457
23.11.2022 13:00:04
Normálna vec. U mňa to trvalo takmer desať rokov. Už by som sa ale nechcel vrátiť v čase, tá neistota, keď vieš, že len ty sám si musíš pomôcť. Pozitívna vec je, že tebe ako mladej žene bude veľká ochota pomoci.
 No worries Muž31 Kategorie
23.11.2022 12:14:18
Jak píše Frank, je to v tomhle věku zcela běžné..
Smajlík  Loca Loca Žena98 Kategorie
23.11.2022 12:00:38
"Hlavně když jako dítě žil s hlavou v oblacích a snil, a teď naráží čím dál víc o tvrdou realitu..."

Jo jo, jak se vždycky rodiče snaží dětem nabulíkovat, že když budou mít samé jedničky, tak pak budou mít skvělou úžasně placenou práci, krásnou manželku, vlastní dům a rodinu... Ten střet s realitou je pak horší než zjistit, že není Ježíšek!
Smajlík  dotnet Muž23 Kategorie
23.11.2022 11:14:06
"Sice studuji VŠ a budu se snažit, ale nejspíš budu mít průměrně placenou práci..."

Pokud máš dobrý obor, tak se o to bát nemusíš. A pokud ne, tak upřímnou soustrast a snad tě to aspoň bude bavit, aby ta realita nebyla úplně tak tvrdá...

A nebuď tak odevzdaná, trochu dravosti do toho umírání. S tímhle přístupem si dobrou mzdu určitě nevyjednáš a furt budeš chudá.
Smajlík  4444
23.11.2022 11:01:06
Souhlasím s Frank Drebin.
 smutný-člověk Muž31 Kategorie
23.11.2022 10:55:34
Takovéhle myšlenky jsou v tomhle věku úplně normální. Kdybys měla vyřešené bydlení a stabilní práci, tudíž pevné základy, na kterých se dá stavět to další, bylo by to samozřejmě lepší, ale každý takové štěstí nemá, ale není to nic, co by se nedalo vyřešit. Na světě jsou daleko horší situace.
 Frank Drebin Muž39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk