Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1206612, vloženo 22.11.2022 23:23:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Partnerský psycholog, pomohl někomu?
Pomohl vám někdy někomu psycholog na partnerské vztahy a seznamování? Moje potíž je v tom, že když dojde k rozchodu s partnerkou, nastane u mě hned deprese a je to hodně omezující. Nakonec kvůli tomu se už ani člověk nechce dále seznamovat, aby tohle nemusel zažívat. Tím pádem zůstává odsouzen k samotě a je to defakto začarovaný kruh. Ať sem napíše laskavě jenom někdo, kdo k tomu má co říct a zbytek ať si prudí na jiných zpovědích, Díky.
 Karel341 Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.11.2022 14:57:39
Ty ale nepotřebuješ partnerského psychologa, ale normálního. Máš velký problém s egem.
 leafroller Muž26 Kategorie
23.11.2022 13:54:23
V první řadě bys měl zjistit, co je důvodem toho, že upadáš do depresí. Co se v dětství stalo, komu nedokážeš odpustit. Proč se tak upínáš na vztah jako na něco, bez čeho tvůj život ztrácí smysl. Nedokážu říct, jaká terapie by ti tohle mohla pomoci najít. Můžeš mít v sobě blok, kdy to podvědomě potlačuješ a vlastně o tom nevíš.. O tom důvodu. Takže ti to může připomenout a nakopnout tě třeba někdo ze skupiny, kdo o tom začne mluvit jako o svém problému. Nebo tě terapeut může vést obklikou, dávat ti otázky, které s tím rámcově nesouvisejí, ale taky tě tam může přivést, taky si můžeš vzpomenout. A pak na tom pracovat. Třeba, nevím, tipuju z rychlíku, pokud si tě máma nevšímala, můžeš mít pocit, že si tě už nebude všímat žádná ženská. Nehledáš partnerku = hledáš podvědomě tu mámu. A když tě další přítelkyně odežene, je to další velmi hluboká rána. V podstatě vztek pak na všechny. Kdo ti neodkáže = nechce pomoci. Viz tvá posledí věta. Ty v podstatě pomoc odmítáš předem. Takže tady by si bylo třeba nejdřív v sobě pořešit ten vztah s mámu, který formuluje tvoje vztahy s ženami obecně. Netvrdím, že tomu tak je. že tam stojí zrovna matka. Může to být ... otec. Bratr. Kočka. Vím já. Jen že právě na ten problém by tě ten terapeut měl přivést. Asi bys spíš chtěl soubor nějakých rad, návod, jak se chovat - ale to bez odstranění tvých hlubokých bloků prostě fungovat stejně nebude. A tohle zase nebude fungovat, pokud nebudeš s terapeutem spolupracovat.
 Hodislava Žena42 Kategorie
23.11.2022 11:59:19
Nymphadora Tonksová: Ano, souhlasím.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
23.11.2022 11:50:45
Loca Loca: Jednorázové psychologické poradenství tak může fungovat, ale pokud člověk zvolí terapii, tak tam psycholog figuruje (měl by figurovat) pouze coby průvodce a svými pohledy a názory šetřit.

Např. pokud člověk po každém rozchodu padá do několikaměsíčních stavů těžké deprese a chce páchat sebevraždu, bude terapie směřovat k tomu, proč se na partnerský vztah upíná takovým způsobem, proč vytváří závislé vztahy a kde se to v něm vzalo. Následně pak může cílit na to, jakým způsobem posílit vlastní nezávislost a životní spokojenost.
Ale jako je fakt, že tu nejtěžší část - konkrétní kroky a práci na sobě za něj nikdo neudělá a je to dost frustrující činnost - krok kupředu, dva vzad atd. :-/
 Nymphadora Tonksová Žena38 Kategorie
23.11.2022 10:59:37
Nemám s tím žádnou zkušenost, ale věřím, že to někomu může i trochu pomoct. Ale stejně ve finále k tomu musíš dozrát sám. Psycholog to za tebe neudělá, jen se vypovídáš, on ti ukáže pohled z druhé strany, ty budeš vědět že má pravdu, ale s tím trápením jako takovým ti nepomůže.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
23.11.2022 07:36:20
Pokud se chceš babrat ve sračkách a furt dokola se litovat, tak ti nepomůže ani svěcená voda.
 fimisek
23.11.2022 04:47:04
Dobrý psycholog může vytahnout vztah na nový úroveň, může tak moc nakopnout, že se citiš znovuzamilovaný, vidiš v partneru/rce skutečnou osobnost, citiš se svůj a ne ztracen. ALE v čr dobrých psychologů na prstech spočitat, jakychkoliv nejen rodinných. Většinou jsou to liná, nevzdělavajíci se dal, lidi, co z tebe budou brat poplátky a odsedí za kavičkou čas. Takže nejspíš ne
 Nenepomuze
23.11.2022 00:51:38
Karle, deprese (pokud tím tedy myslíš intenzivní prožívání smutku a ztráty) po rozchodu je normální stav - pokud to tak někdo nemá, tak měl ten vztah buď úplně na salámu nebo je to psychopat. Záleží spíš na tom, zda jde o stav přechodný nebo je to tak, že Tě např. fiasko po dvouměsíčním vztahu drží několik let. V tom případě by to opravdu bylo omezující a terapie by byla na místě.
 Střelenka off
23.11.2022 00:16:31
Kdysi v rámci výcviku pro pracovníky v sociálních profesích. A pak ještě jednou o pár let déle, když jsem se nervově zhroutil z práce. Chodil jsem na denní stacionář 5x týdně a měli sme tam každej den skupinové terapie. Ona skupinová terapie je terapie jako každá jiná. Někdy tam máš nějaké zaměření - třeba alkoholici, nebo třeba "lidi, kterým někdo umřel"... Nebo máš třeba skupiny pro lidi co gamblujou, nebo třeba skupiny pro lidi s nevyléčitelnou nemocí. Taky máš ale normální skupinový terapie pro lidi, který řešej problémy obyčejných životů - pracovní obtíže, neurotické poruchy, problémy se seznamováním, slabší/střední deprese, a podobně. Takové skupiny normálních lidí, kde mají všichni nějaké obtíže, ale vesměs jsou v normě. Podle mě tam spadáš taky, něco řešíš, ale uplně se z toho nehroutíš.
 GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
23.11.2022 00:12:09
 GrugVíGrugPoradí
Hele a můžu se tě zeptat, s číms tam chodil? Známej tam chodil, protože byl alkoholik. Moc si neumím představit skupinové terapie zaměřené na seznamování, nebo rozchody a následné deprese. Ale tak víc mi řeknou odborníci. Jen mě zajímá zkušenost někoho, kdo měl taky nějaký problém a řešil to skupinovejma terapiema.


"přezdívka obsahuje nepovolené znaky" koukám to je nějaká novinka tady na zpovědnici, když člověk píše pořád pod jednou přezdívkou, že je mu to zakázáno........?
 autorcccc
23.11.2022 00:04:17
Karel341: No, většina terapeutů se tě k tomu, co děláš špatně, bude spíš snažit dovést... Ale chápu co tím myslíš. Většinou ti to neřeknou napřímo. To spíš na tý skupinový terapii nějakej jinej normální člověk. Na skupinovou jsem kdysi chodil a to se mi teda líbilo hodně. Podle mě ta je taky hodně dobrá.
Smajlík  GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
23.11.2022 00:00:42
 GrugVíGrugPoradí
Nejdřív potřebuju s někym ten problém rozebrat, aby vůbec zjistil, proč to mám a co se s tím dá dělat. Pak mi podle toho navrhne terapii. Já vim, proč to mám a i blbě se o tom mluví, jenže člověku nic jinýho nezbyde, když se roky nedokáže sám posunout dopředu. Z terapíí mám trošku obavy, hlavně když jsou skupinové. Je mi ale jasný, že se jim asi nevyhnu. Jo a napsal jsi to docela dobře, i mě každá zkušenost byť s negativním výsledkem posouvá. V hlavě si přehrávám a uvědomuju svoje chyby a co bych měl příště udelat jinak. Myslim ale, že na tohle člověk když je starší a více méně bezradnej v něčem, stejně sám nestačí. Taky ten terapeut mi řekne, co dělám blbě a na čem je třeba zapracovat u mě, i třeba to, o čem nevim, nebo tomu dosud nepřikládám takový důraz.
 Karel341
22.11.2022 23:53:08
No mě to tak přijde, jako patlání se v sobě... Povídáš o sobě, o svým dětství a trochu se v tom plácáš. Podle mě se buduje charakter člověka akcí. Něco uděláš, cejtíš se dobře, něco se z toho naučíš, posune tě to. Proto mě osobně přijde nejlepší kognitivně behaviorální terapie, klidně si o tom něco přečti... To je něco mezi terapeutem a koučem. Přímej nácvik věcí. I terapie je většině lidem přínosná, podle mě je to ale spíš takovej doplněk. To větší terapie je třeba zdvihání činek.
 GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
22.11.2022 23:45:50
GrugVíGrugPoradí
Tak né asi že jo? Na ty výsledky........přijde ti to jako patlání se v sobě, když nevím, co s tím? Tak to víš, každej neni guru a balič žen svojí povahou. No jinak aspoň nějaká odpověď.


 Soumechanik
Nevim, co k tomu má co říct imbecil se středním učňovským. A nevim, proč tady vůbec reaguješ.
 Karel341
22.11.2022 23:43:06
Jsem dobrovolně odhodlán na celibát tím je to vyřešeno.
 Single
22.11.2022 23:36:29
Co je to "psycholog na vztahy a seznamování"? Buď máš psychologa, kterej dělá páry, nebo normálního psychologa, kterej ti pomůže se seberealizací a sebevědomím. :D Doporučil bych ti buď kognitivně behaviorální terapii - pokud chceš něco zaměřenýho na výsledky, nebo nějakýho humanistu, jestli se chceš v sobě patlat a hrabat.
Smajlík  GrugVíGrugPoradí Muž31 Kategorie
22.11.2022 23:34:39
Jak by si mohl dovolit takovou drzost nějaký imbecil se strední účnovským.
 SoumechanikPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk