Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1206558, vloženo 21.11.2022 22:15:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Green Deal
Co si myslíte o Green Deal?

Já jsem ráda, že se něco děje. Myslím si, že to je/bylo nevyhnutelné. Máme se dobře a v rámci tohodle komfortu lze už myslet i na něco dalšího, než jen na sebe (pro starší generaci je to možná psychologicky náročnější, protože oni museli dřít těžce, aby ty věci, tu hmotu měli – my to už více máme a je pro nás jednodušší se zaměřit na otázky ŽP, dívat se na dlouhodobější vývoj). Problematické je ale nastavení takových pravidel, která budou spravedlivá, efektivní, nebudou nějak extrémně narušovat trh... To je fakt. Je potřeba to pilovat. Ale nějak to musí být... A nějaký omezení taky musí být...

Nicméně ta potřeba je evidentní. Odvrátit se od toho neustávajícího konzumu. Přestat hledat smysl ve věcech, přeorientovat se více na vztahy... S tím asi souhlasí skoro každý, ne?

Třeba nechápu, jak je možný, že nejsou vyřešeny odpady více. U toho, co se vyprodukuje, musí být přece jasný, co bude s tím obalem nebo nějakým zbytek z toho produktu... Nebo odpady nejsou takovej problém? Záloha PET, plechovek má být automatická přece. Jaktože to není?
Problém jsou samozřejmě i ti (třeba i ve větší míře) velcí hráči. Ty auta, ty SUVčka.

Nebo jak se na to všechno zelený díváte? Je to složitý.

 zelenalase Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.11.2022 18:13:24
Sta67

GD řeší CO2 snad ze všeho nejmíň.

Je vidět, že sis o GD přečetl tak maximálně z dezinformačních webů.
Smajlík  wut Muž33 Kategorie
24.11.2022 15:33:27
zelenalase a další: Svoboda podnikání je to, co Green Dealu leží nejvíce v žaludku. Stačí se podívat na oficiální dokumenty, kolik nových regulací a úřadů má vzniknout. Další a další regulace podnikání de facto nastolující socialismus. Ekologii tam nevidím žádnou. Jen kult zlého oxidu uhličitého jako prostředek k odstranění posledních zbytků svobodného trhu a kapitalismu.
 Sta67 Muž28 Kategorie
24.11.2022 12:39:35
Green deal je samozřejmě vynikající a geniální myšlenka, kterou musíme podporovat. Z druhé strany způsob, jakým ho provádíme, je idiotský a imbecilní.
 pragofob
23.11.2022 10:16:51
Myslim, ze je castecne duvodem soucasne spatne ekonomicke situace. Otazka je, v cim zajmu je takove sebedestruktivni chovani Evropy.
 fialka6
23.11.2022 09:30:23
Největší znečišťovatelé a "bordeláři" světa jsou Asie v čele s Čínou
------
Lež, zjisti si fakta.

Čína na obyvatele produkuje o 30% méně CO2 než ČR.
A zbytek Asie? Indie 3x méně na obyvatele, filipíny třeba 10x méně...
 libik Muž34 Kategorie
22.11.2022 15:24:47
ZAČNI U SEBE!! Pro začátek bys mohla vyhodit počítač, mobil, dámské hygienické prostředky - ty také zbytečně zatěžují prostředí!! Začni chodit pěšky, žádné dovozové hadry si nekupuj, obal se do slámy. Nekupuj si žádné auto, nejezdi vlakem. Kamiony zbytečně vozí zboží sem a tam a nepotřebuješ mandarinky a banány, atd., tedy přestaň chodit po nákupních centrech, kde se zbytečně pálí elektrika, kterou je potom potřeba vyrobit. Letadla zbytečně lítají kamsi do Chorvatska na dovolenou, nebo jinde. Seď doma na zadku a postav si boha jménem Green Deal.
Smajlík  fimisek
22.11.2022 13:22:41
A nemyslím si, že by to jakkoliv podkopávalo naši ekonomiku a obranyschopnost. Však Putler platí klimaskeptiky, ne environmentalisty.
 Liditonedomýšlí
22.11.2022 13:21:10
Bacha na to, říkat lidem, že se mají dobře. Ale řešit se samozřejmě to klima musí. Jinak nás to jednou po*ere ještě víc, než Putler.
Smajlík  Liditakdalekonemyslí
22.11.2022 12:38:23
greténi:

Jako kdyby tomu bylo před GD jinak.

Energetika nebyla nikdy apolitická a co si pamatuju, tak Martin Roman v roli představenstva ČEZu bral prémie ve výši 700 milionů ročně. Tedy cca 2 miliony denně.

To bylo v roce 2009 nebo tak nějak. V té době GD, solární boom a bioplynky neexistovaly. Tohle začalo až později.
Smajlík  wut Muž33 Kategorie
22.11.2022 11:52:54
Parta parazitujících politiků a komunistických fanatiků se slétne k drahé hostině v tryskáčích meditují o nekonzumu udržitelném růstu

a nakonec se usnesou že chtějí ještě víc peněz od pracujících lidí.

Poté si odlétnou v tryskáčích zpět do svých několikerých domovů hlídaných ochrankou...
 greténi
22.11.2022 00:41:20
https://easyupload.io/sa6juj

Pár grafů na téma. Text jsem dal do překladače, abych se s tím nemusel prčit. Za chvíli to zmizí.
 matouch
22.11.2022 00:25:29
matouch: jasně. Každopádně je dobře, že to frčí a něco se děje.
 Alda
22.11.2022 00:14:50
Alda: možná si nerozumíme. Já nepopírám, že neexistuje vládní podpora...ale ta je až následná. Měl si sledovat, jak se investovalo, během US voleb....spekulativní investice do zelené, kde se čekalo, že vyhraje Biden. A tyto viditelné spekulativní investice jsou až davové, i těm něco předchází nějaké lobby, nějaký zaplacený rating analytiků, proslovy ředitelů bank jako je JPMorgan, BAC, manipulace médií....
To uhlazené na povrchu co dělá politik pro veřejnost je jen to co je vidět, ale ve spod existují různé zájmy růýných skupin, které musí mít ideálně podporu veřejnosti. Snad si rozumíme.
 matouch
22.11.2022 00:11:12
Ono je pravda ze svym konzumem neskutecne devastujeme krajinu. Takze z ekologickeho hlediska ma green deal rozhodne smysl. Takovy african bydlici v domku uplacanem z hliny, behajici do skoly 40km tam a zpet kazdy den, ma urcite mensi footprint ve svete nez klasicky teenager v EU, ktery jezdi do skoly v osmacti autem, za mesic vyhodi tunu plastu a doma protopi to co ostatni narody za rok jen aby nedostal rymecku.

Z kratkodobeho ekonomickeho pohledu green deal je ale hodne spatny, jsme zvykli mit vsechno levne, hned a vseho dostatek a nikdo se toho nechce vzdat. Popravde kolik aut stalo na sidlisti v devadesatkach a kolik jich tam stoji ted? Neni kde zaparkovat a ta doba se musi zmenit, neni mozne aby kazda rodina mela auto a vetsina z nich dva.... je to strasne plytvani a stredni trida se tomu strasne brani a to nemluvim o nizsi tride delnicich, urednicich, beznych zamestnancich...

Pak tu je ale jeste dulezitejsi dalsi aspekt, kteri politici nerikaji lidem a ktery je mnohem dulezitejsi pro nas pro evropu a ktery zene green deal dopredu prave proto aby si evropa zachovala budoucnost. Vsechny energii nakupujeme, plyn, ropu, uhli, drevo.... Do fabriky v nemecku se vozi uhli z Australie aby tam mohli zatopit v "peci". Prave proto abychom aspon nejak zachovali prosperitu evropy musime se osvobodit z techto komodit. Solarni elektrarna ktera vyrobi na miste eltrkinu a nepotrebujeme k ni plyn z ruska, kataru, iranu je pro nasi budoucnost mnohem lepsi.

Ale sorry bude to bolet, nas vsechny. Dnes vlada uvazuje, o prodlouzeni odchodu do duchodu o par let, ale popravde meli bychom se spis zamerit opacnym smerem, jak zjednodusit a zkratit vzdelani aby 20 leti lide uz pracovali a prinaseli hodnoty.... to strasne mrhani produktivnim vekem kdy na pohovoru potkam 27leteho studenta, ktery mi rekne ze 3 roky byl na erasmu, 2 roky cestoval a jeden rok nevedel zda chce dal studovat to je opravdove mrhani potencialem.
Smajlík  ChladnokrevnyVrah
22.11.2022 00:09:29
GD je skvělý soubor myšlenek a projektů, který je logickým krokem pro zachování udržitelnosti všeho kolem.

Z pohledu STEM (Science, Technology, Engineering & Math) je to jednoduše řešitelný úkol.

Jedinej problém jsou natvrdlý lidi všude kolem, co prostě potřebujou smrdět každýmu pod nos a nejsou ochotní cokoliv udělat pro svoje okolí, vlastní zdraví a zdraví svých potomků.

Podobných ekologických výzev se už řešilo mnoho a velmi úspěšně.

Třeba
zákaz DDT (insecticid),
zákaz freonů (záchrana ozonu),
zákaz benzínu special (s obsahem olova, což je silný neurotoxin)
...

A z tich drobnějších kroků třeba zákaz žárovek, brček, nebo podpora zateplení paneláků atd...
Smajlík  wut Muž33 Kategorie
22.11.2022 00:06:26
Bylo by to fajn, když by o tom nerozhodovali pomatenci co zjevně nemají šajnu o přírodních zákonech, a asi ani o spoustě dalších věcí.

Takhle se může snadno stát, že přírodě spíš uškodíme než pomůžeme.
----
Vědci rozhodovat nemohou. Vědci nemají peníze. Na začátku všeho jsou vždycky zájmové skupiny často mezinárodní, které mají vazby na vlády velkých zemí jako je USA a Čína.

Prostě to nefunguje tak, jak mnozí očekávají, že se začne prodávat EV, až bude mít baterka solidní dojezd, až nebude baterka hořet.... to by nikdo nezaplatil.

Musí se to dělat za běhu, tím se celý proces zlevní. To, že se vyrobyly první EV šmejdy a někdo je koupil znamená, že příští EV budou levnější.
Chytí se i recyklátoři baterií, kterým se dnes ještě byznys nevyplatí.

Když přestali jezdit koňské povozy, otevřel by sis servis kvůli prvním pár autům? Prostě to funguje tak, že jedno nabaluje druhé a na začátku je vše nekvalitní a nejiste.
 matouch
22.11.2022 00:01:04
matouch: jenže tady o 1000 mld eur každý rok, pro začátek. Půlka půjde povinně skrz bankovní domy (jak jsem psal), druhá půka skrz jednotlivé státy. Dobrou noc :-)
 Alda
21.11.2022 23:57:17
Bylo by to fajn, když by o tom nerozhodovali pomatenci co zjevně nemají šajnu o přírodních zákonech, a asi ani o spoustě dalších věcí.

Takhle se může snadno stát, že přírodě spíš uškodíme než pomůžeme.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
21.11.2022 23:52:42
Alda: EU hraje v G.D až třetí housle....koukej na USA na Čínu.....před týdnem se domluvili navíc na spolupráci
 matouch
21.11.2022 23:51:00
Největší vládní investice do zelené energie je "Inflation Reduction Act" v USA z léta tohoto roku.

Už před tím nateklo do zelené energie obrovské množství kapitálu. Je třeba říct, že se nezačíná investovat, až to vlády sami podpoří, ale mnohem dřív do projektů míří spekulativní investice, velké bankovní domy mají své koně atd...

Musíte povystrčit hlavu z ulit dál než z česka, ideálně dál než z EU....
 matouch
21.11.2022 23:48:12
matouch: škoda, že časopisy vyhazuji. Pro výpočet úrokových sazeb úroků a výše pojistek (pojišťovny též) musí zohlednit "zelenost" projektů. Fondy včetně penzijních fondů se musí povinně podílet na financoání green dealu. Úřadu pro toto financování šéfuje bývalý ředite Axa (Francouz). Podrobnosti si už nepamatuji.
 Alda
21.11.2022 23:36:37
Alda: :D
To víš, že jo...investorům se nařizuje, kam mají přesouvat svůj kapitál.
Smajlík  matouch
21.11.2022 23:32:42
matouch: Velké bankovní domy se nepřesvědčovali, velkým bankovním domům se to zkrátka povinně nařídilo. :-) Alespoň v EU.
 Alda
21.11.2022 23:28:32
Jen hlupák zavrhuje green deal.

Green deal drhne, to je jasné. Ale je doslova za pět minut dvanáct pro budoucí generace a my musíme zkoušet. Od bezuhlíkových zdrojů přecházíme na bateriové kovy, jako je lithium, kobalt, nikl... Abychom v zápětí se snažili omezit těžbu kobaltu, jelikož hlavním nalezišti v Congu ho těží děti a je radioaktivní.
Abychom se naučili efektivně recyklovat lithium v bateriích, protože těžba je neekologická.
Abychom zkoušeli nové kovy jako je vanadium pro obrovské baterie do elektráren.
Zkoušíme nové, abychom to v zápětí zavrhli.

Já především kvituju to, že se snažíme hledat menší zlo, že jsme začali něco dělat.

Je třeba říct, že bylo nutné přesvědčit velké bankovní domy o investicích, je pravda, že přesun do zelené energie byl největší přesun kapitálu v dějinách lidstva. Bez investic bychom se nikam nepohnuli.

Včera jsem koukal na graf, který ukazoval jak bude během dalšího období levnější baterie do EV díky seriové výrobě.....
To bude druhá fáze najet na seriovou výrobu, abychom vlastně zlevnili vstupní suroviny.

Žvásty neposlouchej....čecháček je odborník na všechno. Na green deal na euro....přitom to jsou tak odborná témata
 matouch
21.11.2022 23:07:50
Je to cesta, kterou se musíme vydat - čím dřív, tím líp - už teď je pozdě. Nic jiného nám jako lidstvu tak jako tak nezbývá, čím víc do budeme zdržovat a odkládat, tím to bude tvrdší. Ale asi musíme dost hledat, jak všechno udělat - neumíme to, tak to není bez chyb.
A hlavně je potřeba zamezit zneužívání myšlenek Green Dealu těmi, kterým je životní prostředí a osud biosféry fuk, ale rádi by na tom něco vyrejžovali. A to nevím, jestli se nám podaří... to je podle mě, kromě lhostejnosti, nejspíš hlavní problém...
 bilej tygr Muž72 Kategorie
21.11.2022 22:56:16
Green Deal je největší uměle vyvolaný nakopávač ekonomiky. Zadotujeme rychlý vývoj hi-tech technologí, které potáhnou ekonomiku a přidané dobro je ekologie. Mě se to líbí, jen je třeba nebýt odtržen od reality a krotit to, aby to unesly peněženky lidí a i firem. Což je ta největší slabina. Už teď malá nová auta stojí 500tis a těžký průmysl uvažuje o odchodu do oblastí s nižší cenou energií. Na toto velký pozor.

A úplně největší bomba by bylo, kdyby Francouzi hnuli s fúzí. Laboratorní výsledky mají.
 Alda
21.11.2022 22:46:15
Absolutní de.bilita. Evropa je poslední, kdo by měl řešit pitomosti jako Green deal. Největší znečišťovatelé a "bordeláři" světa jsou Asie v čele s Čínou, USA, pak dlooooooouho nic.. a pak možná Evropa. Evropské země díky Green dealu přijdou o astronomické peníze a stanou se nekonkurenceschopnými, protože Green deal není žádný propracovaný projekt, ale spíš ideologická záležitost z dílny několika pošahaných ekofanatiků.
Smajlík  Bob654
21.11.2022 22:28:58
Sta67
Já věřím v tom, že lidi musí mít svobodu v podnikání. To je cesta pro prosperitu celé společnosti...
Ale to to nejde ají s ohledem na ekologii?
 zelenalase
21.11.2022 22:26:43
Hlavním úkolem Green Dealu je odstranit kapitalismus a nastolit válečnou ekonomiku. Rozvrátit blahobyt západního světa. Ekologie je jen rukojmím Green Dealu. Kdybych byl ruský agent, nevymyslel bych to lépe.
 Sta67 Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk