Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1206515, vloženo 21.11.2022 09:29:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Může ředitel státní nemocnice sám zakáza
Může ředitel státní nemocnice sám na vlastní brdo něco zakázat, třeba nějakou operaci? Nebo se musí dohodnout více lidí a není to jen o něm. Teď se zakázala nezletilým trans operaci hrudníku, tak jestli to vše závisí pouze na něm.
 ggggz Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.11.2022 13:59:08
PS: i kdyby platilo to co říkáš, pořád mi není jasné, proč vycházíš z toho, že záchrana života má být automaticky přednější priorita, než záchrana kvality života
 krem
22.11.2022 13:57:02
kule10 - tím myslíš těch "usmolených" 60 až 70% procent veškerého výdělku, co si stát vezme na každém člověku na daních a jiných povinných odvodech?? Fajn, ať nejdřív tenhle úžasnej stát přestane vymáhat jakékoliv nedobrovolné platby a pak se můžeme bavit o tom, co si bude člověk schopný pořídit z vlastních peněz!
 krem
21.11.2022 22:16:16
krem
Ano, přesně tak to je. Veřejné zdravotnictví (státní v ČR není) slouží k záchraně života. A práce mají až nad hlavu. Já bych také chtěl zlepšit kvalitu života odstraněním krátkozrakosti ale na soukromou kliniku nemám peníze tak nosím brejle nebo čočky. Jestli toužíš zlepšit kvalitu života tak si nejdřív mákni v práci, vydělej si prachy, pak si najdi soukromého felčara a udělej ze sebe chlapa, ženskou, nebo podobojího. Nikdo ti to nebude dělat z tvých usmolených 1400 co platíš (pokud vůbec něco platíš) na zdravotku. Notabene nezletilému který neplatí do systému lautr nic.
 kule10
21.11.2022 20:33:59
kule10 - a za "životně důležité" zcela jistě považuješ jenom to, co vede k okamžité záchraně něčí existence, zatímco kvalita života, která bude rozhodovat třeba o tom, jak prožiješ dalších x desetiletí života, to jsou pro tebe "pitomosti" co?
 krem
21.11.2022 20:19:19
Zpovedka svou debilitou nikdy nezklame:) V době kdy člověk čeká na ŽIVOTNĚ důležitý zákrok aby vůbec přežil několik měsíců, se ředitel takovýma pitomostma vůbec nezabývá, prostě se to nevykoná z kapacitních důvodů. Asi si pleteš nemocnici s rychlým občerstvením, přijdu-dostanu-odejdu, ale tak to nefunguje vůbec...
Na blbosti si najdi soukromého felčara, když můžou dělat potraty, tak určitě i tohle, ale neobtěžuj veřejné zdravotnictví
 kule10
21.11.2022 19:56:26
Quakie - přeju ti ty zrůdo, abys upad do skutečný deprese kvůli tvojí podstatě a někdo ti řek, že je to móda
 B4A1
21.11.2022 18:46:13
Holt někdy musí zvítězit i rozum a v té vaší současné totalitě si říkám zaplaťpámbu.

Jinak ano, je to móda. A nejen v čr ale všude na světě. Takové ty bezpohlavní zrůdy potkávat je dnes skoro běžné.
 Quakie Muž76 Kategorie
21.11.2022 15:57:14
"Děcko možná dospěje, začne mu to myslet(!!!) a mohl by toho litovat - mstít se lékaři, že něco takového udělal."

Pokud by se něco takového skutečně stalo, tak by dotyčný rozhodně nezačal "myslet" ale naopak by se zachoval jako totální degent
 B4A1
21.11.2022 14:43:28
B4A1
Já bych viděl, že nějaký advokát by na tom mohl bazírovat.
Smajlík  Radič
21.11.2022 14:25:20
Pokud vím, tak neprovedou operaci, které není ve prospěch operovaného, nebo pokud je velké riziko, že nedopadne. Protože pak by mohl být trestně stíhán. Může se to zkusit někde jinde, kde jsou peníze hlavním krédem. Nezletilý je vlastně právně nezpůsobilý, takže je třeba být hodně opatrný. Děcko možná dospěje, začne mu to myslet(!!!) a mohl by toho litovat - mstít se lékaři, že něco takového udělal.
 fimisek
21.11.2022 13:46:01
Radič - zažalovat nemocnici za to, že mu poskytla službu, kterou si SÁM vyžádal?? A jinak v pohodě?
Smajlík  B4A1
21.11.2022 11:39:51
Taky se může stát, že pokud by nezletilému udělali trans operaci, tak až dotyčný/á začne rozum bráti, mohl/a by tu nemocnici žalovat že už nemůže mít děti a proto nemůže sehnat nikoho na společný život.
Smajlík  Radič
21.11.2022 11:34:54
A ještě bych asi upravila názvosloví - hele, ten mladej, když si odjede někam do Tramtárie, kde mu ty prsa přišijou i jako nezletilému, coby plastickou operaci, tak mu to nikdo nezakáže. I třetí prso. To už je věc akorát peněz. Jak se dohodne s místním doktorem. Jestli na to má. Řekla bych, že spíš ta státní nemocnice tento zákrok na svých operačních sálech NEPOVOLILA než zakázala.
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 11:28:56
Ano, to se taky mohlo stát. Viz Radič. Z důvodu přednosti urgentních případů se stává, že někdo, kdo třeba půl roku čeká na operaci, je objednán, tak prostě mu zatelefonují, sorry, ale operace se zase odkládá, protože. To se mi stalo taky, loni, ale to bylo v souvislosti s covidem teda, čekali větší frmol, možná i byl, tak jsem měla termín operace, právě že neakutní, a pár dní před mi volal primář, pardon, ale musíme to přeložit. Nemám lidi na sál, mají pohotovost kvůli covidu na jiném oddělení. Takže zákrok, pokud je možný, asi úplně nezakážou, jen prostě z nějakých důvodů odloží. A pacient by měl být pochopitelně informován, proč.
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 11:22:17
Může být, že byl nějaký problém co ho podřízení nebyli schopni vyřešit. Nebo se třeba očekávala nějaká akce ze které by mohlo být více zraněných (sportem ku zdraví :-D a v nemocnici odložili nějaké výkony co nemusely být urgentně vykonány, aby v nemocnici byli na tu akci připraveni. Nebo třeba nebyly peníze od zdravotních pojišťoven na potřebné pomůcky.
Tak to předložili řediteli a ředitel rozhodl. A od té doby se tím podřízení řídí.

BTW: Vážně si myslíš, že trans operace hrudníku pokud se odloží může nezletilého poškodit na zdraví nebo ohrozit na životě? A co na to tví rodiče?
Smajlík  Radič
21.11.2022 11:18:26
Hodislava: děkuju, na zdroje jsem se právě ptala a nikdo mi je neposkytl a místo toho jsme se pohádali, tak jsem si řekla že se zeptám tady jestli někdo vi víc jak to funguje
 ggggz
21.11.2022 11:10:24
Tak jistě v zamítnutí byl uveden důvod zamítnutí operace. Nevím, odkud čerpáš, jestli jen z pár řádků někde na fejsbuku, článku na idnes nebo zda jsi to rozhodnutí měl skutečně v ruce. Tohle je totiž strašně snadné a jednoduché, říkat, že ředitel rozhodl. Ten totiž v první řadě musí respektovat zákony. Což není nijak jednoduché, zvláště proto, že zejména zdravotní oblast kvůli individuálním zdravotním posudkům není jednoznačně ukotvena. Vsadím se, že někde poblíž jeho kanclu je další a tam sedí minimálně dva právníci se specializací právě na tuhle oblast. Takže právě pokud ředitel podepíše zamítnutí, které nejspíše stejně sepsali ti právníci, a on to tedy jen podepsal, je v jejich zájmu se odkázát na to, proč to zamítl - je totiž nasnadě, že pokud by tam byla právní díra, měl by pacient velkou šanci se odvolat či dokonce vyvolat právní spor - prostě to dát k soudu. Tím neříkám, že poud pacient se cítí být okraden na svých právech, aby se nehájil - ale pokud je něco výslovně zakázano, tak je to zakázáno. Provádět trans operace pacientům pod 18 let. Tam asi není co řešit. Může se vyvolat diskuze směřující ke změn tohoto zákona, (což asi už stejně někde jede), protože je třeba k tomu důvod. Stejně jako se ozvou jiní odborníci, sexuologové a psychiatři, kteří se budou snažit prokázat, proč právě tento věk. Ale zatím to je prostě tak, jak to je, a není to jen ta ředitelova sebevůle. Takže prosím ten zdroj. Kdes to viděl a kdes to četl.
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 10:53:59
Hodislava: no ne, ja to nemyslím špatně, nebo že nemáš pravdu. Takže on to vlastně říká i zákon,že i přes veškeré papíry a popř. Svolení rodičů je operovat nemůžou. Protože je to tam zakázané i přes veškeré papíry a je to prezentované, že za to může pouze on
 ggggz
21.11.2022 10:14:54
Hledám zákon, který určuje, že v ČR je možná trans operace až od 18 let. Jestli chceš, pokračuj. Myslím si, že to bude někde v občanském zákoníku. Já jdu dělat zase něco jiného. Nicméně tím jsem chtěla říct, že ředitel se v tomto případě jen opřel o zákon. jeho rozhodnutí bylo jen rozhodnutím v souladu se zákonem. Ne jeho vůle, že on si něco přeje nebo nepřeje.
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 10:07:45
Ty si to tak trošku představuješ jako Hurvínek válku, co?
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 10:01:42
Hodislava: Ne, mně zajímá jestli může ze dne na den říct: Nechci aby se zde operovali nezletilé trans a basta (mluvím o státní, né soukromé). Zda prostě vše závisí na tom jednom člověku a on může rozhodovat o všech výkonech.
 ggggz
21.11.2022 09:38:22
Tak ředitel je od toho, že má pravomoc rozhodovat :-). Nicméně jeho rozhodnutí se týká spíše chodu nemocnice jako takové než výkonů. Co se týče výkonů operací trans, tam to vidím obecně na věk 18 let. Takže než zákaz to asi bylo spíš tak, ne?, že žadatel nebyl plnoletý. Až mu bude 18, a pokud jeho sexuolog sezná, že to k tomu je, tak nevidím důvod, proč by ředitel nemocnice měl důvody osobně se do tohoto problému vměšovat. Pokud tedy není rodičem dotyčného. Ve smyslu do 18 let to nepovolí jako zákonný zástupce - ale ne jako ředitel nemocnice.
 Hodislava Žena42 Kategorie
21.11.2022 09:35:54
Ne, reditel muze jenom chodit uklizet hajzly a to jeste jenom v noci.
 lolPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk