Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203828, vloženo 02.10.2022 08:55:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Trapnost říct si o víc peněz
Byl jsem nedávno na pohovoru, kde bych měl asi o třetinu více peněz, než mám teď. Mají o mě zájem. Uvažuju, že dřív než bych dal výpověď a šel jinam, zkusil bych zajít za vedením a říct si o dorovnání. Jenže vzhledem k tomu, že vím jaké mzdy (občas se někdo prokecne) lidi ve firmě mají, vím, že bych měl těžký nadstandart. Proto je mi téměř trapný chtít tolik peněz, když vím, že pak bych měl zhruba dvakrát tolik co lidi, co dřou dole na dílně. Vím, že je to blbost a měl bych být asi větší pragmatik, ale emoce ve mě vyvolávají pocity studu si o tyhle prachy říct.
 Loyalman Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.10.2022 03:29:59
Tak peníze nejsou vsechno. Důležité je i hak budeš vycházet s kolegy. Raději o třetinu nižší plat kde je práce na pohodičku a s kolegy no problema, než otročina v nevyhovujicím kolektivu i když za lepší peníz.
 PretorianCZ Muž28 Kategorie
02.10.2022 14:16:28
Nevim jestli by mi to bylo primo ,,trapne" to asi ne, ale ja bych na to nemel spis kuraz, protoze mi prijde soucasna doba dost nejista a taky jsem zrovna nezamestnany i kdyz mam neco rozjednano. Ale tak pred 2-3 rokama kolegove normalne odchazeli za lepsima penezma a absolutne nikdo to nebo je neresil. Ani mi neprisli nijak trapni.
Smajlík  radikov
02.10.2022 13:02:27
napsals-
Byl jsem nedávno na pohovoru, kde bych měl asi o třetinu více peněz, než mám teď. Mají o mě zájem.
---
Byls na pohovoru, kde ti nabídli, že by ti dali větší plat než jaký máš. Ale 100% to není. Není vyloučeno, že to může být snaha tě "přetáhnoutL k nim a není vyloučený, že když bys podepisoval pracovní smlouvu, tak bys "zjistil", že část platu je formou odměn, tedy že není právně vymahatelná.

Možný je lecos.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
02.10.2022 12:49:50
Jako šéf firmy dávám svým zaměstnancům maximum, co jim dát mohu. Pokud bych jim měl jenom o stovku zvýšit mzdu, znamenalo by to nezbytné zvýšení prodejní ceny našich produktů a tím poklesu prodeje, protože vzhledem ke konkurenci to mám dobře vykalkulované, kolik a za co, nejsme jediným výrobcem, konkurence je vysoká.

Poklesem prodeje budu nucen snížit výrobní kapacity a začnu propouštět nebo omezím pracovní týden pouze na 4 pracovní dny, čímž poklesnou mzdy (úkolové mzdy).

Nemáte vůbec představu, co to je udržet firmu nad vodou.

Pokud ti někde nabízí vyšší mzdu, patrně proto, že na hledané pozici jsi pro ně buď vyšším přínosem nebo mohou ceny svých produktů nacenit s vyšším ziskem, mají nižší výrobní náklady, našli díru na trhu, výrobky s podmíněným ISO nebo splňující technické požadavky (ÚNMZ,...) a pod.

Shrnutí: nabízejí-li ti, jdi (výpovědní lhůta), nejsi jim ničím povinován, vázán.
 tdkd
02.10.2022 11:19:58
a k čemu je to dobrý, když prací pro někoho stejně nejde vydělat rozumný peníze, tu řešíš nějakou kravinu s pár procenty, když bys měl vydělávat úplně jiný řády, abys měl nějakej život a ne jen otroctví
Smajlík  hgfdhgdgfdfgd
02.10.2022 11:13:50
U kolegů jsem to vždycky zažil tak, jak radí slepička.

Jen je běžnou praxí, že když opouštěný zaměstnavatel nakonec s nějakou nabídkou přijde, tak to udělá až na konci výpovědní doby, kdy už zpravidla máš všechno zařízené v novém a je ti naopak trapné to brát zpátky.

Já si říkám čas od času sám a trapné mi to nepřijde, ale přinesu si s sebou čísla a je to spíš v duchu: "Když to zvedneme na X, firma na mě pořád vydělá tolik a tolik."
 El Presidente
02.10.2022 11:02:48
Tak si o ne nerikej, ne? Prece bys nevystupoval ze sve komfortni zony.
 Kvetak
02.10.2022 10:59:47
Trapny je vubec pro penize pracovat a nevedet, jak se pise slovo standard.
 bud v klidu
02.10.2022 10:52:11
Normálně jim řekni, že máš nabídku na práci za tyhle peníze, ale že odcházet odsud nechceš a tak se chceš dohodnout na tom, že ti nabídnou to samé.
Nemusíš hned vyhrožovat odchodem, ale nemá smysl tajit, že máš jinou nabídku, tak pak uvidíš, zda si tě cení natolik, aby ti ty prachy dali.
 Parkaboy off
02.10.2022 10:47:44
Trapné je být podhodnocen.

Pa
<3
 arachnofobka Žena34 Kategorie
02.10.2022 10:10:14
Jako první zkus dát výpověď, že ti jinde nabízí víc a když o tebe nebudou chtít přijít, tak ti nabídnou zvýšení platu sami od sebe. Pokud jim bude jedno že odcházíš, tak by ti stejně nepřidali, ani kdyby sis řekl.
 slepička zahradní
02.10.2022 09:16:24
Mnoho lidí to dělá tak, že získá někde praxe a školení, ale po nějaké době to jde využít na lépe placené pozici, třeba v jiné firmě.
 Hmmph
02.10.2022 09:14:17
V sucasnej, velmi neistej dobe, tym v podstate hrajes vabank... Pre drahe energie, hrozi nova vlna prepustania, takze ani nastupom na novu poziciu este nemas vyhrane, pretoze kriza sa nakoniec dotkne aj noveho zamestnavatela. Takze rozhodni sa sam.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
02.10.2022 09:07:11
V životě máš jen to o co si řekneš. Rozdíl mezi lidmi je pouze v tom, že jednomu to trapné je, druhému vůbec.
 Tak jestPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč