Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203815, vloženo 01.10.2022 22:04:02 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pryč, pryč, utéct za lepším.
Mám chuť odcestovat. Nechat svoji špatně placenou práci, lidi, kteří mě nenaplňují a život skládající se z nekonečného kruhu práce a sebelítosti. Prostě se sebrat, postavit před sebe těžká rozhodnutí a situace, co mě posunou vpřed. Ale.. V koutku duše mám strach ze selhání, který mě užírá. Jak tomu čelit ? Je doopravdy odcestování do země, ve které neznám jazyk, kulturu, jak to chodí s prací a s úřady tak moc troufalé pro jednoho člověka ? Jsou nějaké velké potencionální dopady při selhání ? Tyhle otázky ani tak ne, ale odpovědi na ně mi nahání strach.
 welt98 Žena22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.10.2022 02:47:39
radikov - jako když neumíš téměř vůbec jazyk, tak to bych tě chtěl vidět.
Kolegu díky tomu preradili na jinou pozici, protože občas to udělal jinak, přivezl něco co neměl a prostě na tebe nejsou zvědaví a taky mají nějakou trpělivost. Kolegu si přehazovali jako horký brambor.
A co jim podepíše za smlouvu, když ji nebudeš absolutně rozumět a ani tomu člověku co ti ji vysvětluje? Tak to hodně štěstí. Budou s tebou pořád zametat.
A jo, je pravda, že se aklimatizujes, naučíš se. Donutí tě to. Pokud teda nemáš okolo sebe kamarády, kteri to za tebe domluví a obehaji, vyřídí.
Bez jazyka budeš dělat uplnyho podrz tašku a nikam se pořádně neprokouses.

welt98 - Nejlépe uděláš, když budeš nějakou dobu chodit na jazykový kurz. Nedá ti to bůh ví co, ale i s těma zakládama se můžeš odpichnout líp, než bez ničeho.
Smajlík  Wreckerman LBC
02.10.2022 13:38:49
S Ukrajincema jsem taky delal a i kdyby umeli cesky sebelip tak je to nahovno protoze maji jine mysleni a driv nebo pozdej to zacne akorat srat. Je to jak turci s nemcema v nemecku.
 radikov
02.10.2022 13:28:56
Tyhle reci o znalosti jazyka nize me fakt dobre bavi. Tak zaprve jestli chces delat servirku nekde v New Yorku, Barcelone, Parizi, tak asi jazyk potrebujes, ale je otazka jestli si opravdu penize vydelas po zaplaceni bydleni apod. Karticka na MHD stoji klidne 100 eur na mesic a ne jak doma za petistovku.. Na ostatni prace (vcetne prace doktora) jako kadernice, remeslnik, a milion dalsich zadny jazyk nepotrebujes. Nikdo na tvoje zvaneni zvedavy neni, a kdyz se nekde uchytis tak se naucis postupne jakykoliv jazyk. Jak mi rikal jeden zavodni lekar vsude je chleba o dvou kurkach a ted vim ze mel recht!
Smajlík  radikov
02.10.2022 11:23:50
O Ukrajince a další běžence se stará přijímající stát, takže oni mají za začátku všecko snadné ne kvůli svému snažení, ale kvůli tomu, že se o ně někdo postará. Organizují pro ně i jazykové kurzy.

O tebe se tam nepostará nikdo, takže musíš umět jazyk od začátku.
Smajlík  ukrajinciAjini
02.10.2022 10:51:19
Umím poměrně dobře anglicky a očekávala bych, že mi půjde učení jazyka lépe v dané zemi, než z domu. Když si řeknu, jak to třeba zvládají Ukrajinci v Německu bez jakékoliv znalosti angličtiny nebo němčiny... Tak si říkám, že to přece nemůže být zase tak těžké. Ale to jsou jenom konspirace.
 welt98
02.10.2022 10:28:09
Musíš umět jazyk té země! Bez toho tam nejezdi. Takže začni makat. Dej si rok intenzivního studia jazyka, a pak se rozleť.
Však si to nanečisto vyzkoušej. Pojeď tam na týden třeba se mnou, na vlastní kůži zažiješ, jaké to je neumět se domluvit na základních věcech. foikilion@seznam.cz
Smajlík  jazykHlavneJazyk
02.10.2022 09:32:34
Jste super, díky že jste se tu rozepsali, trochu mi to pomohlo. Stále nevím jak se rozhodnout ale určitě nad tím budu přemýšlet trochu jinak. Díky. (Nemám závazky, nemám dluhy a nerada bych od sebe utíkala, páč se mám celkem ráda. :)) Strach mám z nejistoty ale nikdy jsem to nezkusila, tak je možná na čase.
 welt98
02.10.2022 07:57:01
Před sebou neutečeš!!!
Smajlík  fimisek
02.10.2022 07:18:13
Záleží na tom, jestli ti ta změna pomůže přerušit kruh sebelítosti a práce. Určitě je zajímavé zkusit něco nového, ale nebyla bych si jistá tím, že za pár měsíců nebudeš žít úplně stejně, jen na jiném místě. A vídat se budeš s podobnými typy lidí. Každopádně odpověď na to nezískáš, když to nezkusíš.
 tralanka
02.10.2022 01:22:24
Přesně jak píšou Ptakoještěr, Martinoslav96P.

Ja sem 2 roky v Německu. Určitě to není zase tak veliký risk. Co se ti může stát? Maximálně přijdeš o těch pár peněz, co si s sebou povezes, všechno utratís, než se rozkoukas. Je to strach z neznáma a z nejistoty. Ale vrátit se můžeš vždycky. Takže nemas tolik co ztratit.
Určitě se dost otrkas, osamostatnis. Potkáš nové lidi. Nové pohledy z jiných směru získáš.
Bez znalosti alespoň lepšího průměru jazyka v té dané zemi to bude o to těžší. Ale pokud umíš trochu rozume anglicky, tak se určitě domluvís. Záleží jak píšou ostatní, kam chceš vycestovat.

Také sem poznal lidi, kteří utíkali před dluhy, různými problémy, přišli o bydlení, fetaky, alkoholiky, gamblery nebo si mysleli, že po půl roce zbohatnout. Tak lehký to zase není.

Jestli se nadres nebo ne, to hodně záleží na štěstí. Nebo jestli něco umíš. Jestli se umíš prodat.

Hodně lidí přijelo domu s prázdnou. Buď už před tím měly dluhy nebo se jim nechtělo moc pracovat. Čekali lehčí práci nebo za víc peněz.
Je fakt, že se nesmíš nechat odradit hned ze začátku. A chce to mít i trochu to štěstí na lidi, práci.
A taky záleží na povaze, jakou máš.
Pokud ti tolik nevadí být sám, je to výhoda pro tebe.
Pokud ti vadí, že se nebudeš moc vídat se starými kamarády z ČR, tak to problém může být. Nebo pokud jsi hodně společenský tip.

Ale nečekej, že opravdu si přivezes po roce domu statisíce korun. Je to lepší než u nás v ČR, ale je to něco za něco.

Omlouvám se za plno chyb, píšu z telefonu.
 Wreckerman LBC
02.10.2022 00:47:07
Do země, kde neznám jazyk a přitom bych tam chtěl vydělávat peníze na živobytí, bych nejezdil. To si ani nepřečteš pracovní nebo nájemní smlouvu a budeš podepisovat něco čemu neruzumíš. Sehnat nějakou rozumnou práci téměř nemožné. Za mne spíše se u nás dovzdělat, něco umět a do zahraničí jet jako specialista. Znalost jazyka nezbytná. Většinou si člověk vystačí s angličtinou, ale v zemích, kde se mluví španělsky, je angličtina na nic.
 Petr Z Prahy
02.10.2022 00:33:03
A vis, proc to ve skutecnosti neudelas a budes o tom jenom takhle zvanit? Protoze jsi obycelny loser.
 Kvetak
01.10.2022 23:26:18
2 roky jsem pracoval v zahraničí. Zkušenost dobrá, širší rozhled, poznáš spoustu nových lidí, novou kulturu.

Když jedeš přes prac. agenturu zařídí ti práci, ubytování, dopravu do práce prostě vše.

Peněz tam vyděláš víc a nadřeš se stejně jako tu.

Ale zase to bude z práce do práce. A pokud nejsi spokojená tu, těžko budeš spokojená tam.
Spousta lidí, co jela do zahraničí a co jsem měl tu možnost poznat většinou jen utíkala před problémy... (rozvod, dluhy, býv. feťáci...)nebo bez rodin neměli co ztratit...

Tak 1/4 lidí tam zůstala a žije tam doteď, 3/4 lidí se většinou po pár měsících/letech vrátili zpět.
Tolik k mé zkušenosti.
Smajlík  Martinoslav96P
01.10.2022 23:02:12
Jako většina životních otázek je i tohle hodně individuální věc. Jestli to ty zvládneš a bude to pro tebe přínosné, to zjistíš jen když to zkusíš. Znám lidi kteří odešli, mají tam rodiny, jsou spokojení a neplánují se vrátit. Znám taky osoby které se vrátily s prázdnou kapsou a psychickými problémy a už nejedou do zahraničí ani na dovolenou. I sama mám zkušenost se životem v zahraničí spíš negativní a jsem ráda že je tato kapitola za mnou.
Každopádně počítej s tím že to bude velký stres (hlavně pokud neznáš jazyk), budeš se často cítit sama a odstrčená a budeš na všechno sama. Pokud nemáš ostré lokty a odolnou psychiku je rozumnější zůstat tady a hledat si lepší práci.
 Ptakoještěr
01.10.2022 22:40:28
Můžeš jet s Ajsmanem, ten o tom taky pilně uvažuje.
Smajlík  jiRka
01.10.2022 22:39:50
Špenátová: ja zil dlouhodobe v nekolika statech, sama ses shnila A VSADIM SE ZE SHELDONC TAKY lol
Smajlík  hazenivajicek
01.10.2022 22:37:23
"Před sebou neutečeš" je argument pro lidi, co chtějí shnít za pecí.

Jen běž, co myslíš, že se ti asi tak může stát, pokud máš zdravý rozum.
 Špenátová
01.10.2022 22:36:24
S tím sebrat se do jiného státu na dobu neurčitou, všechno nechat za sebou a žít jinde.. zkušenost nemám. Ale vím, jaké to je odjet do neznámého a mít strach.
Znám pár lidí, kteří do udělali. Vlastně mi tak odjela nejlepší kámoška a vede si velmi dobře. Samozřejmě ji časem potkaly i nějaké nepříjemnosti, jak to tak v životě bývá, ale to se ti může stát i tady.
Taky záleží, kam chceš přesně jet. Je dobré si dopředu něco zjistit o kultuře a zvycích země, kam e vydáváš. Zjistit si něco o jejich právním systému - pracovní právo, sociální systém, jaké máš povinnosti..

A myslím, že nejhorší, co se ti může stát bude, že se prostě vrátíš domů

Někdo ti tu dole říká, že před sebou neutečeš.. což je pravda, ale nové prostředí ti přinese nové výzvy a získáš nové zkušenosti. Dokud to nezkusíš, nezjistíš.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
01.10.2022 22:32:44
pred sebou neucetec! kurva, presne jak pise sheldonC, ale asi si to kazdej musi vyzkouset sam... problem je, ze holku to znici, kluk si to vyzkouset muze... je to tak, prestehujes se jinam a zjisitis, ze te vsechny problemy zas dobehly
 hazenivajicek
01.10.2022 22:28:09
Vezmi mě s sebou =)
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
01.10.2022 22:17:37
A když umřeš je to na dlouho.
Smajlík  Rado vánek
01.10.2022 22:15:58
"Je doopravdy odcestování do země, ve které neznám jazyk, kulturu, jak to chodí s prací a s úřady tak moc troufalé pro jednoho člověka ?"

Ani ne (vyzkouseno). Musis navazovat vztahy s lidmi, kteri vi jak to tam chodi a kteri jsou schopni ti pomoct.


"Jsou nějaké velké potencionální dopady při selhání ?"

jo, ze umres. Ale to se ti stane stejne, takze v cem je rozdil
 gerigherui
01.10.2022 22:14:54
Od sebe neutečeš.
 SheldonCPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč