Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203748, vloženo 30.09.2022 16:38:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zaměstnavatel vyhrožuje právníky
Zdravím,

dozvěděl jsem se od své mamky hroznou zprávu. Vyhodili ji z práce a jelikož nemá vzdělání, tak málokdy sežene něco, co by ji vůbec uživilo, ale o tomhle tahle zpověď není.

Když jsem chtěl slyšet důvod, tak mi řekla, že prý požádala o zvýšení mzdy nebo prémie. Na to ji odvětil šéf: "Tak to si rovnou napište výpověď."

Tak jsem ji říkal, že doufám, že ji dá alespoň odstupné a dozvěděl jsem se tohle. "U něj to takhle nefunguje. Řekne ti ať si to napíšeš, aby nemusel nic dávat. Když se začneš bránit, tak ti vyhrožuje právníky a že zařídí, aby tě nikde nezaměstnali."

Já si myslím, že na tohle ten zaměstnavatel nemá právo a dopouští se trestního činu, takže kdyby se to mělo řešit před soudem, tak by rozhodně neměl šanci. Rozhodně to takhle nechci nechat.

Ten šéf se choval po celou dobu jako krysa, po všech šlapal a ještě tohle?

Moje máma vždy jen sklopí hlavu a ustoupí, ale v tomhle případě jde o její existenci, dělá za malé peníze, takže je ráda, že normálně něco ušetří a ještě ji vyhrožuje soudy, když bude chtít odstupné?

Pomozte mi prosím.

Co se dá dělat?
 Jirka Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.10.2022 11:50:43
Vyhrožování je u různých šéfů a jejich kuřbuřtů standard. TOM bych se nedivil.
 Skedoff
01.10.2022 19:17:53
Plno firem v CR ma zalozeny business na nizke mzde pracovniku. Tam patri i minimalni naklady na hiring a odstupne. Je bezne ze sef dostane ukol se zbavit 10 lidi ale bude mit povoleno dat odstupne pouze 3 lidem. Jinak by nedostla premie. V takovem pripade sefove delaji bububu na lidi - spatne reference, nikde te uz nevezmou atd. Je prekvapive kolik lidi na takove hloupe reci skoci a dobrovolne podaji vypoved bez naroku na odstupne (v delnickych profesich az 80%). Realne ale tyto reci jsou nesmysl, jde pouze o psychicky natlak.
V pozici matky by bylo dobre sepsat vypoved kde si napise narok na odstupne nad ramec zakona - treba ze vyplati 10 mezd v podobe dohode obou stran. Jeji sef z toho asi vypeni, ale pak staci rici tak mi dejde vypoved vy, pokud o mne uz nestojite, se zakonnym odstupnym. Jeho nazor ze zajisti aby ji nikde nezamestnali ze akceptuje, ale to nic nemeni na nazoru ze vyzaduje postup podle zakona. tj naroku na odstupneho. A v pripade mobbingu/sikany se bude pracovne branit (napr. syn ma spoluzaka advokata a ten je jich o chovani firmy spraven a je ochotny ji zastupovat). Obecne firmy potrebuji ukonceni spoluprace v podobe dohody nebo vypovedi zamestance. Pokud by ji podaly ony samy tak nemuzou na stejnou pozici nikoho rok prijmout (pokud by to udelaly hrozi pokuta od uradu prace a puvodni vypoved se pri soudnim sporu oznaci za neplatnou, tj. clovek bude mit narok na mzdu i za obdobi kdy uz v ni nepracovat - precedentu v CR je celkem dost). To silne zvysuje vyjednavaci potencial toho, kdo toto vi.
Obecne zamestnanci co bububu firmy odmitli byvaji pri hromadnem propusteni propusteni jako posledni s odstupnym, nebo k jejich vypovedi ani nedojde (udelala se bububu na jineho zemestance a ten dobrovolne odejde).
 sunka
01.10.2022 09:12:58
Hlavně, ať tu výpověď nedává ona sama. To pak už nic nenaděláte.
Pokud ji dostane, musí si dát pozor, co podepisuje. Nepodepisovat dohodu nebo důvody výpovědi, které nejsou pravdivé. Dobře si vše přečíst. Zaměstnavatel může zkusit leccos. Aby měla nárok na odstupné, musela by dostat řádnou výpověď z důvodu nadbytečnosti třeba.
Zvýšit mzdu jí zaměstnavatel nemusí, ale nutit do výpovědi ani jí jinak vyhrožovat, taky nesmí.
Z mé zkušenosti, velmi dobře funguje inspektorát práce. Zaměstnavatelé se ho bojí (mamina, může zmínit, že se tam zeptá...), a dá se tam přeptat na všechno, co potřebuješ vědět ke konkrétní situaci.
IP funguje na krajské úrovni, takže kde máš krajské město, tam si zjisti kontakt a řeš.
Mám s ním opravdu dobrou zkušenost. Druhá věc je, že musíte počítat s bojem, zaměstnavateli se to nebude líbit a píšeš, že mamina není zrovna statečný typ....
 Macronka
01.10.2022 01:23:01
pokakanej Jirko.:
Takového arogantního šéfa nebo majitele firmy bych dokázal zašlapat do zem jak houbu Václavku.
Prác mamka stejně nesežene, takže bych promluvil s někým z branže "Money Sharks" a jel bych o odškodné v milionech lépe v desítkách milionů korun. A bylo by to NEJEN zadarmo, ale velmi výnosné a pro něho silně proděleřné až likvidující. Myslím, že by rychle sahal do kasy pro hóóódně peněz.

Ježíši u vás v Česku je snad ještě doba ledová!!! (V tomhle směru)
 Quakie Muž76 Kategorie
30.09.2022 19:07:20
Jakou má tvoje máma mzdu? Je pod minimální mzdou nebo alespoň v její výši?
 Janesa
30.09.2022 18:28:06
Pokud je tvoje mamka někdo, kdo je zvyklý odejít a sklopit hlavu, šéf to moc dobře ví a stihl to vypozorovat. Takže kdo ví, jaké peklo by jí začal dělat a zda by to ona unesla. Ale samozřejmě nemůže ji vyhodit pro nic za nic a nemůže na nic tlačit, aby odešla na dohodu.. Důsledky jednotlivých způsobů ukončení pracovního poměru nejspíše znáš, dole bylo něco řečeno..

Ono je blbé, že asi není nikdo, kdo by se tomu šéfovi postavil. Ale bossing nemusí být žádná sranda a nejlepším řešením je dle mého fakt odejít. Což mi tedy říkala i jedna psycholožka, která si tímto prošla. I když se tomu někdo pokusí postavit, většinou tam nakonec stojí sám..
 Jedna frajerka Žena22 Kategorie
30.09.2022 18:22:47
Musela by prokázat, že to podala pod nátlakem, což se jí jen těžko podaří.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
30.09.2022 18:21:13
Pokud to už podepsala, tak už má nejspíš smůlu... jednou podepsaný papír se dá už jen těžko odpodepsat.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
30.09.2022 17:52:11
Rozhodne, nech vypoved, nepoda sama! Tym vlastne strati narok na odstupne. Sef len skusa, kam az moze zajit. Preto vam radim len jedno - NEUSTUPOVAT.

Na druhej strane, aj zamestnavatelia maju teraz obrovske finacne problemy, pre drahe energie, preto skusaju setrit, kde sa len da. Teda na hlavne zamestnancoch.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
30.09.2022 17:16:00
Hodislava: On ji tam nechce jen kvůli tomu, že se zeptala, jestli může dostat více. O nic jinému mu nejde.
Takže z normálního dotazu teď on po ni chce, aby odešla sama a máma to tak taky bere, jako že už tam nemůže pracovat.

Smith weson: Posral by se, kdyby tam na něj máma přišla s někým důležitým, ale to máma nikoho takového nemá. Žádný známí není právník nebo tak.
 Jirka
30.09.2022 17:07:24
"....tak ti vyhrožuje právníky a že zařídí, aby tě nikde nezaměstnali."

To je místy bohužel normální, ale můžeš za ním sám zajít a zkusit se s ním lidsky domluvit. Třeba na dojemný lidský příběh povolí. Pokud ne, děj se vůle boží a bav se.

A to mi neříkej, že ji nevezmou do kdejakého supermarketu třeba jako prodavačku, atd. Minimálně ji můžeš podržet, ať vidí, že v tom není sama.
 gerade
30.09.2022 17:04:17
V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce.

Tohle mu řekneš a on se pak posere strachy. Nejlepší obrana je útok.
 Smith weson
30.09.2022 17:00:42
Je otázka, jaké fígle a nepravosti šéf používá, čím své podřízené vydírá. Ano, někdy stačí jen to vyhrožování, a lidé skutečně udělají, co chce on. Nemůže dát výpověď tvé mámě pro nic za nic, stejně ale jako má právo odmítnout jí přidat. Je tedy jen její volba, zda tedy bude pracovat dál za stejných podmínek, resp. si myslím, že se spíš bude zvedat nátlak, aby odešla, a podmínky se celkově spíš zhorší. Aniž tedy ale bude nějaký hmatatelný důkaz. Nebo to právě zkusí jinde - tzn. dá výpověď sama. Toho chce šéf dosáhnout. Zbavit se jí tímto způsobem. Ano, pokud by jí dal výpověď on, bude jí muset vyplatit odstupné, a to si myslím, že neudělá. Když odejde ona, nemusí jí platit nic. Takže hra kdo z koho. Mezi náma, tohle fakt vypadá, že jí tam nechtějí. A budou jí dělat zle. Opravdu jim tam přes to všechno chce dělat?
 Hodislava Žena42 Kategorie
30.09.2022 17:00:42
Pokud má na odstupné nárok, tak se obraťte na úřad práce a na inspektorát práce. Máma at řekne zaměstnavateli, že jim tam pošle inspekci, jde to udělat i anonymně, na podnět tam musí jít. Ale je to složité, protože zaměstnavatelé jsou často šmejdi, tak aby se jí nezbavil třeba za hrubé porušení kázně, to by pak měla opravdu problém najít práci.
 Sorayaaa
30.09.2022 16:58:17
Ahoj,

hlavně, ať nedává výpověď sama. Když jí dostane ona od něj, tak prostě má nárok na podporu v nezaměstnanosti a to odstupné..
Což jí pomůže, než najde něco jiného - odstupné, tuším, 3 platy a pracák dalších 5-12 měsíců, dle věku. Myslím, že nad 50 let věku netrvá podpora 5 měsíců - jako např. u mě by trvala, ale celý rok.

Achjo, hodně štětsí.
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
30.09.2022 16:44:10
Kdyby jí dal neoprávněnou výpověď, může to dát k soudu. Když dá výpověď sama, tak se s tím pak asi nedá nic dělat. Ale kdyby se zaměstnavatel ke mně choval jako kus dobytka, tak jdu stejně pryč. Za takový odporný despekt k podřízeným by si zasloužil nakopat…primitiv :-) S takovou mu dají za chvilku výpověď všichni a bude si to dělat sám. Nechť ho dostihne karma. :-D
 Nic
30.09.2022 16:42:29
"kdyby se to mělo řešit před soudem, tak by rozhodně neměl šanci"

Na to ale potřebuješ čas, peníze a nějaké ty důkazy.
Smajlík  Máte něco z tohoPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk