Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203619, vloženo 28.09.2022 17:03:04 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co napsat do životopisu?
Zdarec. Hledám si brigádu k vysoké škole a našel jsem pár zajímavých nabídek, bohužel chtějí všude životopis.. ačkoliv já sám mám zkušenosti pouze s jednorázovými brigádami, a potom za hranicemi Česka. Co do životopisu teda napsat?

Našel jsem nějakou stránku, kde se dá vytvořit životopis online, tak jsem teda použil nějakou jednoduchou šablonu a něco tam napsal.. snažil jsem se vycházet z toho, co by mi mohlo jít, protože nejde o nic převratného, zkrátka aby tam něco bylo. Jen kolonka "o mně = napište stručný popis vaší osoby" mě poměrně zaskočila. Setkali jste se s něčím takovým?

A když jste si hledali brigádu někde, například ve skladu nebo v obchodě.. snažili jste se i bez předchozích zkušeností do životopisu vymyslet něco, co by mohlo souviset s tou vaší brigádou? Nebo jste prostě napsali, že vám jde třeba grafika, a přitom jste se hlásili do restaurace nebo gastra?

V tomhle jsem opravdu nováček, tak mě omluvte.. lepší začít později než nikdy. Díky moc.
 kurecivyvarzbrna Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.09.2022 03:19:00
Životopis:
Ne, nemusíš psát že jsi se počůrával do svých 2 let, ale třeba, že do práce chodíš včas, a denně, že jsi aktivní jsi schopen se v práci učit a zaučovat, že ti nevadí menšiny, že využíváš pracovní dobu, že nechlastáš jak protrženej, NEKOUŘÍŠ !! že dodržuješ bezpečnost práce, že jsi v kolektivu oblíben, pro chlapa tvého věku, že plánuješ manželství a rodinu, děti, někdo napíše že je ochoten dělat na směny, jiný je nezmíní.
TO VŠECHNO JE POSITIVE.
a jen namátka z toho, co chce slyšet při pohovoru a co si rád ten zaměstnavatel přečte v "životopis" zde v USA se tomu správněji říká "Cover Letter". K tomu patří canc papíru zvaný RESUMÉ. Tedy seznam všech škol, zaučování, rekvalifikace, učební obory, a všechny ty sezení ve třídách.
Pod tlustou čárou seznam všech zaměstnání s daty. I brigády třeba v McD.. cokoli.
Univerzální člověk který dělal všechno na světě a třeba i jen pár týdnů či měsíců SE CENNÍ
!!!
Kdo se uchází o excelentní JOB, ten má tyhle dva papíry rozmnožené a bere si je ke každému pohovoru, všude na osobní oddělení nebo na Human Resources.

Dostal jsem tak dva "ŽIVOTNÍ JOBY" odkud se chodí jen do královského důchodu nebo do truhly.

Jo, je fajn se před pohovorem vykoupat, vyčistit nehty, trochu voňavky, ale ne moc, slušně se oblíknout, nasadit úsměv frajera a případně vystřízlivět.
Pokud to pošleš, není to špatnej nápad, nepiš požadavky na plat, to nech na nich. Nemusí vyhodit tvoje papíry pokud máš neskromné požadavky, ale taky ne žebrota. Máš svoji cenu.
 Quakie Muž76 Kategorie
28.09.2022 23:22:16
Taky jsem nikdy nepsal nic o mě. Pravda je, že dokud jsem chodil po personalistkách, tak se mi smáli. Pak jsem měl jednou štěstí a pohovor se mnou udělal majitel a řiditel a ejhle hned jsem měl džob. Od té doby těm kravkám nevěřím a jsou to pro mě zbyteční lidé.

Ale jak píšeš, je to brigáda při škole, tak by jim mělo být jasné, že v tom životopise toho mnoho nebude.
 BLB1
28.09.2022 20:54:58
kurecivyvarzbrna - ano, to tam nepiš pokud se hlásíš do supermarketu. Každopádně souhlasím s Jedna frajerka, nevidím důvod proč bys měl psát, co ti jde nebo co si myslíš že ti půjde. Prostě piš reálné vzdělání a zkušenosti, které se týkají té práce a žádné blbosti navíc tam nepiš.
 uhel Žena23 Kategorie
28.09.2022 20:01:44
Nikdy jsem do životopisu nepsala nic jako "o mně". Pouze zájmy.
Do nás tohle lili horem dolem. Pokud personalista denně bude vidět x nějakých životopisů, je jen dobře, když se ten tvůj bude něčím lišit. třeba právě formátováním. Měl by být stručný, mělo by tam být to podstatné. Měla by tam být fotka.

Nikdy bych tam nenapsala jen to, co mi "jde", pokud neexistuje žádný jiný důkaz, že mi to skutečně jde. Tzn. nebudu tam psát, že mám ráda děti, ale napíšu si tam, že jsem s nimi pracovala.
 Jedna frajerka Žena22 Kategorie
28.09.2022 19:31:59
uhel: Díky moc za odpověď. Pokud se mi podaří něco najít, bude to moje první brigáda třeba na měsíc, dva v Česku, jelikož jsem zatím pracoval jen v zahraničí. Čili v zásadě by se dalo říct, že pokud se hlásím do Tesca nebo do fast foodu, tak uvádět informaci, že mi jde úprava fotek nebo střih videa (i kdyby to byla pravda) není potřeba, protože to zkrátka na té brigádě nevyužiju.. je to tak?

Dávalo by to smysl, na druhou stranu tím, jak nemám žádné dlouhodobé zkušenosti, jsem fakt úplnej nováček a těžko hledám, co do toho životopisu vlastně napsat, abych nevypadal jako úplnej negramot a oni nedali nakonec přednost někomu jinému. Stejně je to ale podle mě hloupost, chtít po brigádníkovi životopis, když sotva odmaturoval ze střední..
 kurecivyvarzbrna
28.09.2022 18:32:01
Do životopisu se vždy píše to, co souvisí s danou pozicí. Se životopisem na nějakou nižší brigádu se kdoví jak trápit nemusíš, jen tam napiš co studuješ a pokud máš zkušenosti s něčím, co by ti u dané pozice mohlo pomoct.

Já ho dlouho měla velmi jednoduchý. Napsaný jen ve wordu, bez zvláštního formátování, měla jsem tam jen své jméno, základní údaje (věk, trvalé bydliště + kontaktní údaje), vzdělání, pracovní zkušenosti a dovednosti (tam jsem psala věci jako je úroveň angličtiny, řidičák a teď při programování programovací jazyky...) a ještě do rohu datum poslední aktualizace. A nikdy s tímhle životopisem problém nebyl.

Věci typu krátkého pojednání o sobě, proč si myslím že jsem vhodná na tuhle pozici, co mi jde atd... Si vždycky nechávám do motivačního dopisu. Není potřeba to uvádět 2x - v životopise i v motivačním dopise.
 uhel Žena23 Kategorie
28.09.2022 18:25:11
PRAVDU!!
 fimisek
28.09.2022 18:20:38
Pravdu
 je-mu-ji Muž55 Kategorie
28.09.2022 17:07:27
"jste prostě napsali, že vám jde třeba grafika, a přitom jste se hlásili do restaurace"

Hodně hloupá otázka.
Smajlík  Piš relevantní infoPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Radio seznamka více na www.radioseznamka.eu
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk