Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203582, vloženo 27.09.2022 20:10:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Asi jednou dostanu po tlamě
Já si o to v některých situacích vyloženě koleduju. :D Abych vysvětlila:

Nesnáším když někdo bije zvíře. Nejčastěji vidím jak lidi bijí psy. Jakmile to bití přesáhne nějakou, pro mě únosnou, míru, tak se ozvu. Pod nátlakem emocí to často formuluji velmi drze a samozřejmě nejčastěji takhle na veřejnosti psy bijí chlapy ve středním věku (nebo alespoň v případech, kdy jsem byla toho svědkem, tak to tak bylo).

A já jsem potom schopná za nimi přijít a zeptat se jich, jestli jim takový přístup k tomu psovi připadá normální. Samozřejmě že ten chlap je většinou v tu chvíli vzteky bez sebe (na toho psa), takže jen čekám, až jednou nějaký narušený jedinec ten vztek místo na psa, přesměruje na mě. A já bych jako dvacetitříletá holka, co ještě k tomu má 165 cm, neměla jedinou šanci. Ale nevadilo by mi to (pokud by mě vyloženě nezmrzačil nebo nezabil), pro dobrou věc se klidně nechám zbít.

Já totiž nad tím dneska začala přemýšlet po tom, co jsem opět viděla chlápka, co mlátil psa. Zastavila jsem a pozorovala ho. On se s ním zatím přesunul na svou zahradu, přičemž u toho přesunu toho psa bil a on kvičel. Jakmile ho na zahradě začal švihat vodítkem hlava nehlava a ten pes začal řvát bolestí, tak jsem se neudržela a zařvala na něj: "Hej, nech toho psa na pokoji." K mému překvapení ho fakt nechal a ani se se mnou nešel hádat. Ale když už je člověk v takovém stavu a já na něj křiknu něco takového a ještě mu tykám (podotýkám že byl ve věku mého otce :D ), tak si fakt o to koleduju. Ale já si v těch situacích neumím pomoct.

(Na KVS to nahlašovat nebudu, protože jsem se o tom bavila s ženskou co toho chlapa zná a prý se k němu ten chlap takhle běžně nechová a ten pes se ho nebojí - tak nějak těžko říct. Každopádně KVS s tím stejně nic neudělá, protože kolikrát byli kauzy, kdy někde chcípalo poměrně dost koní hlady, byli porůznu nemocní a ve špatným stavu a KVS s tím nic nedělala. Dělat s tím něco začala až ve chvíli, kdy tam jeden kůň skutečně zemřel a zatlačili na ně média a společnost. A takových případů je... KVS u nás prostě nefunguje - zvlášť pokud z toho to zvíře nemá nějaké trvalé následky.)
 uhel Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.09.2022 20:52:53
Tak to já mám takhle s dětmi. Ale jednoho psa už jsem se taky zastal :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
28.09.2022 11:02:10
Souhlasím, nemusíš se stavět do žádného postoje, jen kecáme:-)
 leafroller Muž21 Kategorie
28.09.2022 10:57:57
leafroller - To byl jenom příklad :D jen jsem se ti snažila ukázat, že k psům obecně jde přistupovat různými metodami a následně jsem ti to ukázala na příkladu. Ukázala bych ti to na tom, co třeba s ním řešíš ty, ale tys to psal obecně. Není potřeba se hned stavět do defenzivního postoje, já to nemyslela zle.
 uhel Žena23 Kategorie
28.09.2022 10:39:47
A jo, ty řešíš totální prkotiny. Když nechci, aby pes žral se stolu, tak mu nedám, nebo to jídlo nechám mimo jeho dosah, to je snad jasný. To samé nechápu, že někdo trestá psa za to, že štěká, takové lidi bych nakopal. A to, že pes nechápe, co se po něm chce, to je naprosto zřejmé, protože mnoho lidí chce, aby se pes choval jako člověk, takže jsou idioti.
 leafroller Muž21 Kategorie
28.09.2022 10:31:02
leafroller - Ne 3 minuty, ale 3 vteřiny z mojí zkušenosti nemusí platit ani ty 3 vteřiny, protože pes může mezitím udělat něco jiného a tvůj trest se tedy bude vztahovat na to. Ono záleží na tom, co ten pes udělal a co následovalo potom. Protože někdy můžeš omylem trestat něco, co nechceš. Například když ti pes na procházce zdrhne za zvěří a ty ho po návratu potrestáš - v jeho hlavě netrestáš to že utekl, ale že se vrátil.

Jinak mně se na odnaučování nežádoucího chování osvědčilo spíše posilovat chování žádoucí. Tedy neříkat psovi jak se nemá chovat, ale spíše to, jak se chovat má. Psi totiž často nechápou co se po nich chce, když je člověk začne odměňovat, tak jim člověk díky tomu snáze vysvětlí, co se po nich chce.

Taky funguje dobře postupný trénink opět žádoucího chování. Pes například skáče na člověka, když přijde do bytu, tak to opakovaně trénovat, dokud se pes nezačne chovat jak chci. Ideální to je, když se to třeba následující den zopakuje znovu, pak i ten další, dokud se pes tak nebude chovat automaticky při každém příchodu (i po pauze delší 24 hodin).

To samé když chce člověk odnaučit psa, aby žral lidské jídlo například ze stolu, když tam člověk není. Schválně nechat jídlo tam, kde ho běžně žere a odejít. Nejprve na vteřinu, protože pes se do toho jídla pustí a tak je potřeba aby se člověk vrátil přesně ve chvíli, kdy to ten pes bude žrát. Potom znovu, když to žrát nebude tak pochvala a postupně začít čas prodlužovat. Pak je ideální mít kamerku, která člověku s tréninkem pomůže - aby viděl jestli se pes do toho jídla pustil nebo ne.

To byly jen příklady, ale dá se to aplikovat všude. Já jsem zastánce toho, že lepší než psa trestat je, mu to vysvětlit a natrénovat to s ním. Pokud to člověku funguje a ten pes to pak už neudělá, tak budiž, ale spíše častěji bývá to, že člověk psa potrestá a ten to příště (nebo za nějaký čas) udělá znovu a vlastně se nic neodnaučí.
 uhel Žena23 Kategorie
28.09.2022 10:05:29
Sice moc nesouhlasím s bitím zvířat, nicméně jsem zatím nepřišel na jinou účinnou metodu, jak psa něco odnaučit. Mluví se o krátké izolaci, ale nevím, zda je to účinné. Samozřejmě, že trest musí přijít do 3 minut od přestupku, potom je už zbytečný.
 leafroller Muž21 Kategorie
28.09.2022 09:46:10
PretorianCZ - To jako vážně? Doufám že se jedná o blbý vtip nebo o zvířatech absolutně nic netušíš. Ve smečce se přirozeně nenapadají jen tak. Psychicky zdravý dominantní jedinec jen tak nenapadne jiného jedince. Vždycky to má nějaký důvod (jako například že mu druhý jedinec leze do osobní zóny když nemá nebo si nějak dovoluje). Jedinou výjimkou jsou slabí jedinci, které se smečka snaží vyhnat, takové potom napadá i bez zjevného důvodu. Vždycky je tam ale komunikace, vždycky. Kdežto když nějaký idiot napadne bezdůvodně psa, smysl není absolutně žádný a není tam ani žádná komunikace. A naopak tím vyrobíš buď nezvladatelného psa, co napadá lidi nebo totální ustrašenou trosku.

Pes je tvor, který je rád, když může následovat pána, ze kterého přirozeně cítí autoritu. Pokud si musíš správné chování vymáhat brutálním mlácením, je s tebou něco špatně. Pak jsou trochu ostřejší plemena u kterých toto neplatí, ale ty nepatří do rukou naprostých laiků jako jsi ty, protože tam ti garantuji, že bys toho psa udeřil jen jednou.
 uhel Žena23 Kategorie
28.09.2022 07:56:51
Jsem na tom stejně. v protějším baráku nepřizpůsobiví vyhodili psa z 4 poschodí - když jsem slyšela pláč toho psa, tak jsem litovala, že nemám samopal ....... Jenže lidi jsou k****, mají pocit, že jsou lepší než zvířata - nejsou!! Víš kolik zvířat takto trpí každou minutou??? Kdyby to bylo možné, tak každému, co bije psa (nebo jiné zvíře týrá), každému bych udělala to, co on dělá tomu zvířeti..
 fimisek
28.09.2022 03:49:40
Humanizace zvířat je mor naší doby.
Pes je přirozeně smeckový tvor a má v genech, že čas od času mu vůdce smečky dá na pr*el aby mu ukazal, kdo je šéf.
Pokud má pes roupy, zaslouzí výprask. Jinam pak vznikají nezvladatelní psi co napadaj lidi.
A je to furt jen zvíře.
 PretorianCZ Muž28 Kategorie
28.09.2022 00:56:02
Psycho-Logan - děkuju
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 23:47:30
Jasněže nemáš jistotu, jestli to k něčemu bude. Možná jsi ale zvýšila pravděpodobnost, že majitel psa bude mít aspoň na veřejnosti větší zábrany. Tak jako tak, je to lepší než ty davy lidí, co se klidně dívaj a maximálně zahuhlaj: udělejte někdo něco. A kdyby nic jinýho, tak už to, že nejsi srab, má vlastní hodnotu.
 Psycho-Logan
27.09.2022 23:32:47
KrasnyMladyMuz - Abys mi nějak víc hnul s emocemi, musel bys zvolit sofistikovanější charakter. Takhle tu hraješ jenom nudné divadlo, které reálně nikoho nezajímá a nikoho se víc nedotkne, ale tak snad tě to alespoň baví.

Psycho-Logan - Děkuji. Jestli to byla dobrá věc, to netuším, protože se s tím psem mohl jen uklidit za roh nebo někam do budovy a tam mu dát ještě víc bez toho, abych to měla šanci zjistit. Takže teoreticky jsem jen ulevila svému vzteku, ale reálně jsem nic nezměnila a reálně jsem tedy tomu psu nepomohla - jen sobě. Jak sobecké :’)
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 22:54:21
Uhel- ok.
 20letá žába Žena21 Kategorie
27.09.2022 22:52:47
tyhle precitlively svine jsou otravny, cokl je otrok a kdyz nebude poslouchat je k nicemu a tim padem si zaslouzi umucit k smrti. a pokud na me budes rvat na vlastnim pozemku tak si take zaslouzis umucit k smrti.
 KrasnyMladyMuz Muž21 Kategorie
27.09.2022 21:59:53
Je fakt, že si koleduješ, ale to je podle mě správný. Nejsi srab a dokážeš zariskovat pro dobrou věc - bránit někoho, kdo se bránit nemůže. Já když jsem si naposledy vykoledovala průplesk tak to ve srovnání s tím bylo kvůli hovadině (od opilce, co se předtím vymočil u nás ve vchodu).
 Psycho-Logan
27.09.2022 21:44:17
20letá žába - asi ti nerozumím, proto ti neodpovím na vše.
"Tedy spíše zápis toho, že jsi to proti svý přirozenosti dokázala"
Kde jsem psala o tom, že to nějak šlo proti mé přirozenosti? Naopak jsem tam i tady v odpovědích psala, že to šlo z přetlaku emocí a že já se v tu chvíli neovládala. Tedy proto to není odvaha, protože na odvahu bych se musela nějak překonat, tady nechám s sebou jenom zmítat emoce. Na čemž není nic úžasného ani chvályhodného.

Kdybych to psala kvůli tomu, že bych chtěla mít za to nějaký kredit nebo si nechat plácat po rameni jak jsem úžasná, tak to napíšu jinak.

Jsem ráda že tě to neobtěžuje.
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 21:24:26
Tedy spíše zápis toho, že jsi to proti svý přirozenosti dokázala a zpověď šoku z konfrontace? Jak vy lidi dedukujete za jakým účelem jsou zpovědi jako tato generovaný? Mluvila si o tom jako o skoro žádným byznisu.
Nemyslím si že by mě to obtěžovalo. Děkuji za optání.
 20letá žába Žena21 Kategorie
27.09.2022 21:18:29
No nikdy nevíš na jakýho debila narazíš a jednou to fakt může skončit hůř.
Viz článek na internetu: "Žena napomenula muže za odhození odpadků, po jeho útoku nevidí na oko"
Smajlík  Riziko tam je
27.09.2022 21:13:29
tim jsem myslel, ze je i mnoho jinych zvirat, kteri potrebuji pomoc.
 The Dark Side Muž43 Kategorie
27.09.2022 21:11:09
singlemen - děkuji, ale odvaha to rozhodně není. Já tak nereaguji úplně vědomě, spíše z přetlaku vnitřních emocí a mozek v tu chvíli vypíná. Proto si i dokážu představit že bych to jednou přehnala a po té tlamě dostala, protože se fakt v tu chvíli neovládám.
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 20:52:14
Obdivuji odvahu, respekt. Obecně nesnáším, když si někdo dovoluje na slabší. Oni to jsou v jádru zbabělci, proto stačí i tvá odvaha, na to aby si pořádně promysleli něco zkusit. Myslím, že to smysl má, třeba když je okřikne více lidi, začne je hryzat svědomí.
 singlemen Muž36 Kategorie
27.09.2022 20:47:23
20letá žába - působí to na tebe tak, že chci nějakou pochvalu? Zrovna na zpovědnici kde je každý negativní a pochvaly se tu většinou moc nerozdávají? :D
Psala jsem to kvůli tomu, že to pro mě byl poměrně dost silný, nepříjemný zážitek a tak jsem se z toho chtěla vypsat. K tomu jsem přidala i myšlenku co mě napadla později a tak z toho vznikla tahle zpověď. Obtěžuje tě to nějak?
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 20:44:05
The Dark Side - jakou cestu máš na mysli?
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 20:34:36
Ale jaký je důsledek ? Nebo spíš tohle si řekla aby ses pochválila ? Souhlasím se situací a děláš dobře, ale moc nechápu jak ti tady může někdo pomoci.
 20letá žába Žena21 Kategorie
27.09.2022 20:32:46
On na vás kašle i na tu vaši gádžovskou sedláckou urozenost.
 Vaso
27.09.2022 20:28:44
Ja te chapu. Ale pokud chces pomoci zviratum. je i jina cesta.

Co se tyce toho vola, asi bych se mu byt tebou vyhnul, pokud nic nezmuzes.
 The Dark Side Muž43 Kategorie
27.09.2022 20:25:40
uhel: Já vím. Nikdo nikdy nedostal trest takový jaký by si zasloužil. Proto to taky vypadá tak, jak to je..
Mně nemusíš nic vyprávět, vím svoje. Brečela bych..tak ono je jednodušší si to vybít na bezbranném. Mají jen na tohle, nic víc
- pak pěstírny, množírny, dobytek na porážku, atd...no radši nic
Smajlík  Loca Loca Žena98 Kategorie
27.09.2022 20:22:56
Fsns - Koukám že už taky získávám nějaké fanoušky :D doufám že je ti teď líp :)
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 20:21:04
Loca Loca - jen ta bezmoc je šílená. To, že tomu psu pomůžu v té konkrétní situaci, nic nevyřeší a jak jsem psala, KVS moc nefunguje. Takže člověk odchází a je mu zle, protože vlastně nic nevyřešil, jen zastavil konkrétní situaci (a kdo ví jestli vůbec, jestli náhodou s tím psem jenom nezašel za roh, abych na něj neviděla).
 uhel Žena23 Kategorie
27.09.2022 20:20:06
No, nějaký strejda tě kvůli tomuhle fakt mlátit nepůjde. A že přestane, když ho okřikneš, to je automatická reakce, prostě se zarazí.
 Jsem jenom stín
27.09.2022 20:19:54
Máš smysl pro fantazii ale jen s tým IQ.
 Fsns
27.09.2022 20:14:01
Jsi moje krevní skupina! Jsem na tom stejně, nemůžu jinak
 Loca Loca Žena98 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk