Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1200681, vloženo 10.08.2022 16:33:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
otec alkoholik
Dobrý den,

po delší době zde píšu a potřebuji Vaši radu.

Můj otec je strašný alkoholik, který neustále pije piva z pet láhví a do toho si dává panáky. Nedávno spadl z kola. Když jsem se ho zeptal na šrám z obličeje, řekl mi, že do něj nacouvalo auto, ale já věděl, že lže. Teď se mi to potvrdilo, když jsem se koukal do jeho emailu (vysvětlení, prčo mám přístup do jeho emailu - kontroluji občas emaily od o2 fakturace či zda mu eon nezvýšil zálohy) a tam byl email od šéfa, kde jsem se utvrdil, že lhal a že spadl sám od sebe. Pak lže mamce, že to má z bolesti zad, že se tak klepe, ale jeho šéf dobře ví, že to je z alkoholu a nechává si ho ve firmě kvůli tomu, že je dobrým zaměstnancem, ale teď, že mu došla trpělivost a dává mu poslední šanci. Bojím se, že by mohl přijít o zaměstnání, kde pracuje už hodně dlouho.

Takže bych se chtěl zeptat, zda někdo neřešil podobnou situaci a jak jste ji řešili? Měl bych mu pomoct najít odbornou pomoc?
 MartinThresh E-MAIL: sonofglitch@gmail.com  Muž21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.08.2022 06:59:06
bfx: znám případ, kdy i opakovaná dobrovolná protialkoholní léčba nezabrala....existují tzv. celoživotní alkoholici.
***
V tomto případě musí vzejít snaha o léčbu od "dotyčného alkoholika", pokud teda nechce přijít o práci....
***
Zaměstnavatel by ho měl pozvat k osobnímu projednání jak chce svou situaci řešit, a udělat i zápis, který dotyčný podepíše.
 Raymond Muž45 Kategorie
11.08.2022 02:10:57
Otce nelze řešit po dobrém, prostě ho naložit do auta a odvést do léčebny. Avšak, odsud má legální možnost odejít. Pokud nebude chtít se sám léčit, nepomůže mu nikdo a nic.
 bfx Muž20 Kategorie
10.08.2022 19:28:40
Ahoj,

bohužel nepomůžeš, pakliže on nebude chtít. A nebude chtít, dokud si neuvědomí, že má problém. Alkoholici hold musí mnohdy spadnout na úplné dno, aby procitli. Mnohdy stačí nějaký úraz, pro který skončí v nemocnici, přijde delirium a na to konto už pak abstinenci udrží.. Nebo ne.

Nejlépe ale "chránit sám sebe", myšleno psychicky, netrápit se tím. Mám bohaté zkušenosti a jakýkoliv tlak na alkoholika, aby ze sebou něco dělal - bez efektu, či ještě opačně. Ty pak jsi ten zlý, jak se mu něco v jeho alko stavech přihodí..

Je to smutné, ale nejsi v tom sám..
Drž se.
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
10.08.2022 18:40:20
A co mu šéf nabízí v té poslední šanci?
 Raymond Muž45 Kategorie
10.08.2022 18:03:30
Alkoholik si je buď situace vědom a chce ji řešit. Třeba sám nemůže - a pak rád pomoc přijme. A nebo si toho není vědom a tuto diagnózu odmítne jako pomluvu a zlé nařčení. Tomu ale pomoci není vůbec nijak.
 Hodislava Žena42 Kategorie
10.08.2022 17:31:52
Samozřejmě, nejsem tak arogantní, abych komukoli svéprávnému nutil svou vůli. Já bych si totiž cizí vůli také nutit nenechal. O nebezpečí drog, jako je alkohol nebo třeba heroin, ví každé malé dítě od základní školy.
Navíc neradím dělat, že nic, to jste si asi špatně přečetli. Já radím nabídnout pomoc, ale nenutit ji.
 leafroller Muž26 Kategorie
10.08.2022 16:59:52
Leaf: a když uvidíš, že tvůj blízký jede na heráku, tak také radíš dělat, že nic?
 Chápu
10.08.2022 16:55:14
Doporučil bych si požádat o změnu nicku, protože většího trolla jsem tady nežral. Jinak samozřejmě, že se ho nejdřív zeptám.
 MartinThresh
10.08.2022 16:52:46
Jak myslíš, je to tvoje a jen tvoje volba. Klidně do něj huč a otravuj ho třeba do nekonečna. Já tvrdím, že pokud to uděláš, tak nejenže se nic nezmění, ale jen ho naštveš a situace se ještě zhorší. To je můj názor.
Ale ty už ses očividně rozhodl a sem si jdeš jen pro potvrzení svého rozhodnutí. A promiň, je mi líto, ale to ode mne nedostaneš, pane asertivní.
 leafroller Muž26 Kategorie
10.08.2022 16:47:32
Leafroller, jsi dobře mimo, protože tenhle alibistický přístup nikam neřeší. Jestli ti nezáleží na rodičích, chápu, tvoje věc, ale jsou na zemi tací lidé, co nechtějí, aby se jejich rodiče prochlastali. Takže přeji do života méně alibismu. :)
 MartinThresh
10.08.2022 16:46:39
Můj táta bohužel také pil, vím přesně o čem mluvíš. Pokuď se sám nebude chtít léčit, bez šance mu pomoci. Odbornou pomoc najít můžeš a tam pospekulovat, jak ho tam dotáhnout. Šance malá, ale stojí za to.
 Chápu
10.08.2022 16:42:07
Pokud tě otec o pomoc požádal, najdi mu ji. Pokud ne, tak bych se do toho nepletl. On je dospělý a svéprávný a tobě samotnému by také jistě nebylo příjemné, kdyby ti někdo kecal do života, jaký ses rozhodl vést. Takže jediné, co můžeš skutečně udělat, je nabídnout otci pomoc a zařídit se podle toho, co na nabídku odpoví. Trochu pokory by to chtělo.
 leafroller Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk