Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1200640, vloženo 09.08.2022 13:31:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mám ADHD?
Zdravím všechny,
moje otázka není spíše mířená na nějakou diagnózu toho co se mi děje, ale spíš ke komu zajít? Nejradši bych nechodil nikam protože na mě každý už tak kouká jako na hypochondra. Jde o to, že se mi v práci moc nedaří. Věčně dělám nějaké chyby. Sám nevim jak je to možné, přijde mi ze si na vše dávám pozor. Často zapomínám, kam jsem co dal nebo kdy mám kam jít. Přijde mi, že je to čím dal horší. Řízení mi dříve nedělalo problém, ale je pravda ze jsem neměl kolikrát od nehody daleko. Kolegyně si mysli ze mám ADHD. Už se s tím prý jednou setkala. Pritelkyne mi řekla, že jsem akorát zbrklý a ze adhd vypadá jinak. Rad bych ale slyšel názor odborníka avšak nechci vypadat jak už jsem zmiňoval na začátku, jako hypochondr. Sám nevim jak bych to odborníkovi podal. Moje otázka tedy zní jestli jít za obvodnim doktorem nebo rovnou nějaký psycholog/psychiatr? Nebo to nechat radši být.
 Blazenjen Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.08.2022 00:08:06
sambo1987: tak to musím potvrdit. Přiznám se, že plný úvazek je pro mě zátěží. Od dětství jsem měl ADHD, energie za tři, problémy se soustředěním.. ředitelská důtka/dvojka z chování byl celkem standart, jednou jsem měl i trojku. Kromě toho se u mě v jedenácti letech začala parciálními záchvaty projevovat epilepsie. Od cca dvaceti to začalo přecházet do velkých záchvatů a dostavil se ještě depresivní syndrom a pozdější pokus o sebevraždu. Po operaci a různých peripetiích jsem na chvíli dostal záchvaty pod kontrolu, ale později se probudilo druhé ložisko. Beru celkem vysoké dávky léků, které totálně devastují paměť a špatně snáším pracovní stres - hlavně cítím jak se mi přelévá do osobního života a nejsem v době volna schopen "vypnout" a užívat si život. Mám pocit, že "frustrační tolerance" je u mě prostě nemocí a depresemi naprosto vyčerpaná a už prostě nemám moc sil na to snášet nějaký další "psychický teror" v práci. Plný úvazek mě prostě ničí, vyvolává ve mě často pocity o nesmyslnosti vlastní existence a opět vyvolává nárazové myšlenky na sebevraždu. Nejvíce mi vyhovoval částečný úvazek a vedle toho si nárazově dělat své kšefty. Sehnat v této zemi částečný úvazek je ale jak hledat jehlu v kupce sena. Je jich žalostně málo.
 Epik354
09.08.2022 23:18:43
Můžeš mít ADHD nebo pouze ADD bez hyperaktivity. V dětství se projevuje jinak, než v dospělosti - tedy většinou. Určitě je dobré se obrátit na odbornou pomoc - může ti to výrazně ulehčit život. Povím ti, že spousta lidí doopravdy nemá ponětí, co to ADHD obnáší. A ano, zbrklost je jeho součástí. Hodně dobré je používat Krillový olej nebo alespoň rybí tuk, popřípadě jinou formu Omega 3 na koncentraci. Jen to chce opravdu vyšší dávky a skutečnou kvalitu - proto tomu lépe odpovídá ten Krillový olej (stačí DM drogerie a ušetříš).

Pro člověka s ADHD je zaměstnání, především plný úvazek strašnou zátěží, těch vlivů a impulsů je na CNS prostě moc. Čím déle v práci a odpoledních aktivit, tím horší koncentrace. Sama z vlastní zkušenosti vím, že čím víc se budeš snažit, tím hůře to dopadne. Určitě se na někoho obrať a řeš to. Nenech si vymluvit návštěvu laikem!
 sambo1987 Žena32 Kategorie
09.08.2022 21:42:08
A ta odlisnost na EEG krivce jde diagnostikovat i v dospelosti?
 Jenidukolem
09.08.2022 16:32:54
ADHD v dospělosti se spíš projevuje v nesttálosti vydržet v zaměstnání, nebo neuznávání autorit, atd..to se zbrklostí nemá nic. Nicméně zajít můžeš klidně jak tam, tak i onam.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
09.08.2022 16:05:48
S tím náhodu souhlasím, že se to střílí od stolu podle toho, jak moc je pacient otravný, nebo jak moc potřebuje doktor prodat určité léky. A upřímně by mě zajímalo, kolik diagnóz opravdu sedí. Tipuju tak 15% max.
 leafroller Muž21 Kategorie
09.08.2022 15:55:40
John Johnson- každej druhej je ADHD, protože se to střílí ode stolu nebo na základě dotazníkového vyplnění projevů. Pokud chceš zjistit, zda je tam ADHD nebo jen děcko nedodržuje hranice a drzé , musí mít křivku EEG, které ve většině případů je atypická. Nikoliv přímo patologická jako u epi fokusů, ale odlišnosti tam jsou ve smyslu převahy pomalých vln. Ale kolik dětí s dg. ADHD tohle absolvuje?
 Kristýna 111
09.08.2022 15:51:01
ADHD se projevuje již záhy v dětství, v 90% je diagnostikovatelné prostř. EEG vyšetření. Ve křivce u dětí totiž ještě kol 6 roku a více převládají pomalé, tzv. často ještě theta vlny, někdy tam "zakmitají" dokonce i delta "ostrůvky". Je to zajímavé, dítě působí jako divoké , "nabuzené" a přitom křivky EEG vln jsou pomalejší. To je tedy důkaz toho, že ADHD existuje, na rozdíl od různých "konspirací". U dětí převládá hyperaktivita a impulsivita, u dospělých a vůbec s vývojovým zráním mozku právě projevy mají tendenci spíše ustupovat, ale většinou v určité míře přetrvává až do dospělosti, kdy impulzivita a hyperaktivita ustupuje spíše poruchám pozornosti, která přetrvává, což je roztěkanost, neschopnost se déle soustředit na určitou oblast atd. Profesinálem je na toto u nás prof. Faber, ale je to je to už pán v letech a netuším, zda stále ordinuje. Působil na Bulovce a potom u nás vyvíjel metodu zvanou biofeedback. Domnívám se, že aktuálně jediná možná metoda nefarmakologická k řešení tohoto problému. Kdyžtak doporučuji knížku Prof. Radek Ptáček, Prof. Josef Faber - Biofeedback v teorii a praxi.
 Kristýna 111
09.08.2022 15:09:33
Souhlas s beafrollerem. V dnešní době je každej druhej auťák, aspik, adhdďák anebo má jiný papíry na hlavu.
 JohnJohnson
09.08.2022 14:55:09
vznikalY
 Peters2457
09.08.2022 14:50:19
ADHD se zpravidla projevuje už od raného dětství a jde v první řadě o hyperaktivitu, ze které plyne právě problém se soustředěním. Neděláš třeba nějakou stresující činnost? Nebo nemáš nějakého despotického a otravného šéfa? Já třeba po letech dobře vím, že mi pracovní stres vůbec nedělá dobře a čím vyšší tlak na mě někdo vyvíjí, tím spíš udělám zbytečné chyby. Je to prostě absolutně kontraproduktivní. Třeba v minulé práci strašně záleželo, s kým jsem měl zrovna směnu. S "dobrými kolegy a šéfy" jsem běžně stihnul i ten největší pracovní nápor - celý den jsme se nezastavili, byl problém odskočit si pomalu i na záchod, pořád nějaké komplikace, ale nakonec jsme všechno s nadhledem a čistou hlavou vyřešili a stihli. No a pak tu byli jiní - prudiči první třídy, kteří neustále dělali dusno. Stres na pracovišti ještě eskalovali, vznikali konflikty, nedorozumění a na základě toho všeho naprosto zbytečné a pitomé chyby.
 Peters2457
09.08.2022 13:36:50
Podle dnešních kritérií má dnes nějakou formu ADHD asi každý. A myslím, že to dnes hodně záleží na tom, zda chceš mít diagnózu za každou cenu nebo ne. Myslím, že nejsi tak hloupý, aby sis s potížemi v práci nějak neporadil sám. Ale jestli to za každou cenu chceš nějak pojmenovat, tak ano, nejspíš máš ADHD.
 leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk