Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1200448, vloženo 05.08.2022 23:20:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nikdo to nechápe...
Vy mně furt nutíte nějakou práci a vůbec si neuvědomujete, co to je mít neustále na krku těžce postižené dítě. Žijete nějakém divném světě, kdy si představujete, že tyhle dětí poslušně sedí na zadku a potichu si hrají v koutku. Ne. Realita je dámy a pánové zcela jinde.

Jen, co to otevře oči, tak vám začínají galeje. Zobák to nezavře tak, že máte hlavu vybrakovanější než kdyby jste strávili tři dny na semináři o perspektivách hřebíku. Neustále to mlátí, ječí, kňourá, kňučí, bouchá, výská, pláče... repertoár je velmi široký.

Tyhle děti mají navíc neuvěřitelný radar hrozně moc něco chtít, zrovna když vy něco děláte. Sedíte na velké na WC a ono tak strašně moc chce napít. A ne sekundu nepočká. Přestal by existovat vesmír. A tak je to se vším. Neustále to otravuje s nějakými blbostmi. A pochopení, že vy zrovna teď něco řešíte pracovně? Hele, to dřív zítra lidé budou naprosto zbožňovat Babiše.

Vstanete až máte chuť se vrátit zpět do té postele. Snažíte se fungovat. Dávat to, ale když vám dítě po 1000x hodí namísto do koše jogurt na podlahu, kterou jste předtím 20x vysáli, zametli, umyli, stává se z vás italský Hulk. Stokrát nic umořilo vola. Vy jste však silný vůl a vydrželi jste těch stokrát víc. Ale vše má své hranice.

Takže pak boucháte, ječíte, brečíte, mlátíte do všeho kolem sebe i to dítě něco schytá. Vy už nemůžete. Chcete od toho utéct, vzít nuž a bodnout toho parchanta, aby vám dal už konečně pokoj. Za klid byste duši upsali.

A když už to všichni ve zdraví přežijete, tak přijde další den a zase vše od začátku. Taková nekonečná smyčka.

A pak přijdete a vidíte, jak vám lidé na netu z pohodlí svých domovů cpou práci. V tu chvíli máte, co dělat, abyste se nevynalezli teleport a neteleportovali se vlastnoručně dotyčné jedince zaškrtit.


V kostce řečeno: Já NEHODLÁM pracovat. Já vím, že bych to nedala psychicky ani fyzicky pracovat. Ne, pokud NIKDO NECHCE HLÍDAT. Jestli chcete, abych pracovala, tak mi HLÍDEJTE! A ne, není to můj problém, že nemám hlídání, protože to CHCETE vy, abych pracovala. Já NE.

Teda ještě byste mohli domluvit mým rodičům, ať se taky starají o své vnouče a mému ex, ať se stará o svého potomka, jestli po dobrém nebo po zlém, to nechám na vás.

Tak mi už do háje necpete nějakou debilní práci!!!

Jsem naprosto frustrovaná, vyčerpaná, nemající na nic náladu, nic mě nebaví a každý den je pro mě utrpení, musím sbírat všechnu sílu, abych udělala základní věci, kolikrát má člověk pocit, že sebou někde sekne... možná jsem jenom krůček od totálního vyhoření anebo už hořím, kdo ví.
 Izumi Miyako E-MAIL:   Žena32 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.08.2022 11:07:37
Je to proto, že prázdní lidé (a těch je na Zpovědnici spousta) nadevše zbožňují práci - ta jim totiž přináší vysvobození od jejich nekonečné nudy, kterou si sami způsobují svou prázdnotou. Takže je jim taky ukradené, že v současnosti je většina práce (především v soukromém sektoru jde o celá odvětví jako třeba reklama nebo výroba kosmetiky) naprosto zbytečná.
Prázdní lidé totiž neumějí žít, proto se rozhodli celý život promarnit prací, družením se, sezením v hospodě apod. Zároveň jsou strašně líní, takže pod prací si představujou, že furt odbíhaj za kafe a pracuje za ně vlastně někdo jinej.
 Ulice a ulice
07.08.2022 02:21:34
Být sama na dítě je náročné
Navíc, když už más vybité baterky.

Za sebe Ti doporučím web: nepanikar.cz
Lze se vykecat i emailem,
odborný vhled by mohl pomoci.

Poté rozešli poptávky na chůvy.
2 dny v týdnu. Sepiš si ceny a hrr na ospod.
A žádej navýšení alimentů.
Min. si poptej hlídání na 8 hodin týdně.

Základní pravidlo matky by mělo být:
ZAZDROJUJ SE.

V mém případě je zdroj energie pro mne
brigáda. V tvém případě to vidím na knihu,
kilo čokolády a čaj.
Smajlík  baj d véj Žena99 Kategorie
06.08.2022 21:14:34
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
06.08.2022 20:05:08
Pribeh je to brutalni...
Co na to rict. Konec je mrazivej. Cetl jsem par podobnych, i horsich.
Podle me tohle normalni clovek nemuze dlouhodobe bez psychofarmak dat.

Bohuzel tehlech deti bude pribyvat :-(
 Hmmmm
06.08.2022 19:16:52
NC-NJ, to jsem nenapsala! To se týkalo těch a podobnych, které jsem uvedla! Je tu taky hodně fajn lidí, kteří umí pomoct. Ale mě vytáčí lidi, kteří mají sami život na nic a řeší to tím, že jdou (takhle tvrdě) kopnout do někoho kdo má nejspíš mnohem tvrdší chleba než oni.
 Sorayaaa
06.08.2022 15:54:55
Hmm: https://www.pribehylidi.cz/rozhovory/hana-stehulova/

To je také zajímavé čtení.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
06.08.2022 14:56:30
Sorayaaa má v zásadě pravdu. Tady je to alternativa. Opravdovou pomoc hledej někde jinde. Ale zase bych to nepřeháněl a nepsal, že jsou tu samý ubožáci atd. Každý má něco svého. Sorayaaa je docela tvrďák.
 NC-NJ Muž99 Kategorie
06.08.2022 14:42:00
Nejhorší na tom je, že tohle neskončí, nikdy.

Možná bys měla fakt uvažovat o trvalejším řešení, třeba fakt si najmout nějakou pečovatelku/asistentku a nechat ji se o ně starat maximum možného času.
Ty totiž nemáš šanci "vydržet to a počkat", protože tohle prostě nikdy neskončí. A je potřeba se připravit na to, že buď tu péči svěříš někomu jinému nebo ji budeš poskytovat stejnou měrou, dokud neumřeš. A pak ji stejně bude muset převzít někdo jiný.
 Parkaboy plus Muž26 Kategorie
06.08.2022 14:02:51
Co od tohodle cekas tady? Ulevi se ti alespon, kdyz to jsem napises? Nebo to je porad stejny?
Je mi te lito, nemas to jednoduchy. Lidi tu pisou, ze te chapou, ale kdo to nezazije, tak to nepochopi.

Preju ti at to nejak das. Kdyz vyhraju raketu ve sportce, tak ti snad nejak pomuzu, jinak nevim jak z toho ven. Poradit ti muzu, ale vim, ze o to stejne nestojis.

Jinak ona za to nemuze, ze je nemocna. Je to neco co si nevybrala... Ja vim ty taky ne.

Jednou jsem nasel i stranky, kde dospely "dite" s PAS, ktery neumelo mluvit, ale umelo se vyjadrit piseme, dokazalo sdelit svoje myslenky, takovej denik autisty, hodne zajimavy, skoda ze nevim kde to bylo
Ten kluk si uvedomoval celou situaci, jenom to nedokazal vyresit a toho frustrovalo, stejne tak jako si uvedomoval svoje navaly vzteku, jenom je neumel kontrolovat. Dokonce ho to mrzelo, jenom to nedokazal v tu chvili vedome kontrolovat a nevedel jak z toho ven. Stejne jako nedokazal ovladat mluvidla. Je to proste porucha. Zkurv*na porucha.
 Hmmmm
06.08.2022 12:50:10
Dej šanci incelovi. On bude mít konečně holku a ty pomoc. Snadné!
Smajlík  nekrotická dívka
06.08.2022 12:35:10
Izumi, prosímtě vykašli se na lidi, kteří o tom ví úplný houby. Mám bývalou kolegyni, velmi schopná holka, která má dost těžce postižené dítě. Dělají co můžou, mají nějaký účet, fond, lidi jim tam posílají peníze na speciální pomůcky, vytáhli toho kluka na maximum kam to šlo. Řeš to s lidmi, kteří mají podobné potíže případně s těmi, kteří mají děti, ti ví aspoň trochu o čem je řeč. Já ti rozumím (i z profesního hlediska). Ale diskutovat to na místě kde je většina bezdětných a úplně mimo ti může akorát ještě ublížit.
 Sorayaaa
06.08.2022 12:16:17
NegativeElectron: Od toho jsem si minulý rok cvičila kámoše, který se dobrovolně přihlásil na to. Jenže ve výsledku zdrhl. Mimo jiné před představou, že by byl s dcerou sám. Ani nevíš, jak mě to naštvalo. No dobře, spíše vybuchla sopka. Člověk si dělal naděje a zase je na to sám. Zklamání, že moje dítě mi cizí nezvládnou a sem na to zase sama.

Gnome: Ne, postižení s postupným rozvojem se projevilo až po porodu.


dotnet: Problém je někoho ochotného na to najít. A když už tak, tak počítej, že chůva k takovému dítěti nestojí stovku, ale dvojnásob i více. Tolik zase nedostávám, abych si to mohla dovolit na pravidelné každodenní hlídání. Přičemž ne, že by se to alespoň na to občasné nehodilo.

Sorayaaa: Žiji ve špatném kraji. Tady ta podpora pro takové děti je mizerná. Snad ti neziskovky, alespoň pomůžou s těmi speciálními pobyty či nějakou tou pomůckou. Ačkoli teď si připadám blbě o to žádat. Když přeci podle lidí mám peněz na to dost a když mám málo, tak mám jít pracovat.

Také mě dostává, jak si ti lidé myslí, že když máš příspěvek na péči, alimenty, příspěvek na bydlení a rodiče ti dají nějakou tu korunu, tak máš peněz jako sraček. Ne. Je to akorát tak na to, abys měla kde bydlet, co jíst. Prostě, tak aby člověk nějak přežil. Žádnej velkej mejdan z toho však neuděláš.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
06.08.2022 11:43:50
Izumi, většina lidí, hlavně těch co tady píšou ty hnusy nemají ani dítě, takže melou kraviny, sami by se podělali za prvním rohem. Frustráti, kteří nic nedokázali, umí tady akorát skučet jací jsou chudáčci, nadávat na ženy, přitom jsou to naprostý nuly, který nikoho nezajímají. Tohle musíš řešit s odborníky, existují různé neziskový, podpora rodin s těmito dětmi, tam ti lidi ví, jak nesmírně je tohle náročné. Kecy jako zabít to dítě zavčasu nebo odložit může psát akorát člověk, který nechápe co to je cit k dítěti,vteeba i nenarozenému. Když se dítěti stane těžký úraz v dětství, tak ho taky šoupnou do ústavu? Fakt je mi z některých lidí špatně.

Asds, karma je zdarma, nemazat prosím, heteromuž... vy se v tom utopíte sami.
 Sorayaaa
06.08.2022 11:37:45
Sorayaaa: Do stacionáře nechtěj vzít, není cílová skupina. Školka, stačí výpadek dva měsíce a už z toho člověk blázní. Modlím se, aby někoho nenapadlo kvůli covidu či jiné blbosti uzavřít školky na několik měsíců. To by byla moje noční můra.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
06.08.2022 11:19:23
NC-NJ: Hm, a tohle je mi kolikrát vyčítáno. Že jsem sobec a mám hlavně myslet na dítě. Že nemám právo mít taky nějaký svůj život. Všechno zvládat zvládat. Jenže síly po čase docházejí.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
06.08.2022 10:57:04
Izumi Miyako: Řiď se jednoduchým pravidlem: Když záchranář někoho zachraňuje, tak vždycky dbá na svoje bezpečí, protože zraněný nebo nedej bože mrtvý záchranář nikoho nezachrání. Paralela s tvojí situací je taková, že bys měla myslet nejdřív na sebe a svoje zdravý, abys byla vůbec schopná se starat o svoje dítě.
 NC-NJ Muž99 Kategorie
06.08.2022 10:46:38
To je hrozný. Vždycky jsem se bála, že budu mít postižený dítě (rodinná anamnéza, porody v pozdějším věku, drogová minulost...).
Ještě samozřejmě není všem dnům konec, některé diagnózy se projeví v pozdějším věku, ale zatím se syn (o toho už téměř strach nemám, je povahou celý po svém otci) i dcera jeví zdraví, stejní jako ostatní děti jejich věku.

Zvládla bych lehčí ADHD, možná Aspergerův syndrom, ale teď se přiznám k hnusné věci - bojím se, že bych si k mentálně retardovanému dítěti nedokázala najít cestu, mít ho ráda.

Obdivuji tě, jak se pereš s osudem.
 Teta Dana Žena Kategorie
06.08.2022 10:29:59
Tak nikam nechod' a neřeš
 Loca Loca Žena98 Kategorie
06.08.2022 09:46:23
Nepopulární názor, ale vzhledem k tomu, že je to tvá zpověď, tvá pohoda a mohlo by se ti to líbit, kvituji předchozí námět...

Nedá se tebou popisované 'to' definitivně odložit, ať od 'toho' máš navždy pokoj, případně si u státu pro 'to' vyřvat nějakou speciální pomoc, klidně i odložit 'to' někam jen na část dne? Zjevně to trochu nedáváš a nejsi na 'to' stavěná a je na místě konzultace s odborníky.
 dítě se nebije
06.08.2022 09:44:02
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
06.08.2022 09:23:39
To je mi líto. Chápu, že potřebuješ upustit páru, ale takový odporný vyjadřování o vlastním dítěti tomu stejně nepomůže.

Má dítě z poradny nárok na přidělení asistenta pro pedagoga, kdyby nastoupilo do běžné školky, nebo musíš najít speciální MŠ?
 arachnofobka Žena34 Kategorie
06.08.2022 09:19:29
Jestli nenajdeš chvíli na sebe a na, jak už tu padlo, psychohygienu, j jednou to dítě fakt bodneš nebo něco podobného.
Najdi si chvíli na sebe...
 Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
06.08.2022 08:27:23
To je strašný, máš to fakt těžký.

Ale přece jen - to se opravdu nenajde pár tisícovek měsíčně na nějakou chůvu/služku, díky které si budeš moci dopřát trochu času na sebe?
Vždyť rodiče ti dávají peníze, stát ti dává peníze, ex platí alimenty... Navíc myslím, že jsi dokonce psala, že vlastníš byt.
Takže přece na tom nejsi tak mizerně, aby sis to nemohla dovolit, ne?
 dotnet Muž24 Kategorie
06.08.2022 08:24:08
Dite chodi do skolky ne? Ma asistentku? Kolik mas prispevek na peci? 12000? Kdyz to poskladas do rozumneho prijmu, tak bud doma, je to tvoje vec.
 enera
06.08.2022 06:16:08
Radši tenhle hysterický výlev nebudu komentovat.
 Bílý heteromuž 0
06.08.2022 06:09:34
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
06.08.2022 04:41:37
Výsledek hyperkorektnosti či tvojí volby?
 sadsad
06.08.2022 02:36:53
A ty jsi nevěděla že dítě bude postižené než se narodilo ?
 Gnome
06.08.2022 02:19:00
Tvůj příběh znám a je mi neskutečně moc líto co prožíváš a vůbec se nedivím tomu, že jsi z toho frustrovaná. Jak už tu někdo psal, existují nějaké stacionáře, kde můžeš dítě "odložit" aspoň na nějakou tu hodinku, musela by ses poptat, nevím moc jak to funguje.

Vím jen, že když tě poslední dobou čtu, tak je mi to vždycky strašně líto, protože seš na to sama a nikdo ti nepomůže.:(
 jemitolito
06.08.2022 01:59:59
Hlídání bych si sehnala, ale ne kvůli tomu, že bys měla pracovat, ale kvůli tomu, že prostě potřebuješ vypnout. Chce to nějakou psychohygienu, jinak z tebe bude plačící uzlíček nervů, i když už teď to vypadá, že jsi vyhořelá až až. Je v pořádku být frustrovaná, vyčerpaná... Ale ne dlouhodobě. Tohle už zavání deprivací, která může vést k mnoha dalším problémům. Potřebuješ čas i pro sebe.
 NegativeElectron Žena21 Kategorie
06.08.2022 00:16:10
Však ho můžeš dát někam do ústavu ne?

Já bych na tohle absolutně nervy neměl. Dítě už od menšího věku má v sobě něco jako vděk, nějakou minimální trpělivost a chápe trochu souvislosti. A já bych za svoji námahu potřeboval aspoň nějakou odměnu…
 white-rider Muž23 Kategorie
06.08.2022 00:07:19
Izumi, práce na pár hodin by pro tebe možná byla spíš vysvobozením, ale dítě musí chodit někam do stacionáře nebo speciální školky jinak se zblázníš. Tohle se vydržet podle mě nedá, ne se zdravým rozumem dlouhodobě.
 Sorayaaa
06.08.2022 00:04:00
Co nějaký denní stacionář? Nepomohlo by vám to?
 MGM88 Muž34 Kategorie
05.08.2022 23:35:29
Mohla jsi jít na potrat. Sama sis vybrala tak tu teď nebreč.
Smajlík  Důsledky rozhodnutí
05.08.2022 23:32:16
No jestli je to tak trochu reakce na můj post, tak co se týče dítěte, tak chápu i nechápu.

Chápu to v tom smyslu, že znamá to delegavala taky na někoho jiného, protože tím byla unavená. Nechápu, protože jsem to nezažil.

Ale tak je to víceméně u všech problémů, proto nesoudím. Někdo se umí přes něco přenést a někdo ne. A není to asi ani o tom jak je to složité z pohledu ostatních, ale jak pro nás v situaci, kde právě jsme..
 Vylity geniu
05.08.2022 23:32:05
Ja to chapu, ale vim, ze to nepomuze. Pomoc neexistuje.
 into the voidPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk