Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1198359, vloženo 28.06.2022 20:54:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jaká vlastnost je, když někdo neodpouští
Ahoj, ex mi po rozvodu řekla, že jsem člověk, co neodpouští. Tak se mi to honí v hlavě a říkám si zda to je pozitivní nebo negativní vlastnost osobnosti. Pracuju jako bezpečák v provozu, kde se pracuje s nebezpečnými látkami a tak mám zažité být důsledný a pokud někdo udělá závažnou chybu, tak nedělat ústupky, protože to může být snadno smrtelné.. u našeho vztahu bylo víc problémů, ale chtěl bych vědět názor více lidí na to, kam by zařadili vlastnost neodpouštet. Nevím jak lépe ji nazvat tak snad chápete jak to myslím... díky...
 Petrklicek66 Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2022 12:19:44
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
29.06.2022 15:32:09
Lidi prostě chybují. Někteří stále dokolečka dokola, a někteří se dokáží ze svých chyb poučit. A dokud tohle nepřijmeš, nedokážeš s lidmi žít. A nejsi bůh, abys soudil a trestal.
 Hodislava Žena42 Kategorie
29.06.2022 10:27:21
Tehdy přistoupil Petr a řekl mu: „Pane, kolikrát mám odpustit svému bratru, když proti mně zhřeší? Až sedmkrát?“ Ježíš mu řekl: „Pravím ti, ne sedmkrát, ale až sedmdesátkrát sedmkrát. “ „Proto je království Nebes podobné králi, který chtěl provést vyúčtování se svými otroky. Když začal účtovat, přivedli mu jednoho, který mu dlužil deset tisíc talentů. Protože však neměl čím zaplatit, rozkázal ho jeho pán prodat i se ženou a dětmi i se vším, co má, aby tak splatil svůj dluh. Onen otrok padl na zem, klaněl se mu a říkal: ‚ Měj se mnou trpělivost, pane, a všechno ti vrátím!‘ I slitoval se pán onoho otroka, propustil ho a dluh mu odpustil. Ale když onen otrok vyšel, nalezl jednoho ze svých spoluotroků, který mu byl dlužen sto denárů; popadl ho a začal ho škrtit, říkaje: ‚Zaplať, co mi dlužíš!‘ Jeho spoluotrok padl k jeho nohám a prosil ho: ‚ Měj se mnou trpělivost, a zaplatím ti.‘ On však nechtěl, ale šel a uvrhl ho do vězení, dokud nezaplatí dluh. Když jeho spoluotroci uviděli, co se přihodilo, velmi se zarmoutili; šli a oznámili svému pánu všechno, co se stalo. Tehdy si ho jeho pán zavolal a řekl mu: ‚Otroku zlý, celý ten dluh jsem ti odpustil, protože jsi mě poprosil. Neměl ses také ty smilovat nad svým spoluotrokem, jako jsem se i já smiloval nad tebou?‘ A jeho pán se rozhněval a předal ho mučitelům, dokud mu nezaplatí celý dluh. Tak i můj nebeský Otec učiní vám, jestliže ze srdce neodpustíte každý svému bratru jeho přestoupení. “
(Matouš 18, 21-35)

Jasné? :-)

Odpouštět je dobré i když o to člověk nežádá. A to i pro toho, kdo odpouští. Z neodpuštění jsou deprese.
 Positive plus Muž Kategorie
29.06.2022 06:56:14
Mne to pripomina jeden pribeh, kde sa syn pyta otca, kedze sa zasnubil s priatelkou a nie je si isty ci to s priatelkou dokaze vydrzat tak dlho ako jeho otec s matkou. Preto sa ho spyta, ako je mozne ze si s matkou vydrzal tolke roky a ze spolu stale ste, ked si vsimam celkovu rozvodovost a spolocne problemy co maju asi vsetci, ako je mozne ze spolu fungujete.
Otec mu hovori.... ´´ospravedln sa mi´´
Syn premysla co tym otec mysli, co som sa ho tou otazkou dotkol, preco po mne chce ospravedlnenie, sak som nic nespravil.
Otec zopakuje: ´´ospravedln sa mi´´
Syn si pomysli... dobre teda ospravedlnim sa mu aj ked nemam pocit ze som mu ublizil, ale chcem aby bol spokojny, tak povie ´´ prepac, nechcel som ti ublizit´´
Otec mu povie: No synu teraz si pripraveny sa ozenit, pretoze vies prehltnut svoju pychu a vies sa ospravedlnit aj ked si nic zle nespravil, v manzelstve pride vela chvil ktore neovplyvnis a ktore si budu vyzadovat obetovat svoje pohodlie na ukor uspokojenia potreby toho druheho. Pokial sa budete obaja snazit a budete si vediet odpustat, tak vas vztah vydrzi dlho.
 taky tipek
29.06.2022 02:30:50
Já nikdy neodpustím nikomu! Vždycky jednou za čas si vzpomenu na někoho kdo mi ublížil a půl dne strávím tím že mu přeji dlouhou a bolestivou smrt, tak se tím dopálím, že mě z toho pálí žáha, mám žaludeční vředy a začínají mi šedivět vlasy (ve třiceti) ale dobře jim tak!
 Jebediah Kerman Muž33 Kategorie
28.06.2022 23:47:48
A to ses rozváděl ty s ní nebo ona s tebou?
 Michal-222 Muž44 Kategorie
28.06.2022 23:42:50
Nesmířlivost?

Cokoliv, co člověk nemá pod kontrolou a začne mu škodit, je pro něj špatné. A pokud neumíš odpouštět, škodíš i sobě samotnému. Za prvé ti to musí přinášet problémy v mezilidských vztazích, protože lidi nikdy nepřestanou chybovat. A pokud ty jim dáš všechno sežrat, spolehni se na to, že mnoho z nich bude mít podobný přístup k tobě. A za druhé pokud tě pořád něco žere, odrazí se to i na tvém zdraví. Věřím na psychosomatiku. (I když ne na ten švihlý výklad bolavé zuby=bla bla)

Musíš se naučit oddělit práci od osobního života. Nebo ještě lépe, ujasnit si, přes co už nejede vlak a co odpustit nemůžeš a naopak, kdy to zvládneš. Pokud jsi důsledný, vidíš chybu, upozorníš na ni, nedopustíš, aby se opakovala - to neznamená, že té osobě neodpustíš, že ji udělala.
 Jedna frajerka Žena22 Kategorie
28.06.2022 23:22:08
Já nedopouštím ale sám sobě už vůbec ne.
 PajkosBamboocha Muž27 Kategorie
28.06.2022 23:15:40
Neřekla bych, že to je dobrá vlastnost.
Lidi chybujou. I fatálně. Což je na nějaký úrovni potřeba přijmout. Prostě lidi. Tím nemyslím, že to nemá důsledky žádný.

Můžeš se chovat důsledně a tak... ale i tak odpustit.
Odpustit neznamená, že ti to je jedno.
Pro vztah je mega důležitý odpouštět. Sám nejsi ze svý podstaty dokonalej. A máš k tomu dost daleko. A jestli si myslíš, že ne, tak tím spíš.
Na druhou stranu nelze odpouštět věci do nekonečně. Chce to nějakou míru, balanc. Ale držet v tobě křivdy a soustředit se na svoje zraněný ego není dobrý no.
 bsvd
28.06.2022 23:00:30
Toto není vlastnost, nýbrž charakteristika. Nebabrej se v sobě.

Pa
<3
 arachnofobka Žena33 Kategorie
28.06.2022 22:44:14
To neni vlastnost, to mas nauceny, to je jako kdybych pracoval ve šroubárně a pak se zeptal: “Jak se říká vlastnosti, kdy dokážu namontovat šroubek?”
 KarelPavol Muž19 Kategorie
28.06.2022 22:14:18
Nemilosrdný.
 CorwexPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk