Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1197855, vloženo 20.06.2022 04:24:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rodiče mohou za mé psychické problémy
Už od mala jsem vykazoval známky toho,že je se mnou něco vážně špatně. Moji rodiče jsou ovšem proti psychiatriům/psychologům a to z toho důvodu(teď se držte),že nechtějí,aby si okolí o naší rodině myslelo,že jsme "blázni" co chodí po psychiatrech.
Nicméně díky jejich přistupu,kdy se mnou nenavštívili odborníka už když jsem byl malý a v tomto "zákazu" pokračovali až do mých 18 let,tak se s léčbou,kterou jsem potřeboval už roky,začalo pozdě. Kdyby nebylo jich,tak jsem nemusel dopadnout tak zle,mohlo se to léčit už v "počátcích". Když se s nimi o tom snažím mluvit,říkají mi,ať si rovnou jdu do "blázince" a dám jim pokoj. Hrozně mě to vše mrzí,co se dělo/děje.
 sadsddddkuba Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.06.2022 17:14:27
Tvoji rodiče za nic nemohou, ty jsi sračka, protože kdybys byl chlap, tak už jsi dávno od rodičů pryč, vyděláváš si peníze a můžeš lítat každý týden za jiným psychoušem.
 fimisek
20.06.2022 23:05:57
šiml: kritizuji a odsuzuji se mnohem častěji než chválím a povzbuzuji. Takže s tím sebe-obdivem to není tak horké. Naopak lidé kolem mne jsou často daleko víc suverénní.

Postupují po malých krocích a samozřejmě mám výsledky. Nicméně proč bych měl publikovat či prezentovat nedokončené projekty?
 Petrz
20.06.2022 18:25:20
sssdkuba: vidíš, někdo to má zas obráceně. Rodiče by ho honili po všech čertech a vymýšleli všechno možný, jen aby jejich dítě bylo takový, jako chtěj oni. A co je horší?


Petrz: Tak ty se obdivuješ za víc věcí, to už jsme si někteří šimli :) Důležitější je, aby tě za to obdivoval taky někdo jinej. A to i dřív, než "bude tvá práce hotová". To máš jako s evolucí. Dohromady to bývá velká změna, ale ta sestává z malých změn, z nichž každá se sama o sobě osvědčuje jako užitečná. Jinak by k tý velký změně vůbec nedošlo.
 šiml
20.06.2022 16:55:30
Tohle je strašně smutné, ale ono bude opravdu lepší s rodičema o těchto tématech ani nediskutovat a pokud chceš docházet k psychiatrovi nebo psychologovi, tak jim o tom radši ani neříkat, aby to v budoucnu při nějaké absurdní hádce neobrátili proti tobě. Jen si tím dál zbytečně ubližuješ, moc dobře víš, že jim nic nevysvětlíš.

Jsi dospělý a už máš svůj život ve svých rukou, rodiče znáš, mají předvídatelné reakce, tak s nimi podle toho (ne)jednej.
Smajlík  Snad bude líp
20.06.2022 16:53:17
Tak ted' už to snad řešíš a léčíš se. S rodiči o tom nemluv a je to. Minulost nikdy nevrátíš, takže nemá smysl se v tom hrabat.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
20.06.2022 16:31:26
Jo mne rodiče v minulosti též velmi ublížili. Já ale věřím tomu že vše co se nám děje je pro nás to nejlepší. I velmi negativní zkušenosti - přesněji zejména negativní zkušenosti- v sobě ukrývají největší příležitosti. Já třeba jsem se vlivem okolností i vlastních dispozic a rozhodnutí zhruba v tvých letech psychicky zhroutil. Nazval bych to psychickou smrtí a nikomu to nepřeju prožít. Když jsem se dostal z nemocnice, měl jsem pocit že jsem ztratil téměř vše na čem mi do té doby záleželo. Tak jsem si řekl, když už se tak stalo, půjdu si tedy za svým životním snem. Který jsem do té doby považoval za nerealizovatelný. A v následujících letech jsem si za svým cílem vytrvale šel.

Dnes zpětně vím že to bylo mimořádně vyspělé rozhodnutí a obdivuji se za to. Byť jsem stále na cestě a má práce není hotová , svůj sen jsem si v podstatě splnil.

A vím že nebýt mého psychického zhroucení a z něj vyplývajících událostí - nikdy bych si za svým cílem nedokázal tak houževnatě jít.
 Petrz
20.06.2022 13:09:48
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
20.06.2022 12:47:21
Za většinu psychických obtíží dětí zpravidla může rodina nebo přímo rodiče. To je prostě fakt, protože výchova i dění v rodině se chtě nechtě podepisuje na psychice dítěte. Mám podobnou zkušenost.
 MilanXY
20.06.2022 11:50:51
Jseš celej Rimmer z Červeného trpaslíka.
Smajlík  jiRka
20.06.2022 09:55:57
Tak s nimi o tom nemluv. Zařídil ses po svém a na to máš právo,jsi dospělý a svepravny. Rodičům netřeba nic vysvětlovat ani se obhajovat. Jinak psychoterapii doporučuji také
 fénix z popela Žena32 Kategorie
20.06.2022 08:49:39
A proc tam teda nejdes?
 dr silenec
20.06.2022 07:51:29
Maji pravdu. Kdybys sel do blazince, ulevis nam vsem.
 Kvetak
20.06.2022 05:04:15
To zamrzí, že nemáš podporu v rodině a chápu, že je to bolestivé. Ale možná právě proto bych kromě psychiatra vyhledala i psychoterapeuta, protože by bylo lepší, aby "hnis" vytékal místo toho, aby se hromadil pod tím, co povrchově zahojí tabletky.

A můžeš žít s vědomím, že teď máš tu pravou příležitost rodičům ukázat, že k psychiatrovi chodí lidé, kterým záleží na jejich psychickém zdraví a chodí tam právě proto, aby nebyli blázny. A že nejsi jako oni a přijímáš jinakost a to, že každý má chyby a není dokonalý, takže jim odpustíš a budeš k nim dál laskavý. Třeba se chytnou za nos a inspirují a když jim pak třeba po několika letech řekneš, jak Ti léčba pomohla a jak to vnímáš jako ublížení a bolelo Tě to, že Tě nepodpořili, třeba se Ti i omluví a podpoří Tě později. Chápu, že to nenahradí včasnou podporu v okamžik, kdy je jí nejvíc potřeba, ale živit v sobě naštvání a vztek na rodiče taky ničemu nepomůže. A aspoň můžeš být na sebe hrdý, že jsi samostatný, nezávislý a umíš si říct o pomoc navzdory přístupu okolí.
Smajlík  Serene EmberPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk