Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195760, vloženo 16.05.2022 12:25:16 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Úraz v práci
Udělal jsem si úraz v práci, problém je v tom že jsem to prý zapomněl na vrátnici vzkázat. Jako nový zaměstnanec mi nikdo tuto věc nikdy neřekl makám tam tak 7 měsíců. V nemocnici jsem to nahlásil, jako pracovní úraz a teď mi vyvolávají z práce, že to nemají jak dokázat nebo co. Šéf mi říkal, že to mám zrušit jako pracovní úraz, že mi zvedne prachy nebo co místo toho. To teď mám zas dělat debila u doktora a rušit to jestli to vůbec jde. Nejedná se o nic závažného jen popálení stupeň 2, ale i tak se mi to nechce předělávat, to bodu já za debila u toho doktora, že co jsi vymýšlím za kraviny. Navíc jak mám vědět jestli mě neojebe a dá mi spíš míň než kdybych to měl jako pracovní úraz.
 ankko Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.05.2022 11:17:34
Ziadne prachy bokom nedostanes. A okrem vratnice to treba hlasit aj hajzel babe vo firme pocas uradnych hodin 13:00-14:30 a musi to byt zapisane v hajzel zosite...
 Polo
16.05.2022 19:07:39
Jo hochu teď mě dobře vnímej já ti přesně řeknu co se teď stalo. Když to bylo v práci tak si to hlásil ok, někdo řekl že to nic není ty na to ok. Nikde se nic nepsalo. Další den si šel k doktorovi a tam řekl pracovní úraz aniž by si na tom byl domluvený v práci. Hodně, hodně velká chyba. Takže máš 2 možnosti.

První, jak říkáš nezrušís to u doktora, nebudeš u něho za debila, zato počítej na stoprocent že tebe zruší v práci, nejdřív si to pěkně vyžereš, dostaneš extra naloženo tak abys sám co nejdřív dal výpověď nebo si na tebe vedení něco vymyslí.

Druhá, zrušíš to u doktora a budeš za debila což už stejně si když si nic ten den nepodepsal, šéf ti žádné prachy nezvedne s tím vůbec nepočítej to je blbost, ale můžeš tam pracovat dál.

Nic není mezi tím. Rozhodni se moudře.
Smajlík  Joki
16.05.2022 18:49:13
@white-rider já to hlásil nadřízenému, věděli to všichni kolegové apd. Jenomže on řekl, že to nic neni a já si to jenom obvázal a pokračoval jsem v práci, ale i tak jsem s tím ráno zašel k doktorovi a ten mi dal neschopenku a nahlásil jsem to jako pracovní úraz. Takže typuju, že se to ten den mělo ještě nahlásit bezpečákovi. Já o tom vím hovno, ale prostě šéf mi volal, že jsem to asi nepodepsal ten den tak je to pry teď k hovno a chce to vykompenzovat jinak. Zase budu za debila u doktora, že si tam vymýšlím kraviny. Šefovi věřím, protože on neni ten typ co by se na mě vysral, ale i tak z toho můžu mít víc jako úraz v práci než když mi přidá prachy v prémiích.
 ankko
16.05.2022 15:02:59
Zaměstnavatel musí být na tyto případy pojištěn - přikazuje mu to zákon.
 Unrealik Muž38 Kategorie
16.05.2022 14:44:34
"Nejedná se o nic závažného jen popálení stupeň 2"

To mi zní jako docela vážný. Prachy ti pravděpodobně nezvedne, to zapomeň. Udělal jsi chybu, měl jsi to nahlásit v práci, tak příště. I když bych ti přál, aby žádné příště nebylo.
 white-rider Muž22 Kategorie
16.05.2022 14:20:52
BOZP - nechápu, proč mi vypadlo O ....
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
16.05.2022 14:17:12
Hlásit pracovní úraz na vrátnici je blbost, vrátnice nemá nic společného z BOZP. Pracovní úraz se vždy hlásí nadřízenému a ten provede záznam do knihy úrazů. Nechce se jim platit 100% náhrad a řešit všechny problémy s tím , tak se budou snažit zahrát to na nedbalost pracovníka. Pravděpodobně tě vylijí.
 Hadron
16.05.2022 14:11:02
ještě poznámka - hradí to ta firma - pokud nemá pro tyto případy sepsánu pojistku. Pak to přeúčtuje pojišťovně. Pokud kašle na BZP, je možné, že kašle i na tohle. Proto ty cuky.
 Hodislava Žena42 Kategorie
16.05.2022 14:03:05
Jo, taky mi to smrdí tím, že styčný zodpovědný pracovník jaksi odflákl školení BZP a celkově dodržování patřičných směrnic. Patrně mu to dosud prochází, a teď to vypadá na průser. Úraz máš hlásit svému nadřízenému a ten se pak má postarat o sepsání protokolu, resp. zápis do knihy úrazů, resp. hlášení "bezpečákovi" - ve firmě, kde je více zaměstnanců a kde se o tuto agendu stará jeden specialista. Takže u vás, ledaže by byl dotyčný člověk současně vrátný - jinak nechápu tu poznámku o tom, proč bys měl úraz hlásit na vrátnici. Odchod jo, mimo pracovní dobu, pokud tam máte píchačky nebo tak něco, tedy že je běžné na vrátnici hlásit příchody a odchody a obecně docházku - ale úraz? Některým firmám se to nehodí taky , protože kdybys měl marodit nebo měl nedejbože následky, hradí to ta firma. Na tom, že se ti to stalo na dílně, prostě trvej - není tvůj problém viz výše, že tvůj nadřízený na tohle háže bobek. Ještě by mně zajímalo, jak ti legálně zvýší plat, jak to okomentuje - když se naopak většinou nadřízení vymlouvají, že nemají navíc ani korunu na vánoční prémie.
 Hodislava Žena42 Kategorie
16.05.2022 13:53:32
Dle toho, jak jsi to popsal, to vypadá tak, že ten dotyčnej pracovník firmy to chce "zamést pod koberec". Já jsem v jednom zaměstnání pracovní úraz měl, ale naštěstí bez následků (aspoň o nich nevím a uplynula už přibližně doba 5 let) . Dostal jsem ránu plechem do hlavy a tekla mně krev. Bezprostředně po ošetření kysličníkem a omytí krve jsem šel nahlásit úraz příslušnému pracovníkovi a bylo to zapsáno do knihy úrazů. Musel jsem si nechat hned poté udělat dechovou zkoušku na alkohol. Jelikož jsem neměl následky, tak jsme to dál neřešili. Vím třeba, že někteří lidi si nechali do knihy úrazů napsat i říznutí do prstu - pro případ, že by měli následně nějakou infekci.

Od kámoše vím vím, že v nějaké firmě se stalo, že jeden údržbář v důsledku pracovního úrazu si poranil prst a ten mu musel být amputován. Cholerický vedoucí v té firmě toho dotyčného pracovníka přesvědčil, aby to nenahlásil jako pracovní úraz a taky mu slíbil nějaké peníze "bokem" . Doytčný ten úraz nenahlásil jako pracovní a "bokem" prý nedostal později ani korunu.

V takové situaci bych udělal to, že bych to u lékaře nechal nahlášeno tak jak to máš nahlášeno a požadoval bych sepsání určitého protokolu o pracovním úrazu u zaměstnavatele, i za "cenu", že se tam naštvou a případně by mě chtěli i propustit nebo dělali nějaký psychický tlaky.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
16.05.2022 13:38:59
Pracovní úraz hlásit na vrátnici? To je hned vedle lampárny ne? :D Neblázni. To spíš vypadá tak, že zaměstnavatel šulí bozp a nechce na sebe strhávat pozornost, tak chce abys držel hubu, proto ti chce dát prachy navíc. Držhubné.
Smajlík  Řemdich Muž40 Kategorie
16.05.2022 13:15:40
na vratnici jo? a babe v obchode jsi to take hlasil? omg...
 Gopnik
16.05.2022 12:58:36
Nadřízenému jsem to klasicky hlásil, ale prý jsem to měl ještě nahlásit na vrátnici o což mi nikdo vůbec neřekl
 typko001
16.05.2022 12:41:10
A školení BOZP jsi neabsolvoval? Pracovní úraz musíš bezodkladně nahlásit nadřízenému. Jinak nemusíš dostat vůbec nic.
 RojuPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk