Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195733, vloženo 15.05.2022 23:37:24 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Deprese z práce
Ahoj, už to bude rok, co jsem dodělal školu (maturita) a tím pádem necelý rok, co chodím do práce, jelikož mě učení vůbec nebavilo. Nastoupil jsem do naší menší rodinné firmy, jelikož jsem neměl nějakou extra představu o tom, co přesně bych dělal.

Ze začátku to bylo celkem v pohodě, spíš jsem se tak nějak všechno začínal učit jak to chodí atd.. no prostě klasický začátek jako všude. Hlavně ale nebylo tolik práce na strojích, takže jsem spíše byl taková pomocná ruka v autoservisu, což mně moc nebavilo, ale nebyl to jakýsi ten "spouštěč" deprese. (auta mám rád, i jejich servisování, ale spíše pro sebe a své potěšení) Potom se už rozjela větší akce na stavbě, takže jsem začal dělat to, kvůli čemu jsem do té práce skutečně nastoupil. Ta práce jako taková mi nevadí, někdy mě to fakt baví a čas utíká jako voda, ale pak tady jsou věci jako třeba velká časová náročnost kvůli dodržení termínů (prakticky v týdnu od rána do večera v práci i kvůli cestě na pracoviště), musím umět obsluhovat všechny stroje co máme + je nejlépe umět i servisovat, postupně se učit různé pracovní postupy, číst ve výkresech a občas mít i na starost třeba nějaké jednodušší organizování, když jsou ostatní "vedoucí" jinde. Očekává se ode mě prostě to, že se postupně budu připravovat na to, abych někdy v budoucnu firmu mohl převzít já. Vím, že by to bylo za hodně dlouhou dobu a třeba bych se do toho pomalu i dokázal dostávat, ale já jsem spíše takový, že bych nejradši dostal nějaký svůj úkol a v klidu si ho udělal a pak měl klid, prostě ani ta práce s lidmi mi moc nevyhovuje, když vidím, jak se třeba chovají ke svěřeným věcem nebo jak přistupují někdy k práci, můžu se na to dívat jak ze strany obyčejného zaměstnance a stejně tak i z pozice dá se říct majitele a tímhle se vlastně stresuju asi nejvíc, že tu firmu beru jako něco vlastního a já se vždycky snažím starat o všechno jako by to bylo moje, ostatní to takhle bohužel nastavené nemají. Proto tak nějak v sobě cítím, že bych se lépe měl v nějaké cizí firmě, kde bych měl třeba svěřenou dodávku o kterou bych se staral, během pracovní doby rozvezl co je potřeba a tím by to pro mě skončilo, hlavně bych se tedy nemusel nijak zajímat o ostatní řidiče a o stav jejich svěřených aut.

No a teď ten největší problém, jak to doma říct, že prostě tohle (alespoň v tuhle chvíli) není pro mě a chci zkusit něco jiného, bojím se negativní reakce, jelikož lidí je málo a na obsluhu těch strojů se dá říct, že vlastně nikdo. Navíc žiju stále s rodiči i prarodiči (2 generační dům) takže i kdyby mi třeba "dovolili" jít pracovat jinam, nevím jestli by to nějak neovlivnilo naše vztahy a ve finále by to bylo ještě horší.

Už jsem asi řekl vše, minimálně jsem se aspoň vypovídal a předem děkuji za jakékoliv vaše rady jak z této situace ven.
 Pracant Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.05.2022 15:34:58
Ahoj,
ze své vlastní zkušenosti vím, že stresovat se z práce je dlouhodobě neudržitelné. Je jasné, že říci tohle rodičům je dost těžké. Otázka je, jestli chceš 100% dělat něco jiného nebo někde jinde nebo jestli ti jen "vadí", že toho na tebe navalují moc.

Pokud je to ten první případ, opatrně bych se podíval kolem, co nabízejí na práci - co by tě třeba i bavilo, dobrý dojezd, plat...to už je na tobě, co tě na práci zajímá. Pokud bys neměl problém práci najít, domluvil bych se s rodiči. Risknul to. Je to tvůj život a pokud něco dělat nechceš, neměli by tě do toho nutit. Pokud máš nějakého sourozence, mohl by pak vést firmu třeba on.

Pokud je to ta druhá možnost a je toho na tebe moc, opět bych se domluvil s rodiči. Vzít si na starost třeba jen určitou oblast a v té se profilovat. Kdo ví? Třeba to bude ok, a pak si toho vezmeš víc nebo budeš spravovat jen tu část a o zbytek se v budoucnu může postarat třeba nějaký sourozenec?

Rozhodně bych to řešil.
 Acolythus
16.05.2022 07:26:48
Ahoj,

týjo, to je složitá situace. Ono je vždy na houby mít nějak spojenou práci - rodinu - bydlení. Protože většinou se pokazí jedno a to druhé se táhne s tím.
Rozumím rodině, že Tě chce vést takto od píky, neboť je to fakt nejlepší způsob, jak z Tebe udělat kvalitního a skvělého šéfa, co ví vše proto, neboť si vším sám prošel. Eventualita ovšem je to, když Ty to dělat nechceš..
Achjo, je to fakt těžké. Úplně cítím tu tíhu toho, jak se na Tebe budou dívat, jak doma bude dusno... Otázka ale je, či tyto krátkodobé dopady Tvého rozhodnutí - nebudou na Tebe naštvaní 20+ let nejsou lepší, než po zbytek života dělat něco, v čem se úplně necítíš..

Držím pěsti, radu nemám - jen chápu, jak je to těžké.
Drž se!
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
16.05.2022 00:11:13
Uteč. Kašli na rodinu.

Není zač.
 Černý Měsíc Muž38 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk