Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195675, vloženo 15.05.2022 11:21:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mám s ní zůstat nebo ji nechat jít?
Zdravím,

už jsem sice ve věku kdy bych na vztahové potíže neměl potřebovat rady internetu, ale přesto se potřebuju někde vypsat a utřídit myšlenky.

Před 6 lety jsem se rozešel se svou životní láskou, se kterou jsem chodil od 15, vyrostli jsme spolu, strašně moc jsme toho spolu zažili a plánovali jsme budoucnost. Po jejím odchodu jsem myslel, že můj život skončil a byl jsem si jistý, že už si nikdy nikoho nenajdu. Postupně jsem se z toho ale nakonec dostal, sice jsem partnerku aktivně nehledal, ale myslím, že se mi podařilo minulost uzavřít a jít dál.

Minulý rok mi osud přihrál do cesty jednoho výjimečného človíčka. Na šachovém turnaji mě porazila mladičká dívčina, se kterou jsem se poté dal do řeči. Zaujala mě svou inteligencí a zápalem a jiskra asi byla oboustraná. Předtím než odjela na Slovensko (kde žije) mi nechala svoje číslo. Dlouho jsme si psali a líbila se mi čím dál víc. I když rozum říkal že je na mě moc mladá (bylo jí teprve 19) a bydlí daleko, rozhodl jsem se, že do toho půjdu.

Teď spolu chodíme už téměř rok. Čím víc ji poznávám, tím víc si jí vážím a mám ji rád, je moc hodná, vnímavá, skromná, chytrá a jako většina holek v jejím věku pěkná. Je to taková ta čistá, nezkažená duše, co v každém vidí to dobré. Je do mě navíc šíleně zamilovaná, jsem její první ve všem, ona totiž vždycky byla extrémní introvertka, vyrostla jen s mámou a nemá moc kamarádů, takže cítím, že jsem pro ni v podstatě nejdůležitější člověk kterého má, i když se známe krátce. Jsem si naprosto jistý, že není zlatokopka a že mě miluje celým srdcem, je na mě asi i trochu citově závislá, už plánuje, že se po maturitě přestěhuje za mnou do Brna a že spolu budeme navždy.

Vím že se mi splnil sen snad každého chlapa, ale někdy přemýšlím nad tím, jestli je to dobré pro ni. Jestli jí skutečně mohu dát to, co si zaslouží. Přece jen už v mém věku nedokážu věřit na pohádky, cítím, že po tom předešlém vztahu, kde jsem prožíval to co teď přítelkyně, už nedokážu věřit a odevzdat se na 100%, chci mít svůj prostor, život a zájmy které ji nezahrnují, navíc už nemám energii ji každý víkend tahat po výletech, kupovat dárečky a dělat pro ni všechno, jako jsem to dělal pro ex, i přesto, že už teď vidím, že mě miluje víc, než mě kdy milovala ona. Chci spíš pohodu, podívat se spolu na film, popovídat si, občas si zasportovat, ale na romantiku už moc nevěřím. Moje přítelkyně si to vůbec neuvědomuje, myslí že náš vztah je jako z pohádky, že jsme spřízněné duše a že ji miluju stejně silně jako ona mě. Tento dojem ve vztahu na dálku samozřejmě není těžké udržet, ale jsem zvědavý, jak rychle jí to dojde, pokud se za mnou skutečně přestěhuje.

Přemýšlím nad tím, jestli jí neubližuju a neochuzuju o zkušenost a možnost si najít jiný, možná pro ni lepší vztah. Mám ji opravdu rád a vážím si jí i toho, že jsem mohl potkat někoho jako ji, nikdy bych jí to co sem píšu neřekl. Ale právě proto přemýšlím, jestli bych ji neměl nechat jít a umožnit jí, aby si našla nějakého mladšího kluka, který do ní taky bude šíleně zamilovaný. Na druhou stranu, který chlap by odmítl mnohem mladší, pěknou holku, která to má navíc i v hlavě srovnané a není vygumovaná barbie?
Vím že můj příběh pro vás asi bude znít jako scifi. Přesto by mě zajímalo, co si o tom myslíte a jak byste mi pomohli vyřešit tu otázku - nechat si ji, nebo ji nechat jít?
 ŠachistaTom Muž34  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.05.2022 15:11:11
Co to řešíš za hlouposti? Zrovna dneska umřel JosefAbrhám. Ten byl o 14 let starší než Libuška Šafránková a jak se celý život milovali. Myslím, že řešíš problém, který existuje jen ve tvé hlavě.
 marol parole
16.05.2022 22:14:23
rvin:Pro mě maj šachy trochu symboliku života a trochu symboliku boje. Ale nejen boj jako válka, taky boj ve smyslu abstraktního soupeření dvou myslí. Když jsou ve hře všechny figury, je to souboj, kdy jsou oba plně při síle a nastartovaný. Souboj, kde je nejvíc kombinací. Zahájení jsou mračna, co se srážej před bouřkou. Jsou to manévry, kdy se hledá nejvýhodnější pozice k útoku. Proto mám zahájení rád. Střední hru mám rád proto, že je to skrumáž s řinčícími meči a dunícími kopyty, všichni řvou v bojovém nadšení. Koncovka je stav, kdy jsou všichni unavení nebo zmrzačení a po bojišti se honí poslední vyčerpaný chudáci. Proto to přirovnávám k důchodu. Za mě docela nuda. Z výměny dam mám skoro hrůzu. Možná je chyba, že to tak vnímám, protože jinak by mě šachy bavily víc a hrál bych je častějc. Taky je to znak jistý nevyrovnanosti, která zhoršuje výkon, to si uvědomuju.

Za mě je ve francouzský nepříjemnej ten pocit, že černej v zahájení furt něčím hrozí. Pokud bílej nemá nahoněnou teorii, tak může mít snadno pocit, že je na tom špatně. Máš pravdu, že je fajn mít d4 vyřešený a moci se soustředit na krále, protože se na něj dá útočit velmi snadno. Teď mám nachystáno používat Aljechin-Chattardův útok, bude to prdel...

Taky hraju na lichess. Ale už jsem nějakou dobu nehrál.

No tak jsme tady z toho autorovi udělali šachovou debatu :)
 Sicilky nebrat
16.05.2022 09:21:15
> Sicilky nebrat:
> takhle jsem to nikdy nevnímal. To asi záleží na variantě, ne?

Samozřejmě.

Ten (černého) plán na lehkofigurovou koncovku (proti špatnému černopolnému střelci bílého) platí (samozřejmě) pouze pro (typický) francouzský pěšcový řetěz (c3-d4-e5 proti f7-e6-d5).

Plán nejde použít, pokud dojde k rozebrání centra (v Rubinsteinově variantě hned v zahájení; ale k rozebrání francouzského pěšcového řetězu může dojít i později po černého f7-f6 (tzv. záložní podrytí centra)).


> Sicilky nebrat:
> hlavně nesnáším koncovky

Já mám koncovky rád.

Kniha "Šachové koncovky v praxi" od Pachmana je nejrozsalátovanější knihou v mojí šachové knihovně.


> Čekat na koncovku by pro mě bylo asi stejně příjemný jako čekat na důchod.

Pokud šachovou partii bereš jako život, tak v případě partií ukončených v zahájení se vlastně jedná o smrt v dětském věku?

Šachovou partii lze spíše (než život) chápat jako bitvu/válku. Pokud nerozhodne bleskový přepad v zahájení (letiště Hostomel u Kyjeva), pokud nerozhodne střední hra (Donbas), rozhodne koncovka (jaká bude?).


> Navíc už dávno nehraju vážný, jen online rapidy a blicky.

Nápodobně.

Poslední vážnou jsem hrál v únoru 2020. Pak covid lockdowny, sezóna 20/21 komplet zrušená (pro všechny). A sezóna 21/22 byla jen pro naočkované (ovce) - já nenaočkovaný (rebel) jsem dokonce na šachy od listopadu 2021 do února 2022 (z moci úřední) nesměl.

Takže jsem taky místo vážných začal hrát online (LiChess).


> (Francouzská) Ale hrálo se mi to blbě vždycky i za bílýho :)

Nejnebezpečnější pro černého (při francouzských pěšcových řetězech) je útok bílého na černou malou rochádu ve střední hře. Černý má na královském křídle fakt málo místa a bílý pěšcový klín na e5 černého dost omezuje.

> (Francouzská) vytváření tlaku proti d4
> Nemám to rád, cítím se jak na skřipci.

Výhoda se překlopí na stranu černého, pokud se (černému) podaří včas bílého zabavit protihrou na dámském křídle (hra po c-sloupci a tlak proti opožděnému pěšci d4).

Pak se bílý může cítit jako na skřipci.

Pokud ale černý nedokáže na dámském křídle bílého dost zaměstnat, tak je to (pro černého) v loji a bílý útok na malou rochádu prorazí.


> (Francouzská) .. za černýho bude dobrý ... je to strašně pasivní a stísněný

Pasivní stísněná pozice mi nevadí, pokud je (ovšem) bez slabin. Naopak, ostré a chaotické pozice hraju, jen pokud jsem k tomu soupeřem donucen.

Tohle souvisí s charakterovými vlastnostmi člověka.

Proto rady "Sicilky nebrat" nejsou tak blbé, jak by se (nešachistům) mohlo zdát.
 rvin
15.05.2022 21:23:31
rvin: "Černý hraje na koncovku (nejlépe lehkofigurovou s koníkem proti špatnému bílému černopolnému střelci) - tedy černý hraje na (dalekou) budoucnost. Ale aby (černý) partii vyhrál, musí napřed něco (v zahájení a především střední hře) vydržet."

To je zvláštní teorie, takhle jsem to nikdy nevnímal. To asi záleží na variantě, ne? Ale když to hraješ a jsi o třídu lepší než já, tak na tom asi něco bude :) Já hlavně nesnáším koncovky, takže spíš spoléhám na to, že se hra rozhodne ve střední hře. Čekat na koncovku by pro mě bylo asi stejně příjemný jako čekat na důchod. Navíc už dávno nehraju vážný, jen online rapidy a blicky. Francouzskou jsem hrál s černýma asi 3x v životě, a to jen nedopatřením - transformací. Je pravda, že se mi to hraje blbě. Ale hrálo se mi to blbě vždycky i za bílýho :) Proto jsem myslel, že to za černýho bude dobrý, ale ne, je to strašně pasivní a stísněný. Chvílema zvažuju leda naučit se Rubinsteina, tam je trocha volnýho vzduchu.

Taháním za nitky mám na mysli právě to vytváření tlaku proti d4. Přijde mi, že hra se pak hraje vlastně podle černýho. Nemám to rád, cítím se jak na skřipci.
 Sicilky nebrat
15.05.2022 20:23:07
> Sicilky nebrat:
> Kdyby hrála francouzskou, tak to znamená, že ráda tahá za provázky, ... manipuluje

???

Hraju Francouzskou obranu (jsem KM s elo 2120). A (v běžném životě) netahám za provázky a nemanipuluju (nebo si to aspoň myslím).

Černý ve Francouzské obraně přece netahá za provázky. To bílý je agresor - ale musí překonat (pěšcovou) hradbu.

Černý hraje na koncovku (nejlépe lehkofigurovou s koníkem proti špatnému bílému černopolnému střelci) - tedy černý hraje na (dalekou) budoucnost. Ale aby (černý) partii vyhrál, musí napřed něco (v zahájení a především střední hře) vydržet.


> ŠachistaTom:
> právě proto přemýšlím, jestli bych ji neměl nechat jít

Šachové partie taky vzdáváš tak lehce?

Všiml jsem si, že pokud partii vzdám, už jí (později) nemohu vyhrát.

V tvojí pozici bych to rozhodně nevzdal.
 rvin
15.05.2022 18:39:29
Sachisto - jsi chytrej kluk. mel bys vedet, ze laska neni jen nejake docasne citove vzplanuti, ale je to vedome rozhodnuti, ze s danym clovekem chces stravit zbytek zivota. A pokud bys ji poslal pryc, udelal bys ji presne to, co mas ty sam - tedy tvymi slovy "už nedokážu věřit a odevzdat se na 100%"

Tak si vas ze mas vybornou pritelkyni, ktera te miluje. Jak malo muzu muze dneska tohle rict. A komunikujte spolu - musi od tebe vedet, ze uz touzis spis po klidu nez po necem divokem.

Pokud jsi pro ni prvnim, vaz si toho. Pokud bys ji poslal pryc a hledal nekoho se vztahovou historii, najdes sam jen zranene lidi, kteri maji problem druhemu verit.
 erughoeriuh
15.05.2022 15:17:14
rvin: Oběma nám vychází sicilky nebrat, ale jinak je to celý spíš naopak.
Když hraje sicilskou, tak je to taková klasická ovce, která jde se stádem. Jiná interpretace je, že ráda dělá v domácnosti Itálii.
Pokud hraje 1...e5, může to být zase buď naivní ovečka, nebo ti chce být rovnocennou partnerkou.
Kdyby hrála francouzskou, tak to znamená, že ráda tahá za provázky, vytváří tlaky, manipuluje... to má svý dobrý i špatný stránky. Každopádně autor diskuse by si měl dobře hlídat svý d4.
Smajlík  Sicilky nebrat
15.05.2022 13:52:38
Nech ji jít, nezaslouží si tě.

Ve skutečnosti ji nemiluješ a v hlavě máš furt ex...nech ji být
 Loca Loca Žena98 Kategorie
15.05.2022 13:31:01
Ach jo, jestli ji necháš, tak jí strašně ublížíš, ty nemáš strach o ni, ale o svoje pohodlí. Úplně cítím tu úzkost. Ona ti věří, dala ti všechno a ty kalkuluješ. Jsi další důkaz toho, že vztahy se nesmí brát vážně, je potřeba těm holkám nalít čistýho vína co nejdřív. Nadáváte jak jsou povrchní a sami dokážete tohle. Měl jsi si to rozmyslet dřív. A promluv si o tom s ní.
 Sorayaaa
15.05.2022 13:14:09
Nie je to Sci fi mam to uplne tak isto. Dokonca aj vekovo uplne to iste ;) Tiez som si zvykol na skusene, vypocitave 30tnicky bez vacsich emocii, ani sa na ne nestazujem nijak. A potom pride zmena, ze si pre niekoho uplne prvy a jediny vztah a chce to uz navzdy a ide do toho celym srdcom. Tazka situacia. Ale nase prve vztahy boli asi podobne. Ja to taham dalej, lebo vsetko klape. Ale tiez mam vyhrady ci by si radsej nemala este prezit tie pubertacke vztahy a sklamania so svojimi rovesnikmi.
Smajlík  Polo
15.05.2022 13:11:19
Měl bys to ukončit a najít si nějakou sobě rovnou a otlučenou životem. Z toho co a jak píšeš mi taky přijde, že ji ochuzuješ o ta nejkrásnější léta života, kdy by si tu bláznivou a v podsatě první velkou lásku mohla naplno užívat s někým stejně nezkaženým a šíleně zamilovaným jako je ona sama.
 Polysera
15.05.2022 12:46:46
Hm, chápu tu úzkost.. Něco podobného jsem řešil, když jsem randil s doktorkou. Šlo na první pohled o úplně jinou záležitost, nicm. pointa byla stejná.
Ona naprosto fyzicky i psychicky zdravá, každý víkend hory, přes dovču 10 denní trek, ve volnu pořád něco, nějaké semináře, sympozia, všude chce brát svého přítele.. A pak já, depresivní panikář, psychosomaticky postižený, pro kterého je vrchol života nedělní procházka okolo řeky; taky potřebuji nějaký klid, samotu atd., ne pořád a všude spolu.
Já to rozvíjet přestal, ten vztah; jelikož jsem věděl, že nestačím a nebudu stačit jejímu tempu a že by se trápila a nakonec by to stejně skončilo - až by prostě vyrazila někde na truc sama, beze mě a tak potkala jiného...
Dalo by se poradit, ať spolu o tom promluvíte; ale moc se na tom domluvit nedá. Člověk něco chce a když pro lásku k druhému bude podstupovat oběti - "miluji ho, tak nepůjdu na své vysněné hory, nýbrž se budu divat na ty hrozné filmy doma, když je venku tak krásně..". Sám cítíš, jaké to je..

Držím pěsti, ať to dopadne nějak dobře, byť nevím, co to dobře je..
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
15.05.2022 12:39:25
Ted jsem si to přečetla ještě jednou. A před tím jsem přehlídla to, že spolu chodíte už rok. Já myslela, že teprve začínáte randit. Tak jestli po roce rozmýšlíš nad rozchodem... Nedokážu ti říct, jestli zůstat nebo odejít. Nevidím tam žádné vyloženě toxické věci, typu nevěra, ponižování partnera atd. Takže úplně pořád nechápu, kde je problém. Že jí nedokážeš dát to co bývalý? A proč to nejde?
 Mandarinka2424
15.05.2022 12:32:59
tpč, 15 let vekovy rozdílo. dobre try,dědo. Krasne si vyuzil toho, ze vyrostala jen s matkou..tzn. zadny otcovsky vzor apod. nedivim se,ze sla s o tolik starsim typkem. Asi v tobe vidi toho "tátu" ktery se postara, bude ji mit rad apod. klasika. Takove holky, kteři jdou v takhle mladem veku s muži o tolik staří...tak zakonite ony ve starsim veku vyhledavaji mladsi muže..aby dohnaly ty ztraty....
 Dukpol
15.05.2022 12:32:19
Rozejdi se. Nesnesla bych být s někým, kdo miloval bejvalou víc než mě a dělal pro nic víc
 keineahnung
15.05.2022 12:20:31
rvin: velký věkový rozdíl beru tak od 14, 15 let a výš.
 Mandarinka2424
15.05.2022 12:17:36
ŠachistaTom: a nejsi fyzicky a duševně tak ve věku 50?

Člověk ve 30 nebo ve 35 je pořád mlád, a měl by být fyzicky na vrcholu svých sil. Kdybych z práce odcházela úplně mrtvá, změnila bych práci. Kdybych si měla hledat muže jen protože chci partáka a hlídačku pro děcka, tak jsem radši sama. Ono když partnera hledáš čistě racionálně, tak takové vztahy později nebývají šťastné.
A hlavně si myslím, že se člověk může stejně vášnivě zamilovat ve 30 jako v 15. Taky jsem měla dlouholetý vztah od 15, hodně dlouhý, ten druhý byla taková pauza v tomto, krátké chození, ten první mě vyloženě trápil. A prostě chápu, že jsi zraněný. Asi ti musela hodně ublížit. Ale do nového vztahu bys měl vstupovat se stejným nadšením jako do toho prvního, když jsi byl tehdy ještě naivní dítě. A měl bys partnerce dávat úplně to samé jako ve 20, ve 30 nebo v 50. Jinak fotr mě měl po 40, bude mu za pár let 70, a denně sportuje několik hodin denně, a jinak pořád něco dělá na zahradě nebo v garáži, je jak motorová myš. Přijde mi, že má víc energie než ty ve 30.
 Mandarinka2424
15.05.2022 12:12:36
> Mandarinka2424:
> je tam hodně velký věkový rozdíl

Děda byl o 9 let starší než babička (v době svatby 34 vs. 25). A přežila ho jen o dva roky (+93 vs +86).


> ŠachistaTom:
> a zájmy které ji nezahrnují

Vím, že jistý šachista s Gordicu Jihlava jezdívá v neděli na zápasy društev, zatímco ona valí do kostela.


> Sicilky nebrat
> Záleží, co hraje...

I ze stylu (šachové) hry lze dost poznat. Sicilky jsou fakt ostré. Ale kdyby hrála Francouzskou obranu ...

Jednou jsem sledoval partii dvou dam v krajské soutěži družstev. Dámy měly elo jen kolem 1200, ale byla to nejzajímavější partie (vážná) v sále. Díky nízkému elu soupeřek se situace měnila každou chvilku. Černá - (neadekvátní) útočný tah. Bílá - (příliš bojácný) obranný tah. Černá - zjevně nekorektní oběť. Bílá - nabízený materiál ustrašeně nebere ...

Hráčku hrající černými bych rozhodně nechtěl. Zjevně vysoce agresivní. I v životě?

Pozn: tu partii vyhrála bílá.
 rvin
15.05.2022 12:09:39
Tak ne každý je takový, ne každý si nechá tu čistotu a naivitu vzít jako ty... No, chudák holka, tak hlavně že už jsi ji zneužil.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.05.2022 12:05:27
Mandarinka2424: Pardon, uvědomuju si, že to vyznělo hodně namyšleně, takto jsem to opravdu nemyslel. Samozřejmě si nemyslím, že někdo kdo měl víc vztahů, je nějakým způsobem poškozený, a už vůbec si nemyslím, že starší ženy jsou hnůj. Jde jen o to, že vztahy v 15-20 jsou prostě jiné než ve 30-40 a nikdo mě nepřesvědčí, že to tak není. Že byses k partnerovi ve 20 nechovala jinak než ve 30, to ti opravdu nevěřím. Ve 20 má většina lidí spoustu energie, času, nadšení pro věc, nemají životní zkušenosti které by je nutily se na svět dívat racionálně. To se pak odráží i na vztazích - mladí lidé obvykle do svého protějšku bývají pobláznění, je to pro ně ten jediný a nedovedou si představit, že by se někdy mohli rozejít. Ve 30 už jsou důležité jiné věci, člověk je vysílený z práce a těší se, že se doma rozvalí u televize a odpočine si. Partner je v tomto věku spíš parťák do života, slušný a zodpovědný jedinec a dobrý potenciální rodič budoucích dětí než šílená láska, ze které se podlamují kolena.
Docela ti závidím, pokud to máš jinak, ale píšu ze své zkušenosti.
 ŠachistaTom
15.05.2022 11:59:53
Myslím, že si pokládáš otázky, které jsi měl mít zodpovězené předtím, než ses s ní dal dohromady. Velký tlak vidím i v tom, že ona se má kvůli tobě odstřihnout od známého prostředí a přestěhovat se, poměrně daleko. Na svůj věk bys možná měl být zkušenější. Já už bych takové blbosti jako vztah na dálku a stěhování se daleko, ani nezkoušel. Přináší to hodně bolesti, a přitom zbytečné. Známí se takto rozešli jen proto, že on se musel začít starat o své staré rodiče (na jednom konci republiky) a ona zase o ty své (na druhém konci republiky), přitom jinak by ten vztah mohl vydržet dodnes. Podle mě to jsou zbytečné problémy a bolest a je třeba každý možný vztah už od začátku promýšlet i prakticky a s chladnou hlavou. Chápu, že teď už s tím ale nic neuděláš.

Možná problematičtější je, že váš vztah je hodně nevyrovnaný. Jak věkově, tak emocionálně (nemluvě o tom, že to ona se stěhuje za tebou). To ona je v každém případě v tom nevýhodném postavení. Takže pokud se rozhodneš ve vztahu pokračovat, určitě bych byl upřímnější a vyjasnil si, že ty potřebuješ svůj klid a nebude to taková romantika, jako když se vídáte jen jednou za čas. Narovinu bych jí řekl, že nebudeš mít tolik času se jí věnovat, že ti vysloveně dochází energie a nemůže čekat tolik aktivit, dárečků a pozornosti, a že pochopíš, pokud se bude chtít rozejít a najít si někoho, kdo se jí může věnovat na 100 %. Je třeba, aby byla v obraze. "Vodění za nos" si nezaslouží, i když jsi to nemyslel špatně.
 utahraptorrules
15.05.2022 11:55:40
"že si zaslouží jiný přístup než ženská v mém věku, která už jich měla 5 (bez urážky). "

A jak poznáš, že ta žena ve tvém věku jich měla 5, co když měla před tebou jen 1 nebo 2, ale prostě jí to nevyšlo, např. že se s ni rozešel nebo rozešli po 5 letech atd.

A jak by ten vztah k té starší ženě měl vypadat?

Asi tvou zpoved opravdu nechápu.

Jinak kdybych já ještě počkala několik let, tak bych byla také ve tvém věku, a partnery jsem měla jen 2, kéž by mi to vyšlo s tím prvním, ale nevyšlo. Takže podobně jako u tebe. Ty jsi taky ve svém věku měl jen 1 přítelkyni. A kdybych měla parntera o 5 let staršího nebo o 5 let maldšího, věk by nic neměnil, chovala bych se stejně.

Přijdeš mi jako arogantní intelektuál. Skvělá gramatika. Složité myšlenky. Ty jsi lepší než průměr. Ženy ve tvém věku jsou hnůj, protože přeci musely mít tak 5 partnerů před tebou. Asi ti přítelkyně hodně ublížila, že takhle pohlížíš na ženy ve svém věku.
 Mandarinka2424
15.05.2022 11:40:58
Mandarinka2424: Dík. Myslím ale, že jsi vůbec nepochopila, co řeším a na co se ptám. Tady vůbec nejde o to, jestli mě opustí, vím že to se stát může a asi to ani neovlivním, i když mi přijde, že ona je ten typ holky, která jen tak neodejde.
Jde mi spíš o to, jestli jí v tom vztahu opravdu mohu dát to co si zaslouží, jestli nezneužívám její naivity a ''čistoty'', je to pro ni úplně první vztah a myslím, že si zaslouží jiný přístup než ženská v mém věku, která už jich měla 5 (bez urážky).
 ŠachistaTom
15.05.2022 11:38:53
Záleží, co hraje...
Smajlík  Sicilky nebrat
15.05.2022 11:35:09
Přijdeš mi hodně ustrašený.

A jinak, ano, je tam hodně velký věkový rozdíl. 15 let je už dost. Ted ne, ale časem až víc zestárneš. Budeš chtít větší klid atd. Bude ti 55, a ona bude vitální 40cítka. Takže chápu tu obavu. U takhle velkého věkového rozdíly máš větší pravděpodobnost, že tě mladá žena opustí.

Ale zase píšeš, že ona je introvertka, intelektuálka. Hm, tyto typy zase bývají stálé, věrné, a ženy ještě o to víc.

Takže se vracím zpět na začátek. Přijdeš mi hodně ustrašený.

Moje rada: vždy to můžeš zkusit. Můžeš zkusit s ni žít v Brně, rok, dva, a uvidíš. Buď to přeroste v lásku, nebo se rozejdete.
 Mandarinka2424Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk