Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195640, vloženo 14.05.2022 18:25:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nenávidí Bůh blackmetal?
Na jednom diskuzním fóru jsem viděl výpověď nešťastné maminky která má rada metal a její muž věřící jí to ve své podstatě zakazuje a vůbec se mu to nelíbí.
Upustila sice od black metalu ale metal mu nejspíš vadil jako takový.

Jeden náboženský fanatik dokonce pod příspěvek psal že zejména black metal má negativní vliv na spirituální "ladění" které mi nevidíme. Že ta muzika prostě oslavuje negativní věci a může živit zlé bytosti v tomto spirituálním světě a je hřích za který její posluchači mohou jít po smrti do pekla a být vystaveni věčnému zatracení.

Jsem nevěřící a latentní metalák. Black metal poslouchám téměř denně. Satanista nejsem.
Tvrzení výše zmíněného diskutujícího jsem si nedokázal vysvětlit. Nedokážu to prostě brát vážně.

Co si o tom myslíte? Myslíte si že nás kteří máme rádi metal (konkrétně black) Bůh potrestá za poslech této hudby? Může metal vysílat takovéto "negativní vlny" nebo jsou to jen žvásty?

 Meo44514 Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.05.2022 20:53:29
Trocha metalu ještě není satanismus

a vůbec mě metal přijde spíš odpočinkovej a pomáhá mi uvolňovat negativní emoce, tudíž mě činní šťastnějším.

a tu paní lituju měla si najít metalistu ne náboženského fanatika
 Mudrc
15.05.2022 09:31:06
Jednak existuje i křesťanský metal (white metal). No a pak není black jako black, probírají se tam i jiná témata než jen satanismus. Takže pokud by si zmíněná paní našla nezávadné songy, nevidím důvod, proč si je odpírat. Mně by i vadilo poslouchat hudbu, u které nerozumím textům, když už jsme u toho.

No a jestli metal někoho "zraňuje poslouchat", viz komenty, tak to snad není důvod si myslet, že se tím někdo schválně "otupuje" nebo že je to "usilování o bolest a smrt". To je až absurdní takhle shrnout celý jeden žánr. Vždyť i black metal bývá harmonický, někdy bývá i za doprovodu symfonického orchestru (přinejmenším housle, klávesy). Ano ty melodie nejsou jednoduché, což se někomu může zdát disharmonické, ale jde jen o složitější melodii, což mě právě na metalu baví, samozřejmě jsou i vyjímky. Ono hodně lidí nemá rádo třeba vážnou hudbu, operu nebo jazz, to všechno taky může působit disharmonicky. Proto je na tyto žánry třeba vyspělého posluchače, kterému nevadí soustředit se na složitější melodie.
 utahraptorrules
15.05.2022 07:05:16
Join the war today; anti-christian black metal.
Smajlík  Fenrizz
14.05.2022 23:41:11
"Co si o tom myslíte? Myslíte si že nás kteří máme rádi metal (konkrétně black) Bůh potrestá za poslech této hudby?"

A tato otázka je myšlena vážně nebo ironicky?
Smajlík  Petrz
14.05.2022 23:25:07
Čo sa týka kompatibility žánrov metalu s kresťanstvom, samotná hudba (zvuk) nie je v tejto diskusii nejako veľmi podstatná, čo je ale dôležité, sú texty a celkovo svetonázor, ktorý tá-ktorá kapela prezentuje. Čiže pokiaľ je tam nejaké vzývanie Satana a iných zlých duchov či síl, tak to je no-go.

Inak existuje aj veľa kapiel kresťanského metalu (niekedy sa tomu hovorí "white metal", ale ja tento názov nejako moc nežeriem), ktoré by človek, ktorý nerozumie textu, podľa zvuku dal na jednu kopu so satanistami. Trebárs taký Tourniquet či Mortification...
Smajlík  hefo
14.05.2022 22:01:14
Tak samozřejmě že black metal není jediný subžánr metalu který poslouchám, stejně tak jako metal není jediný hudební žánr který poslouchám.

Určitě okultismus, řev, temnota stejně tak jako zlé věci které se děly okolo toho byly ... Myslím ale že mnoho posluchačů metalu (i blacku) je naprosto normálních. Je to o lidech.
Chápu ale že metal, potažmo jeho nejvyhrocenější subžánry nejsou pro každého.

a ještě reakce na "modrésvětlo" - Doufám že si děláš srandu. Tu desku jsem samozřejmě slyšel jako spoustu dalších blackmetalových věcí a naprosto v pohodě. Akorát teď bych jí mohl mít konečně doma)
Smajlík  Meo44514
14.05.2022 21:53:00
a metal to je hudba? mne to pripadá nezrozumiteľný rámus a do toho niekto občas zvracia. myslím že bohu metal nevadí pokiaľ to nepúšťaš v sviatočný deň. je to akoby ti vržďal sústruh, alebo cirkulár. takže si to počúvaj ale nie v nedeľu (pre adventistov v sobotu)
 urbi et orbi
14.05.2022 21:32:40
I mně je jasné, že blackmetal se svou temnou tématikou zavánějící čarodějnictvým by se Bohu, takovému jaký je popsán v Bibli, nelíbilo. Ani mně se to nelíbí, nemá to dobrý vliv na psychiku. Být tebou bych přešel na klasický rok, takovej Linkin park je supr
 KarelPavol Muž19 Kategorie
14.05.2022 20:40:51
Jenže voe: ono to bude tim, že se tomuto druhu hudby(?) prostě vyhýbám.
Teď jsem si schválně zaexperimentoval a pustil si na chvilku náhodnej krátkej black metal z jutubu, jestli se něco třeba nezměnilo. Dal sem to tak do půlky a je mi doslova špatně, jakoby na blití. Pak jsem zkusil ten tvůj Nightwish - prvních pár vteřin dobrý, než to úplně posere ta kytara a blicí. A do třetice Black Sabbath. Ten to taky vůbec nevylepšil.

Nemůžu to nazvat nijak jinak, než že tam jde o určitý frekvence, který někomu dělaj blbě a někomu asi dobře. Pro mě základní problém jsou ty tvrdý elektrický kovový tóny. Jako by mi to rozrušovalo buňky nebo co. Jenže metalový "hudebníci" v tom jdou většinou eště dál, oni v kompozici vedou tu disharmonii na hlubší úroveň, takže to zraňuje víc do hloubky. Pak do toho začnou řvát a sténat, to už snad mluví samo za sebe.

Fakt mi přijde, že je to nějaký usilování o bolest a smrt. takže se satanismem a hororem mi to jde dobře dohromady. Asi to nebude náhoda, co? Čili je to taky skoro "duchovní hudba", ale v opačným, destruktivním smyslu.
 Tukan
14.05.2022 20:31:14
Nešťastná maminka by spíš měla poslouchat babymetal:
https://www.youtube.com/watch?v=WIKqgE4BwAY
Smajlík  Gimme chocolate
14.05.2022 20:15:07
Tukan: moc metalu jsi teda neslyšel. Black Sabbath nebo Iron Maiden lze sotva označit za disharmonickej hluk a řev. A co takhle Nightwish?
Metal není jen black a death.

PP: metal a satanismus není to samý. Black metal je trochu stranou, to jsou často satanisti, pedofilové, kanibalové, neonacisti. Nechápu to, ale koncentrují se právě tam :D
Naproti tomu death metal je docela často hrán celkem sečtělými lidmi, kteří mají něco v hlavě, a pokud se nezabývají zrovna hororem (a proti hororu snad ani křesťanství nic namítat nemůže), často mají ujetý smysl pro humor a jsou ironičtí.
Nehledě na to, že spousta metalistů je věřící, jen nejsou povýšenci, takže nepohrdají světským konzumem a plytkou neduchovní zábavou. Jako kdyby křesťan nesměl číst fantastiku a snít o cizích světech, tím přece nezrazuje lásku k Bohu. A nakonec Bůh ví, kdo jej miluje, a to přes všechny světské kratochvíle.
 Jenže voe
14.05.2022 20:03:20
Já taky nesnášim fanatiky, ale upřímně... Skoro si myslim, že na tom něco je. Já ani nevím, jakej je rozdíl mezi black metalem a jinejma barvama, celkově metal jako takovej mi přijde jako odpornej disharmonickej rámus a řev, ze kterýho mě bolí uši. Zraňuje mě to poslouchat. Ty lidi mi přijdou, že se úmyslně nějak otupujou.

Takže se nedivím, že pámbíčkář to formuluje tak, jak jsi to nadepsal.
 Tukan
14.05.2022 19:31:16
pičovina no, poslouchám black metal stejně jako jiny subžánry a jinak su normálni
 teploň
14.05.2022 19:16:10
No stejně si dej pozor. Jako nevíš co to s Tebou udělá. Teď si myslíš, že nic, ale pak najednou budou symboly na zdi. A další level je socha kozla a kolem něj svíčky :D
 modrésvětlo Žena40 Kategorie
14.05.2022 19:13:01
No, teď si plánuju koupit svou první black metalovou desku od Darkthrone - A Blaze In The Northern Sky.... Legenda.

Ale že bych si u sebe na zdi chtěl malovat jakési symboly to asi nééé
 Meo44514
14.05.2022 19:05:54
Záleží jak to pojmeš. Začíná to black metalem a končí to pentagramem v ložnici. Tak na to bych si dala pozor :)
 modrésvětlo Žena40 Kategorie
14.05.2022 18:55:19
čirý fanatismus. netrapila bych se, posloucham horsi veci jeste :D
 sednys Žena16 Kategorie
14.05.2022 18:30:33
"Co si o tom myslíte? Myslíte si že nás kteří máme rádi metal (konkrétně black) Bůh potrestá za poslech této hudby? Může metal vysílat takovéto "negativní vlny" nebo jsou to jen žvásty? "

Kdysi jsem to taky poslouchal, ale to jsem byl právě satanista. Ty textu jsou často oslavou satana a rouháním se Bohu. Tím se potrestáš sám, když odmítáš Boha, lásku, tak přichází opak.
 Positive plus Muž Kategorie
14.05.2022 18:27:31
oprava: my
Smajlík  Meo44514Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk