Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195557, vloženo 13.05.2022 16:13:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč mi nikdo nechtěl pomoct?
Před asi 4 lety jsem zažila nejhorší období svého života, bylo to chvíli po mých 18. narozeninách. Nevím přesně jak se to stalo, ale vzpomínám na jeden večer, kdy se ve mně jakoby něco zlomilo a od té doby jsem byla úplně jiný člověk. Předtím jsem byla premiantka, bavilo mě hodně věcí, měla jsem kamarády (ne moc, ale pár lidí, o kterých jsem si myslela, že jsou opravdoví přátelé). Tomu zkratu předcházelo trochu náročnější období, o kterém jsem si myslela, že jsem ho docela slušně ustála, ale pak se ve mně ně něco zlomilo a přestala jsem fungovat. Najednou jsem cítila obrovský neklid, nemohla jsem v noci spát, život mi připadal nesmyslný, všechno co mě do té doby bavilo bylo najednou hloupé. Nevím jestli jsem měla opravdovou depresi, ale měla jsem zcela určitě typické symptomy středně těžké deprese.

Strašně jsem se za své problémy styděla a snažila jsem se s tím bojovat a nedát na sobě nic znát. Ale ono to nešlo. Najednou jsem začala ve škole dostávat čtyřky a hrozilo mi propadnutí (předtím jsem byla nejlepší ve třídě), byla jsem zpomalená, nedokázala jsem se soustředit na to co mi lidé povídají a i když jsem se snažila to nedělat, každou chvíli ze mě vypadávaly věty jako že nic nemá smysl a že bych nejradši umřela.
A všichni v mém okolí dělali, že si toho nevšímají. Kamarádům, učitelům atd. to nezazlívám, je mi jasné, že každý má svoje problémy, ale zpětně nechápu, že to bylo ukradené rodičům i oběma starším sourozencům a maximálně mě pořád okřikovali, že mám přestat fňukat a mám se trochu vzchopit. Skoro rok jsem takto trpěla a pak jsem se přece jen svěřila rodičům. Samozřejmě mě odmítali vyslechnout, začali mi nadávat ve smyslu že mě asi málo řezali a že si nevážím toho co mám. Zkoušela jsem jim vysvětlit, že já si své pocity nevybrala, že bych si strašně přála být zase normální, ale nezvládnu to. Ale marně.

Když jsem pochopila, že je opravdu zle a že mi hrozí že neudělám maturitu, zašla jsem nejdřív ke školní psycholožce. Ta si se mnou chvilku povídala a pak mi řekla že mi nic není a že nechápe, co mám za problém. Snažila jsem se jí vysvětlit, že prostě nedokážu fungovat, že to sama nezvládnu a ona mi jen řekla, že tyhle problémy má skoro každý a že se mám vzchopit. Tak jsem se snažila vzchopit ještě víc, ale samozřejmě marně. Tak jsem zašla k ještě jedné psycholožce, a ta mi řekla to samé.

Myslím, že kdyby to takhle pokračovalo ještě pár měsíců, nejspíš bych utekla z domova a byl by ze mě bezdomovec. Naštěstí se mi stal zázrak. Potkala jsem staršího muže, křesťana, se kterým jsem začala chodit a který, poté co jsem mu všechno vysvětlila, mi už po pár týdnech chození dovolil, abych se k němu nastěhovala. Byl na mě hodný, pomáhal mi a já jsem se postupně po několika měsících dostala z nejhošího. Mám pocit, že jsem poprvé v životě poznala pravou lásku, která mi pomohla se uzdravit.

Nakonec se mi podařilo dodělat maturitu, našla jsem si brigádu abych přítele nevyužívala a tento rok se chystám studovat dálkově VŠ. Občas se mi v hlavě promítají myšlenky na to peklo které jsem zažila a přemýšlím, co si z toho vzít. Pořád přemýšlím nad tím, jestli je to normální, že když se dostanete do potíží, se k vám najednou všichni otočí zády, i ti, kteří tvrdí, že vás mají rádi. A proč mi nechtěly pomoct ty psycholožky? Jak moc špatně na tom člověk musí být, aby si zasloužil pomocnou ruku? Co mám dělat, pokud se mi to stane ještě jednou v životě a přítel tady nebude?
 PostDepression Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.05.2022 13:10:02
To mě mrzí teda. Se divím, že ti fakt nikdo nepomohl :( (well teda až pak tamten, což je nice, ale čekal bych i aspoň nějaké kamarády)
 Ravenor Muž25 Kategorie
13.05.2022 23:51:56
To je krásný.
Čtu ty první tři odstavce a říkám si, to je ono - Připravte cestu Páně, narovnejte mu stezky. A ono to opravdu přišlo!
Nikdo na Zemi ani nemá schopnost Ti pomoct. Co po nich chceš, oni Ti nerozumí. Oni ani nemají tu povinnost. Veškerý zdroj hledej uvnitř, sama se vydej na cestu!
Pokud ses dostala na opravdové dno a bylas k sobě upřímná, z celého srdce a z celé duše jsi o pomoc volala.....tak ses přesvědčila, že přišla, a tak čarokrásně.
Proč se vlastně ptáš, když už víš, proč ti nikdo nemohl pomoct. Protože muselo přijít to, co přišlo. To bylo pro Tvůj vývoj nezbytné. I ta bolest, až na dřeň, bez toho by to nešlo, bez toho by sis ničeho nevážila...
Smajlík  hominid Muž40 Kategorie
13.05.2022 23:47:12
Asi by to chtělo vědět, jak probíhala vaše diskuse, když jsi někoho žádala o pomoc.
Třeba se ti snažili poradit podle svých znalostí nebo zkušeností, ale ty jsi všechny dobré rady odmítala a trvala si na svých názorech, tak si nakonec řekli: "Komu není rady, tomu není pomoci".

Napadá mne tenhle šmudla:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100776
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100841
Já jsem mu nabídnul, že se s ním podělím se zkušenostmi z mého pracovního života, ale on si pořád vede svou, myslí si asi, že to co chce vědět a co by mu pomohlo před ním schválně utajujeme.
Smajlík  yarda1
13.05.2022 21:50:49
Nedostatečné: nevím, ono už jen ta věta že tě mají rodiče řezat pro dítě zní dost depresivně, zvlášť když je fakt někdy pořádně ztloukli. Taky záleží za jakou věc je bijou. A vůbec to není jen o bití, ale i za hloupí řeči, třeba že ses moc tlustý a pak jsou anorexie a bulimie. Na jakoukoliv kritiku je mladá mysl citlivá a depresi může způsobit jediná hloupá věta
 Koralina
13.05.2022 19:47:37
PostDepression: zapomeň na to, je večer, ale mě se nechce jít spát, tak hledám problémy
 nedostatečně Muž24 Kategorie
13.05.2022 19:32:12
PostDepression: příště si to nerozmyslím, protože sama nevíš, proč už nejsi v depresích, až to budeš vědět, tak můžeš říct že jsi našla "lék" na depresi
p.s. k tomu řezání, mě to říkala matka taky, myslím že to myslí tak, jako že na tebe měli dávat větší pozor a zajímat se o sebe, jen to tu v tu chvíli řeknou takhle, ikdyž ví, že bezhlavě někoho řezat asi postrádá smysl, jak říkám, sami jsou slabí
řekla mi to i babička, která byla úplně proti fyzickým trestům, řekla něco jako ("ty zmetku, kdyby tu byl táta, tak by tě pěkně ztřískal")
 nedostatečně Muž24 Kategorie
13.05.2022 19:23:22
Neměl bych jim to za zlé. V poznání duševního života a praxe jsme jako společnost někde ve středověku. Málo se o tom mluví, málo se o tom ví, nikdo tomu moc nerozumí, tak se to bagatelizuje jako "jen psychický problém". Oni sami přes zahleděnost do sebe a temné klapky na očích nebyli schopni vidět tvůj skutečný stav. Tak jako nevidí ani ten svůj. To se změní, až se v takové krizi sami ocitnou.

A ty psycholožky nebyly skutečné terapeutky - ale nány.

Moje osobni zkusenost s terapeutkou je diametralne odlisna.

Ale nakonec si se stretla se svetlem a poznala ho. Teď už to bude dobré. Přeji hodne sil a stesti.
 El píňo xii Muž30 Kategorie
13.05.2022 19:21:32
Tvé negativní zkušenosti s psycholožkami chápu. Obzvlášť ty mladé holčiny šly ve velké většině studovat ten obor, aby si především pomohly samy, vyznat se v sobě, doufají (byť často jen podvědomě), že jim studium psychologie pomůže s jejich vlastními problémy. Mnohé z nich jsou hraničářky (jedna z poruch osobnosti) a takové by podle se mě měly vyskytovat v ordinaci psychologa pouze jako klientky!

Nechápu, proč škola takový "materiál" neodfiltruje ještě před přijetím na VŠ. Osoba s takovými psychickými obtížemi logicky nemůže lidem s jejich strastmi pomoct.
Pokud dáš terapii u psychologa ještě šanci, vyber si staršího odborníka s dobrými referencemi.

Jinak na své okolí se nezlob, člověk bez osobní zkušenosti s duševní nemocí a s povrchními, zkreslenými informacemi z televize nebo od podobného "experta", jako je on sám, nemůže nemocného s depresí pochopit, nezřídka tuto diagnózu ani neuznává a její symptomy považuje za lenost, ufňukanost, slabost...

Jinak já osobně jsem nejradši, když mě v těžších stavech nechají ostatní na pokoji. Interakce s lidmi mě v tom stavu hrozně vyčerpává...
 Teta Dana Žena42 Kategorie
13.05.2022 18:51:24
nedostatečně: Promiň, ale takhle deprese fakt nefunguje. Deprese naopak mnohem častěji vzniká u lidí s nízkým sebevědomím, které je zase mnohem častější u lidí, kteří zažili nějakou formu týrání. Navíc deprese bývá následkem dlouhodobého stresu nebo traumatu. Prosím příště si rozmysli než něco takového napíšeš, lidé jako ty jsou důvod, proč se depresivní lidé bojí vyhledat pomoc.
 PostDepression
13.05.2022 18:23:08
třeba nebyli dost silní na to, aby ti pomohli
když křesťan pomůže druhému, tím si taky chce pomoct
když já píšu tady, taky si tím pomáhám
když se má člověk skvěle...sytý hladovému nevěří
ale může to být tak, že oni ti sami záviděli a vůbec nedokázali pochopit jak tak úspěšný člověk dokáže být tak depresivní
mě přijde že deprese vzejde z toho že jsou věci moc jednoduché a tělo se musí samo vyrovnat na první pohled bez příčiny
když by tě opravdu rodiče řezali tak bys nemohla mít depresi, protože bys měla modřiny, takže v tom měli pravdu, ale pak bys je taky neměla moc ráda
 nedostatečně Muž24 Kategorie
13.05.2022 17:52:00
Proto mám raději psychiatra než psychologa. Nicméně vše je o lidech
 Loca Loca Žena98 Kategorie
13.05.2022 17:26:59
Podobně, jako může býttřeba dobrý automechanika a špatný automechanik, dobrý učitel a špatný učitel, dobrý sportovec a špatný sportovec atd., tak může být i dobrý psycholog a špatný psycholog.

Když třeba porovnáš dva sportovce v nějaké disciplíně , tak jeden může mít několik zlatých medailí a druhý má třeba "jen" jednu bronzovou medaili. A přitom jsou oba třeba podobně talentovaní, ale velký rozdíl mezi nimi je ten, že jeden netránoval tolik, kolik mohl, kdežto ten druhý atrénoval na maximum. Podobně lze porovnat výsledky lidí v různých činnostech.

Je jen relativně málo lidí, kteří mají dostatečnou schopnost empatie a motivaci pomáhat.
Teď jsme si vzpomněl na nějaký publicistický pořad na ČT, kde byla reportáž o tom, že v čekárně v nějaké nemocnici krvácel nějaký kluk a doktorka, která přišla do ordinace tomu klukovi nepomohla a zase odešla. Prostě ji to nezajímalo. Sice byla podmíněně odsouzená a dostala zákaz, dva roky vykonávat lékařskou praxi, ale tomu klukovi už to nepomůže, protože nějak ochrnul. Různých podobných případů bylo víc. Takže nejsem nějak moc překvapen tím, že nějaký psycholog neměl snahu někomu skutečně pomoct.

Co se týká rodinných vztahů, tak tyto vztahy jsou taky dost ovlivněny mírou empatie těch lidí. To, že je někdo něčí příbuzný ještě neznamená, že pro toho příbuzného udělá první, poslední.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
13.05.2022 17:02:00
Vem si z toho to co má pochopit každý člověk. Že nikdy ti nikdo nepomůže pokud si nevěříš. Říká se věř v sebe a lidi tě budou mít rádi a budou tě chtít.
Je to tak že každý se chce opřít o silnějšího. Prohřát o schopného člověka. Takhle funguje celý svět dokud člověk není svícen. Říká se že dokud člověk nemá psijrni s Bohem tak je zlý,je hříšník a démon. A ono to tak je a proč? Zvíře se bojí silnějšího a uznává silnějšího a slabší. Je vždy sežrán ve světě zvířat.

Co píšou svaté písma a co říkali osvícení lidi? Studuj sebe a, své vědomí, proto že vědomí patří hmotě a řídí se zvířecím chování. Člověk je zvore jako hmota ale ve hmotě je vložen duch. To je to čím se liší člověk od zvířat. Je to poslání každého člověk proč je na zemi. Bible říká, spasit duší. Je to spojení ty s duší. Proto žiješ. Pokud to neuděláš, končíš na, ksaldce jako 99% lidi. Nazývané také jako peklo. Člověk se rodí jako zvíře s pokud tak umře. Je to jeho konec. Pokud ale spasi duší tzv udělá, spojení tak už se jeho duše nereinkarnuje. Ale musí se, stát, duchovní bytosti a vykopat se že zvířete. Lidi se tak chovají. Všude kam se podíváš sama hiearchie, do slabého se kope a silné se uznávají a kopírují. Typické zvířecí chování.
 Anonnymouse
13.05.2022 16:36:18
Smutný příběh, ale s radostným koncem. Dávno jsem došel k tomu, že spíše mně pomůže někdo úplně cizí a náhodný, než vlastní rodina, či "přátelé".
Jinak já si podobnou krizi prošel taky, nechytl mě nikdo a dopadlo to, jak to dopadlo.. V 18 letech pokus o sebevraždu, první hospitalizace, domu jsem se už nevrátil - ani jsem nemusel nad 18 let, azylák, hrozné věci tam, bezdomovectví - naštěstí jsem utekl do lesa, ve měště bych se asi oběsil, zase azylák, brigáda, dodělat školu, navázat spolupráci s charitou, najít práci na úvazek, přihlásit se na vš (abych takhle neživořil celý život a taky kvůli razantním slevám na daním a obecně).. Ale deprese mě neopustila, proměnila se časem na panické ataky a brutální somatické problémy, kt. nemají příčinu.
Nějak jsem to dotáhl až do teď, ale jak žiju? Sám, osamělý, v maličké pronajaté garsonce, jezdím 20 let starým vrakem do práce, která mě nebaví jen, abych zaplatil nájem. Po nocích se třesu, dusím, zažívám pekelné hrůzy..
Jak dlouho to vydřím je otázka. Možná rok, možná pět...

Jsem ale rád a jsi takový svědek naděje, že někdy ta pomoc přijde, byť z místa, kde jej člověk nečeká.
Ať je Ti už jen a jen dobře! :)
Smajlík  smutný-člověk Muž30 Kategorie
13.05.2022 16:36:09
KarelPavol: Dole píšu že je to tři roky zpátky, to se mi stalo po 18 narozeninách a teď mi bude za měsíc 21
 PostDepression
13.05.2022 16:33:53
To mi nevychadza. 20-18=2
 KarelPavol Muž19 Kategorie
13.05.2022 16:27:47
PanSkorodokonaly: Však já to vím, ani u holky to není moc pravděpodobné, proto o tom píšu jako o obrovském zázraku. Proto se taky ptám. Co se stane s lidmi, kteří zažijí to samé, ale nenajde se nikdo, do by pomohl? Myslíš, že se z toho dá dostat, nebo ti lidé takto přežívají do konce života?
 PostDepression
13.05.2022 16:18:36
Kdybys byla kluk se stejnyma problemama, sance, ze te zachrani starsi krestanka bude tak 1/10 tvoji, takze to ber tak, ze karty mohly byt rozdany i hur..
 PanSkorodokonaly
13.05.2022 16:17:02
Pardon před 3 lety, překlikla jsem se
 PostDepressionPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk