Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1195392, vloženo 11.05.2022 05:39:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přítelkyně nezvládá studium
Potřebuju poradit ohledně přítelkyně. Mám ji vážně rád a určitě bych ji kvůli tomuto neopustil, ale mrzí mě že se trápí a přiznávám, že mě to i trochu začíná štvát a dochází mi trpělivost.
Přítelkyně je chytrá, vystudovala prestižní osmiletý gympl a má bakalářský titul z VUT. V době kdy jsem ji poznal měla rok po škole a pracovala, na pozici která vůbec neodpovídala jejímu vzdělání. Přiznala mi, že trpí depresemi, které se na škole kvůli velkému stresu ještě zhoršily a studium dokončila jen tak tak a poté potřebovala pauzu a jiné prostředí. Asi půl roku poté co jsme spolu začali chodit mi oznámila, že už se zotavila a že se cítí připravená pokračovat na Mgr. (zpětně si myslím, že měla kvůli zamilovanosti a radosti ze svého prvního vztahu růžové brýle a byla proto příliš optimistická).
To už je skoro dva roky zpátky a přítelkyně to studium prostě nezvládá. Tento rok měla končit a ještě pořád jí chybí magisterská práce a několik náročných zkoušek. Ona se totiž vždycky začne s velkým elánem na nějakou připravovat, ale pak ji buď neudělá, anebo pár dní před zkouškou zpanikaří a radši se na poslední chvíli odhlásí. Navíc o tom nechce mluvit takže ani pořádně nevím, kolik zkoušek jí vlastně zbývá. Vidím na ní, že by se na to studium nejraději vykašlala, ale i sama ví, že by to byla obrovská škoda, to studium nedokončit. I její matka u které bydlí je na ni neskutečně naštvaná a zklamaná, což jí samozřejmě nepřidává k dobré náladě.
Nemám tušení, jak dlouho se to takhle protáhne a jestli se přítelkyni to studium vůbec podaří dokončit. Ale myslím že je už nejvyšší čas to nějak řešit a ona to zjevně nedokáže. Pro mě jako partnera je to velmi frustrující, pozorovat, jak si milovaný člověk úplně zbytečně ničí život a už se na to nemůžu dívat.
Co byste dělali s takovou holkou? Má vztah s takovým člověkem vůbec smysl?
 Thorrium Muž27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.05.2022 11:57:15
I když ta poslední otázka mě docela zarazila. Nepřijde mi z toho textu, že bys udělal maximum, abys jí pomohl. Člověk kterého milujeme, nám za to stojí vždycky. Ona má jen těžké období a manipulativní rodiče. A ty ji odsuzuješ, jak kdyby to byl nějaký vyšinutý psychopat, se kterým už nejde žít. By mě zajímalo jak žiješ ty, asi ani nepracuješ, když máš čas psát tak dlouhé zpovědi o tom, jak je tvoje přítelkyně špatná.
Smajlík  Paní Mráčková Žena21 Kategorie
12.05.2022 11:52:21
Thorium: Dle příspěvků níže jsi mi potvrdil, že ji do studia přinutili rodiče, což jsem si na základě tvé zpovědi výše i myslela. Podle mě ji už od mala vedli k něčemu, na co ona nestačí a proto je teď frustrovaná. Podle mě se toho i ona sama bojí, protože nezná nic jiného. Rodiče ji uzavřeli do své malé bubliny a chtějí z ní mít něco, na co se ona necítí. Možná má i strach, že když neudělá, to co oni chtějí, tak s ní skončí a ona třeba nebude mít kam jít. Určitě máš pravdu, že by se měla postavit na vlastní nohy a prosadit si svůj názor, už je určitě dospělá. I když ono to není úplně jednoduché, ona v tom prostě vyrůstala a ty pro to ani nemůžeš mít pochopení, protože ten pocit zjevně neznáš. S takovým člověkem je to těžké. I když tvrdohlavá ale asi bude, když si jede pořád svoje, jenže vzepřít se vlastním rodičům, to asi nedokáže. Třeba z nich má strach.
 Paní Mráčková Žena21 Kategorie
11.05.2022 20:29:22
Ulice a ulice: Ty už taky běž s těmi svými psychopatickými šprky za ruskou válečnou lodí. Nech se prohlédnout nějakým MUDr. a ukaž mu, jak se tady prezentuješ.
Smajlík  detektor fejků
11.05.2022 19:37:40
Thorium : Kdybys raději kapl božskou jak to bylo začali vám ve vztahu problémy viz.tvoje otazka je vidět že si manipulativní holčina evidetně je ze vztahu špatná a má obcese a další psychické problémy a nedokáže správně fungovat. Udělej jí tu laskavost kopni ji do zadku at se dá zpatky dohromady.
 njhugui
11.05.2022 19:21:35
ijhuiuhi: A podle tebe nemá problém se studiem člověk který po dvou letech magisterského studia nezačal s magisterskou prací?
 Thorium
11.05.2022 19:14:48
Celá ta zpověd se mi nezdá mám spíš pocit že nám tak trošku lžeš a hraješ si na hodného.
Myslím že tvoje holčina nemá problémy ze studiem spíš s vaším vztahem.
Možná trpí na depresi a s ním jde ruku v ruce kognitivní deficit. Což má vliv na její schopnosti a taky její psychický stav.
 ijhuiuhi
11.05.2022 18:08:19
Mě osobně v dodělání školy pomohlo to, že jsem si prostě za své zaplatil konzultanta a "kouče". Těch peněz nelituji, těžko bych to dodělal bez jeho rad a pomoci. Hlavně ta motivace byla třeba.
 MilanXY
11.05.2022 18:06:25
To je úplně normální. Já kvůli diplomce studoval nMgr. asi 5 let nebo tak nějak. :) Je to boj no, nicméně studium se dá vždy přerušit a získat čas, třeba začít tu práci psát a nějak to odedřít. Jen je třeba dát pozor na překročení max. doby studia. Určitě by to byl lepší krok, být takto více v klidu, rozložit to.
 MilanXY
11.05.2022 17:37:34
Nepoužívej zlomyslný lživý slizký buranský termín "růžové brýle".
Nepoužívej cynický termín "první vztah".
Smajlík  Ulice a ulice
11.05.2022 15:55:08
Dovedeš si představit, že jí na radnici slíbíš na věčné časy ve zdraví i nemoci, v dobrém i zlém? A že to i splníš?
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.05.2022 15:38:57
darksidestar: Je to tak, z mého pohledu se sesypala kvůli hloupostem. Ale povídali jsme si o tom a já jí rozumím, proč se tak cítí, je tak vychovaná a bohužel se z toho nedokáže vymanit. Už jsem se jí mnohokrát snažil vysvětlit, že na tom není tak špatně, že s bakalářem z VUT se jen tak neztratí a že se nemá čeho bát. Ale vždycky to zabere na pár dní a pak zase propadá depresím.

Loca Loca, Hodislava: Ono ale není zrovna lehké milovat někoho kdo je zbabělý a neumí svůj život vzít do vlastních rukou. Zamiloval jsem se do ní protože je hodná, poctivá a má dobré srdce, ale nevím jestli vydržím být celý život oporou psychicky labilní osobě, která k tomu navíc nemá důvod.
 Thorium
11.05.2022 14:43:29
Má vztah s takovým člověkem vůbec smysl?

Ty chceš tvrdit že ji miluješ? jako fakt?
 Loca Loca Žena98 Kategorie
11.05.2022 14:40:40
A k sobě si ji vzít nemůžeš?
Že měla dobrý známky na gymplu nic neříká o tom, že zvládne i vysokoškolský studium. Ono ne nadarmo se říká, že není umění se na školu dostat, ale vydržet a dokončit. A je spoustu lidí, kteří byli na střední na odpis, ale na vejšce už jim to všechno sedlo a vystudovali s přehledem a naopak - je spoustu středoškolských premiantů, kteří ale vysokoškolský systém nezvládnou. Jestli na to máš prostor, vezmi ji k sobě, převezmi výdaje co nejvíc na sebe, aby mohla mít jenom jednu brigádu a měla prostor na školu - protože partnerství je o tom, že se podržíte i v době, když život jednoho z vás/život vás obou není zalitej sluníčkem. Sepište si spolu smlouvu, aby ti případně ty výdaje, které by hradila i ona a budeš je dočasně hradit ty, posléze vrátila. Podle mě ale tvoje přítelkyně jedna z těch gympláckejch hvězdiček, který byly přesvědčený, že na ně život čeká s otevřenou náručí, zjistila, že to tak fakt není a sesypala se z toho. Dej ji prostor, buď ji oporou a pokud se to nezlepší, tak uteč, než do depresivního klubíčka stáhne i tebe.
 darksidestar
11.05.2022 14:25:27
Co byste dělali s takovou holkou? Má vztah s takovým člověkem vůbec smysl?

Já nevím, co si myslet o tobě. ty nahoře vypisuješ, jak tě trápí, že ona se trápí .. a na závěr to zabiješ tím, že tě trápí hlavně to, že ty se trápíš kvůli tomu, že tě to stojí nervy?
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.05.2022 11:02:24
Má teď dvě brigády s mizerný platem které ji velmi vyčerpávají, "---

Tady bych to osekala. Ty ji nemůžeš aktuálně nějak pomoci? Třeba i za cenu, že byste sepsali nějakou smlouvu o půjče a až bude mít hotovou školu a vydělávala by, že Ti to splácela? Ty brigády je asi opravdu berou hodně energie. Jenže tady ani z nich není vidět žádný výsledek, kdyby alespo=n vydělávala nějak přiměřeně. VŠ a práce to bývá náročné, když už tomu tak je, mělo by to mít ovšem nějaký smysl.
 Kristýna 111
11.05.2022 10:34:59
Tam jsou tři problému, jeden, který jsem tipovala a to je přehnaný perfekcionismus. Řada lidí nesnese horší výsledek ve studiu, ačkoliv by je dostudovali. Myslím , že nejde jen to mít samé "A", jenže řada lidí to tak chce a když to není, jsou frustrovaní a demotivovaní. Druhá věc je, že studuje něco, co ji nebaví. Nikdo nemůže moc úspěšný v ničem, co jej nebaví a co jim někdo vnutil. A třetí věc, studium plus dvě brigády a ještě mizerně ohodnocené. Dá se tedy rozumět její frustraci. Za mne by bylo nejhodnější seknout s brigádami a věnovat se studiu , dokončit, když už je poměrně daleko i za cenu, že tam nebudou jen "A", ale klidně i /E", v zaměstnání na to stejně nikdo nic moc nehledí, měla by Mgr. vzdělání, což již je dobrý základ pro řadu dalších věcí a třeba i dokončení následně něčeho, co by jí bavilo, ale je to o motivaci. A měla by chtít, bez té motivace je to asi opravdu dost náročné, možná by to chtělo posedět s kariérním poradcem a koučem , nežli s psychologem prvně.
 Kristýna 111
11.05.2022 10:19:57
Kristýna111: Věřím že ano, přítelkyně rozhodně je perfekcionistka. Myslím si ale, že pravý důvod je ještě jinde. Přítelkyně studuje obor, který jí v podstatě vnutili rodiče, aspoň mi tedy povídala že na gymplu byla docela nerozhodná a tak ji rodiče přesvědčili studovat obor který má podle nich dobré uplatnění. I když je nadaná, mám pocit, že se v tom oboru příliš nevyzná, naučí se dobře na každou zkoušku a chce tu školu dodělat ale vůbec netuší co by chtěla dělat po škole, nechce o tom s nikým mluvit a myslím že se prostě bojí. Má teď dvě brigády s mizerný platem které ji velmi vyčerpávají, takže by jeden řekl, že horší než teď to být nemůže, ale ona to prostě nechápe.
 Thorium
11.05.2022 10:09:17
Nemůže v tom být přehnaný perfekcionismus? Toto je problém řady nadaných z gymnázií a jiných elitních škol, kde byli zvyklí na výborné výsledky, přestoupí potom třřeba jinam a výsledky již nejsou takové, což je frustruje a demotivuje. Napadá mne, zda ji nejde o důsledný perfekcinonismus,kdy chce ve všech předmětech být na výsledcích toho gymnázia, což zde již nelze. Znala jsem případ dívčiny, která na základce měla samé výborné a s přestupem na gympl se objevilo pár trojek.,nešlo o to, že až tak nezvládá ty předměty, jako spíše nezvládání těch trojek a nechala studia celého. Možná by stálo za zmínku, že tu není nejdůležitější mít výsledky gymnázia, ale v některém z méně oblíbených předmětů mít předmět především zapsán.
 Kristýna 111
11.05.2022 09:22:41
Nahoře píšeš, jak ti na ní záleží a pak se ptáš, jestli má vztah s takovým člověkem smysl. Neskutečné. Já bych se spíš ptala, jestli má ten vztah smysl s tebou. Láska je o tom, že jsi s tím člověkem i přes jeho nezdary a že ho dokážeš podpořit, ne být naštvaný za to, že se mu nedaří. Až se jednou nebude dařit tob, sám poznáš, jakého přístupu od druhých si vážíš a jakého ne.
 Šutřík
11.05.2022 09:06:50
Myslim, ze by ti mohl pomoct psycholog.
 Kvetak
11.05.2022 07:58:47
Pokud jí máš rád, tak se s ní určitě nerozcházej, bylo by to od tebe neskutečně sobecký. A už jenom to, že nad tím uvažuješ... Vždyť to by jí totálně složilo.

Uvědom si, že dneska je protahování studia úplně normální, u nás to dělaj už na bakaláři a to je to fakt lehčí škola, než VUT. Její studium je prostě objektivně těžký, takže je potřeba jí být oporou a ne vytvářet tlak, že chceš, aby to už dodělala. Protože přesně to pak vede k tomu, že se z toho enormně stresuje. Ať si to prostě časově rozvrhne tak, aby jí to vyhovovalo. A ty neřeš, že tam třeba bude o pár let dýl. Jak říkám, dneska je to uplně normální.

Určitě by jí mohl pomoct psycholog.
 Maminka
11.05.2022 07:32:11
Holka má panickou poruchu střiženou nedostatkem sebevědomí. Ať zajde k psychiatrovi.
 Teremtete
11.05.2022 07:21:16
Čitatel: To u ní nepomáhá, práce které by vysokoškolák nedělal ona dělá už posledních pár let. Taky jsem přesvědčený, že to u ní není obyčejné flákání, vždycky byla pilná a snaživá, má nejspíš nějaký blok kterému nerozumím.
 Thorium
11.05.2022 06:33:52
U nás taky dodělává inženýra, a dost to flákal.
Pak šel na brigádu do fabriky, a hned má velkou motivaci to dodělat!!
Prý půl života dělat robota u pásu nikdy nebude!!
Tak u vás je potřeba z tvé strany velká podpora, aby byla víc v pohodě.
A na druhou stranu by si měla uvědomit, jaké má možnosti do budoucna.
Smajlík  Čitatel
11.05.2022 06:16:08
Dbej o její co nejlepší duševní pohodu, podporuj ji, pravidelně jí vylizuj pipinu.
 Na PalhanciPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk