Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1186230, vloženo 14.01.2022 14:27:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Snoubenka neřeší problémy
Problém je že snoubenka neřeší problémy a když už tak všechno zkazí nebo zkomplikuje, trpí hraniční poruchou osobnosti ale nevím jestli to má souvislost.
Máme malého syna, je mu skoro rok a má křivou hlavičku, doktor jí dal žádanou ať ho objedná a jedeme tam hned, načež začala měnit pojišťovnu a ani nevěděla proč, vůbec ho tam neobědnala a až o čtyři měsíce později když jsem s ním šel výjimečně k Dr já tak jsem dostal kartáč proč už tam nebyl. No tak jsem to zařídil, stálou to 16 tisíc a mohla to zaplatit pojišťovna, žijeme z ruky do huby takže to náš rozpočet bolelo, ale protože ji změnila tak nám to nezaplatí. Vtipné bylo že doktor napsal na žádanku: Žádanou vystavuji již počtvrté, řešil jsem problém s matkou, nyní řeším s otcem.
Taky zaplatila teď co neměla takže další ztráty, tenhle měsíc už 17 tisíc korun. Vytopili nás sousedi a mus l jsem to řešit jenom já, malýmu neměnila stravu a to jsem musel změnit taky já, jeho hlavičku taky já, finanční problémy a další spoustu problémů zase jenom já. A to ani moc nevaří protože prý neví co tak neuvařila. Jednou jsem přišel domů a v lednici jenom hořčice, říkala že jde do obchodu tak jsem na nákupu nebyl, načež mi řekla že v obchodu byla ale jídlo nekoupila a má taky hlad už od rána, tak jsem se ptal jestli jí nenapadlo koupit jídlo a najíst se tak mi na to řekla že neví. A aby mi zavolala že ho mám koupit cestou to taky ne.

Když něco nikdy nedělala tak řekne že to nikde nedělala, že neví a ani se o to nepokusí. Neustále říká nevím. Máme extrémně hodné dítě, když jsem s ním byl měsíc sám doma tak jsem si docela odpočinul. Ale už jsem opravdu vyčerpaný, musím řešit všechny naše problémy sám, svoje doma, svoje v práci, svoje v rodině, její problémy, veškerá její selhání která se ani nepokouší napravit a ještě dítě a jeho problémy.
Už prostě nemůžu! Dochází mi síla, mám depky a čekám už jenom na další ránu kterou budu muset snést a vyřešit sám.

Jak ji přinutit řešit alespoň nějaké problémy? Když už jsem zoufalý a křičím na ni tak se rozbrečí že neví co má dělat, že nevěděla že s malým někam měla jít, že nevěděla že má nakupovat jídlo když není a tak dále. Prostě ona si neumí sama poradit a tak jí ani moc věcí svěřit nemůžu, potřebuje přesný popis co má dělat. Kdyby v receptu měla mrkev a neměla by ji tak by ji nevynechala, ani by ji nešla koupit, prostě by přestala vařit a řekla by že to nejde.

Nevím už co mám dělat, nemám už na nic čas, jenom pracuju, hlídám dítě a řeším problémy, jsem už na dně.
 Klec Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.01.2022 11:40:23
Kateřina

Rozdíl je v tom že nynější pojišťovna vyžaduje před zahájením léčby 2 měsíce rehabilitace dítěte, jenže tak dlouho už čekat nemůžeme.
 Klec
16.01.2022 17:11:57
Jakou souvislost má změna pojišťovny s tím, jestli vám tu léčbu uhradí nebo ne?
Jinak pokud něco pojišťovně zaplatím navíc, další měsíc zaplatím o to méně. Stává se, žádný problém. Přeplatky se dají vždycky nějak řešit.

Že tam s dítětem nešla, to zní jako velká nezodpovědnost. Řekla důvod? Musíte se asi víc bavit a řešit problémy společně.

Netrpí nějakou depresí? Mladý matky to tak můžou mít, když nebyly na dítě připravený a část jejich já jim teď říká, že udělaly chybu. Ten pocit ale drží v sobě, protože kult mateřství, který je u nás ohromně silný, jí vnucuje představu, že každá matka musí být šťastná. A když nejsi, jsi špatná a je to ostuda.
Asi to chce si promluvit, vyjádřit podporu a nastavit nějaká jasná pravidla.
 Kateřina
16.01.2022 11:08:38
Ještě mě napadlo, že jestli nemáte nikoho blízkého, kdo by vám pomohl, tak možná by pomohly nějaké neziskovky pomáhající i rodinám v nouzi. Jednak co se týče finanční (nebo i psychologické) pomoci, např.:
https://www.nadacejt.cz/pomoc-v-nouzi-k3.html
http://www.nadejevnouzi.cz/
https://nadeje.cz/program_pro_rodiny

A jednak co se týče výpomoci s hlídáním (ale samozřejmě záleží, v jaké jste lokalitě):
https://www.hlidejme.cz/ - hlídání dětí na střídačku, zdarma
https://www.kamsdetmi.com/detail.html?id=30535 - krátkodobé hlídání zdarma, od 2 let
https://www.mamprostor.cz/mini-skolka/ - pro děti od 1 roku, 290 Kč za dopoledne
https://ctyrlistekdetem.cz/ - tady nabízejí i hlídání, i psychologické poradenství.
https://www.ententyky.cz/materska-centra/ - pro případ, že by tvoje přítelkyně chtěla se synem chodit do mateřského centra. Možná by pomohla ta přítomnost ostatních rodičů v případě, že by něco "nevěděla", možná by i syn byl rád za změnu prostředí a setkání s více dětmi. Některá centra jsou od 1 roku.
Kdybys chtěl, můžeš se podívat po dalších organizacích pomáhajících rodinám v nouzi nebo s hlídáním dětí - třeba najdeš nějakou, která ti bude vyhovovat víc.
Ale hlavně mi přijde škoda, že vám s hlídáním pomáhá jenom tvoje matka, možná by se našli i jiní lidé - jiný příbuzný, kamarád(ka), někdo od tebe z práce...
 počasí dnes
16.01.2022 08:16:14
Pokračování:
Moje maminka je trošku podobná, taky potřebuje mít přesný rozpis věcí, často reaguje iracionálně, vznětlivě nebo plačtivě. Pamatuju si, jak když mi bylo 8 a ona mi smažila řízek na školní výlet (i když jsem jí řikal, že to dělat nemusí), jak strašně se bála, že udělá chybu, pak se jí tam něco nepovedlo a vybuchla a nadávala (tomu řízku atd.). I v jiných věcech se velmi snadno rozčílila, když se jí něco nepovedlo - přitom to ani nebylo tak, že by se to vyloženě nepovedlo, ale neudělala to přesně podle návodu, takže to brala jako špatné. Stejně tak já a sestra, když jsme udělali něco "ne podle návodu", tak to bylo podle ní špatné. Potřebovala pevný řád. I co se týče komunikace, byla tam jakási blokace nebo jak to říct, snadno si překroutila slova a pak vybuchla kvůli nedorozumění. Maminka byla schopná nás vyhodit z bytu kvůli tomu, že někdo řekl něco, co ona si vyložila jinak, snadno si vyložila třeba pokus o pomoc jako "ironii" nebo "útok". Moc jsme s tím nenadělali, ale občas pomáhalo zkoušet se naladit na její způsob vnímání a povzbuzovat, pomáhat jí hledat věci, které ji baví, nebo aspoň ji zkoušet trochu rozptýlit. A dělat různé drobnosti v bytě, starat se o ni, vařit a tak. A hodně oceňovat její práci, tím myslím cokoli, co udělala, i když to podle ní bylo "špatně".

Ale myslím, že to hlavní, co zhoršovalo její problémy, byla samota, pocit osamělosti, když byla bez partnera. Děti jí nikdy nemohly dát to, co partner, a dětem nikdy nevěřila. Když měla partnera, bylo to o poznání lepší, pomáhala jí jeho flegmatičnost, klid. Když řeklo dítě "neboj, tolik se nestalo, bude to v pořádku," tak se rozčílila, ale když tutéž nebo podobnou větu řekl její partner, mělo to aspoň trochu zklidňující efekt. Hlavně žádné dlouhé rozhovory, to nesnášela. Takže mě napadá, že v případě tvojí přítelkyně by mohly pomáhat podobné věci - být na ni pokud možno mírný, vstřícný, nerozebírat s ní věci příliš dlouze, pokud víš, že ji takový přístup rozhodí. Ubezpečovat ji, že ji máš rád, ubezpečovat ji o tom, co pro tebe znamená. Zkusit ji pozitivně motivovat, najít věci, které dřív měla ráda a ty s ní dělat. Případně můžete zkusit párovou terapii, nebo nějakou společnou relaxaci, dechová cvičení atd.
Ale jak už jsem psal - já do vašeho vztahu nevidím, takže možná jsem úplně mimo. Každopádně přeju, ať ti je (a vám všem třem) líp.
 počasí dnes
16.01.2022 08:14:30
Nemůžu do toho vztahu vidět, takže mi nepřísluší jakkoli radit, jen zkusím popsat obrázek, co mi při čtení vznikal. Je možné, že ta porucha se znovu rozjela na základě těhotenství nebo kojení (pokud přítelkyně kojí/kojila), na základě prudkých hormonálních změn. A je možné, že se to začne upravovat časem, až bude syn trochu větší, ale nedokážu to odhadnout. Vím o ženě, která sice není hraničářka, ale byla vždycky trochu "jiná", žila ve svých fantazijních světech a občas si vymýšlela (spíš mimoděk, jako by její identita byla nějak rozostřená, že to všechno pro ni v okamžiku lži byla pravda, nebo jako když se herec vžije do role), jinak ale normálně fungovala. Později otěhotněla a po porodu se u ní rozvinula laktační psychóza (během které například vyhodila dítě z okna), a později schizofrenie. Její muž to dlouho nějak zvládal, zatímco žena byla často v léčebně. Střídaly se "lepší a horší" fáze. Později se ten vztah ale rozpadl, o dítě se (pečlivě) staral jeho otec. Jak jsou na tom teď, nevím. Zmiňuju to jen kvůli pocitu, že těhotenství a laktace a vůbec ta náročnost životní změny (péče o dítě) může v člověku rozbouřit něco, co dřív bylo vcelku stabilizované. Takže třeba to může zhoršit i tu hraniční poruchu.

Líbí se mi, jak to vyjádřil Muad*Dib, že by možná pomohlo nevnímat partnerství s tvou ženou jako "běžné" partnerství, ale spíš jako vztah otce a dcery - že svoji ženu nenápadně vedeš, pomáháš jí, vysvětluješ, a nic jí nevyčítáš. Zdá se mi z toho, že ona měla velmi nestabilní rodinné zázemí a ta porucha mohla vzniknout částečně na tom podkladě. Odpověď "nevím" pořád dokola mi říká, že člověk se bojí/nedokáže nad věcí zamyslet, nikdy dřív nezažil to, že by mohl vyjádřit vlastní názor, být za něj odpovědný, nebyl k tomu vedený, spíš to v něm rodina potlačovala. S tím souvisí, že přítelkyně potřebuje pracovat přesně podle návodu. Zřejmě sama vnitřně potřebuje mít nějaké vedení (návod), a když do něj něco nezapadá resp. ona to nemá v dosahu (jako tu mrkev), tak celou věc vzdá. Podobně je to tedy i s jinými "úkoly" nebo životními situacemi. Všechno, co je nečekané a vybočuje z pevného řádu věcí, ji psychicky asi velmi rozhodí. Takže jako důležité mi připadá snažit se ji nějak uklidňovat a ubezpečovat, že to je v pořádku, že to zvládnete. Protože ona v sobě asi má takové zraněné dítě, které možná ani nezažilo pocit sebehodnoty. Pocit, že ji má někdo (matka) rád a že se nemusí strachovat. "Strach ze všeho" člověka hrozně svazuje. Strach, že udělá chybu, strach, že jí "nic nejde", takže "se ani nemá smysl o nic snažit". Tenhle pocit je asi vhodné v ní pomalu rozpouštět, prostě aby se tolik nebála.
Ale samozřejmě to nemůžu vědět, jak to je, tohle je jen (možná mylný) dojem z toho, co jsi napsal.
 počasí dnes
16.01.2022 00:27:58
Jdunáhodoukolem 0Ashinka0

Přečetl jsem si to, děkuju za rady, když s tím máte zkušenosti, myslím že párová terapie je určitě první volba, využiju asi první té pojišťovny abych zjistil s kým mají smlouvu, jinak budu hledat ta centra, tak uvidím co se mi v pondělí podaří zjistit, jen doufám že tam přítelkyně bude chtít jít.

Hlídání dítěte stojí dost peněz a my jsme na tom docela blbě, ono by to tak hrozný nebylo ale musíme hodně šetřit aby jsme vykompenzovali rostoucí ceny energií. Nechci se totiž dostat do dluhů, nikdy jsem neměl ani nic na splátky natož půjčku a vážně nestojím o další problémy, takže s hlídáním si hold budu muset nějak poradit já pokud na to přijde, moje matka hlídá jenom občas,

Pak sem napíšu jak to dopadlo.
 Klec
15.01.2022 23:50:12
Jdunáhodoukolem: Byl to PODMÍNĚNÝ souhlas.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 22:32:09
Autorovi zpovědi: Tak snad ti ten terapeut nebo psycholog pomůže zjistit, jak se ve vztahu k tvé snoubenky hraničářce ideálně chovat.
Podobně jako 0Ashinka0 si také myslím, že ve vašem případě by byl vhodnější možná párový terapeut nebo rodinné centrum, protože prvotní problém není Tvůj zhoršený psychický stav, ale psychický problém snoubenky, který ovlivňuje její fungování ve vašem vztahu.

Také jsem přemýšlel nad možností jeslí (respektive do nějaké dětské skupiny), kdyby snoubenka nezvládala péči o vašeho syna anebo se potřebovala soustředit na to, jak se vrátit do funkce schopného stavu. Tam berou děti od roku, roku a půl.

DIamond:
Až budeš mít papír od psychologa, že žádný problém nemáš, pak si tady něco piš, že jsi mentálně zdravá. Upřímně dle svých názorů, zpovědí a vyjadřování moc příčetně nepůsobíš. Že máš nějaký psychický problém si tady o tobě myslí každý, snad vyjma Svitavy a Svitavy. A ten - mezi námi - z toho, jakým způsobem tady vystupuje, duševně zdravě taktéž moc nepůsobí.

A co se týče znásilnění, k tomu dochází, když násilníkem překoná odpor znásilněné osoby, anebo když tato osoba jinak projeví se sexem nesouhlasem. Ty jsi se stykem souhlasila. To že sis za sex něco vyhandrkovala a nedostala je už jiná. Ten sex byl mezi vámi konsensuální, takže o žádném znásilnění nemůže být řeč.
 Jdunáhodoukolem
15.01.2022 21:41:36
Neboj dva: Byl to PODMÍNĚNÝ souhlas.

0Ashinka0: Nemám.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 21:23:27
Ahoj snad si tady mou zprávu ještě přečteš. K tomu terapeutovi až ho budeš hledat dá se to udělat několika způsoby, přes obvodního doktora ten by ti mohl nějakého poradit ale s tím nemám zkušenosti, pak přes pojišťovnu podívat se s kým má tvá pojišťovna smlouvu, nemusíš mít k terapeutovi ani k psychologovi žádanku jen je třeba je obvolat a zjistit kteří probírají nové pacienty a počkat na termin. Co je ale podle mě pro tebe ideální řešení je rodinná poradna někdy se jim taky říká krizové centrum, centrum psychické pomoci atd. Jsou zdarma v každém větším městě a řeší právě takovéto případy různých rodinných a vztahových problémů, jsou tam psychologové a s nimi se domluvis na opakujících se sezeních. Snad najdeš vhodné prostředí kde se tobě i tvé rodině dostane pomoci. Buď silný věřím, že to zvládneš.

A ještě pro DV: máš na 100% poruchu osobnosti, prosím zjisti si o nich něco víc, potřebuješ to !!!
 0Ashinka0 Žena27 Kategorie
15.01.2022 19:39:28
Já si zase myslím, že by mělo být trestný obviňovat někoho ze znásilnění, když jsem s ním spal dobrovolně. Jo počkat, to už trestné je. Být Honzíkem, podám na DV žalobu.
 Neboj dva
15.01.2022 15:33:13
Ahoj. Promýšlel jsem možnosti a zkusím toho terapeuta i když se mi to příčí

Pomoc přijímám, ale jen od mé matky, nikoho jiného nemám a její rodina je přes půlku Republiky. Paní na úklid nebo hlídání si nemůžeme bohužel dovolit, doufám že toho terapeuta může platit pojišťovna, jsme na tom dost na prd, ona musí pracovati o víkendu na brigádě , vyhodili nás z rodného domu a v dalším bytě nám uhnilo všechno co bylo ze dřeva včetně postýlky pro malýho, všeho nábytku, naší postele a tak dále, takže jsme se během půl roku už 2x stěhovali s těžkými finančními ztrátami.

Ale zdá se mi že terapeut je rozumné řešení které jsem pravděpodobně neprávem zavrhnul. V týdnu se po něm podívám, doufám že to zabere, jinak už nevím.

Moc vám všem děkuji, jste báječní.
 Klec
15.01.2022 14:44:02
Diamond Vampire: Tohle je jedna z mála zpovědí tady, kde má někdo opravdu závažný problém, a je moc fajn, že se tu sešlo několik lidí, co dokázali empaticky a moudře poradit.

O to víc bije do očí, když sem pak. leze naprostá tupoňka, co vůbec nic neví o vzniku osobnostních poruch, ale má potřebu tu zvracet svoje předsudky. Obsahem i formou bys zapadla spíš na diskuze Novinek, sem si lidi chodí pro pomoc a podporu.
Pokud nemáš co nabídnout a o problematice naprosto nic nevíš, aspoň v takhle závažných diskuzích příště raději mlč. Vyloženě jsi to tu svými příspěvky
zašpinila.

To tvoje výrazivo je kapitola sama pro sebe, slyšelas někdy termín ZPLODIT dítě? Vyjadřuješ se jako odpudivá kanálie.
 Hlídačka mraků
15.01.2022 13:57:24
S malym ditetem je to narocny i kdyz jste oba zdravi. Pokud do toho jeste makas tak chapu ze je to naprasky.
Zkus popremejslet nad tim co by Vam ulehcilo zivot. Co babicky nebo pribuzny ? Nemuzou pohlidat ? Pripadne si zaplatit na jedno odpoledne v tydnu chuvu, nebo nekoho kdo Vam treba póuze s uklidem. Jasne stoji to prachy, ale od toho tu jsou aby nam alespon trochu ulehcili zivot.
Smajlík  Psoug
15.01.2022 11:58:49
Já tady neřeším, jak najít manžela, jak jsi mi psal do profilu, o svém problému se bavím jinde. Ale hlavně jde o to, že když jste nemocní, nemáte si napíchat děcko, co to chudák zdědí. To by mělo být snad trestné si napíchavávat děcka, když je vám něco, co můžou zdědit.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 11:54:55
Muad*Dib: Tak když žádnou poruchu nemám, tak je nemusím ani znát.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 02:54:52
"Já ani nevím, co to nějaké HPO je."
Diamond vampire

To je ale právě zrovna v tým případě zásadní chyba, že to nevíš.
 Muad*Dib Muž43 Kategorie
15.01.2022 00:42:16
Takový kluk: Není, dětství je dávno pryč, já poruchu nemám, jenom mám problém, že mi osud ještě nedopřál najít toho pravého.
No, každopádně mi jde o to, že takoví lidi se nemají množit, protože chudák dítě, když to zdědí.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 00:35:23
DV:
Můžeš mi laskavě říct, kde bereš tu drzost na mě reagovat poté, co jsi mi dneska napsala, že jsem - cituji - "debil a magor, co Ti píše sračky a jenom Tě obtěžuje a abych už Ti nepsal .." ?
A to nemám pocit, že bych s Tebou kdykoli mluvil jakkoli odsuzujícím, vulgárním nebo urážlivým způsobem, abys měla důvod se mnou takhle mluvit. Naopak jsem se Tě ještě někdy zastal, aby Tě lidé zbytečně netrýznili, když Ti zjevně nebylo nejlíp.

Udělej mi radost a už mi nepiš.
Žij si ve své bublině, do které já Ti nebudu zasahovat (máš na to právo, je to koneckonců Tvůj život), a Ty pro změnu nezasahuj do cizích konverzací, které se Tě netýkají. Zvlášť když Ti jde jenom o to druhého, který tady bezradně žádá o pomoc, ponížit, odsoudit a plivnout si na něj jedovou slinu. A to ještě úplně neoprávněně, protože nemáš pravdu.

Příčin osobnostních poruch je víc. Genetické predispozice tam mohou být, nicméně jedná se jen o jednu z možných příčin, kdy klíčový je vývoj člověka v dětství.

Viz citace z Wikipedie k heslu "Porucha osobnosti" -

"Příčiny vzniku poruch osobnosti jsou biologické (genetické predispozice), dále prenatální (zátěžové faktory působící na těhotnou matku, např. stres nebo virová onemocnění) a perinatální (drobná poranění mozku dítěte při porodu) vlivy, které mohou negativně ovlivnit vývoj mozku. Klíčové je potom rodinné prostředí v raném dětství – rizikový faktor představuje přítomnost rodiče s duševní poruchou nebo poruchou osobnosti, týrání nebo sexuální zneužívání dítěte, příliš tvrdá výchova i přílišné rozmazlování, neúplná rodina, hyperprotektivita spojená s nelibostí rodičů v případě, že se u dítěte začnou objevovat přirozené tendence k autonomii a osamostatnění, atd. Obecně působí negativně konfliktní emočně vypjaté prostředí. Další vliv má i škola, vrstevníci (party) a další kulturální vlivy a sociální vlivy – např. ztráta nebo opuštění blízké osoby."

Už jsem Ti to ostatně psal v té zpovědi "Strašně se nudím," kde jsem s Tebou diskutoval nad tím, jestli Tvá potřeba z blízkosti někoho jiného je vrozená nebo získaná v raném věku.

Takže howgh.
 Takový kluk Muž32 Kategorie
15.01.2022 00:30:14
Muad*Dib: Já ani nevím, co to nějaké HPO je. Ale duševní nemoci se dědí, třeba schizofrenie a tak. I pravá deprese se dědí, sklony k sebevraždě...
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 00:21:49
"Klec: Tak vy nejste sami, že. Vás ta samota neničí. Já jsem úplně v pořádku kromě toho, jak mě ničí ta samota. Můj jediný problém je to, že nám ještě osud nepřál se najít. Ale jde o to, že si s duševní nemocí musíte upíchat děcko, nepochopím, to děcko to zdědí, to jsou geny. Takový kluk: Jsou to geny, když má někdo fakt poruchu. "
Diamond vampire

HPO fakt není geneticky přenosná. Je to daný výchovou. Napřed si něco nastuduj, než začneš mlet svoje toxický nemysly.
Smajlík  Muad*Dib Muž43 Kategorie
15.01.2022 00:10:34
Klec: Tak vy nejste sami, že. Vás ta samota neničí. Já jsem úplně v pořádku kromě toho, jak mě ničí ta samota. Můj jediný problém je to, že nám ještě osud nepřál se najít.
Ale jde o to, že si s duševní nemocí musíte upíchat děcko, nepochopím, to děcko to zdědí, to jsou geny.

Takový kluk: Jsou to geny, když má někdo fakt poruchu.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
15.01.2022 00:04:29
Správa -> Soraya

Za to může automatická oprava
 Klec
15.01.2022 00:02:29
Muad*Dib

Pomoc přijímám, jen je jí méně než by bylo potřeba, ale i za to málo jsem vděčný. Vztah který popisuješ by byl sebedestruktivní, alespoň tedy myslím.

Správa
Retardovaná není, ale tohle není zrovna její chyba, malej měl zkrácený sval v krku tak se pořád otáčel jedním směrem a trvalo dlouho to napravit, jenže nemůžeš být vzhůru celou noc ani u něj být nonstop a hlavu mu každých pět vteřin otáčet. Její chyba byla až co se týče naprosto nevčasné a zanedbané nápravy na popud lékaře a absolutní zmatek v tom co má dělat. To víš že snažím, navíc ho hlídám sám každý víkend a jak snoubenka nezvládne některé věci tak musím zvládat veškerou péči o dítě a o domácnost + svou práci, pro synka a rodinu cokoliv.

DV:
Můžeš začít u sebe, už jsem tu párkrát četl tvou vlastní vizitku mentálního zdraví. Jsem si jist že tak špatně na tom já ani moje přítelkyně nejsme.


Rudá Záře, Takový kluk, Muad*Dib

Moc děkuju za podporu a za rady, popřemýšlím nad nimi a zítra sem dám vědět :) Napsali jste totiž některé věci které mě vážně dostali a musím je řádně zvážit.
 Klec
14.01.2022 23:53:01
Muad*Dib: Dík za doplnění.

Samozřejmě potřebuje cítit lásku, péči a bezpečí, aby si vytvořilo bezpečný a důvěryhodný vztah k okolí.
Problém osobnostních poruch je, že se často přenáší v rodině výchovou a prostřednictvím rodinného prostředí, nikoli geneticky. Byť genetika na sklony k psychické labilitě má vliv.
 Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 23:21:39
"Pamatuj a to, že raný věk dítěte je pro dítě hrozně kritický. Dítě potřebuje zažít bezpodmínečně pocit bezpečí a péče, aby mohlo dál stabilně mentálně zrát.
...
Jestli si o osobnostní poruše své partnerky budeš zjišťovat někdy víc, zkus se zaměřit na to, jak vznikne takový hraničář. Abyste se maximálně vyvarovali, že se svou partnerkou vychováte dalšího hraničáře.
"
Takový kluk

Doplnil bych jen, že dítě potřebuje kromě bezpečí a péče, cítit hlavně lásku - Z jejího nedostatku právě vznikají hraničáří. A tady se jedná o první rok až dva života.
Smajlík  Muad*Dib Muž43 Kategorie
14.01.2022 23:17:29
Klec: "Vtipné bylo že doktor napsal na žádanku: Žádanou vystavuji již počtvrté, řešil jsem problém s matkou, nyní řeším s otcem."

Napadlo mě ještě, že ten doktor to mohl napsat pro případ, abys měl v ruce nějaký důkaz pro případ, že byste se rozešli a před soudem řešili, komu svěřit dítě do péče.

Být Tebou, tak bych si pro všechny případy začal tahle selhání a zkraty dokumentovat. Jenom tak pro strýčka příhodu. Abyste pak o dítě nevedli nekonečné jednání a tys mohl rychle dokázat, že matka péči o dítě nezvládá.

A ještě jedna věc. Pamatuj a to, že raný věk dítěte je pro dítě hrozně kritický. Dítě potřebuje zažít bezpodmínečně pocit bezpečí a péče, aby mohlo dál stabilně mentálně zrát. Je o tom celá psychologická teorie tzv. attachmentu. Ty bullshity uživatelky Diamond Vampire o kastraci a genetice neposlouchej. Není to pravda. Osobnostní poruchy jsou hlavně o špatné výchově v dětství, kterou rodiče v dětech vypěstují tím, že do nich zasejí svým chováním vnitřní strachy, špatné pocity méněcennost, samoty či frustrace. Jestli si o osobnostní poruše své partnerky budeš zjišťovat někdy víc, zkus se zaměřit na to, jak vznikne takový hraničář. Abyste se maximálně vyvarovali, že se svou partnerkou vychováte dalšího hraničáře.

P.S. Držím vám palce. Ať všechno dobře dopadne. Hlavně tobě a malému.
Smajlík  Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 22:53:57
Tady pomůže jen pevná vůle, pomoc od rodin a odborníků a najít nějaký režim nebo tempo, které zvládáte oba dva a všechno může na jeho základě fungovat.

Bude to těžké, ale taková situace se musí řešit. Někdo říká, že zůstat ve špatném vztahu kvůli dětem je hloupost, ale já s tím nesouhlasím. Pokud se rozpadne, může si vzít do dalších vztahů jen to, že pokud je něco rozbité, má se to vyhodit a najít něco jiného.

Hodně štěstí. Držím vám palce. :)

A co se tyče uživatele, který reagoval na zpověď s odesláním do tvorby, prosím, ignoruj to. Je to místní existence, která má těžké mindráky z toho, že jeho ctihodná matka si už ani nepamatuje s kým ho počala, ale člověk to být nemohl, protože toto není omyl přírody, tady to příroda úplně doje*ala.

Hezký den.
 Rudá Záře
14.01.2022 21:55:55
"Tak já žádnou psychickou nemoc nemám."
Diamond vampire

Jak tohle víš? Nebo na základě čeho si tohle myslíš?
 Muad*Dib Muž43 Kategorie
14.01.2022 21:51:58
Takový kluk: Tak já žádnou psychickou nemoc nemám. A tak bylo by špatné mít s ním dítě, ale tak pro něj bych to udělala jako oběť, no.
Prostě lidi, co mají nějakou takovou nemoc, si nemají dělat děcka, aby to nezdědili chudáci.
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
14.01.2022 21:09:17
--- pokračování příspěvku z 14.01.2022 20:53:23.

Klec:

Tehdy jsem to nějak pochopil. Ale bylo to trochu po prohrané bitvě a s křížkem po funuse.
Proto s tebou tak soucítím a chápu tě, ale nevím jak řešit tvojí konkrétní situaci. A netroufal bych si Ti dávat rady. Jestli má tvoje partnerka osobnostní poruchu, která se ji zhoršila, bude teď fungovat podle nějakého neplodného a mně neznámého vzorce myšlení, emocí a domněnek. Jestli najdeš sílu, můžeš zkusit pochopit příčiny jejího chování. Třeba ti to pomůže se k situaci lépe postavit.

Taky je asi důležité pochopit, když se v nějakých neplodných vzorcích komunikace a vzájemného jednání motá váš vztah. Aby se nestalo něco, co spustí destruktivní smyčku mezi vámi. A jak z toho ven a jak to zastavit.

Bojím se, že od svojí snoubenky teď nějakou dobu podporu očekávat moct nebudeš. Radši s tím nepočítej. Možná bych se začal teoreticky připravovat na možnost, že byste si se snoubenkou museli dát pauzu. Ne nutně přímo rozchod, ale pauzu na její mentální zotavenou. Aby měla možnost se někde v klidu vzpamatovat.

Muad*Dib to napsal taky hezky. Neuzavírej se a neboj se přijmout pomoc. Já bych snad jenom přidal - než začneš zachraňovat někoho jiného, musíš zachránit sebe. Aby Tě to nestáhlo dolů taky.
Smajlík  Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 21:02:29
DV: "Tak hlavně že si děláte děcko. A nezajímá mě, že v tu chvíli to bylo lepší. Ale prostě to dítě to nejspíš zdědí, když máte reálně psychické nemoci!!! Fakt jako to by se mělo sterilizovat..."

Víš co, DV, buď té lásky a zalez do svých diskuzí. Na tuhle toxicitu není tady nikdo zvědavý.

Neříkej, že Tě zajímá mentální zdraví toho dítěte.
Ty sama jsi chodící příklad několika diagnóz zároveň a sama jsi tady před několika týdny psala, že by sis nechala udělat děcko jenom proto, abys uhnala nějakého chlapa. Vykalkulovaně jsi tady rozepisovala, kterak bys tomu dítěti nedávala mateřskou lásku, jak bys mu říkala smrade a klidně mu do očí říkala, jak Ti zničil život, že jsi ho nikdy nechtěla, a že ho máš jenom kvůli otci. Mělas krásně po právní stránce promyšlené, jak ho elegantně šoupnout do děcáku, a když Ti na to někteří uživatelé Zpovědnice (někteří i z řad milujících rodičů) v šoku psali, že takovýmhle způsobem to svoje potenciální dítě nadosmrti mentálně poznamenáš a uděláš z něj duševně labilního chudáka, nadávala jsi těm lidem do debilů a ať Ti nepíšou takové "sračky."
Pak jsi tu diskuzi hrdinně smazala, protože jsi na takové "kecy" nebyla zvědavá.

A teď sem píšeš tohle?
Smajlík  Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 20:53:23
Klec:
Když píši, že nevím, co říct, myslím to ve vztahu k tomu, že nevím co konkrétně poradit. Obecně bych Ti toho mohl říct jako bývalý partner ženy s osobnostní poruchou hodně. Byť bych vyprávěl Tvé zkušenosti v trochu jiných kulisách, leitmotiv by Ti byl určitě hodně známý.

Já jsem nechodil s hraničářkou, ale holkou s paranoiou. Ten vztah se také začal hroutit, kdy pod novými výzvami života, na které nebyla vnitřně připravená, sklouzla ke starým vzorcům myšlení a chování. Snažila se fungovat a nakonec z těch stresů a vnitřního napětí skončila v depresích. A já k tomu přišel jako slepý k houslím. Ona mi o svém problému pořádně neřekla, nikdy mi ho ani nepojmenovala. Vnímal jsem pouze, že v jejím chování a našem vztahu je hromada iracionálních a vyčerpávajících drobností špatně. A nevěděl příčinu.

Skončil jsem u toho, že jsem si musel nastudovávat k jejímu problému iniciativně hromadu literatury, abych se do ní vcítil, pochopil, proč se chová, jak se chová, a byl schopen na to - ve vztahu k jejímu problému - vhodně reagovat. Jenže já jsem si tehdy také procházel složitějším obdobím a neměl na to kapacity. A ona sama neměla v sobě ten problém moc zvědomělý, takže se sebou vůbec nepracovala a nepodávala mi pomocnou ruku. A to prostě nemůžeš dělat ve vztahu druhému terapeuta v tak absolutním rozsahu. Samozřejmě člověk může být pro partnera s psychickou nemocí hroznou oporou a takové partnerství může fungovat neskutečně kurativně, ale to vyžaduje asi jiné nastavení vztahu, než jsme měli my.

Bylo to hodně vyčerpávající období, ta holka mě nebyla schopná podržet - sama potřebovala držet - a náš vztah se rozpadnul. Mělo to alespoň ten pozitivní efekt, že ona začala svou osobnostní poruchu pak řešit na odborné úrovni. Ale hodně nás to oba stáhlo dolů.

Život s moji přítelkyní byl v jistém ohledu strašně těžký. Člověk se někdy nacházel pod palbou permanentního stresu. Musel projevovat neskutečnou trpělivost a nadhled. A tváří tvář dalším těžkostem mě to po dvou letech naprosto vysálo.

Po rozchodu jsem vyhledal pomoc odborníka a ten se mnou začal pracovat jako s partnerem osoby s osobnostní poruchou. A bylo to hrozně .. podnětné. Pomohlo mi hodně věcí si zracionalizoval. Hodně mi pomohlo, když jsem si mohl pojmenovat a rozumově konečně v celku pochopit, co se v ní, ve mně a mezi námi odehrávalo. Že se jednalo o nějaké vzorce chování, které jsme naplňovaly. Pochopit naše podvědomé reakce a proč jsme se tak chovali. Bylo to hrozně úlevné. Jakoby člověk získával zpátky ztracenou kontrolu nad situací, když to pochopil. A zvlášť úlevné bylo, když člověku došlo, že v daném případě za daných okolností třeba některým eskalujícím situacím nešlo zabránit.

Tehdy jsem to nějak pochopil. Ale bylo to trochu po prohrané bitvě a s křížkem po funuse.
Proto s tebou tak soucítím a chápu tě, ale nevím jak řešit tvojí konkrétní situaci. A netroufal bych si Ti dávat rady. Jestli má tvoje partnerka osobnostní poruchu, která se ji zhoršila, bude teď fungovat
Smajlík  Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 20:49:24
Tak hlavně že si děláte děcko. A nezajímá mě, že v tu chvíli to bylo lepší. Ale prostě to dítě to nejspíš zdědí, když máte reálně psychické nemoci!!! Fakt jako to by se mělo sterilizovat...
 Diamond vampire Žena27 Kategorie
14.01.2022 19:58:17
Není spíš retardovaná? Je mi tě líto, tohle zní dost nepoužitelně. Za tu hlavičku bych ji poslala někam, to je zanedbání péče, děti se musí polohovat :-/.

Radu nemám, akorát je mi tě fakt líto, protože na chlapa se dost snažíš. Zkus vydržet kvůli dítěti, plno žen taky bojuje samo.
 Soraya Žena85 Kategorie
14.01.2022 19:55:35
Hlavně se nesnaž zvládat to všechno sám a neboj se přijmout pomoc - jakoukoliv od kohokoliv.

Hodně lidí v tvé situaci se zavírá před světem a myslí si, že se s tím musí poprat jen sami. Nemusí.

Jak už tu bylo řečeno, musíš si najít způsob jak s partnerkou fungovat. A možná je načase příjmout to, že s ní nebudeš mít nikdy standardní vztah. Přestaň od ní očekávat to, co očekává běžně muž od ženy a nauč se s ní komunikovat a vycházet jakkoliv jinak. Pravděpodobně by váš vztah mohl fungovat spíš podobně jako vztah rodiče a dcery - do jisté míry. I s tím se dá naučit pracovat. Je potom lepší naučit se nějak fungovat s "dcerou," která ti i v této roli může s ledasčíms pomoct a odvést nějakou "práci," než se za každou cenu snažit fungovat s ženou, která ale v takové roli není schopná ničeho a jen ti "práci" přidělává.
 Muad*Dib Muž43 Kategorie
14.01.2022 19:21:34
Takový kluk
Právě, sám hořet za tři v dešti je sebezničující. Tady je opravdu každá rada drahá, jinak bych nežádal o pomoc.
Moc ti děkuju, tvůj upřímný zájem o můj problém mě uklidnil a trochu i nabil přesvědčením že to nějak všichni tři zvládneme, ostatní lidé okolo nevěděli co mají říct tak mě jenom politovali, ale ty jsi mi alespoň trošku pomohl.

Děkuju :)
 Klec
14.01.2022 18:43:43
Klec: "na k terapeutovi chodí, ale já tomu moc nevěřím, u specialistů jsem strávil podstatnou část života ale nakonec jsem svoje psychické problémy zvládnul sám, nikdy mi za těch 10 let nepomohli."

Já měl vždycky za to, že terapeut je spíš od toho, aby Ti ukazoval cestu. Zvládat své psychické stavy se musíš už naučit sám.
Chlape, já bych Ti strašně rád poradil, ale nevím jak. Bude to prostě na Tobě, než se ona dá (a jestli se dá) do kupy. A pak najít nějaký rozumný způsob, jak začít se svou partnerkou fungovat. Budeš si muset rozhodně uchovat mentální zdraví a fungovat jako sloup kvůli tomu dítěti.
Držím ti strašně palce. Ale chápu, že žádný oheň nehoří věčně, když se na něj valí nekonečné lijáky vody a on nemá možnost, aby do něj bylo přiloženo suché poleno.
Smajlík  Takový kluk Muž32 Kategorie
14.01.2022 18:34:22
Leafroller

Jmenuje se to plagiocefalie, je to způsobeno tím že hlava kojence je tvárná a když se dítě obrací jen na jednu stranu tak se mu zkřiví, potom musí nosit takovou speciální a dost drahou helmičku, a to 23 hodin denně a léčí to jen dvě kliniky v ČR.

Takový kluk: ona k terapeutovi chodí, ale já tomu moc nevěřím, u specialistů jsem strávil podstatnou část života ale nakonec jsem svoje psychické problémy zvládnul sám, nikdy mi za těch 10 let nepomohli.


Výluka + Takový kluk

Miloval a miluju ji vlastně už asi 10 let, hodně dlouho jsme byli nejlepší kamarádi, dávali jsme se hodně emotivně dokupy a žili spolu. Časem dostala svoji poruchu pod kontrolu a já taky ( já už v době asi o pět let dříve) a v době kdy už ji měla pod kontrolou nějaké ty roky jsme si pořídili miminko. Netušil jsem že se to může takto radikálně změnit.

No comment

Ty si děti prosím nikdy nedělej, dát vlastního syna k adopci... Z toho se mi dělá zle, miluju ho a já se o něj postarat zvládnu a hodlám její problém řešit, proto jsem taky i tady, abych dostal tipy co s tím dál dělat, protože jsem vyčerpal všechny nápady.

Jitrnice
To nepomůže, zkoušel jsem a akorát si zvykla že jí vždycky pomůžu. Ne, je z rodiny, ale hrozné a nefungující partnerství, její máma je hrozná, vysvětlovat jaká je by bylo na dlouho, stačí říct že ji jednou v pubertě dotáhla z hospody za vlasy domů a táhla jí takhle kilometr.
 Klec
14.01.2022 17:24:59
Zvlastne, ze ta to vobec netrapilo vtedy, ked si ju oplodnoval...
Pretoze, spravne geny, su klucove pri tvorbe buduceho potomstva.

Priznaj sa, ze ty si na ziadne potomstvo ani len nepomyslel a iba na zasuvanie ti bola dobra. D
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
14.01.2022 16:42:24
Fapfap:
Psal, že v době, kdy si s přítelkyní udělal děcko, tak ona měla svou psychickou nemoc zestabilizovanou. Nepředpokládal, že se to takhle rozjede.
 Takový kluk
14.01.2022 16:40:28
A to si zjistil až teď.. asi spolu evidetně nejste týden a ona taková evidentně neni jenom teď. Ještě sis ní uděláš děcko.. to je asi pozdě už řešit cokoliv. Vidim jen 2 scéníře, že bud v tom budeš pokračovat a jednoho dne to s tebou šlehne nebo se na ní vysereš a pak buď budeš doma s děckem nebo jí ho necháš a jednoho dne ho pravděpodobně minimálně zmrzačí.
Ale mám z toho pocit, že tvoje přítelkyně měla už dávno minimálně docházet k psychiatrovi a brát nějaký léky.
 Fapfap Žena26 Kategorie
14.01.2022 16:31:59
Chudák děcko, dej ho k adopci.
Smajlík  no comment
14.01.2022 16:31:13
jitrnice: To spíše vypadá, že toto chování má na svědomí ta porucha osobnosti - viz wikipedie - Častým komunikačním projevem u hraničních pacientů projevujícím se nejen v terapii je odpověď "já nevím" na široké spektrum otázek. Častým projevem v chování je nápadná rychlost nebo opačný extrém v podobě nápadné pomalosti, pokud propukne deprese. Osobnosti s hraniční poruchou vnitřně trpí silnými pocity zoufalství, zmatku až ztracenosti, kdy sami nevědí, kým ve skutečnosti jsou. Často nejprve jednají a pak teprve promýšlejí důsledky svých činů (jsou zbrklí), místo aby konkrétní krok, který se chystají udělat, nejprve promysleli a až pak uvážlivěji jednali.
 JK2021
14.01.2022 16:22:33
Nevím, zkusit jí to naučit, že věci budete dělat spolu, spolu vařit, nakupovat, spolu vyřizovat věci, aby se něco naučila a byla pod dohledem..Mohu se zeptat, jestli není z dětského domova, že neví, nebo máma jí nic nenaučila?
 jitrnice Žena54 Kategorie
14.01.2022 16:20:17
Klec: Aha. Už si čtu, co jsi psal Jedné frajerce.
Já jsem svého času měl také partnerku s osobnostní poruchou (akorát paranoidní). Naštěstí se vztah rozpadl před závazky. Bohužel nevím, co Ti poradit. Co sám zkusit nějakého terapeuta, který by vás naučil, jak tohle zvládnout? Ono zvládání vztahu s psychicky nemocným partnerem je dost těžký kříž.
 Takový kluk
14.01.2022 16:14:19
Proč sis dělal dítě s ženou, která má hraniční poruchu osobnosti a neumí se postarat sama o sebe?

Co Ti mám povídat, budeš to mít těžký. Máš partnera s duševní poruchou. Předně chtít musí ona sama. Léčit se. Zestabilizovat se. Bez toho na ní nemůžeš přenášet odpovědnost. Nedá to.

Posílám jeden článek:
https://www.psychiatriepropraxi.cz/pdfs/psy/2015/01/05.pdf
 Takový kluk
14.01.2022 16:05:04
Četl jsem až po "má křivou hlavičku". Do tvorby.
 leafroller Muž21 Kategorie
14.01.2022 15:59:04
Tady je každá rada drahá ... on je společný život partnerů (a ještě s dětmi) dost těžký i když žádnými poruchami osobnosti netrpí...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
14.01.2022 15:41:59
Jedná frajerka

Chodí k terapeutovi. Mluvili jsme o tom velice často, snažím se komunikovat, ale žádný druh rozhovoru vůbec k ničemu nevede, nikdy se nic nezmění a právě proto už nevím co dál. Před těhotenstvím získala nad svou nemocí kontrolu, tak jsme si řekli že je už čas na prcka, ale nyní se zdá že ta kontrola byla krátkodobá nebo to bylo jen lepší období po delší čas. Zkoušel jsem si to nastudovat, ale v praxi to ničemu nepomohlo. Nepomáhá ani motivace, jen každý den vidím jak se mi vzdaluje víc a víc a nechytá se záchranných kruhů které jí házím.

Já osobně taky psychicky trpím, hodně krát jsem byl i v léčebnách ale už to mám hodně let absolutně pod kontrolou. Snažím se o tom mluvit, ale nikdo nedokáže poradit něco co skutečně pomůže, sám už jsem všechny způsoby vyčerpal. Pracovat na sobě chce, ale nedělá to, asi čeká na vhodný den nebo tak něco.

A já už nemůžu, sním jenom o stromech, letů a útěku do přírody na několik dní jako jsem to miloval dřív, díky tomuhle snu který se stal v mysli nereálným ještě nějak funguju.
 Klec
14.01.2022 15:11:17
Určitě to musíte řešit cestou odborneho lékaře a možná i terapeuta, bez toho, aby fungovala jako máma a i jen tak každodenně, to nwpůjde
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
14.01.2022 14:52:40
Tak v první řadě musí ona chtít na sobě pracovat. Nevím, co je její povahový rys a co je projev její nemoci.
Přecitlivělost, neschopnost zvládat změny, nepřiměřené reakce, takové vidění světa a lidí v extrémech (dobrý, zlý, nic mezi), černobíle vidění, změny názorů, bezohlednost, impulzivita, úzkosti, deprese... tohle je nemoc. Ale ty už asi o tom něco víš, když s ní žiješ.
Pokud s ní chceš být, musíš to mít nastudované, musíš to umět rozlišit, musíš znát její limity, co jí můžeš svěřit a co nezvládne. A hlavně o tom s ní komunikovat.

Ale jste nezodpovědní, že jste si v takové situaci, kdy její nemoc nemáte pod kontrolou, pořídili dítě. Naliskala bych vám oběma.

Nezapomínej samozřejmě i sám na sebe. I ty si můžeš nechat pomoc, potřebuješ to. Potřebuješ o tom s někým mluvit. Zvládnete. Musíte.
 Jedna frajerka Žena21 Kategorie
14.01.2022 14:33:29
Nečetl jsem celé. To si už asi věděl předtím než si s ní udělal děcko, že není úplně ok nahoře, ne? Asi ale byla ok dole :D.
Smajlík  SheldonCPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk