Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1186212, vloženo 14.01.2022 06:57:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Strach jít do práce
Co děláte v den, kdy se z nějakého důvodu bojíte jít do práce, do které jinak chodíte rádi? Ať už se vám nečekaně změnil pracovní úkol, čeká vás něco těžkého, třeba kontrola, změnily se jednorázově podmínky toho, v jaké atmosféře pracujete, nebo se třeba bojíte, že se vám zhroutí kolega a vy budete muset nějak zareagovat, a bude tam velký tlak na to, aby ta reakce byla "správná"?

Jak se donutite do té práce odejít? Během hodiny se ideálně uklidnit? Mám ohromný strach, bolí mě břicho, mám pocit, že se mi moje vnitřní orgány sežerou navzájem a přitom vím, že tam prostě musím jít a zvládnout to (a že ten strach mi s tím rozhodně nepomůže, ten musím nechat doma. Jenže jak ho ze sebe za tu krátkou dobu účinně setřepat?)
 Želvátko ve skořápce Žena28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.01.2022 20:24:19
Tohle bohužel prožívám dost často, není to u mě jen výjimečná situace, jako u tebe, tak třeba se utěšuj tím, že to je jen dočasné, že prostě někdy se všechno se.e, ale zas bude líp. Co dělám já? Mám stažený žaludek, většinou do sebe ani nedokážu nacpat nic moc k jídlu, občas po cestě brečím, přeju si, aby mě srazilo auto, abych měla covid nebo cokoliv a nemusela tam, atd. Ale pocit zodpovědnosti mi prostě nedovolí tam jednoduše nepřijít, vědomí, že by z toho byl průser, když bych bez pádného důvodu nepřišla, taky to, že kdybych to tak udělala, tak by musel za mě dorazit někdo jiný, kdo měl mít volno, že jinou práci neseženu, že účty platit musím, nechci skončit někde na ulici, atd...a většinou je to nejhorší než tam dorazím, když už tam přijdu a den začne, tak se to postupně zlepšuje a jakžtakž to tam vydržím, jak se blíží konec pracovní doby, je mi čím dál líp...někdy mi pomáhalo myslet právě na večer, na to jak za sebou prásknu dveřma a budu to mít pro dnešek odbytý, na to, že prostě ten večer přijde, že uteče, atd...ale to už mi poslední dobou moc nepomáhá, ale můžeš to zkusit.
 Žoly
14.01.2022 18:05:41
Je to jen práce, tu člověk musí mít naprosto u prdele ve chvíli, co opustí firmu. Pokud nepracuješ z domova. V práci už to nějak dopadne a doma si dělej svoje.
 dafv
14.01.2022 15:06:37
Najdi si koníčka, který ti od strachu uleví (něco relaxačního nebo edukativního). Prostě něco u čeho vypneš (křížovky, fotografování, čtení knih...). Ber tuto práci tak (pokud tě baví a naplňuje), že je to výzva, a že se s ní musíš popasovat. Pokud máš momentální pocit, že se ti požerou orgány, bude to nejspíše příznak nadměrného stresu a nejistoty. Doporučuji si vše ujasnit a alespoň na jeden týden zcela vypnout, jít do přírody, vezmi si dovolenou a dělej, co tě baví, vyraz za lidmi, se kterými je tu dobře, dělej něco, co tě baví, najdi si dlouhodobého koníčka, kterým si budeš vyplňovat čas. Čím více času vyplníš, tím méně budeš přemýšlet nad těmito věcmi. Pokud tě práce nebaví, nebo cítíš, že se to vskutku nedá zvládnout a fyzicky tě to ničí, tak není jiná možnost, než si najít takovou práci, která bude méně stresující.
 jjjj123 Muž Kategorie
14.01.2022 10:30:15
dfghdfgh napsal - Do takové práce bych nešel. Našel bych si jinou.

To mně připomnělo, jak jsem jel minulý týden z jednoho městečka autobusem. Předtím začalo sněžit a teplota byla míň jak 0 stupňů, takže vozovka mírně namrzla a nebyla posypaná. Do toho autobusu, ve kterým jsem jel, narazila zezadu nějaká dodávka, protože řidič té dodávky jel relativně rychle a neubrzdil to.

Nějakej cestující v tom busu někomu volal a říkal mu mimojiné - já kdybych byl na místě toho řidiče, tak bych v takovým počasí nejel. Ale přitom ten cestující potřeboval někam dojet a asi docela spěchal.
Dá se přemýšlet třeba o tom, jak by ten cestující reagoval, kdyby teoreticky všichni řidiči té linky ten den odmítali dál jezdit.Třeba by to v pohodě uznal a šel by těch několik kilometrů pěšky :)
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
14.01.2022 10:07:29
amorální nepodpora: Ne, během toho prvního setu jsem přišel na jeho slabinu a na tu se zaměřil :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.01.2022 09:59:05
Je potřeba si sehnat nějaký knížky nebo stáhnout nějaký soubory, kde jsou popsány způsoby, jak lze zvládat stres.

Je potřeba vyzkoušet ty způsoby a zjistit, které danému člověku vyhovují.

Tady je odkaz na jeen soubor

http://www.kostka-skola.cz/archiv/soubor/KOSTKA-72798-techniky-zvladani-stresu.pdf
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
14.01.2022 09:04:34
Jo, kdysi jsem to mívala. Situace na pracovišti byla nějaká, ne že by se horšila, spíš se tak nějak obecně měnila nálada tím, co diktoval majitel .... a nebylo to k tomu, tak jsem následně změnila lokál. I dnes se mi tedy může stát, že se chystám an obtížnější pracovní úkol, nebo dokonce kontrolu (tu pravidelně posléze probliju, protože mně chytne žlučník) .... nicméně čím dál tím víc se chytám hesla kolegyně, jež, ačkoli jinak pracovitá a spolehlivá a rozhodně ne flákač, tvrdí že - "zastřelí tě? nezastřelí ... ". Tož tak. Chce to mít odstup. Je to "jen" práce.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.01.2022 09:02:21
Obvykle si uvařím čaj (jakýkoliv) a dýchám z hluboka a soustředím se na dech a u toho si opakuju, že to, co mě teď tíží, tak si na to za dva roky nevzpomenu. :) A že mám možnost přítomnost ovlivnit.

A pokud je mi jo ouvej tak si vemu tužku a papír a sepíšu si "scénáře", které mohou nastat a jak bych je řešila. A smířím se s tím "nejhorším", a obvykle to dopadne zhruba tím prostředním. :D Ale to mne potom už neštve, protože počítám s "hororem".
Smajlík  baj d véj Žena99 Kategorie
14.01.2022 08:53:43
Frank: třeba v tom měl prsty tenisový Berbr a ten hráč byl podplacený, aby ty sety položil...
Smajlík  amorální nepodpora
14.01.2022 08:48:15
Pred mojou robotou nemám strach, práve naopak!
 Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
14.01.2022 08:43:46
Tyhle stavy má hodně lidí. Né každému se poštěstí mít práci zábavou, nebo se vyloženě těšit. Jedná se asi jen o to ráno, když se člověk probere a řekne si mně se zas nechce. Ale v tom nejsi sám, má to tak hodně lidí :)) Bohužel se s tím musíš smířit, makat se musí, možná někdy v budoucnu to bude jiné.
 Dawe432
14.01.2022 08:25:31
Frank Drebin: No to je přesně ono! Přidala bych si ještě tatarku a asi Febichol.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
14.01.2022 08:07:56
Dalia: Jo, to si pamatuju, že když jsem jako dítě hrál závodně tenis a prohrával jsem v jednom zápase 0:6, tak jsem si přestavil, že už jsem doma a jím kuřecí řízek s hranolkama :D Pak jsem to otočil a vyhrál jsem 0:6, 6:0 a 6:1 :D
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.01.2022 08:00:16
Strach jsem se vždycky snažila ovládat představou, že už je chvíle po. V tvém případě se vžít do doby, kdy už budu z práce doma nebo na jiném příjemném místě. Většinou to dost pomáhalo.
 Dalia Žena73 Kategorie
14.01.2022 07:57:52
Żelvátko ve skořápce: A ty se nemůžeš s někým poradit? Já svou práci dělám 13 let, takže už toho hodně vím, ale stejně narazím na situace, kdy je to pro mě novinka. Tak vždycky někam zavolám, a když nevědí, píšu o právní názor na ministerstvo. Sice jsem za to dostal vynadáno, že na to máme speciální oddělení, které s ním komunikuje, ale proč bych se zdržoval formalitami :) Navíc mě tahle problematika baví a rád s někým o tom komunikuji, takže píšu takhle napřímo :) Určitě taky někoho takového budeš mít. Buď nadřízený nebo někdo, kdo dělá podobnou práci a má s tím víc zkušeností.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.01.2022 07:49:53
Frank: Já chodím ráda do práce, ale situace je opravdu mimořádná a včera mi reálně volala několikrát kolegyně, radila se se mnou ještě v mém volném čase, jak má co udělat a připravila mě na to, že je před zhroucením. Snažila jsem se vtipkovat a uklidnit ji, věřím, že snad už i ona po mé intervenci věří, že to dopadne dobře, ale přesto je ve mě hodně malá dušička, hlavně proto, že neexistuje žádný objektivně správný postup na to, jak situaci zvládnout, vše je jen na tom, jak to kdo vyhodnotí, a to dopředu nemůžu vědět.
 Żelvátko ve skořápce
14.01.2022 07:49:25
Strach ist do prace? to neviem ako ludia zvladaju... ja som s tym problem asi ani nemal, myslim ze mi pomaha uvedomit si ze cokolvek sa v praci stane.... ci ma vyhodia abo ma zpucuju ako maleho chlapca.... idem tam pretoze chcem vyplatu... A ak sa niekomu nepaci co robim alebo ako robim.... nemam hypoteku, nemam zodpovednost, mam nieco nasetrene... tak prinajhorsom ma vyhodia ale na rozlucenie mi daju aj odstupne, takze v pohode. Pokial si sikovny/a tak si dalsiu pracu najdes a mozno lepsiu ako tu ktoru aktualne mas. Netreba sa trapit takymi trivialnostami ako nervami z prace... vzdy sa da najst ina...
 taky tipek
14.01.2022 07:35:39
Když mám před sebou cokoliv nepříjemného, tak si nejdřív říkám: To bude až za týden (dva dny, den), teď je to ještě dobrý. A když už mě to čeká opravdu zítra, tak si zas říkám: Pozítří zas bude pohoda.
 nemo33 Muž49 Kategorie
14.01.2022 07:32:04
Prostě se zapři a dáš to. Z vlastní zkušenosti vím, že to nikdy není tak hrozné, jak si předtím představuješ.
 dfghdfgh
14.01.2022 07:30:51
Já takhle psychicky labilní nejsem. Před 20 lety jsem vystřídal několik brigád, takže jsem si oťukal, co mě asi baví a co ne a podle toho jsem si zvolil nynější povolání, které mě baví. Do práce chodím první a poslední odcházím a i když ty přesčasy mám zadarmo, tak mi to vůbec nevadí. Už Konfucius pravil: "Najdi si práci, která tě bude bavit a už nikdy nebudeš muset pracovat." Ale chápu, že někdo má určité fóbie, díky kterým zažívá takové stavy.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.01.2022 07:22:20
dfghdfgh: Je to mimořádná situace v práci, kterou miluji a žádná jiná práce nemá potenciál být lepší.
 Želvátko ve skořápce
14.01.2022 07:19:09
Do takové práce bych nešel. Našel bych si jinou.
 dfghdfghPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk