Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1186158, vloženo 13.01.2022 12:08:03 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pohled na VŠ
Proč všichni v mém okolí pohlíží na VŠ jako na 'must have' ? Celá moje rodina, kde nikdo nemá VŠ, ale nežijou z ruky do huby, daří se jim celkem dobře či dařilo (samozřejmě v určitém rámci), jedni i postavili rodinnej dům (kterej jednou podědím). I lidé v okolí to tak mají. To ten titul vážně tak frčí?

Prosím o vysvětlení
 AdolfSchwarzeneggr Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.01.2022 10:31:59
Není vysoká jako vysoká. Soukromá, kde zaplatíš ranec, dají ti titul a nic tě nenaučí je asi úplně k ničemu. Doktoři a technici z UK, MUNI, ČVUT, VUT z nějakého těžšího oboru už je asi něco úplně diametrálně jiného. Tam 60% lidí vyletí v prváku, titul dostanou jen ti, kteří na něj mají a ti pak většinou mají práci instantně zajištěnou, někteří z nich pracují často i při škole, někteří z nich půjde něco dělat na soukromo. Rozdíl je v tom, že oni mají mentalitu takovou, že jim na titulu nezáleží. Nejdůležitější jsou znalosti a zkušenosti, kontakty a poznání nových lidí.
 Student
14.01.2022 09:40:41
Plotos3h: Víš jakej zvuk udělá kalkulačka když jí hodíš do hnoje? čvut. Hele, vejška a kolejní život je dost nepřenositelná zkušenost. Strahov byl v druhý půli devadesátek něco neskutečnýho. A roky zabije jen ten kdo je chce zabít, jestli jsem proti průmyslovákům přišel o tři roky? Od začátku třeťáku jsem dělal v oboru, k tomu ze školy teorie, peníze na vyžití velice solidní, kontakty po škole k nezaplacení. V autě se můžu pohrabat (a samozřejmě rád hrabu) i bez učňáku ve svém osobním volnu, ale obživu mám radši jinou, na takovýhle peníze bych si opravováním vochcávek fakt nešáhnul.
 pan Klobouk
14.01.2022 00:49:08
Rodiče si od toho většinou slibujou, že s vysokou bude mít jejich dítě lepší možnosti najít si zajímavou a dobře placenou práci. Moc to ale nedává smysl, když má dneska vejšku tolik lidí. Není to už prostě nic extra (zvlášť když jsou i vysoký, kde si titul v podstatě zaplatíš).
Já ze svýho pohledu studenta VŠ můžu říct, že ten rozdíl tam sice existuje, je ovšem tak malej, že sr*t se 6 let s vysokou se ti fakt nevyplatí. A hlavně se tě pak nikdo neptá, jestli máš ČVUT, nebo nějakou soukromou, kde nemusíš skoro nic dělat, takže proč se snažit na státních VŠ, když bohatší lidi si titul prostě koupěj?
Kdybych měl na výběr, určitě bych na vysokou nešel. Jenže u nás v rodině jí mají všichni a byla by to ostuda, když "na to mám". Stejně se ale po škole chci zahrabat někam do kanclu, nebo si udělám učňák na automechanika, abych aspoň dělal něco pořádnýho...
 Plotos3h
13.01.2022 22:05:08
Záleží na oboru, co chceš dělat. Pokud se spokojíš s nějakým přes ruční práce nebo třeba jednoduchá administrativa, sekretářka apod, tak reálně titul nepotřebuješ. Ale pak jsou tu povolání, kde je to prostě nutnost. Lékař, právník, ale nově už i většina managerů, marketérů a můžu pokračovat. Jsem v třetím ročníku vysoké a u většiny nabídek, co jsou z mého oboru, je dopsané, že chtějí minimálně Bc.. Upřímně, vysoká mě nebaví, nic opravdu užitečného se tam neučíme, většina předmětů má informace klidně deset let staré. Fakt jde jen o to mít ten titul a pak si ho hrdě strčíš k jménu a do CV.
 1234
13.01.2022 16:37:41
No jasně frčí, je to modní doplněk. Kdo ho nemá, na něj se společnost kouká divně. A je fuk, z čeho to je titul, hlavně, že je. Jestli pak seženeš práci, to už nikoho tak netrápí, myslí si, že titul ti snese modré z nebe a všichni se z něj na prdel posadí, hlavně když je z filozofie.
 Maládrbna
13.01.2022 14:49:14
Každý rodič si přeje aby se jeho dítě mělo lépe nebo aspoň stejně dobře jako on. Když opomenu obvyklé důvody jako prodloužení mládí, život na koleji, upřímná touha se něco do hloubky naučit, je titul tak trochu společenská prestiž a otvírá dveře na zajímavější pracovní pozice. A tím samozřejmě nic proti třeba šikovným řemeslníkům, za pár let se ještě budete divit kolik dáte za hodinovku instalatéra nebo elektrikáře. Nutit by tě nikdo neměl, ale minimálně zkusit bys to mohl.
Jinak jsem si všiml, že na zbytečnost VŠ nenadávají nejčastěji ti co to ani nezkusili, ale ti co to zkusili a nedali.
 pan Klobouk
13.01.2022 14:37:17
"Technické věci se dají dělat kvůli penězům jinak motivace může být různá. Zájem o obor, rozšíření si obzorů, možnost poznat nové lidi."

Chytrej jak rádio.

"Proč všichni v mém okolí pohlíží na VŠ jako na 'must have' ?"

Na tohle ti nikdo tady neodpoví, protože nikdo nezná lidi ve tvém okolí.
 Přemýšlející
13.01.2022 13:53:49
Šance na zajímavější a kreativnější práci.
 Nesu klády Muž25 Kategorie
13.01.2022 13:24:55
Děkuji za dobré odpovědi (y)
Smajlík  AdolfSchwarzeneggr
13.01.2022 12:55:59
Jak říká kolega, je to trend. Všichni to vidí u starších žáků ze školy, kamarádů a sourozenců a myslí si, že na VŠ teda taky musí, když jdou oni. Jasně, jsou tu i ti, kteří opravdu chtějí, ale těch je o dost měně. V mém okolí je jich taky dost, každý rok nový obor, jsem ze střední cca 5-6let a bývalí spolužácí stále studují v 1. - 3. ročníku VŠ. Holt někdo si chce prodloužit ten studenstký život.
 Anuthep
13.01.2022 12:31:18
Je to trend. Každý to chce alespoň zkusit. Zhruba 60 % bakalářských studentů školu nedokončí. Jinak záleží, co studuješ. Technické věci se dají dělat kvůli penězům jinak motivace může být různá. Zájem o obor, rozšíření si obzorů, možnost poznat nové lidi.
 Katedra psychologie Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk