Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1182335, vloženo 23.11.2021 00:52:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Není už ve 33 na všechno pozdě?
Je mi 33 a když pominu pracovní úspěchy, jako bych v životě skoro nic nedokázal. Nenašel jsem štěstí, nemám přítelkyni, nemám přátele a žiju jen s rodinou ve dvougeneračním baráku, v Praze. Nejspíš ho někdy zdědím, ale ani nevím jestli to chci, jestli chci být "uvězněn" stále na jednom místě. Poslední roky mi do života vnesly tolik neštěstí a smutku, že jsem se vnitřně pomalu, ale jistě hroutil až jsem spadnul téměř na dno a teď bych měl začít se vším znovu. Jen nevím, jestli už není na všechno pozdě, budovat vše znovu od začátku. V mém věku je už trochu podivné být stále u rodičů, ale jako bych tu byl uvězněn a pořád mě tu cosi drží. Jeden z rodičů má zdravotní problémy a to je další z důvodů, který mě tu drží. A já jsem tak uvězněn dobrovolně a nemám život, jaký si představuju. Nevím jestli v tuhle dobu začít šetřit na hypotéku není pozdě (a jestli mi ji ještě dají), nevím jestli jsem už nepropásnul svou životní šanci, nevím jestli tu mám ještě být a mám nějaký jiný životní smysl kromě práce, za kterou mám zase ale dobře zaplaceno. Možná bych chtěl svůj život, ale cítím, že bych měl pomáhat rodičům a odcházet mi přijde jako nepodat pomocnou ruku. Ale ten život je na druhou stranu můj a neměl bych žít tak, jak chce někdo jiný. Otázkou ale je, jaký by ten můj život vlastně měl být a jaký bych ho chtěl mít. Možná už jsem prožil všechny svoje životní okamžiky a už nemám co pěkného zažít, navíc v téhle hloupé době, kdy jen chodím do práce a nebo sedím doma v pyžamu v pokoji na home officu. Má smysl dál žít? Má cenu budovat vše od začátku? Má smysl vůbec něco? Proč tu mám být a "žít" každý den jak robůtek, co odvede svou práci, nají se, vyspí se a měl by se těšit na další pracovní den?! Co vlastně chci?
 5425 Muž33  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.11.2021 12:39:31
Já se ve 32 rozvedl a musel začít úplně od začátku,dnes je mi 42 a za těch 10 let jsem našetřil na 5 bytů a chatu.Dnes mam novou partnerku,ale byl jsem 3 roky sám, když začneš plánovat a svůj život řídit,tak je to mnohem efektivnější.Dej si cíle a reálné termíny a můžeš svůj život změnit.Chápu že se chceš postarat o rodiče,ale reálně tady můžou být třeba i 15 let,a tobě utíká život a ve 47 se bude vše dělat hůř.
 BAKY 42
24.11.2021 03:15:11
Zcela chybí, co tomu předcházelo ('dost jsem promarnil, investoval, daroval, když jsem se v depresích natrápil a čekal, jestli neudělám nějakou větší hloupost a dožiju se dalšího dne'), jak to bylo dřív, ale na první dojem mi laicky přijde, že To v tobě je a schopnosti máš, jen by ses asi měl sebrat a dát do kupy z té aktuální depčičky, deprese nebo co to je. Zdravá strava a pohyb na čerstvém vzduchu výhodou.

Můžeš popřemýšlet třeba o tom, že změníš prostředí a budeš pracovat z nějakých levných a dočasných ér BNB ubytování různě v pohraničí, blízko přírody. U rodičů stále budeš bydlet, jen tam budeš viděn míň...
 1948
24.11.2021 02:24:53
Quakie:

Tak to gratuluju a přeju :-) Udávaný věk tady je opravdu skutečný? Ono takhle to zní krásně a fajn, ale ne každý má to štěstí, že ve vyšším věku bude fit a všechno to, co mohl mít dříve, tak ještě využije. Tady lidé šetří, tak moc se ženou za penězi a když už je konečně mají, tak jim dojde, že jen nemohou nebo nemají jak využít, protože už jsou na to dost staří.
 5425
24.11.2021 00:58:36
Ve 38mi letech jsem začínal NOVÝ život v USA bez znalostí jazyka bez znalostí mír a vah..základníCh věcí. Nedokázal jsem se s jejich bateriemi na WC a v koupelnách dokonce první den v Americe umýt a vysprchovat a nebyla na tom lépe ani další česká rodina.

Ukázal jse m Amíkům, že během 10ti let jsem dostal hned dvě nabídky na životní job, na jaký čeká mladý Amík celý život a nedokáže to. Tam jsem odpracoval sotva dvacet let a zajistil jsem si tím život v květech a majetek na celý zbytek života. Nechal si postavit jiný rozlehlý nový dům na Floridě uprostřed přírody na Crystal river, kus lesa ...slaný bazén vyhřívaný soláry, ... a mám koníčky jako je HAM Radio (od dětství), muziku, hrával jsem s kapelou, cestovat po světě. Prachy nebyl NIKDY můj problém ani v Čechách.
 Quakie Muž75 Kategorie
24.11.2021 00:42:38
Zdar, mě bude 33 ani za měsíc.. a kromě toho, že mě žádná nechce a když už jo, tak to vždycky zvořu tak, že jsem prakticky sám celej život, aby to nestačilo, matka mi dělá peklo ze života...

popravdě je to první rok, kdy jsem to vzdal, ale přeju ti i sobě, ať se to brzy změní..

Věř mi mám to mnohem těžší a víš co? Jednou se to změní a nepřestaneme se snažit, právě proto, že až se nás zeptají jak jsme tohle přežili... nebudeme jen říkat, že jsme čekali až to příjde samo, ale snažili jsme se dál i když to vůbec nevypadalo...
 lucas
23.11.2021 20:58:24
Kvetak: Díky. Asi máš pravdu, teď se opravdu cítím jako zoufalec, co promarnil svou životní šanci na fajn zabezpečený život.
Smajlík  5425
23.11.2021 20:35:04
Děkuju všem za povzbuzení. Je to celkem hrozný pocit, když se člověk vrátí zpět do reality. Mohl jsem si koupit, co jsem chtěl, mohl jsem si vzít hypotéku na 4 byty, koupit auto, ale... nesměl by přijít covid a já se dostat na finanční začátek. Bolí to, ale peníze nejsou všechno a měl jsem k tomu ještě další jiný starosti. Začínám znovu a jde to. Ale když člověk vidí, kde byl a kde se rázem ocitl, je těžké začínat znovu.

Mít barák po rodičích/otci je sice krásná věc, ale když se tu nemůže nic renovovat, protože do baráku nikdo nesmí, otec je problémový a kdoví jak dlouho bude žít, tak to nejsou vyhlídky do budoucna. Navíc barák a tak velký, je velká starost a plno práce. Mě by se taky líbil baráček, ale tak poloviční a třeba bych i vypadl z hlavního města. Pracovat mohu odkudkoli, díky Bohu za to.Víla z paneláku: Tak na takový otázky se mi těžko odpovídá. Vlastně nevím. Mně někdy přijde, že už jsem si zažil svoje, co jsem potřeboval a už nemám žádný cíl. Už mě toho moc nenaplňuje. Kariéru mám, peníze mám/budu mít/měl jsem, ale nevyužil jsem je vůbec smysluplně.

Zůstávat na home office v pyžamu není dobrý nápad, ale někdy to tak dopadne :) a když se ušetří půl hodiny přípravy na cestu, další přes půl hodiny cesty, tak toho času ve dne je zas víc, ale v těchto dnech ho stejně trávím doma, takže co.

Pokud ale věříš, že 33 všechno začíná, tak držím palce.


libke: Tak já sice vydělávám dost, ale dost jsem promarnil, investoval, daroval, když jsem se v depresích natrápil a čekal, jestli neudělám nějakou větší hloupost a dožiju se dalšího dne. Samozřejmě je to hloupost, ale když je člověk na pokraji života, pak asi dělá blbosti.
Smajlík  5425
23.11.2021 20:28:45
Jsi zoufalec.
 Kvetak
23.11.2021 16:01:56
Ha, 33, ideální věk na to, abys zasadil strom, postavil dům (ten už máš) a taky pořádně vysemenil!
Smajlík  Roju
23.11.2021 13:19:44
kdepak, ve 33 všechno teprve začíná. Aspoň u mě to tak bylo
 Rádce do duše Muž38 Kategorie
23.11.2021 10:55:21
To jsou dobrý otázky! Myslím, že ve 33 je právě ten nejlepší čas si na ně odpovědět, ideálně písemně. Co jsou tvé priority? Jak by měl Tvůj život vypadat? Jak toho dosáhneš?

Btw - myslím, že zůstávat doma na homeoffice v pyžamu je cesta do pekla. Právě doma by se měl člověk pěkně obléknout, aby si oddělil neproduktivní čas od produktivního, kdy žije, pracuje, pečuje o sebe a svůj domov.

Já budu mít 33 za chvíli a mám takový pocit, že to bude přesně ten věk, kdy všechno začne. A už se na to fakt těším.
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 Kategorie
23.11.2021 10:03:09
Ahoj, myslím, že jsi na tom celkem dobře, i když to tak možná nevidíš. Jsi ještě mladý (ano, 33 je stále mládí) a vyděláváš slušné peníze. Staráš se o rodiče (to je chvályhodné) a jak píšeš, někdy ten dům zdědíš. To je obrovská výhoda - budeš mít vlastní bydlení a nemusíš si na krk zavěsit hypotéku. Teď už jen najít nějakou tu slečnu, která by to chtěla s tebou sdílet. No a co že bydlíš u rodičů? Myslíš, že jsi jediný? Nebál bych se toho a až si nějakou najdeš, zkusil bych si ji nastěhovat k sobě (předpokládám, že jde o dvougenerační dům).
Smajlík  heffron
23.11.2021 09:51:43
Mám to podobně, ale o něco horší. Mám již 42 a práci, která nedosahuje ani průmerní plat. Bez ženy, v paneláku. Žiju ze dne na den, obyčejný život. Netrápím se žebych chtěl dosahovat nějaký jakoby mé sny. Přijde mi to nedosažitelné, navíc v týhle době, kdy to jde z kopce všecko. Nějak to tu doklepu.
 libke
23.11.2021 08:34:25
Zní to jako klišé, ale je to pravda: Jaký si to uděláš, takový to máš. Můžeš udělat i nějaký kompromis. Můžeš se starat o rodiče, ale zároveň žít i vlastní život. Já z tohohle cítím výmluvy, protože se ti nechce nic moc dělat pro tu změnu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.11.2021 07:59:34
Viděl jsem v životě plakat mnoho lidí. Někteří plakali ze žalu, jiní a těch bylo méně, radostí. Také jsem potkal ty, kteří naříkali nad světem, nad nesmyslností života a Bůh ví nad čím. Těch jsem se vždycky chtěl zeptat: „Proč pláčete nad cibulí?“ Jejich nářek mi totiž připadal stejně planý a nesmyslný.
Smajlík  yarda1
23.11.2021 05:51:43
Ve 33 jsi v ideálním věku, jsi stále v plném zdraví a síle a už nejsi tak naivní a pitomej.
 Alkedos Muž33 Kategorie
23.11.2021 05:40:43
Má smysl dál zit?

Nemá, nic nemá smysl, všechno je pomíjivé. Ani rozmnožit se nedává smysl v konečném vesmíru. K čemu, když stejně jednou všechno skončí a tahle pitomá planeta už nebude existovat? Vždyť říkám, že je všechno úplně k ničemu.

Z druhé strany si ale oproti některým ostatním myslím, že pozdě není vůbec na nic. Ani na studium, jak tu někdo psal. Problém spíš očividně je najít nějakou životní energii a motivaci něco dělat, aby ses tu teda měl těch pár desetiletí líp než teď.

A další pozitivní bod pro tebe: neboj se, lidi na tom můžou být ještě hůř, viz já. Já nemám ani ty pracovní úspěchy, žádné peníze, domov, přátelé, rodinu. Jenom úplně zbytečně existuju. Nejsi tedy ztracen. Jestliže máš domov a podporu rodiny, hned se líp odpichava že dna.
Smajlík  ano
23.11.2021 03:45:11
Vlčí oči: To bude přítekyně ráda...
Smajlík  klukjakobuk
23.11.2021 03:43:13
Na hypotéku není nikdy pozdě. To je takové české heslo. Snad ti teda pomůže od toho "uvěznění".
Smajlík  klukjakobuk
23.11.2021 01:35:17
"Proč tu mám být a "žít" každý den jak robůtek, co odvede svou práci, nají se, vyspí se a měl by se těšit na další pracovní den?!"

Vidíš, tvá otázka se mi ale velice líbí! To je přesně ono, no proč? Proč by jsi měl, vždyť
tohle vůbec nemusíš! :-D

Žij podle svých skutečných tužeb. Začni chodit třeba do přírody místo do práce. Nic nebuduj!
Buduj sám sebe, svůj charakter. Na pozemské statky se vybodni... je to jen prach, špína a
zbytečná marnivost.

Ty jsi tady pro sebe, ne pro nějaká očekávání co do tebe druzí naroubovali, očividně.
Najdi si přítelkyni, nemáš fachu? Věnuj se jí... A svému sebepoznání.

Nepřemýšlej nad hloupostmi, ale hovoř sám k sobě, rozmlouvej se sebou samým.
Poznávej se.

Neodvozuj svůj život od druhých!!!
Smajlík  Vlčí oči Muž36 Kategorie
23.11.2021 01:20:07
Svitavy a Svitavy:

"protože mladší nemá nic našetřeno"

... Protože já taky nemám nic našetřeno. Co jsem měl, to už není a tak musím znovu. A nevím jestli na to mám ještě sílu, i když počáteční vklad bych našetřil poměrně rychle, ale i tak.
 5425
23.11.2021 01:13:41
"Nevím jestli v tuhle dobu začít šetřit na hypotéku není pozdě (a jestli mi ji ještě dají)" - jak někdo může tvrdit takový extrémní nesmysl???
Naopak, byl by důvod čekat, že ji nedají mladšímu - protože mladší nemá nic našetřeno, tudíž nemůže dát žádný počáteční vklad.
Takže není důvod se obávat, že je na hypotéku příliš pozdě, ale leda že je na ni příliš brzy. Přestaň všechno překrucovat.
 Svitavy a Svitavy
23.11.2021 01:11:55
Honzussss:

Máš pravdu, že jsou tu sedmdesátníci, co mají víc elánu. Měl jsem ho taky. Měl. Ale přišel jsem o něj a s ním i o hezké vyhlídky do budoucna, za vše si můžu sám.

Možná to ještě doženu, ale covid mi toho sebral plno.

Nejsem otrok rodičů, to ne, ale cítím, že zmizet ve chvíli, kdy bude potřeba opora a pomoc, je takové srabáctví. Jenže ono to je pořád něco a až jsem úplně vyrostl a neosamostatnil se. Otec na tom není dobře a nevím, jak by to mamka zvládala. Na jednu stranu bych chtěl být sám, mít klid a mít svůj život, na druhou stranu se od rodičů/mamky nechci vzdalovat, aby na to tady nebyla sama. Máme velký dům, zahradu, plno práce, ... a nevím jestli bych chtěl zůstávat v Praze. Mně by stačilo se někde uklidit, mít svůj vlastní byt a mít klid. K životu příliš nepotřebuji. Snad jen ještě tu lásku.
 5425
23.11.2021 01:03:06
Pro toho, kdo necítí touhu ničeho dosáhnout, pozdě je.

A pak jsou tu třeba 70 letí, co mají víc elánu a chuti, než ty.

Ve svém věku stále můžeš změnit ve svém životě úplně vše. Hypotéku ti dají i ve 40, i v 50. Jen třeba ne na 30 let.

Stále můžeš vydělat obrovské peníze, mít přítelkyni, atd. Co jako třicátníci už nemáme možnost změnit je, co jsme vystudovali (málokdo dokáže znovu jít studovat), už z nás nebudou skvělí sportovci (jen amatéři), mladou lásku už také nelze dohnat (kdo ji neměl).

Ale podnikání, kariéra a rodinný život jsou stále zcela otevřené. Užívat si své koníčky. Sex.

Jako muž máš také výhodu. Žena v tomto věku už může propadat depresi, pokud nemá muže. Ty můžeš ženu hledat klidně dalších 10 let. Můžeš být single i do 50 let, a pokud si udržíš kondici a budeš mít peníze, bude o tebe zájem.

Ale pokud necítíš do ničeho nadšení, chuť, vášeň, nevidíš smysl, pak je jedno, zda je ti 20, nebo 60.

Jediné, co mě napadá, je pustit si do života trochu "čerstvých zážitků", zkusit nové věci. Koníčky, vzdělávání se, nějaký podnik. Samozřejmě sport. Však můžeš třeba i odjet někam. Že tady máš rodiče a dům není verdikt na doživoti. Nejsi jejich otrok. Je to tvůj život. Jdi objevovat, co s ním dělat.
 Honzussss Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk