Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1181081, vloženo 03.11.2021 22:23:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Etiopie
Sledujete situaci v Etiopii?

Jaký na to máte názor? Považujete premiéra Abiye za hrdinu, co brání zemi nebo válečného zločince? Je podle vás ještě šance vyřešit něco diplomaticky? Jde o interní etiopský problém anebo hrají TPLF a spol. roli prodlužené ruky Egypta, jak tvrdí někteří?
Jak to celý dopadne? Dostaví se v tom chaosu GERD nebo ne? A čekáte masivní uprchlickou krizi a/nebo přelití konfliktu do dalších států jako jsou Eritrea a Somálsko?

A pokud nemáte vlastní názor, protože nesledujete podrobně, ale začalo vás to zajímat, máte nějakou konkrétní otázku třeba naopak na mě/ostatní diskutující? Sleduju to celý rok a občas je chytře položená otázka out-of-the-box tím nejcenějším příspěvkem do diskuze.

PS. Prosím jenom příspěvky k věci, žádné pitomé výkřiky typu "černoušci se mezi sebou běžně vraždí" apod., stojím o kultivovanou diskuzi na úrovni.
 Waste of Life Muž24 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.11.2021 08:03:29
Přiznám se že to nesleduju vůbec, ačkoli Etiopii považuju za velice zajímavý stát (jsou to křesťani narozdíl od téměř celého zbytku Afriky atd.) Taky ji považuju za relativně kulturní stát ve srovnání s tím, co je okolo, takže si myslím, že občanská válka určitě není něco, co by tam bylo na denním pořádku, ale naopak dost extrémní a neobvyklá situace.
 Ludwa
04.11.2021 01:32:19
Možná kdyby tam stále vládl císař, něco by lidi víc spojovalo než prezident u kterého záleží ze kterého národa pochází. Ahmed se snažil o mír na začátku, ale pak se něco pokazilo. Těžko hodnotit, jestli mohl něco udělat líp. Je tam spousta skupin a zájmů, nejde se zavděčit všem. Do toho nárůst počtu obyvatel, boj s chudobou ekologické výzvy atd. Ostatních se to týká v globalizovaném světě, měla by se tím zabývat Africký unie. Jen nevím, jaký vliv nějaká rezoluce může mít na tak velkou zemi. Na rozdíl od rozpadlého Somálska by etiopská vláda se mohla postavit i silou proti poslání mírových jednotek Africké unie.


OmylCZ: A kdo podle tebe jím není?
 Qwerjii
03.11.2021 22:35:59
Zcela nepochybně je diktátorem, ale nejde to měřit evropským pohledem. Etiopie neměla nikdy v historii demokratickou vládu. Propustil desetitisíce politických vězňů, zastavil vládní program na cenzuru internetu, co stál asi 10 % rozpočtu a z těch peněz radši vysázel statisíce stromů jako živý plot na hranicích, aby zabránil rozšiřování Sahary nafoukáním písku do jeho země. Za jeho vlády se během dvou let posunula Etiopie z pozice 34. nejzkorumpovanější země světa na 38. místo (o 4 místa za 2 roky). Je to složité...
Smajlík  Waste of Life Muž26 Kategorie
03.11.2021 22:24:39
Abiy Ahmed je diktátor
Smajlík  OmylCZ Muž19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč