Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1180256, vloženo 22.10.2021 21:31:12 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vejška
Už to na tý vejšce fakt nedávám. Teď jsem ve třeťáku a mám pocit, že se z toho fakt pos*ru.

Nejde ani tak o tu obtížnost, ale spíš o to, že už vůbec nemám žádnou motivaci se o něco snažit.

Všechno mě tam akorát m*dá, vůbec nic mě nebaví ani nezajímá (nedokázal jsem si vybrat žádnej obor, co by mě zajímal, takovej na VŠ neexistuje, tak jsem si vybral to, aby mě to pokud možno co nejmíň sr*lo), trávim tam spoustu času úplně zbytečně + ještě další čas a úsilí věnuju do toho, abych to vůbec udělal. A nemám z toho vůbec nic. Naučim se ty blbosti vždycky na zkoušku nebo na test a zas to zapomenu. Proto taky často utíkám do práce, kde mám aspoň trochu pocit, že to má pro někoho (pro zaměstnavatele) nějakej význam a dostanu aspoň zaplaceno.
Ale vysoká? Můžu se posr*t, abych to udělal a za 3 roky usilovný snahy a stresu ve výsledku budu mít nějakej poj*banej bakalářskej titul, kterej stejně žádnýho zaměstnavatele nezajímá. A ani nikdo jinej z toho nic nemá, nemá to prostě žádnej smysl.

Nemám tam skoro žádný kámoše, prakticky tam za 5 semestrů nikoho neznám. Studentskej život (chlastačky a kalby do noci) mi vůbec nic neříká, nechodím ani do menzy. Radši bych chodil do práce, jako normální lidi v mým věku a vydělával si na bydlení a na svý sny.

Některý mý spolužáci ze základky už mají děti, zakládaj rodiny, stavěj domy a choděj do práce jako normální lidi. Ale já jsem už nějakejch 17 let student a pořád se o něco marně snažím ve škole. Přitom mi je jasný, že je to celý totálně k h*vnu. Nedělám si žádný iluze, že bych pak v zaměstnání dostával nějak víc peněz kvůli titulu (už vůbec ne kvůli Bc.) a i kdyby, je mi to jedno - nejsem vůbec ambiciózní a klidně budu dělat za míň, když mi ta práce bude vyhovovat.

No a teď je docela na místě otázka, proč to vůbec dělám..?
Dělám to (a vždycky jsem školu dělal) jen kvůli rodičům a obecně rodině. U nás v rodině mají všichni vysokoškolský tituly a byla by hrozná ostuda, kdybych ho já neměl. Navíc prej nejsem blbej (maturoval jsem se samýma jedničkama i z matiky), takže bych to prej měl udělat, když "na to mám" (to bych snad radši byl ten blbej automechanik - to nemá být urážka automechaniků, dělal bych to rád).
No ale to je celý. Nemám s tím prostě jinej cíl, než udělat radost rodičům a babičkám. Jinej důvod, proč tam chodím, prostě neexistuje.
Je to sice asi ok, že aspoň nějakou motivaci snad ještě mám, jenže problém je ten, že vzhledem k tomu, jakýma sr*čkama se kvůli škole musím nepřetržitě a zadarmo zabejvat, kolik mě to stojí úsilí, času a nervů, a jak mě vytáčí ten studentskej život (nespim, jezdim sockou a stravuju se jak bezďák), to pro mě přestává bejt dostačující motivace.

Nejde mi ani tak o ty prachy, ale hlavně o to, že ať dělám do školy cokoliv, vždycky za tím vidím to, že je to úplně zbytečný a pro nikoho to nemá žádnej přínos.
Sorry, že je to tak dlouhý, ale muselo to ven. Chtěl bych mít aspoň toho bakaláře z krku, jenže už fakt nevím, kde mám brát tu sílu, když vidím, že je to všem úplně k h*vnu.
 Plotos3h Muž23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.10.2021 08:36:08
@yarda1 Studuju ekonomku (jakože VŠE) a vím, že to z hlediska obtížnosti ani zdaleka není ta nejtěžší škola. Ale pořád je to státní a docela by mě zajímalo, jak to vypadá na těch soukromých, jestli je to fakt takovej rozdíl...
No jak říkám, není to snad tak těžký, že bych to neudělal, když se budu snažit. Ale prostě nemám tu motivaci, abych se snažil.
 Plotos3h
23.10.2021 08:23:41
...Ale fakt nevím, jestli bych měl, když mě to tam tak strašně s*re...
Studium medicíny údajně vyžaduje železné nervy a olověný zadek. Mám v příbuzenstvu lékaře, asi vědí o čem mluví. Já jsem vystudoval FEL ČVUT, asi to platí obecně, pokud studuješ něco co za vystudování stojí.
Když nedostuduješ, budeš muset v zaměstnání překousnout, že se na tebe bude vytahovat nějaký absolvent, co vystudoval Bůh ví co a dokončil to z protekce.
Když už studuješ, pokus se tam získat i vědomosti na rámec toho co se vám snaží nalejt při normální výuce a studenti co je to tam sere se k tomu nedostanou. Za nás se to jmenovalo "POMVĚD" (pomocná vědecká síla), případně Studentský vědecký kroužek.

BTW: Co vlastně studuješ?
Smajlík  yarda1
23.10.2021 02:52:11
Život je pointless, klidně tam další tři roky "promarni", pokud díky tomu najdeš dobrou práci.
 asdasd
23.10.2021 00:46:15
@yarda1 Chybí mi teď ještě necelej akademickej rok, jestli to teda všechno udělám. A máš pravdu, pokračovat na magistra/inženýra by bylo vhodný, protože to už aspoň něco znamená. Ale fakt nevím, jestli bych měl, když mě to tam tak strašně s*re.

@DieWoodys To máš pravdu, právě že mám pocit, že téměř jakákoliv práce mi dá víc, než škola (třeba i nějakej pitomej korporát).
 Plotos3h
22.10.2021 23:20:54
Celkově státní vzdělávací systém je hell.. Promrdáš tam nejlepší léta a dostaneš za odměnu lejstro, že jsi vydržel sedět na prdeli a držet hubu. Jako vejška už je lepší než ZŠ a SŠ, už tam jsou odfiltrovaný největší imbecilové a celkově tam s tebou jednaj víc jako s člověkem. Ale rozhodně neplatí, že mít VŠ znamená bejt vzdělanej, inteligentní a něco umět... Dodělej bakalářé, ty necelý dva semestry zvládneš a pak uvidíš.. Klidně se na to vyser pak a rozjeď třeba business, jestli máš nějaký nápady. V realu ti to dá víc než další dva roky na magistrovi..
 DieWoodys Muž24 Kategorie
22.10.2021 22:44:08
Za mých studentských let byl jeden z pádných důvodů proč dostudovat VŠ, že když jsem dostudoval VŠ a během studia chodil na vojenskou přípravu, tak jsem šel na vojnu na rok jako Absolvent, kdybych se na studium vykašlal, tak by po mně sáhla vojenská správa a musel bych narukovat na dva roky jako prosté ucho.

Jak se říká: Dal ses na vojnu , musíš bojovat.
Kolik ti ještě chybí na Bc. ? Podle mne bys to měl dostat po třetím ročníku, ale asi by bylo dobré pokračovat na magisterském studiu.
Smajlík  yarda1Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk